Olomouc – Litvínov 3:4 (0:3 po s.n.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 1:2 (1:2 po s.n.)
Kometa Brno – Třinec 3:2 (po pr.) | Kladno – K. Vary 1:4 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 7:2 (kon.)
Plzeň – Liberec 3:6 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Mountfield HK
Neděle 03.03.2024, 16:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 52. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Klička ALEŠE JERGLA prošla mez Klimešovými betony a přináší tak Mountfieldu prémiový bod a k tomu jistotu začátku předkola play-off na domácím ledě – 1:2.

64:50
    Hosté měli jedinečnou šanci strhnout vedení na svou stranu, ale Jergl kotouč za Klimeše nedokázal dostat.

62:55
    Vítkovice se dostaly do přečíslení dva na jednoho, ale Barinka Paříkovu branku netrefuje!!

60:40
    Pařík sprintuje zpět do své klece.

60:04
    Z branky mizí hostující Pařík.

58:47
    Klimeš je znova v brance, Půček odjíždí na trestnou lavici za držení.

58:06
    Klimeš míří na střídačku.

57:48
    Vítkovičtí trenéři si vybírají oddechový čas, po něm se ale Klimeš vrací na své místo.

55:33
    Fridrich si najel na hostující branku zleva, ale nastřeluje tyč!!

53:14
    Za krosček bude pykat domácí Claireaux.

48:04
    Za podrážení je na trestnou lavici odeslán hostující Lalancette.

47:18
    5/5
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno!! Zdálo se sice, že gól byl ve středním pásmu, když z něho nahrával Okuliar před branku na ALEŠE JERGLA, ale sudí jej uznávají – 1:1. Asistence: Kevin Klíma, Oliver Okuliar.
    Jergl A., Okuliar O., Pilař R., Klíma Kev., McCormack G.
    Zdráhal P., Mikuš J., Fridrich P., Grman M., Barinka M.

45:37
    Vítkovice mohou být opravu rády, že mají v brance právě Klimeše, který teď chytá jednu dobrou šanci za druhou.

38:11
    Hosté si před druhou sirénou zahrají přesilovku, na trestnou lavici odjíždí Auvitu za podrážení.

30:21
    Rihards Bukarts si odsedí dvě minuty za podrážení, Perret by si s ním chtěl vyřídit účet jinak, ale sudí jsou proti.

25:33
    Za zdržování hry – vyhození puku je vyloučen hostující Blain, Mountfield tak bude hrát ve třech.

25:33
    Kotouč je vyhozený mezi diváky, jednoho mladíka puk zasáhl do oblasti hlavy, okamžitě je přivolávána zdravotní pomoc i Klimešem, který vše viděl.

25:28
    Hostující Okuliar bude pykat za sekání.

25:28
    Okuliar se prosmýkl klubkem hráčů až k brance, a zasunul, sudí ale rozpažují a na ledě se opět strhává strkanice.

18:56
    Na trestné lavici sedí dva hráči z obou týmů, domácí Mikuš si odpyká pět minut za bitku, stejně jako hostující Klíma. Dvě minuty za vražení na hrazení si odsedí domácí Roberts Bukarts a hostující Okuliar vyfasoval dvě minuty za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.

18:56
    Hra je přerušena, mělo by se vylučovat na straně Vítkovic, ale zatímco kapitáni diskutují se sudím, do Mikuše se u rozhodčího pustil jeden z hostujících hráčů, a to odstartovalo hromadnou bitku na ledě.

14:07
    Za vražení na hrazení odjíždí za katr hostující Marcel, i když se to týmu Mountfieldu pramálo líbí.

10:50
    Na nastřeleným pukem sprintoval Zdráhal, u branky hostů nevystřelil, ale rychle si ji objel, bránící hráč mu ale zabránil zasunout kotouč k tyči, puk se dostal k Auvitovi, který si najel k brance, ale Pařík, i když už na ledě, stačil kotouč zastavit.

02:59
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se dostávají do vedení, před kruhy získal kotouč PATRIK ZDRÁHAL, který se prokličkoval až před branku hostů a obhodil Paříka – 1:0. Bez asistence.
    Zdráhal P., Fridrich P., Grman M., Mikuš J., Barinka M.
    Klíma Kev., Pavelka T., Perret J., Jasper E., McCormack G.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 3. P. Zdráhal – 48. Jergl (Kev. Klíma, Okuliar), rozh. náj. Jergl