Carolina – Winnipeg 3:5 (kon.) | Seattle – Edmonton 1:2 (kon.) | Nashville – Colorado 5:1 (kon.)
St. Louis – Minnesota 3:1 (kon.) | Buffalo – Vegas 7:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 4:2 (kon.)
Tampa – Montreal 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | NY Islanders – Boston 5:1 (kon.)
Chicago – Columbus 2:5 (kon.) | Dallas – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.) | Calgary – Pittsburgh 4:3 (kon.)
Washington – Arizona 2:5 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 5:1 (kon.)
Calgary Flames
4:3 (0:2, 1:0, 3:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 03.03.2024, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Děkuji za sledování onlajnu a přeji pěkné ráno. (06:57:39)

Calgary nakonec vítězí 4:3 a po velkém obratu ve třetí třetině může oslavit 5. výhru v řadě. Slavnostní večer tedy dopadl pro Flames úžasně. Pittsburgh naopak nedokázal udržet dvougólový náskok a připisuje si druhou porážku v řadě.

Flames prohrávali 0:2 už v první třetině, kdy jim po dvou trošku náhodných brankách v závěru 1. periody Tučňáci utekli. Ve druhé části se domácím podařilo snížit a ve třetí už naplno dominovali. Přestože inkasovali jako první, dokázali se během 40 sekund vrátit zpět do zápasu a 50 sekund před koncem základní hrací doby uštědřili soupeři poslední ránu. Výrazně se na vítězství podílel Jegor Šarangovič, jenž vstřelil první a poslední branku Flames v zápase, a zasloužil se tak o vítěznou trefu.

Statistika
    Střely na bránu: 20 – 30 | Přesilová hra: 1/5 – 1/5 | Trestné minuty: 10 – 10

Jacob Markström (Calgary) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 60:00
    Tristan Jarry (Pittsburgh) – 16 zákroků, 4 OG, úspěšnost 80,0 %, odchytal 59:15

Česká a slovenská stopa
    Martin Pospíšil (Calgary) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 12:17

Calgary právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelná chyba hostů v obraně a Calgary otáčí skóre! JEGOR ŠARANGOVIČ využil úspěšného napadání Backlunda a vymetl šibenici. Asistence: Mikael Backlund.
    Backlund M., Šarangovič J., Coleman B., Andersson R., Kylington O.
    Eller L., Acciari N., O'Connor D., Graves R., Letang K.

58:50
    Drew O'Connor zkusil vystřelit, ale minul bránu.

57:08
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Lars Eller – 2 min., vysoká hůl.

Přesilovka Penguins rázem končí.

57:01
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Blake Coleman – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

Přehnaná iniciativa Flames teď může domácím uškodit.

56:24
    Rasmus Andersson vyslal další ránu, Jarry je nyní v zápřahu.

55:15
    Dryden Hunt se dostal k zakončení, ale jeho pokus byl přizvednut.

53:55
    Jacob Markström špatně rozehrál, ale Penguins z toho nic nevytěžili.

53:07
    Calgary ožilo a mohlo znovu skórovat. Martin Pospíšil vypálil, ale Jarry byl tentokrát připraven.
    50:41 Blake COLEMAN - 3:3

50:41
    5/5
    BLAKE COLEMAN vyrovnává na 3:3! Po závaru před bránu našel Mangiapane dojíždějícího Colemana a ten překonal Jarryho. Asistence: Andrew Mangiapane a Mikael Backlund.
    Backlund M., Coleman B., Mangiapane A., Weegar M., Hanifin N.
    Crosby S., Rakell R., O'Connor D., Pettersson M., Karlsson E.
    50:09 Nazem KADRI - 2:3

50:09
    5/4
    Hra 4 na 4 domácím prospěla a těsně po jejím skončení je o drama postaráno! NAZEM KADRI nádherným sólem přes celé hřiště obešel 3 hráče soupeře a poradil si také s Jarrym. Asistence: MacKenzie Weegar a Noah Hanifin.
    Huberdeau J., Kadri N., Kuzmenko A., Weegar M., Hanifin N.
    Gruden J., Acciari N., Pettersson M., Letang K.

49:49
    Emil Bemström – 2 min., nedovolené bránění.

49:28
    Jeff Carter se ocitl sám před bránou, ale přihrávku nedokázal zpracovat, a tak puk zkrotil Markström.

Matěj Kourek

Branky a nahrávky: 24. Šarangovič, 51. Kadri (Weegar, Hanifin), 51. Coleman (Mangiapane, Backlund), 60. Šarangovič (Backlund) – 17. Gruden, 20. Eller (Puustinen, Crosby), 43. Carter (Graves, Acciari)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Weegar, Hanifin, R. Andersson, Kylington, Pachal, Gilbert – Coleman (A), Backlund (C), Mangiapane – Pospíšil, Kadri (A), Zary – Dr. Hunt, Šarangovič, Huberdeau – Kuzmenko, Rooney, Pelletier.
    Trenér: Ryan Huska

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – E. Karlsson, M. Pettersson, Letang (A), P. Joseph, Ruhwedel, Graves – Rakell, Crosby (C), R. Smith – Puustinen, Malkin (A), D. O'Connor – Eller, Bemström, Carter – Acciari, Harkins, Gruden.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Charron, Kozari – Cherrey, Cormier