Ottawa – Arizona 3:5 (kon.) | Washington – Philadelphia 5:2 (kon.) | Anaheim – New Jersey 4:3 (kon.)
Carolina – Winnipeg 3:5 (kon.) | Detroit – Florida 0:4 (kon.) | Seattle – Edmonton 1:2 (kon.)

3. Sebastian Aho (CAR) 1+1 (21:15:46)

Je dobojováno. Ačkoli šla Carolina do třetí třetiny s náskokem tří branek, nakonec nebere ani bod. Pět gólů Winnipegu v poslední dvacetiminutovce znamená, že prakticky z prohraného zápasu berou hosté oba body. Carolina naopak sahala po výhře a nakonec z ledu odešla s prázdnou.

59:47 Nino NIEDERREITER - 3:5

59:47
    5/6
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je hotovo. NINO NIEDERREITER si zpracoval puk po nahození od Iafalla a poté ho poslal do prázdné branky Caroliny – 3:5. Pečetí tak dokonalý obrat Winnipegu ve třetí třetině. Asistence: Alex Iafallo a Josh Morrissey.
    Niederreiter N., Iafallo A., Morrissey J., DeMelo D., Naměstnikov V.
    Staal J., Aho S. II, Svečnikov A., Slavin J., Skjei B., Nečas M.

59:24
    Obrovská mela před hostující klecí, domácí opět v šanci, ale vyrovnáno není. Následně pak hosté vyhazují puk ven tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:48
    Hosté se pokusili trefit prázdnou branku soupeře, ale nepovedlo se. Puk berou znovu Canes a míří dopředu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:58
    Martin Nečas ranou z levého kruhu nechal vyniknout Hellebuycka, který jeho pokus pokryl. Domácí stále tlačí na pilu a snaží se vyrovnat.

57:29
    Domácí hrají bez brankáře se šesti bruslaři v poli.

56:47
    Komerční pauza.
    56:47 Sean MONAHAN - 3:4

56:47
    5/5
    A pozor, hosté otáčejí stav zápasu na svou stranu a dost možná odmítli nastavení. Obrovská chyba domácího brankáře, který si příliš vyjel z branky s úmyslem zachytit puk. Ovšem ten se dostal k volnému SEANU MONAHANOVI, jenž ho poté poslal do zcela prázdné klece Caroliny – 3:4. Bez asistence.
    Monahan S., Pionk N., Naměstnikov V., Ehlers N., Schmidt N.
    Chatfield J., Orlov D., Staal J., Jarvis S., Martinook J.

55:09
    Oba celky se nyní postaraly o sérii nepřesností. Nyní mají puk domácí a okamžitě se s ním snaží přesunout do útočného pásma.

53:58
    Třetí třetina se pomalu blíží k jejímu finále a zatím to vypadá, že by tenhle zápas mohl jít do nastavené hrací doby.

53:32
    Dalekonosné nahození Joshe Morreisseyho končí na hokejce Martina Nečase a ten vytahuje hru znovu před branku Connora Hellebuycka.

51:46
    Kyle Connor si drze najel před Kočetkova, ale z bekhendu ho nevymíchal. Následně pak berou puk domácí a míří s ním před soupeřovu branku.

51:14
    Hosté jsou v plném počtu.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 31. Nečas (Noesen, Chatfield), 36. Teräväinen (S. Aho II, Svečnikov), 40. S. Aho II (Svečnikov, Bunting) – 42. Connor (Ehlers, Morrissey), 44. Niederreiter (Schmidt, Lowry), 46. Scheifele (Morrissey), 57. Monahan, 60. Niederreiter (Iafallo, Morrissey)

Carolina Hurricanes: Kočetkov (S. Martin) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Teräväinen, S. Aho II (A), Svečnikov – Nečas, Drury, Bunting – Jarvis, J. Staal (C), Martinook (A) – Fast, Kotkaniemi, Noesen.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Schmidt, Samberg, Stanley – Kupari, Scheifele (A), Connor – Iafallo, Monahan, Ehlers – Appleton, Lowry (A), Niederreiter – Naměstnikov, M. Barron, D. Gustafsson.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Chmielewski, Brenk – T. Gawryletz, B. Gawryletz

Diváci: 18 876