1. FC Union Berlín
Pátek 08.03.2024, 20:30 • MHPArena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 25. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:14. (22:31:44)

Fotbalisté Stuttgartu poráží Union Berlín 2:0 a upevnili si tak v tabulce třetí místo. Navíc prodloužili svou šňůru bez porážky na sedm utkání.

Domácí poslal v 19. minutě do vedení Serhou Guirassy, který zužitkoval kolmici Karazora. Hosté výrazně zahrozili po změně stran, kdy Tousartovu hlavičku po rohu vyrazil brankář Nübel. V 65. minutě však přišel druhý gól Švábů, když se krásnou střelou ke vzdálenější tyči prosadil Chris Führich. O čtyři minuty později pak zbytky hostujících nadějí odvál zákrok Andráse Schäfera na koleno Vagnomana, za který dostal maďarský reprezentant červenou kartu. Stuttgart už pak duel v poklidu dovedl do vítězného konce.

90+6

90+5
    Odražený balón po centru Mittelstädta si ještě našel Mahmoud Dahoud, který ho napálil vedle brány. Byla tam teč, ovšem na roh už nedojde. Sudí končí toto utkání.

90+4
    Hosté už rezignovali a nenapadají. Nechávají soupeře v klidu rozehrávat od brankáře Nübela. Připomínám, že hrají o deseti.

90+3
    Domácí už ale hrají na čas a rozehráli nakrátko. Je z toho další roh.

90+2
    Rána Džonga Woo-jonga byla sražena na rohový kop. Ještě tedy příležitost pro VfB navýšit skóre.

90+1
    Chyba domácích v rozehrávce. Té se snažil využít Chris Bedia, který s míčem doběhl před šestnáctku, ale jeho střela byla zablokovaná.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastaví čtyři minuty.

90
    Rönnow rozehrával riskantně na Aaronsona. Americký reprezentant byl pod tlakem, ale balón si zvládl pokrýt a nakonec ho předal spoluhráči.

89
    Míč se zase dostává k Nübelovi, jenž ho předává spoluhráčům. Stuttgart si užívá závěr utkání za skandovaného potlesku a zpěvu svých fanoušků.

87
    Benedict Hollerbach nestihl míč na hřišti. Rychle ho hodil domácímu brankáři Nübelovi, jako by chtěl naznačit, že Union ještě chce hrát a jeho hráči pospíchají.

85
    Juranović zahrál roh na bližší tyč. Domácí se ubránili a vyráželi do rychlého kontru. Míč vyvezl Jamie Leweling, který na levém křídle přesprintoval Roussillona. Následnou přihrávku do šestnáctky pokryl Kevin Vogt.

84
    Po standardce Josipa Juranoviće raději hlavičkoval na roh Anton.

84
    Josha Vagnoman si pomohl rukama v souboji s Brendenem Aaronsonem. Dostal za to žlutou kartu.

82
    Střídání v týmu VfB Stuttgart:
    ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Džong Woo-jong,
    ze hřiště odchází Angelo Stiller, přichází Mahmoud Dahoud.

82
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Diogo Leite, přichází Jérôme Roussillon,
    ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Chris Bedia.

81
    Josha Vagnoman se prezentoval jedovatou střelou levačkou z nějakých 20 metrů. Míč směřoval po zemi k levé tyči Rönnowovy brány, který tam byl včas a nadvakrát balón zachytil.