Villarreal – Granada 5:1 (kon.) | Atlético – Real Betis 2:1 (kon.) | Mallorca – Girona 1:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Barcelona 0:0 (kon.)
RCD Mallorca
1:0 (1:0)
Girona FC
Neděle 03.03.2024, 18:30 • Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca) • Španělská LaLiga • 27. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:9. (20:31:44)

Mallorca završila veleúspěšný týden domácí výhrou 1:0 nad Gironou, díky které se vzdálila sestupovému pásmu už na osm bodů! To druhý tým tabulky prohrál třetí venkovní duel v řadě a večer se před něj může dostat Barcelona.

Domácí zvítězili zaslouženě. Nějakých 60 minut byli týmem, který hrál s větším zaujetím a aktivitou. Ve 33. minutě šli do vedení trefou Josého Manuela Copeteho, ke kterému se v pokutovém území příhodně odrazil balón. Hosté toho směrem dopředu moc nepředváděli. Náznaky tlaku tam byly až v posledních dvaceti minutách. V největší příležitosti Sávio zblízka neprostřelil dvojblok složený z brankáře Rajkoviće a Mascarella. Již v nastavení pak gólmana Pirátů protáhl střelou pod břevno Couto. Na nejproduktivnější celek La Ligy to však bylo málo.

90+4

90+4
    Yan Couto kličkoval na pravém křídle. Poté chtěl zapojit do hry spoluhráče, jenže skvěle se z útoku vrátil Muriqi!

90+3
    Sergi Darder dostal dodatečně žlutou kartu za skluz na Couta. Po něm hosté dostali výhodu.

90+2
    Hosté roh nevyužili, ale setrvávají v závěrečném náporu.

90+1
    Yan Couto se z pravého křídla dobře uvolnil. Jeho střelu vytáhl nad břevno brankář Predrag Rajković!

90+1
    Rozhodčí Fernández nastaví čtyři minuty!

90
    Standardní situace Aleixe Garcíi byla odvrácena domácí defenzivou.

89
    Domácí se už soustředí výhradně na bránění svého vedení. Zatím se jim to daří.

87
    Portu si na pravé straně seběhl za obranu a dostal tam přihrávku. Zpětným pasem pak hledal před bránu nabíhajícího Artěma Dovbyka, k němuž balón neprošel.

86
    Centr Gutiérreze hledal Cristhiana Stuaniho, který byl ale v ofsajdu.

84
    Rozehrávka nakrátko. Následoval centr Aleixe Garcíi, ovšem Juanpe balón přizvedl mimo dosah spoluhráčů na zadní tyči.

84
    Yan Couto se na pravé straně hřiště nedostal k centru. Vybojoval alespoň roh pro hosty.

82
    Nyní ale domácí. Dlouhý výkop Rajkoviće si krkolomně, ale úspěšně, zpracoval Abdón Prats. Ten se dostal i do zakončení, mířil však do boční sítě.

82
    Hosté v posledních minutách rozhodně vykazují zvýšenou ofenzivní snahu. Do konce ještě něco přes deset minut.