Arizona – Detroit 4:0 (kon.) | Colorado – Minnesota 2:1 (po pr.) | Anaheim – Dallas 2:6 (kon.)
Seattle – Winnipeg 0:3 (kon.) | Buffalo – Edmonton 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – Nashville 1:2 (kon.)
New Jersey – Carolina 2:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Florida – Calgary 5:1 (kon.)
Arizona Coyotes
4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Detroit Red Wings
Sobota 09.03.2024, 03:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

A to je pro dnešek z Mullet arény vše, já Vám moc děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu opět těšit na shledanou! (05:36:35)

Statistika
    Střely na bránu: 24 – 28 | Přesilová hra: 1/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4

Connor Ingram (ARI) – 28 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    Alex Lyon (DET) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Connor Ingram (ARI) 100%
    2. Logan Cooley (ARI) 1+0
    3. Alex Kerfoot (ARI) 1+0

Dnešní utkání sledovalo 4 600 diváků.

Ve třetí třetině jsme sledovali marnou snahu Red Wings o obrat, ovšem obrana Arizony dnes Detroitu nedovolila ani jeden gól. Naopak si domácí zkušeně výsledek pohlídali a přesto, že ve třetí třetině již žádnou branku nepřidali, si pohodlně došli pro výhru 4:0.

59:12
    Po chybě Detroitu na modré čáře se k puku dostal Maccelli, který dostává Coyotes do útočného pásma.

58:46
    Kane zaváží puk do útočného pásma.

56:59
    Kesselringovu střelu si Lyon našel a přerušil hru.

56:40
    Määttova střela od modré bránu minula.

56:35
    Gostisbeherovu střelu zastavil Ingram.

55:20
    Hayton přebruslil obránce a z levé strany střílel, jeho střelu ale Lyon vyrazil.

54:28
    Po přihrávce od Maccelliho se ke střele od levého mantinelu dostal Durzi, jeho střela ale šla nad bránu.

53:28
    Raymond nahodil puk do obranného pásma Arizony, první u puku byl ale obránce Kesselring.

52:21
    Logan Cooley se stahovačkou na bekhend dostal přes obránce a pak opět z bekhendu zkoušel překonat i Lyona, ne něj ale už nevyzrál.

51:36
    Välimäkiho střelu vyrazil Lyon do rohu.

51:20
    Durziho střela od modré čáry trefila jen hokejku DeBrincata.

50:57
    Ben Chiarot poslal přihrávku přímo před bránu na Davida Perrona, který se snažil puk procpat mezi Ingramovy betony, gólman domácích ale nic takového nepřipustil.

46:13
    Akci dva na jednoho Cooleyho a Guenthera zastavil Petry, když zachytil přihrávku na druhého jmenovaného.

45:46
    Domácí chyceni v ofsajdu.

45:41
    Määtova střela byla zblokována.

45:23
    Gostisbehere vyslal od modré čáry nebezpečný příklep, s tím si ale Connor Ingram poradil.

44:51
    Sprong dostává Red Wings do útoku.

43:45
    Zakázané uvolnění domácích.

42:41
    Po Kesselringově střele jsme slyšeli zacinkat tyč.

41:43
    Maccelli poslal z mezikruží za zády přihrávku k pravé tyči na Alexe Kerfoota, ten ale střílel pouze do připraveného Lyona.

40:32
    Lucas Raymond přebruslil celou obranu Coyotes a střílel na Ingrama a nejprve se zdálo, že svou šanci proměnil, ale pak se rozhodčí rozpažil a puk se objevil před Ingramem. Raymond trefil horní tyč a od ní se kotouč odrazil zpět do hry.

Zisky puku po chybách – 3:2

Druhá třetina nabídla daleko vyrovnanější hokej. Probudila se především ofenzíva Detroitu, která byla v první polovině druhé periody dokonce i aktivnější a domácí často nepouštěla ani z pásma. Veškeré útočné snahy Red Wings ale byly zadupány do země gólem Nicka Bjugstada, který padl poté, co se Arizona dostala z asi čtyřminutového náporu Detroitu. Bjugstadova střela prošla Lyonovi mezi tělem a levou rukou. Stav před třetí třeinou je tak 4:0.

Další třetina začne přibližně ve 4:55.

40:00

39:55
    Zpoza brány poslal Chiarot přihrávku k pravé tyči na Patricka Kanea, který ale Ingrama, ke svému velkému překvapení, nepřekonal.

39:25
    Fischer se z levé strany natlačil před Ingrama, zakončit se mu ale nepodařilo.

39:05
    Välimäki rychlou ránou od modré Lyona nepřekvapil.

37:08
    Dylan Guenther vypíchnul puk ve vlastním pásmu a okamžitě s ním sprintoval k bráně Detroitu, na poslední chvíli ale poslal přihrávku na levou stranu na Logana Colleyho, toho ale o gól bleskurychlým přesunem připravil Alex Lyon.

36:07

35:59
    Sprongova střela Ingramovu bránu neohrozila.

35:33
    Bjugstad vyváží puk z obranného pásma Arizony.

35:14
    Gostisbeherova střela byla zblokována jedním z bránících hráčů.

34:17
    Kerfoot vyhazuje až za Lyonovu bránu.

34:07
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Sean Durzi – 2 min., nedovolené bránění.

33:40
    Přihrávku na útočnou modrou čáru od Seidera dostal Rasmussen, ten ale pouze nahazuje kotouč za bránu.

32:18
    Patrick Kane v situaci dva na jednoho zvolil přihrávku na levou stranu na Alexe DeBrincata, ten ale místo prázdné brány trefil pouze její levou tyč.

31:52
    Kesselringův bekhend minul bránu.

31:08
    Lucas Raymond srovnal se zemí Nicka Schmaltze, ten se ale rychle zvedá.

30:20
    Walmanovu dělovku Ingram betonem vyrazil do rohu.

30:17
    28:16 Nick BJUGSTAD - 4:0

28:16
    5/5
    Arizona právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš! Po dlouhém tlaku Detroitu se do útočné třetiny po dlouhé době dostala i Arizona a vytěžila z toho gól! Po vyhraném souboji u mantinelu v rohu našel Nick Schmaltz volného NICKA BJUGSTADA v mezikruží a ten nekompromisně prostřelil brankáře Lyona. Asistence: Nick Bjugstad.
    Bjugstad N., Schmaltz N., Keller C., Välimäki J., Kesselring M.
    Fabbri R., Copp A., Raymond L., Chiarot B., Petry J.

27:42
    Raymond zaváží puk do útočné třetiny a kličkou se dostává přes obránce.

27:18
    Velenův pokus z levé strany neuspěl.

26:36
    Holl přestřelil bránu.

26:11
    Nahození Kanea od modré čáry Ingram vyrazil do rohu kluziště.

25:42
    Perron udržel puk v útočné třetině.

25:20
    Zakázané uvolnění Detroitu.

25:13
    Kerfoot bojuje o pukk s Määttou, u puku nakonec hosté.

24:56
    Zakázané uvolnění Arizony.

24:00
    Seider našel z vlastní třetiny přihrávku do středního pásma na Kanea, který puk hned poslal na útočnou modrou čáru na Alexe DeBrincata, ten ujížděl mezi dvěma obránci domácích a střelou mezi betony se snažil překonat Ingrama, neúspěšně.

22:41
    Chiarotovu střelu chytil Ingram.

22:34
    Raymond bruslí s pukem v útočném pásmu a hledá možnosti, jak se prosadit.

21:03
    Po zvláštním odrazu puku se k volnému kotouči na hranici brankoviště dostal Alex DeBrincat, Ingrama ale nepřekonal.

Zisky puku po chybách – 1:0

Lepší start do zápasu měla rozhodně Arizona, která si hned od začátku byla schopná tvořit šance, ale zároveň soupeře k ničemu nepouštěla. Dobrý start domácích přinesl své ovoce už ve třetí minutě, kdy odražený kotouč od mantinelu poslal do brány Jake McBain. Rychlou akcí po vhazování zaskočili Coyotes Detroit v deváté minutě, kdy od modré čáry střílel obránce Välimäki a jeho střelu šikovně tečoval Alex Kerfoot. Prosadil se rovněž supertalent domácích, teprve devatenáctiletý Logan Cooley v přesilovce využil skvělou přihrávku Matiase Maccelliho a posunul Arizonu do vedení 3:0 po první periodě.

Další třetina začne přibližně ve 4:01.

20:00

19:42
    Seiderův příklep od modré čáry Ingram vyrazil.

19:36
    Walmanovu střelu Ingram chytil a přerušil hru.

19:17
    Detroitu se již poněkolikáté za sebou nedaří založit útok a pak se jim stále vrací do obranné třetiny.
    17:04 Logan COOLEY - 3:0

17:04
    5/4
    Matias Maccelli na levém kruhu přesvědčil úplně všechny o tom, včetně obrany Detroitu a brankáře Lyona, že bude střílet a pak poslal přihrávku na pravou stranu na zapomenutého mladíčka LOGANA COOLEYHO, který se střelou z první nemýlil. Asistence: Matias Maccelli a J. J. Moser.
    Cooley L., Maccelli M., Moser J., Bjugstad N., Crouse L.
    Copp A., Fischer C., Seider M., Walman J.

16:31
    Keller poslal zajímavou přihrávku k pravé tyči na Haytona, který se snažil z otočky zakončit, ovšem neúspěšně.

15:43
    Rasmussen puk vyhazuje až za Ingramovu bránu.

15:36
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká David Perron.

15:14
    DeBrincat zachytil Välimäkiho střelu.

13:41
    Útok domácích zastavuje ofsajd.

12:47
    O puk v levém rohu obranného pásma Arizony bojují O'Brien a Compher, hostující útočník úspěšnější.

11:39

10:44
    Rasmussenovi se podařilo zachytit puk a vyvezl ho až do pásma Arizony, kde se snažil střelou mířenou mezi betony zaskočit Ingrama, ten byl ale pozorný.

10:23
    Kellerovu dělovku z pravého kruhu Lyon vyrazil.

09:39
    David Perron – 2 min., držení.
    08:05 Alexander KERFOOT - 2:0

08:05
    5/5
    Arizona se dostává do dvoubrankového náskoku! Okamžitě po vyhraném vhazování Nickem Bjugstadem měl puk na modré čáře Juuso Välimäki, který švihem střílel, jeho střelu ale dokázal tečovat ALEX KERFOOT a nedal tak Lyonovi šanci zakročit. Asistence: Juuso Välimäki a Nick Bjugstad.
    Kerfoot A., Välimäki J., Bjugstad N., Maccelli M., Kesselring M.
    Kane P., DeBrincat A., Compher J., Gostisbehere S., Petry J.

08:01
    Crouse z jízdy podél levého mantinelu střílel příklepem, Lyon si střelu našel a chytil.

07:00
    Fischer se zpoza brány snažil natlačit a překvapit Ingrama bekhendovou střelou, ale neuspěl.

06:10
    Po rychlé rozehrávce Red Wings zaváží puk do útoku Lucas Raymond.

05:33
    Kesselring si střelu od modré rozmyslel a puk radši poslal po mantinelu za bránu.

05:15
    Fabbri nahazuje do pásma, puk v útoku udržel Gostisbehere.
    02:35 Jack MCBAIN - 1:0

02:35
    5/5
    Michael Carcone se u levého mantinelu otočkou zbavil obránce, puk přehrál na osu hřiště na Liama O'Briena, který ale trefil pouze mantinel, od něhož se kotouč odrazil k JACKU MCBAINOVI, který puk poslal za Lyonova záda. Asistence: Liam O'Brien a Michael Carcone.
    McBain J., O'Brien L., Carcone M., Välimäki J., Kesselring M.
    Fabbri R., Rasmussen M., Sprong D., Määttä O., Gostisbehere S.

02:02
    Velano zaváží puk do útočného pásma, ale Detroitu se v něm nedaří udržet.

00:55
    Po ztrátě puku ze strany Detroitu se ke kotouči dostal Bjugstad, který puk přenechal Kerfootovi, jehož střela ale bránu neohrozila.

00:01

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Söderström, J. Brown – Keller (A), Hayton, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Kerfoot – Crouse (A), L. Cooley, Guenther – Carcone, McBain, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Chiarot (A), Petry, Määttä, Gostisbehere, Holl – DeBrincat, Veleno, P. Kane – Rasmussen, Compher, Raymond – Fabbri, Fischer, Perron (A) – Copp (A), Sprong.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Syvret, Lee – Murchison, McNamara.

Ani Detroit neprožívá úplně ideální formu. Wings mají momentálně sérii třech proher v řadě, naposledy museli hráči v rudé a bílé v Coloradu kousat prohru 7:2. Branky Detroitu obstarali Robby Fabbri a David Perron. Podaří se tedy Wings proti Arizoně vrátit se zpět na vítěznou vlnu?