Villarreal – Granada 5:1 (kon.) | Atlético – Real Betis 2:1 (kon.) | Mallorca – Girona 1:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Barcelona 0:0 (kon.)
Atlético Madrid
2:1 (2:0)
Real Betis
Neděle 03.03.2024, 16:15 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španělská LaLiga • 27. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný vstup do nového pracovního týdne a třeba zase někdy na počtenou. (18:27:35)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:12.

Zápas 27. kola mezi hráči Atlética Madrid a Realu Betis končí výsledkem 2:1, po kterém si připisují tři body do tabulky domácí hráči.
    V prvním poločase padla úvodní branka už v 8. minutě, když se po nástřelu Depaye balon několikrát odrazil a nakonec skončil až v síti. Za autora vlastního gólu byl nakonec označen brankář Rui Silva. Další šanci na zvýšení skóre mělo Atlético asi v polovině poločasu, když byla nařízena po faulu Silvy na Moratu penalta. Sám faulovaný španělský útočník se postavil k pokutovému kopu, ale Silvu nepřekonal. Mrzet jej to však nemuselo, neboť ve 44. minutě dorazil Álvaro Morata do odkryté sítě vyraženou střelu de Paula – 2:0. Skóre mohlo být ještě výraznější, ale několik dobrých zákroků si připsal brankář Rui Silva.
    Ve druhé půli převzali otěže zápasu hosté. Hned v 51. minutě mohl snížit útočník Willian José, jenže hlavičkoval jen do prostoru, kam se natáhnul brankář Oblak. O devět minut později měl šanci na druhé straně Mario Hermoso, ale zakončil jen slabě. V 62. minutě se ale i tak povedlo hostům snížit, když se prosadil nádhernou dalekonosnou ranou William Carvalho. Na konci 79. minuty byl blízko vyrovnání hostující Rodríguez, ale Oblak svůj tým podržel a srovnání stavu nedopustil. Závěr zápasu se nesl v duchu snahy Betisu o vyrovnání, další gól už ale nepadl a domácí si tak připsali tři body do tabulky po výhře 2:1.

90+4

90+4
    Nákop Williama Carvalha byl velmi nepřesný, Betisu už čas utíká hodně rychle.

90+3
    Teď se ale povedlo domácím přerušit kombinaci hostů, po akci z pravé strany střílel Rodrigo Riquelme, ale gólman Silva dobře zasáhl.

90+3
    Všech jedenáct hráčů domácích v posledních minutách běhá pod míčem, Atlético sází v závěru na defenzívu.

90+2
    Na druhé straně zablokoval Pérezův centr Molina do zámezí, Betis bude vhazovat.

90+1
    Domácí se po hodně dlouhé době dostali až do šestnáctky hostů, po centru Reinilda zakončoval Llorente, ale vysoko nad branku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází Johnny Cardoso, přichází Abde Ezalzúlí.

90
    Atlético ale využilo drobné chyby v rozehrávce Betisu k zisku míče, překvapit brankáře Silvu se snažil od půlicí čáry Rodrigo Riquelme, ale přestřelil i branku.

90
    Betis i na začátku devadesáté minutě kombinuje na polovině hřiště.

89
    Sabalyho centr byl sražen na další roh, ze kterého se však hráči Betisu neprosadili.

88
    Ayoze Pérez poslal v krátkém masovém úseku dva centry do pokutového území, ten druhý byl nebezpečnější, ale nedonutil Oblaka k zákroku.

87
    Po sérii odrazů ve středu hřiště Llorente jen nakopává míč na útočnou polovinu, kde může začít další akci brankář Silva.