Hellas Verona – Sassuolo 1:0 (kon.) | Empoli – Cagliari 0:1 (kon.) | Frosinone – Lecce 1:1 (kon.)
Atalanta BC – Bologna 1:2 (kon.) | Neapol – Juventus 2:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
1:2 (1:0)
Bologna FC
Neděle 03.03.2024, 18:00 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italská Serie A • 27. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12. (19:56:05)

Hostujícímu celku se ve druhém dějství povedlo během čtyř minut otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch a na rozdíl od protivníka těsný náskok uhájit až do úplného konce. Díky tomu důležitému vítězství se udržel na čtvrté pozici zaručující postup do Ligy mistrů, na svého dnešního protivníka má už pětibodový náskok, před pátým AS Řím čtyři body.
    Atalanta mohla brát minimálně bod, avšak nervozita na hráčích byla přeci jen znatelná, s přibývajícími minutami přibývalo faulů, po kterých přicházely zbytečné ztráty míčů.

90+5

90+4
    Žlutá karta pro tým Bologna FC (Jens Odgaard). Marco Carnesecchi běží ke středovému kruhu, aby zřejmě naposledy v tomto duelu rozehrál.

90+4
    Další faul Atalanty, předtím navíc jejímu útoku předcházel ofsajd.

90+2
    Domácí přišli v útoku o míč, navíc se provinili faulem.

90+1
    Gianluca Scamacca poslal hodně tvrdě k zemi Alexise Saelemaekerse, za svůj prohřešek kartu nevidí.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje jen čtyři minuty. Mé předpoklady se tedy nepotvrdily.

89
    Oba celky tak mají dostřídáno, hosté tedy nebudou moci sáhnout k taktickému střídání v nastavení, které bude minimálně pětiminutové.

89
    Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
    ze hřiště odchází Matteo Ruggeri, přichází Isak Hien.

87
    Střídání v týmu Bologna FC:
    ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Michel Aebischer.

86
    Málem to bylo o dva góly, přízemní ránu z pravé strany vyrazil Marco Carnesecchi pouze před sebe, k dorážce se před odkrytou částí jeho brány dral jeden z protihráčů, k míči se nakonec nedostal.

85
    Hosté se dožadovali dalšího faulu, tentokrát u pokutového území protivníka, v tomto případě jim ale není přáno.

83
    Po útočném faulu mohou hosté šetřit čas s oddalováním rozehrávky.

81
    ze hřiště odchází Joshua Zirkzee, přichází Jens Odgaard.

79
    Na trávníku zůstává po tvrdém ataku ležet Emil Holm, jeho tým bude pokračovat standardkou.

77
    Alexej Mirančuk to zkusil levačkou z dálky, tečovaný míč proletěl kousek vedle pravé tyče brány hostů.

75
    Emil Holm poslal dlouhý pas na vzdálenější tyč, kde se snažil hlavičkovat Teun Koopmeiners, ani v tomto případě se mu příliš nevedlo a brankáře neohrozil.

73
    Domácí byli blízko vyrovnání, jejich první střela však byla zblokována, k dorážet ještě mohl Teun Koopmeiners, ovšem než si stačil míč zpracovat, přišel o něj.