Burnley – Bournemouth 0:2 (kon.) | Manchester City – Manchester Utd. 3:1 (kon.)
Manchester City
3:1 (0:1)
Manchester United
Neděle 03.03.2024, 16:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 27. kolo

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si zbytek víkendu a u dalších přenosů naviděnou. (18:32:42)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 19:1. Rohy: 15:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:10.

Manchesterské derby v rámci 27. kola Premier League je již minulostí. Z vítězství se nakonec raduje domácí mužstvo. Jejich výhra se nerodila snadno, když v 8.minutě otevřel skóre hostující Rashford a to skvělou bombou. Jenomže City bylo od té doby lepší a obrat přišel ve druhé půle. Nejprve otočil dvěma pěknými brankami Foden, aby následně po chybě defenzivy přidal definitivní tečku Haaland. United od branky svého forvarda nic nevymyslelo, a tak zaslouženě padlo výsledkem 3:1.

90+9

90+8
    Závěr utkání se odehraje na kopačkách hráčů United. Konkrétně ho dlouho drží Dalot a dokonce vybojoval přímý kop.

90+7
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Oscar Bobb.

90+6
    Na hrací ploše zůstal ležet dvougolový hrdina Phil Foden. Po kratší pauze bude pokračovat.

90+5
    Citizens si už zbytek duelu pohlídají, což dokazuje klidná kombinace na obranné polovině.

90+4
    Carlos Casemiro přečetl přihrávku do pokutového území. Místo založení akce pouze odkopává.

90+3
    Na levé straně se rozběhl rychlík Antony, jenže na prudkou přihrávku nemohl ani náhodou dosáhnout.

90+2
    Nutno podotknout, že United prohrává zcela zaslouženě, protože v druhé půli nic neukázalo.
    90+1. Erling HAALAND - 3:1

90+1
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Manchesterské derby je nejspíše rozhodnuté! Obrovskou chybu v rozehrávce vyrobil střídající Sofján Amrábat, a tak ho o balón obral Rodri. Ten do otevřené obrany vysunul ERLINGA HAALANDA, který přízemní střelou na zadní tyč překonává bezmocného Onanu. – 3:1. Asistence: Rodri.

90+1
    Tohle byla nádherná střela z kopačky Kevina De Bruyneho. Ta nakonec nemá gólové parametry, protože míří vedle.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90
    Marná snaha Bruna Fernandese o rychlý přechod do ofenzivní části. Míč je znovu nabídnut na kopačky domácích.

89
    Na zadní tyči zavíral centr Kevin De Bruyne. Následně ho okamžitě vracel do ohně, ale hosty zachránil Victor Lindelöf.

88
    Centr z rohového kopu nebude zakončen, ale propadlý míč si nenašel André Onana a zažijeme repete.

Matyáš Kotlan

Branky: 56. Foden (Rodri), 80. Foden (J. Álvarez), 90+1. Haaland (Rodri) – 8. Rashford (Fernandes)

Karty:   68. Varane (MAN)

Manchester City: Ederson – Walker (C), Stones, Dias, Aké – Rodri, B. Silva – Foden (90+7. Bobb), De Bruyne, Doku (59. J. Álvarez) – Haaland.
    Náhradníci: Ortega – Kovačić, Gómez, Gvardiol, Akanji, Nunes, Lewis.

Trenér: Pep Guardiola

Manchester United: An. Onana – Dalot, Varane, Evans (69. Kambwala), Lindelöf – Mainoo (82. Amrábat), Casemiro, McTominay – Fernandes (C), Garnacho (82. Forson) – Rashford (75. Antony).
    Náhradníci: Bayındır – Eriksen, Amad Diallo, Collyer, Ogunneye.

Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Madley – Hussin, Hopton