Kolín nad Rýnem – Leverkusen 0:2 (kon.) | Hoffenheim – W. Brémy 2:1 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnem
0:2 (0:1)
Bayer Leverkusen
Neděle 03.03.2024, 15:30 • RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem • Německá Bundesliga • 24. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám poklidný zbytek nedělního večera. (17:27:29)

Držení míče: 27 % : 73 %.
    Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 6:11. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:9.

Je dobojováno! Leverkusen si z Kolína odváží tři body a navyšuje náskok na prvním místě již na deset bodů. Svěřenci kouče Alonsa se tak výrazně přibližují k vytouženému titulu. Druhý poločas nabídl jasnou převahu Leverkusenu, který útočil do deseti hráčů Kolína. Vítězství v 73. minutě zpečetil Grimaldo, který prostřelil vše co mu stálo v cestě po přihrávce Adliho. Druhý inkasovaný gól pak Kolín nad Rýnem položil a hosté v poklidu utkání dotáhli do vítězného konce.

90+3

90+2
    Paqarada se dostal na hranici vápna Leverkusenu, ale tam byl pohotově odzbrojen a uvidíme pouze odkop od branky v podání Hradeckého.

90+1
    Stanisič přenáší hru na pravou stranu, kde s míčem operuje Tella. Hosté nikam nespěchají a utkání se již spíše dohrává v poklidném tempu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje v druhém poločase 3 minuty nad rámec základní hrací doby!

88
    Iglesias se snažil prodrat do vápna Kolína, ale proti byl Chabot, který ho důrazně odstrčil od míče. Po delší době tak mohou zaútočit domácí, které čeká odkop od brány.

87
    Svěřenci kouče Alonsa pokračují v poklidné sérii přihrávek na útočné polovině a již se nikam neženou. Je jasné, že tohle bude Leverkusenu v závěru dnešního derby stačit.

85
    Bayer kombinuje na polovině hrací plochy a suverénně kráčí za dalším tříbodovým ziskem. Domácí se dlouho nedostali s míčem za polovinu hrací plochy.

84
    Wirtzovi sice nesedla přihrávka z pravého křídla, přesto se k míči v šestnácté dostal neobsazený Grimaldo, kterému ale rána vůbec nesedla. Míč končí nad brankou Kolína.

83
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Exequiel Palacios.

82
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
    ze hřiště odchází Eric Martel, přichází Benno Schmitz,
    ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Denis Huseinbašić,
    ze hřiště odchází Faride Alidou, přichází Steffen Tigges.

82
    Florian Wirtz se dostal k míči v šestnáctce soupeře, ale opět pouze nastřelil jednoho z obránců. Chystá se střídání na obou stranách.

80
    Před námi je poslední desetiminutovka utkání. Hosté mají hru pod kontrolou a pokud dnes zvítězí, navýší náskok na prvním místě na druhý Bayern již na deset bodů.

79
    ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Edmond Tapsoba.

78
    Grimaldo našel ve vápně Wirtze, ale ten měl problémy se zpracováním, a tak se vůbec nedostal do zakončení. Lídr německé soutěže pokračuje v tlaku.

77
    Wirt se odhodlal ke střele zpoza vápna. Jeho ránu ale bez větších komplikací lapil do rukavic Schwabe, který byl na tento pokus připravený.

75
    Leverkusen přidává potřebnou druhou trefu a v závěru utkání si tak dodává mnohem větší klid na kopačky. Hosté navíc pokračují s míčem a zatím se zdá, že si bez problémů dokráčí pro tři body.