Přerov – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Jihlava – Sparta 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:5 (kon.) | Liberec – Vítkovice 0:3 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 2:3 (kon.)
Pardubice – Plzeň 4:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 02.03.2024, 16:00 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Pěkný den všem fanouškům mládežnického hokeje, vítám vás u on-line přenosu z utkání Komety proti Karlovým Varům. Úvodní buly bude vhozeno v 16:00.

Brněnské Kometě patří druhá příčka tabulky, kterou bude v duelu s Karlovými Vary obhajovat. Na první místo již Brno nedosáhne, tlačí se na něj ale Sparta, před kterou má pouze jednobodový náskok. O tři body pozadu jsou také Karlovy Vary, které mají prozatím horší vzájemnou bilanci. Nejproduktivnějším hráčem Komety je Adam Boltvan (14+14), pouze o bod méně má Jan Ekrt (8+19). Hráči Brna mají za sebou těžké utkání se Spartou, ve kterém body nebrali, v předchozích čtyřech však vždy vyhráli. Nejvíce gólů nasázeli Mladé Boleslavi, proti Vítkovicím inkasovali pouze jednou.

Hokejisté Karlových Varů již také mají jistý postup do čtvrtfinále, v tabulce však jistě mají ambice postupovat ještě výš. Nejvíce bodů v dresu Karlových Varů dosud nasbíral Vít Záhejský (10+13), těsně za ním je v produktivitě David Varvařovský (12+10). Západočeši za sebou mají utkání v Jihlavě, které rozhodly až samostatné nájezdy ve prospěch hostů, rozhodující trefu měl na holi Vojtěch Steklý. Karlovy Vary za sebou mají sérii šesti utkání, ve kterých bodovali. Hned čtyři z těchto zápasů však nenašly vítěze v základní hrací době.

Vzájemná utkání
    První odehraný duel Kometa vyhrála v nájezdech, ten rozhodující si připsal Jindřich Habermann. Utkání tak skončilo výsledkem 3:4 po samostatných nájezdech. Ani druhý zápas se nerozhodl v základní hrací době, Brno si vybojovalo bonusový bod v prodloužení a na domácím ledě vyhrálo 4:3. I poslední odehrané utkání skončilo pouze jednogólovým rozdílem, šťastnější byli tentokrát hráči Karlových Varů, kteří vybojovali výhru 6:5. V tomto utkání zazářil hattrickem Vít Záhejský.

HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – A. Pospíšil, D. Svoboda, Zubíček, Ulbricht (A), Jurný, Bůžek, Antony – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – J. Nesvadba, Halačka, Pavlík.
    Trenér: Karel Beran

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – O. Postl II, Dorot (C), Bulka, M. Beran I, Magner, Vogel – Adámek, M. Váňa, Varvařovský (A) – Galnor, Pastor, Šmajda – Zeman, M. Novotný, Steklý – P. Vojáček, V. Váňa, Šilhan.
    Trenér: Pavel Arnošt

Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Otáhal, Král’.

00:01

00:07
    Úvodní buly patřilo brněnské Kometě, která vybojovala kotouč. Ke střele se vemi rychle dostal Boltvan, Ebenstreit pouze vyrazil a hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

01:08
    Další útočná akce Brna, tentokrát hostujícího gólmana prověřil Rakus.

01:29
    Kometa se stále drží v útočném pásmu, hostům se nedaří odvážet puky z obranné třetiny.

02:35
    Steklý a Zeman se pokusili vydat do útočného pásma, jejich akce byla zbržděna již na modré čáře.

03:30
    David Varvařovský pokusil kotouč zasunout za Kavana, ten svými betony střelu vyrazil.

04:18
    Rakus se pokoušel nahrát Moravcovi do předbrankového prostoru, přihrávka ale k druhému zmíněnému již nedošla a hra se opět obrací na druhou stranu.

05:18
    5/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté sice neudržovali souvislý tlak v útočném pásmu, gólovou příležitost však zvládli využít. VOJTĚCH STEKLÝ si našel kotouč v útočném pásmu a střelou z levého kruhu na vzdálenější tyč prostřelil Kavana. Bez asistence.
    Steklý V., Dorot O., Postl O. II, Novotný M., Zeman M.
    Pospíšil A., Chludil D., Svoboda D., Habermann J., Veselský A.

06:07
    Oba týmy bojují s nepřesnými přechody do pásma, dvakrát po sobě se pískal ofsajd na obou stranách.

06:33
    Hosté stupňují tlak v útočném pásmu a dostávají se ke kombinaci, hráčům Brna se povedlo puk vyhodit pouze za cenu zakázaného uvolnění.

07:25
    Ekrt se pokoušel přihrávat přes bránícího hráče, ten však jeho úmysl vystihl a puk mají na holi opět hosté.

08:33
    Kometě se povedlo šikovně vyhodit a vybojovala tak útočnou třetinu, hosté ale rychle berou kotouč opět pod svoji kontrolu.

09:24
    Z ledu se těžce sbírá jeden z domácích, hra je přerušena.

09:47
    Kometa se sice dostala do útoku, hráči Varů však rychle vypíchli kotouč a sami se dostali do akce.

10:34
    Střelu Kevina Horvátha Adam Ebenstreit dobře viděl a vyrazil.

11:06
    Kometa kombinuje v útočném pásmu, Ekrtovi však ujel puk na modré a domácí musí vyklidit pásmo.

11:59
    Domácím se daří držet puk daleko od své branky, střely Rakuse a později Veselského však místo mezi třemi tyčemi nenašly.

12:19
    Steklý obkroužil brněnskou branku a nahrával do předbrankového prostoru, kde stáli dobře postavení domácí a puk vyvezli.

12:56
    Pospíšilou ránu od modré Adam Ebenstreit přikryl.

13:27
    Hosté zakládali nový útok, v pokračování jim zabránil ofsajd.

13:58
    Karlovy Vary dělají Kometě problémy, žabička na Berana se však jednomu z hostů nevyvedla a Brno může útočit.

15:04
    Špatné vyhození teď zamklo Kometu v obranné třetině. Zeman dvakrát zkoušel střelu z úhlu, Kavan si je obě pohlídal.

16:18
    Krásná akce domácích, která jen díky výbornému zákroku hostů neskončila gólem. Veselský vyvezl puk, který prohodil na Chludila, ten mu puk poslal zpět do mezikruží, odkud již Veselský pálil.

17:04
    Hra se přelévá ze strany na stranu, tentokrát to byli hosté, kdo mohli měnit skóre.

17:34
    Kavan čelil velkému náporu soupeře, který na něj vyslal hned několik střel! Domácí sice dobře čistili předbrankový prostor, nakonec ale jeden z hostů zkusil dorážet, Kavan zasáhl lapačkou.

17:54
    Kometa vyváží puk a zakládá útok.

18:21
    Ekrtova rána z levého kruhu zcela minula branku hostů, rozhodčí navíc signalizují postavení mimo hru a Kometa nemůže hrát.

18:51
    Zakázané uvolnění hostů.

18:59
    Veselský se pokoušel vybojovat puk, hosté ale ujeli a ke střele se dostal Váňa, Kavanovi však mířila přímo do lapačky.

19:38
    Puk skončil mimo hrací plochu, Kometa tak čelila vhazování v obranném pásmu.

20:00

První dvacetiminutovka nabídla pouze jedinou branku. Tou skóre otevřel Vojtěch Steklý a Energie tak odskočila do vedení. Oba celky poté hrály velmi vyrovnanou hru, gól již diváci v brněnské aréně neviděli. Druhá třetina začne přibližně v 16:44.

20:01

20:09
    Domácí se po buly dostali do útočné třetiny, kotouč ale převzali hosté a David Varvařovský prověřil Kavana střelou mezi betony.

21:12
    Hosté kombinují v útočném pásmu, Dorotova střela mířila nad břevno. Kavan si poté připsal zákrok lapačkou.

21:40
    Kometě se nevydařila kombinace v útočném pásmu, hosté ale vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

22:16
    Antony střílel od modré, jeho rána však byla pomalá. K dorážce se ale dostal Nesvadba, Adam Ebenstreit puk vyrazil a Kometa se poté provinila ofsajdem.

23:11
    Energie si vybudovala nepřehlednou situaci před Kavanem, který čelil náporu hned několika dorážejicích. Rozhodčí ale přerušili hru.

23:38
    5/5
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí vyjeli z obranného pásma, kde nepřipraveného Adama Ebenstreita střelou z levého kruhu překvapil DAVID MORAVEC. Kometa tak srovnává na 1:1.
    Moravec D., Jurný J., Rakus R., Ekrt J., Bůžek J.
    Beran M. I, Adámek M., Váňa M., Varvařovský D., Bulka K.

23:54
    Kometa se provinila zakázaným uvolbněním ale ihned se dostala do útočné třetiny, kde ohrožovala brankáře Karlových Varů.

24:30
    Adam Ebenstreit přikryl střelu z levého kruhu.

24:45
    Zeman byl připraven v mezikruží tečovat střelu od modré, jeho teč však lízla tyčku Kavanovy branky!

5/3
    Domácí využívají přesilovku pět na tři a dostávají se do vedení!
    Ekrt nahrál z levé části hřiště do mezikruží, kde stál připravený DENIS SVOBODA, který vymetl víko branky Energie. Asistence: Jan Ekrt, Kevin Horváth.
    Svoboda D., Ekrt J., Horváth K., Rakus R., Boltvan A.
    Galnor J., Vogel J., Dorot O.

27:25
    Hosté se dostávají do příležitosti ve vlastním oslabení, Jakub Galnor se pokusil zakončovat bekhendem, byl však již velmi blízko Kavana a ten vyrazil.

28:34
    Kometa čelí náporu Energie, Kavan si připsal důležité zákroky. Hosté navíc vyhazují na zakázané uvolnění.

29:17
    Ulbrichtova rána od modré nenašla místo mezi betony Ebenstreita. Ten poté čelil ráně Zubíčka, i tu však dokázal zadržet.

30:02
    Pospíšil vyslal dělovku z vrcholu mezikruží, Ebenstreit vyrazil a hosté opět vyhazují přes všechny tři čáry.

30:27
    Matyáš Váňa si obhodil jednoho z brněnských obránců a nahrával do mezikruží, kde kotouč zachytil Antony a Kometa tak vyvezla puk.

31:34
    Nebezpečnou nahrávku přes osu nedokázal tečovat nikdo z hráčů Energie, Kometa je však stále zamčená v obranné třetině.

32:38
    Díky nepřesné přihrávce na modrou Kometa dokázala alespoň částečně vystřídat.

33:19
    Kavan uklidňuje hru přikrytím kotouče, domácí tak konečně mohou zcela vystřídat.

33:46
    Domácí nedostávají moc prostoru ke hře, Karlovy Vary zodpovědně brání jejich přechod do útočného pásma.

34:32
    Adam Ebenstreit dokázal v nepřehledné situaci před svoji brankou najít puk a přerušit hru.

34:36
    Ihned po buly se puk dostal k Zubíčkovi, který střelou od modré prověřil brankáře hostů.

34:53
    Ulbrichtovu ránu od modré zblokoval jeden z hostů a ti se tak dostali do přečíslení, Kavan si ale jejich akci pohlídal.

35:20
    Zakázané uvolnění Komety.

35:33
    Veselský se v obležení tří bránících hráčů dostal ke střele z mezikruží, Adam Ebenstreit puk vyrazil.

36:01
    Hosté se provinili ofsajdem, který zmařil jejich rychlý protiútok.

36:25
    Boltvan zblokoval střelu hostů od modré a k protiútoku se dostal Roman Otava, který si na levém křídle vyjel příliš blízko hostujícího gólmana a nedokázal již zakončit.

37:34
    Jurného střela od modré trefila jednoho z hostů, ti poté vyvezli kotouč.

37:57
    Kavan si pohlídal střelu z levého kruhu a zasáhl lapačkou.

38:26
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Patrik Antony – 2 min., podrážení.

38:46
    Adam Boltvan dobře vystihl kombinaci hostů a vyhodil puk přes všechny čáry.

39:20
    Závar před brankou nakonec dokázal Kavan uklidnit přikrytím kotouče.

39:28
    Ekrt s Rakusem vyjeli do protiútoku, který hosté zmařili. Kometa poté opět vyhodila.

40:00

Ve druhé části se domácím podařilo otočit skóre. Vyrovnávací gól zasadil David Moravec, obrat dokonal Denis Svoboda, který využil přesilovou hru pět na tři. Třetí třetina začne přibližně v 17:31.

40:01

40:06
    Kometa ještě dohrává oslabení, zatám se jí ale daří držet hosty daleko od své branky.

40:50
    Jakub Galnor vyzkoušel Kavanovu pozornost střelou z pravého kruhu, domácí brankář zasáhl ramenem.

41:41
    Kometa se dostává do útočného pásma, střelu z úhlu si Adam Ebenstreit pohlídal a přerušil hru přikrytím kotouče.

41:59
    Ihned po buly Adam Ebenstreit opět zasahoval, tentokrát svoji lapačkou.

42:40
    Adam Veselský dobře napadal rozehru hostů v jejich obranné třetině.

43:14
    Brněnští jsou teď pod tlakem, vyvézt kotouč se povedlo až Halačkovi, jehož střela zamířila přímo do připravené lapačky brankáře Energie.

43:50
    Horváth dostal přihrávku do předbrankového prostoru, kde zůstal zcela nehlídaný, jeho ránu však Adam Ebenstreit vyrazil.

44:39
    Adámkova střela z pravého kruhu rozezvonila tyčku Kavanovy branky!

45:18
    Moravec zkusil střelu z pravého kruhu na bližší tyč, Adam Ebenstreit ji vyrazil. Na druhé straně si potom Kavan zapsal zákrok poté, co jeden z hostů mířil z levého kruhu do jeho výstroje.

46:08
    Ondřej Dorot vypálil od modré a jen těsně minul břevno Kavanovy branky.

46:37
    Bůžek nahrával na Nesvadbu, který nedokázal zpracovat, Kryštof Bulka poté vyzkoušel pozornost Kavana, který přikryl.

47:28
    Energie tlačí na vyrovnání! Dlouhou pasáž v útočném pásmu zastavili hvizdem až rozhodčím, jelikož Kavan se po zákroku skácel na zem.

47:42
    Brněnský brankář se dlouho zvedá z ledu, nakonec se ale oklepal a hra může dále pokračovat.

47:56
    Ekrt vyslal křižnou přihrávku na Zubíčka, který pálil z první. Adam Ebenstreit však zasahuje.

48:16
    Vojtěch Steklý vyslal přihrávku přes osu, jeho spoluhráč to však měl na dlouhou hůl a puk tak mají opět domácí.

48:53
    Po zásahu jednoho z hráčů Brna se k zemi sesul Zeman, ke kterému spěchá zdravotník.

48:53
    Jakub Bůžek – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Jáchym Nesvadba.

Zeman je již v pořádku a za potlesku diváků míří na střídačku. Na ledě po něm však zůstala krvavá stopa.

48:55
    Kometa bude čelit dlouhému oslabení, ihned po buly se však osvobozuje.

49:28
    Jeden z hráčů Energie nezpracoval přihrávku na pravý kruh, kde mohl zasouvat do odkryté brány. Kometa poté opět vyhazuje.

50:29
    Jeden z hostů bránil Kavanovi v brankovišti, vhazuje se tak mimo obrannou třetinu Brna.

50:38
    Kometě se znovu daří vyhodit kotouč.

51:09
    Tobiáš Pastor čekal připravený na pravém kruhu, ale minul branku.

51:37
    Boltvan se ve vlastním oslabení dostal do úniku a dobře si obhodil bránícího hráče, zakončit nad pravý beton se mu ale nepovedlo.

52:20
    Ondřej Dorot vypálil od modré, Kavan přerušuje hru.

52:35
    Kometa krátí dlouhé vteřiny hrou ve středním pásmu, hosté se ale již opět usazují.

53:25
    Horváth během bránění přišel o hůl, i tak však zabránil obránci na modré, aby střílel.

54:07
    Brno ihned vyráží do útočného pásma, brzdí jej ofsajd.

54:35
    Kometa kombinuje v útočné třetině, obzvlášť Jan Ekrt dělal hostům potíže.

55:19
    Dlouhá přihrávka nenašla svého adresáta a Kometě je tak pískáno zakázané uvolnění.

55:36
    Kavan opět dostal tvrdou ránu do někam ke krku, již po druhé v zápase se těžce zvedá.

55:38
    Střídání v týmu HC Kometa Brno:
    ze hřiště odchází Jan Kavan, přichází Jan Ondráček.

Přece jen nakonec Kavan odjíždí na střídačku, do hry se tak dostává Jan Ondráček.

55:51
    Ondráček je hned po příchodu zaměstnán, schytal tvrdou střelu do výstroje.

55:52
    ze hřiště odchází Jan Ondráček, přichází Jan Kavan.

56:01
    Hosty vyhání nepřesná rozehra do obranné třetiny.

56:27
    Chludil vypíchl puk na modré a Kometa tak je opět u puku.

56:57
    Ekrt s Moravcem právě předvedli nádhernou souhru, Moravec před brankou ještě hledal prvního již zmíněného, ten však již nahrávku nečekal.

58:04
    Kevin Horváth – 2 min., vysoká hůl.

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

Komplikace pro Brno! V závěru třetí třetiny se proviňuje Kevin Horváth a hosté tak mají k dispozici přesilovou hru, kterou zkusí v šesti!

58:08
    Ulbricht ihned vyhazuje přes všechny čáry.

58:34
    Dorot vyslal střelu od modré, mířila však vysoko nad břevno.

59:04
    4/6
    Domácí v oslabení zvyěšují skóre, do prázdné branky se přesně z obranné třetiny trefil ROMAN OTAVA.
    Otava R., Pospíšil A., Ulbricht P., Boltvan A.
    Galnor J., Dorot O., Adámek M., Steklý V., Varvařovský D., Šmajda S.

59:33

59:52
    Poslední střelu ještě vyslal jeden z hostů na Kavana, který puk vyrazil vyrážečkou.

V závěrečné třetině již došlo pouze k úpravě skóre. Třetí gól domácích vyslal do prázdné branky Roman Otava, Kometa tak bere v posledním kole nadstavby zasloužené tři body.

To je ode mě vše, přeji krásný večer. (18:10:25)

Berenika Ducháčková

Branky a nahrávky: 24. D. Moravec, 27. D. Svoboda (Ekrt, K. Horváth), 60. Otava – 6. Steklý

HC Kometa Brno: Kavan (56.–56. Ondráček) – A. Pospíšil, D. Svoboda, Zubíček, Ulbricht (A), Jurný, Bůžek, Antony – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – J. Nesvadba, Halačka, Pavlík.

Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Otáhal, Král’