Bochum – RB Lipsko 1:4 (kon.) | Darmstadt – Augsburg 0:6 (kon.) | Heidenheim – Frankfurt 1:2 (kon.)
Mohuč – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | Union Berlín – Dortmund 0:2 (kon.) | Wolfsburg – Stuttgart 2:3 (kon.)
VfL Bochum
1:4 (1:1)
RB Lipsko
Sobota 02.03.2024, 15:30 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • Německá Bundesliga • 24. kolo

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek víkendu a všem Anežkám dnes vše nejlepší k svátku! (17:37:09)

Fauly: 13:10

Začátek zápasu a vlastně celý první poločas vůbec neodpovídal finálnímu výsledku. Bochum se rychle dostala do vedení a hosté se rozjížděli velmi pomalu. Ještě během první půle ovšem stihli srovnat a v půli druhé jim na rozhodnutí stačily čtyři minuty. Během nich nastřílelo Lipsko tři góly, na které domácí nedokázali nijak odpovědět, naopak ještě podrážděný Moritz Kwarteng zbytečně fauloval na červenou kartu.

90+6

90+5
    David Raum si nalevo dobře pokryl míč a posílal přízemní centr. Domácí ho odkopávají na rohový kop.

90+4
    Simakan ještě jednou zkoušel něco vymyslet napravo na útočné polovině, proti přesile obránců ale neuspěl, takže bude vhazovat out.

90+3
    Po Lutheho výkopu zase sbírá balón Lipsko, které dohrává zápas v naprosté pohodě.

90+2
    Po faulu na Poulsena zahrávali hosté volný přímý kop z pravé strany. Míč tedy letěl do vápna, odkud ho domácí odvrátili jen před Simakana, jehož tvrdá střela z první netrefila bránu.

90+1
    Po pravé straně se dopředu hnal Simakan, který však nedokázal odcentrovat přes Paciênciu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Teď už se ani domácí o nic nesnaží, hosté v klidu drží balón a utkání se jen dohraje.

88
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Gonçalo Paciência.

Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází El Chadaille Bitshiabu.

86
    Moritz Kwarteng v levém rohu motal hlavu Opendovi, na kterého nakonec nevyzrál a hostující útočník chtěl vyvézt balón opačným směrem. Kwarteng to psychicky neunesl, doběhl Opendu a beze snahy hrát balón ho zezadu podkopnul skluzem. Sudí ani chvíli neváhal a uděluje Kwartengovi rovnou červenou kartu.

85
    Hosté dostávají možnost další standardní situace, ale už je asi příliš pozdě.

84
    Zmíněným hráčem byl Loïs Openda, který při snaze hlavičkovat velmi nepříjemně dopadl. Vypadá to však, že bude v pořádku.

83
    Stöger rovnou centroval před bránu, kde zády k bráně hlavičkou zakončoval Anthony Losilla. Gulácsi jeho pokus zvládnul zneškodnit, následně na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Lipska.

82
    Hosté jsou bezdůvodně tvrdí, do dalšího souboje šel dost nebezpečně Poulsen. Bochum tedy bude zahrávat opět volný přímý kop, tentokrát trochu blíž bráně.

81
    Mohamed Simakan na vlastní půli naprosto zbytečně naběhnul zezadu do Philippa Hofmanna a srazil ho, za což mu rozhodčí uděluje žlutou kartu.

79
    Bochum se ještě stále zoufale snaží něco vymyslet, hosté už budou jen čekat na protiútoky, což ostatně dělali po většinu utkání.

Ondřej Mikušek

Branky: 7. Wittek – 30. Olmo (Šeško), 68. Openda (Haidara), 71. Orděc (vla.), 72. Poulsen (Simons)

Karty:   38. Broschinski (BOC), 66. Loosli (BOC), 77. Orděc (BOC) – 45+3. Haidara (RBL), 81. Simakan (RBL)   86. Kwarteng (BOC)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 11:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 13:10.
    VfL Bochum: Luthe – Loosli, Orděc, K. Schlotterbeck, Bernardo – Bero (72. Kwarteng), Losilla (C) – Asano (88. Paciência), Stöger, Broschinski (72. P. Hofmann) – Wittek.
    Náhradníci: Rölleke – Gamboa, Römling, Förster, Passlack, Antwi-Adjei.

Trenér: Thomas Letsch.

RB Lipsko: Gulácsi – Henrichs (78. Simakan), Lukeba, Orbán (C), Raum – Haidara, Seiwald – Olmo (65. Elmas), Simons (88. Bitshiabu) – Baumgartner (65. Poulsen), Šeško (65. Openda).
    Náhradníci: Blaswich, Zingerle – Lenz, Kampl.

Trenér: Marco Rose.

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Schaal – Lechner.