Mostečtí Lvi – Kobra 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 6:8 (kon.) | Šumperk – Technika Brno 5:2 (kon.)
Val. Meziříčí – SHKM Hodonín 5:6 (po pr.) | Havířov – Vel. Meziříčí 17:1 (kon.) | Kopřivnice – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.)
Opava – Žďár n/S 6:4 (kon.)
HK Opava
6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 09.03.2024, 17:00 • Krnov, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V druhé březnové sobotě je na programu poslední kolo základní části v tabulce skupiny Východ. V něm se před svými fanoušky představí Opava, která půjde do zápasu v roli papírového favorita. Proti ní budou stát Plameny ze Žďáru.

HK Opava

V tomto ročníku se jí daří a je na průběžném 4. místě s 69 body, na pátém místě jsou Bruslaři s 65b. Hodonín je jednu příčku výš než Opava s 72b.

Opavští ze 43 kol mají na svém kontě 18 výher, 6 výher v prodloužení, 3 prohry v prodloužení a 16 proher po základní době.

Z pěti posledních kol jeli na led Šumperka, kde vyhráli v prodloužení 5:6. Poté na svém hřišti přivítali Hodonín, ten vyhrál také po prodloužení 3:4. V dalším střetu se utkali v aréně Bobrů 3:4 po prodloužení, v následném druhém venkovním boji nestačili na Techniku 5:2. Druhá prohra v řadě přišla s lídrem z Havířova 1:3.

Ve statistikách vévodí Tomáš Rousek (22+31) za ním je Kryštof Stuchlík (16+20) a Tomáš Káňa (12+20).

Hostující mužstvo si drží průběžnou 7. pozici s 58 body. Další soupeři pod Plameny už na ně bodově nedosáhnou, ale v případě dnešního úspěchu by se mohly dostat na šesté místo, kde je Nový Jičín a má 59b.

Ze 43. odehraných kol nasbíral Žďár 17 výher, 2 výhry v prodloužení, 3 prohry v prodloužení a 21 proher v základním čase.

Z pěti posledních utkání porazily Plameny těsně Techniku 3:2, poté nestačili na Nový Jičín 5:1. V dalším souboji si spravily chuť na půdě Velkého Meziříčí 1:4 a na svém stadionu připsaly druhou výhru po vyrovnané bitvě s Kopřivnicí, která padla až na nájezdy a konečným výsledkem 4:3. Ve 43. kole na led Žďáru přijel Hodonín, ten vyhrál 2:4.

V kanadském bodování se drží na první a druhé pozici dvojice Dominik Dušek (35+44) a Jiří Půhoný (33+46), za nimi je Jan Wasserbauer (16+16).

Vzájemné zápasy:

11.kolo – Žďár nad Sázavou x Opava – 4:5sn.

22.kolo – Opava x Žďár nad Sázavou – 4:6.

33.kolo – Žďár nad Sázavou x Opava – 3:2.

HK Opava: Slíž (Nowak) – Ervasti, Foltýn, Pachula, Šindelář (C), Jak. Ludvík, Adamec, Štěpánek – Krejsa, K. Stuchlík (A), Hendrych – Vojtovič, Kotásek, Beránek – Káňa, Häring, Brada – Štindl, Vašenka, Rousek (A) – Kadula.
    Trenér: Pavel Zdráhal "B"

SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal (Sláma) – Kukla, Pleva (C), Jar. Ludvík, M. Kubíček, Grauer, Půža – Gregar, Jícha, Wasserbauer (A) – Kadleček, Dušek, Chlubna – Rohlík, Půhoný (A), T. Ludvík – Štola, Picka, Polodna.
    Trenér: Milan Řehoř "B"

Rozhodčí: Gebauer – Bartoň, Frais.

00:01

00:21
    První zákrok si připisuje gólman v červeném dresu, raději přikryl hru a je tu buly.

01:26
    Hráči ve světlém dresu se ubránili a vyhazují do středního pásma.

05:51
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    Martin Pleva – 2 min., podrážení.

06:25
    Opava právě vstřelila branku!
    A je tu úvodní trefa v podání domácích, kteří využívají svojí první přesilovku 5 na 4, z levé strany Stuchlík přihrál přesně na pravý kruh na TOMÁŠE ROUSKA a ten do spodní části k tyči přesně zamířil. Asistence: Kryštof Stuchlík, Jiří Šindelář.
    06:25 Tomáš ROUSEK - 1:0

07:13
    Hosté se na chvíli osvobodili a vyhazují do středního pásma.

08:32
    Po další šanci hokejistů v červeném dresu už je to 2:0, Vašenka si připsal asistenci poté co došel puk na ADAMA BERÁNKA, který ho poslal za záda brankáře Žďáru. Asistence: Jan Vašenka, Jakub Ludvík.
    08:32 Adam BERÁNEK - 2:0

08:48
    Další pokus opavských hráčů tentokrát vyrazil Sejpal do rohu a hráči v bílo-červeném získávají na chvíli kotouč.

11:31
    Opavští se dostali do útočné třetiny ve dvou hráčích na dva obránce, nakonec se jim podařilo brankáře překonat, ale sudí gól neuznal, protože byl trefen rukou. Následuje buly ve středním pásmu na vzdálenějším puntíku.

13:15
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Alex Kotásek – 2 min., podrážení.

13:50
    Žďár právě vstřelil branku!
    Hostující výběr dává kontaktní gól také v přesilovce, po souhře v útočném pásmu se dostal k zakončení JAN WASSERBAUER a prostřelil gólmana. Asistence: Dominik Dušek, Jiří Půhoný.
    13:50 Jan WASSERBAUER - 2:1

15:34
    Plameny srovnávají krok na 2:2 po další akci, tu založil Kadleček. Našel Kuklu, který si také připsal asistenci, když poslal hru na JIŘÍHO PŮHONÉHO a ten se přesnou trefou prosadil. Asistence: Miroslav Kukla, Slavomír Kadleček.
    15:34 Jiří PŮHONÝ - 2:2

16:27
    Domácí mají hru na svých holích a snaží se něco znovu vymyslet.

18:13
    Adam Beránek – 2 min., vysoká hůl.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17 55.

Úvodní třetina končí a do kabin se jde za vyrovnaného stavu 2:2, Opava začala lépe, když si vypracovala vedení 2:0, skóre otevřel v přesilovce Rousek v polovině sedmé minuty. V čase 8:32 navýšil při hře 5 na 5 Beránek a s Plameny to nevypadalo vůbec dobře. Ještě k tomu přišla další branka, kterou sudí neuznal kvůli zásahu rukou. Žďár se dokázal do utkání vrátit, nejprve dostal také početní výhodu, ve které se trefil Wasserbauer ve 14. minutě. V čase 15:34 Plameny znovu udeřily a srovnaly ve hře pět na pět po střele Půhoného, uvidíme, co nám připraví další část.

20:01

21:36
    Hostující výběr je znovu na puku a jede do útočné části.

22:12
    Slíž vyráží a domácí si mohou na chvíli oddechnout.

23:34
    Plameny skórují a jdou v dnešním souboji poprvé do vedení, po přihrávce od obránce se trefil MIROSLAV ROHLÍK. Asistence: Jaroslav Ludvík, Tomáš Chlubna.
    23:34 Miroslav ROHLÍK - 2:3

24:06
    Domácí se na chvíli dostali do pásma, ale obrana jim hru dokázala sebrat a už jde do proti-útoku.

26:38
    Hosté znovu v pozici, Slíž vyráží mimo.

27:05
    Další zásah do domácí svatyně a hokejisté Žďáru už odskakují o dvě trefy, Kukla nahrál na JIŘÍHO PŮHONÉHO a ten přidává druhý bod v dnešním kole přesnou střelou. Asistence: Miroslav Kukla, Jan Wasserbauer.
    27:05 Jiří PŮHONÝ - 2:4

28:07
    Hostující výběr drží hru ve své moci a zakládá další pokus.

28:30
    Jaroslav Ludvík – 2 min., podrážení.

28:48
    Hráči ve světlém dresu vyhazují a střídají.

30:00
    Opavané se dostali do třetiny tam narazili na Sejpala, který společně s obranou vyhazuje do bezpečí.

30:24
    Hráči v červeném dresu se dostali do útočné části, kde přikryl hru Sejpal, následuje buly v obraně SKLH.

32:56
    A je tu snížení na 3:4 ve hře 5 na 5 si nebezpečnou situaci vytvořili domácí, když Bradovo přihrávka našla DANIELA HÄRINGA a ten se trefil přesně. Asistence: Marek Brada, Andrej Adamec.
    32:56 Daniel HÄRING - 3:4

33:42
    V držení kotouče jsou nyní opavští a snaží se vymyslet další akci.

34:25
    Na druhé straně měl pokus soupeř, Slíž vyráží mimo.

35:37
    Oba týmy střídají, Plameny mají puk na své polovině.

37:13
    Vyhození do středního pásma, hosté střídají.

39:00
    Už běží poslední minuta a hru má Opava.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18 35.

Prostřední část přinesla tři další góly, ve 24. minutě šly poprvé do vedení Plameny zásluhou Rohlíka. O čtyři další minuty už to bylo 2:4, když se podruhé prosadil Půhoný z levé strany, když dostal krásnou přihrávku. V čase 32:56 Opava vlétla rychle do útočného pásma, na první pokus ještě dokázal brankář reagovat, ale následnou dorážku od Häringa zastavit už nedokázal, po čtyřiceti minutách se jde do kabin za stavu 3:4 pro Žďár nad Sázavou.

40:01

40:54
    Domácí se dostali do dobré pozice, finální střelu k tyči dokázal zastavit před čárou Sejpal.

41:35
    Další buly před brankářem Plamenů.

43:07
    Domácí výběr srovnává krok na 4:4 přesným zásahem od MARKA BRADY. Asistence: Jan Štindl a Niko Petteri Ervasti.
    43:07 Marek BRADA - 4:4

44:03
    Další pokus z hokejky opavského hráče, znovu puk končí u Sejpala, ten raději podrží hru a bude se vhazovat v jejich obraně.

46:22

46:46
    Žďár se osvobozuje a střídá.

47:06
    Hokejisté v červeném se usídlili v útočném pásmu a snaží se přihrávkami vymyslet šanci.

48:12
    Hostující výběr se osvobozuje a vyhazuje až do obrany soupeře.

48:22
    Hosté v plném počtu, tuto výhodu Opava nakonec nedokázala využít.

48:47
    Oba týmy střídají, domácí rozehrávají od své klece.

50:02
    Padesátá minuta je minulostí a na stadionu v Krnově je stav nerozhodný 4:4, před chvilkou si další lehčí zákrok připsal Slíž a raději přikryl hru, následuje buly v útočném pásmu Žďáru.

52:13
    Niko Ervasti – 2 min., vysoká hůl.

52:42
    Domácí se na chvíli ubránili a mají hru na svých holích.

53:39
    Dominik Dušek – 2 min., podrážení.

54:03
    Hosté vyhazují až na icing a hra se vrací do jejích obrany.

54:13

54:47
    Další využitá přesilovka 5 na 4, kdy si po kombinaci v útočném pásmu berou opavští zpět vedení v dnešním zápase, celou situaci založil Brada, nahrál na Káňu a ten poslal kotouč na ANDREJE ADAMCE, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Káňa, Marek Brada.
    54:47 Andrej ADAMEC - 5:4

56:17
    Tomáš Rousek – 2 min., sekání.

56:33
    Z levé strany vypálil útočník Plamenů, Slíž dobře viděl a byl u tyče včas.

57:03
    Hráči v červeném se dokázali osvobodit a vyhazují do středního pásma.

57:26
    V oslabení se dostal do zakončení útočník v rudém, ale nepřekonal Sejpala.

57:26
    Oddechový čas pro tým SKLH Žďár nad Sázavou.

58:00
    Už běží poslední dvě minuty.

58:13
    Plameny měly další možnost, Půhoný našel na vzdálenějším kruhu volného spoluhráče, ale toho dokázal u tyče vychytat Slíž, je tu buly v obraně Opavy.

59:38
    V poslední minutě byly Plameny v útočném pásmu v šesti, ránu ze vzdálenějšího kruhu odrazil Slíž a přihrál na TOMÁŠE KÁŇU, který z vlastní obrany trefil puk do odkryté klece. Asistence: Marek Slíž.
    59:38 Tomáš KÁŇA - 6:4

HK Opava tak v posledním kole základní části nakonec zvítězila nad SKLH Žďár nad Sázavou konečným výsledkem 6:4, kdy v poslední třetině vsítila tři góly, o které se postaral Brada, Adamec a Káňa, Plameny se snažily, do začátku třetí části šly s vedením o jediný gól, ale opavští se dokázali prosadit a na své půdě vybojovali výhru a uhájili tak 4. místo v tabulce, hosté končí na 8. postupovém místě s 58 body. (19:38:23)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 7. Rousek (K. Stuchlík, Šindelář), 9. Beránek (Vašenka, Jak. Ludvík), 33. Häring (Brada, Adamec), 44. Brada (Štindl, Ervasti), 55. Adamec (Káňa, Brada), 60. Káňa (Slíž) – 14. Wasserbauer (Dušek, Půhoný), 16. Půhoný (Kukla, Kadleček), 24. Rohlík (Jar. Ludvík, Chlubna), 28. Půhoný (Kukla, Wasserbauer)

Trenér: Pavel Zdráhal

Trenér: Milan Řehoř