Humenné – Michalovce 2:5 (kon.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 4:5 (kon.)
Poprad – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Nitra 5:3 (kon.) | Košice – Trenčín 2:3 (kon.)
HC 19 Humenné
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 08.03.2024, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Michalovce porážajú Humenné 5:2, keď v tretej tretine dokázali skvelo ubrániť všetky súperove útoky a v samom závere sa trafil aj Acolatse.
    Michalovce si tak poistili druhú priečku v tabuľke a Humenné sa s extraligou lúči prehrou. (20:10:36)

59:56
    Dukla Michalovce dala gól!
    Michalovčanom sa napokon podarilo dať bodku za zápasom bez toho, aby Humenné odvolalo brankára. SENA ACOLATSE dokázal pri svojom úniku prestreliť Kozla.
    Asistencie: D. Buc, K. Daugavinš

59:05
    Čas zápasu sa postupne kráti a Humennému sa nedarí ani usadiť v útočnom pásme.

58:03
    Kozel sa rozhodol vyraziť naproti prenikajúcemu súperovi a týmto odvážnym zákrokom vypichol puk.

57:10
    Santosov nájazd na Kozla sa gólom neskončil, keďže humenský brankár súpera skvelo prečítal.

56:20
    Kozel si pri tomto zákroku vôbec nepočínal isto a puk sa mu nakoniec podarilo zachytiť až na niekoľkýkrát.

55:18
    Ani Šoltésov pokus Škorvánka neprekvapil. Michalovský brankár si tak pripísal ďalší zákrok.

53:11
    Až teraz prišla strela z dobrej pozície od Lapšanského, ktorá však nebola presná.

51:20
    Daugavinšova strela z veľkého uhla skončila tesne vedľa brány.

50:00
    Máme za sebou už polovicu tretej tretiny a Humenné už niekoľko minút nevyslalo ani strelu na bránu.

47:30
    Michalovciam sa darí držať súpera ďaleko od svojej brány a čoraz viac sa tak približujú k víťazstvu.

45:35
    Lapšanského delovka z prvej skončila len na Škorvánkovi, ktorý si potom poradil aj s dorážkou Kuruho.

42:30
    Po Solenského streleckom pokuse sa pokúšal o dorážku ešte Santos, ale Kozel pokryl obe koncovky.

40:49
    Domáci v plnom počte.

40:39
    Michalovce pokračujú v presilovej hre, ale Kozel im túto strelu zneškodnil.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina skončila úplne rovnakým pomerom ako tá prvá a Michalovce tak navýšili svoj náskok na rozdiel 2 gólov. Na Paločkov zásah ešte dokázal odpovedať Foss, no zatiaľ posledný gól vstrelil Daugavinš a Michalovce tak vedú 4:2.