Arizona – Detroit 4:0 (kon.) | Colorado – Minnesota 2:1 (po pr.) | Anaheim – Dallas 2:6 (kon.)
Seattle – Winnipeg 0:3 (kon.) | Buffalo – Edmonton 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – Nashville 1:2 (kon.)
New Jersey – Carolina 2:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Florida – Calgary 5:1 (kon.)
Colorado Avalanche
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Minnesota Wild
Sobota 09.03.2024, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Preview zápasu

Colorado Avalanche: Tým se nacházející na čtvrtém místě Západní konference s osmdesáti třemi body. Coloradu se daří; mezi posledními týmy, které dokázalo porazit, byly Detroit Red Wings (7:2), Chicago Blackhawks (5:0) a opět Chicago s naprosto stejným výsledkem 0:5. Naopak týmy, kterým Colorado podlehlo, byly Nashville Predators (5:1), Toronto Maple Leafs (3:4) a Detroit Red Wings (2:1 po prodloužení). Colorado má jediné české zastoupení, a to Ondřeje Pavla, který odehrál tuto sezónu pouze dva zápasy. Můžeme se ale těšit na nejproduktivnějšího hráče celé NHL, a to Nathana MacKinnona s bilancí 40+69.

Minnesota Wild: Minnesota je na dvanáctém místě též Západní konference s šedesáti šesti body. Nemá formu jako Colorado, a jejich výsledky jsou velmi proměnlivé. Posledními týmy, které dokázaly Minnesotu porazit, byly St. Louis Blues (3:1), Nashville Predators (6:1) a Carolina Hurricanes (2:3). Naopak týmy, které Minnesotě podlehly, byly Arizona Coyotes (2:5), San Jose Sharks (4:3) a Seattle Kraken (2:5). Na soupisce Minnesoty najdeme též jediného Čecha, a to Adama Rašku. Ten ale odehrál pouze 5 zápasů. Nejproduktivnějším hráčem Minnesoty je Kirill Kaprizov s bilancí 30+37.

Tyto týmy se setkaly pouze jednou, kdy zápas skončil vítězně pro Colorado těsným výsledkem 2:3.

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Ničuškin, Mittelstadt, Drouin – Trenin, Colton, Wood – Duhaime, Cogliano, Kiviranta.
    Trenér: Jared Bednar

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Bogosian, Brodin (A), Mermis, Chisholm, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Foligno – Hartman, F. Gaudreau, Beckman – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Eric Furlatt – Ryan Galloway, David Brisebois.

00:01

00:20
    První akci zápasu rozjíždí Colorado a usazuje se v útočné třetině.

00:40
    5/5
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A máme tu velmi rychlou první branku zápasu! Po krátké kombinaci v útočném pásmu nahrál Nathan MacKinnon od zadního mantinelu přímo před bránu připravenému ARTTURI LEHKONENOVI, který vymetl přesně brankovou síť. Asistence: MacKinnon
    Lehkonen A., Toews D., Makar C., Drouin J., MacKinnon N.
    Faber B., Boldy M., Eriksson Ek J., Brodin J., Kaprizov K.
    00:40 Artturi LEHKONEN - 1:0

02:20
    Minnesota se snažilo o rychlé vyrovnání, ale všechny šance zatím domácí brankář chytá.

02:31
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Jon Merrill – 2 min., sekání.

04:00
    Colorado tlačí na Minnesotu a probíhají dlouhé kombinace v útočném pásmu, chybí ale střelba.

04:31

05:26
    Minnesota se dostala před domácí bránu, tam ale ztrácí puk a hra se znovu otáčí.

06:09
    Nečekaná rána Joela Erikssona Eka, který se dostal k puku po nepovedené přihrávce a vystřelil z mezikruží. Jeho střela skončila v ochranné síti.

06:30
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Josh Manson – 2 min., hákování.

07:08
    Colorado se osvobozuje z obranného pásma a krojí tak cenné vteřiny z vlastního oslabení.

07:36
    Valerij Ničuškin se dostal ve vlastním oslabení do situace jeden na jednoho, jeho střelu vyrazil hostující brankář betonem.

08:16
    Declan Chisholm se ocitl osamocený před bránou, odkud následně vypálil, ani jeho střela neskončila za brankovou čárou.

08:55
    Frédérick Gaudreau – 2 min., podrážení.

08:56
    Za první přesilovku mělo Colorado pouhé dvě střely na bránu, ihned po vhazování ve druhé přesilovce ztrácí puk a Minnesota se osvobozuje z útočného pásma.

09:51
    Colorado se usadilo v útočném pásmu a začíná kombinovat.

10:13
    Prudká střela z mezikruží skončila mimo bránu.

10:55

11:17
    Mikko Rantanen – 2 min., podrážení.

11:25
    Vhazování po pravici domácího brankáře vyhrává Minnesota a ihned pálí od modré čáry, puk končí v lapačce brankáře.

11:50
    Minnesota se snažila o dlouhou kombinaci, která ale skončila nepovedenou přihrávkou do prostoru mezikruží a Colorado tak vyhazuje.

12:31
    Colorado se znovu dostalo ve vlastním oslabení do vyložené šance, tentokrát do situace dva na jednoho. I v tomto případě byla končená střela vyražena betonem brankáře.

12:57
    Minnesota znovu musí vyjet do středního pásma.

13:17

13:39
    Cale Makar dostal přihrávku na pravý kruh, odkud vyslal prudkou střelu, která skončila v lapačce hostujícího brankáře.

14:26
    Colorado drží puk v obranném pásmu a čeká na prostřídání hráčů.

14:46
    Jakov Trenin zavezl puk do útočného pásma, tam ho ale po špatné přihrávce znovu získává Minnesota.

15:36
    Frédérick Gaudreau se objevil neobsazený v předbrankovém prostoru kam na něj mířila přihrávka. Nedokázal ale tečovat puk a nasměrovat ho do brány.

16:54
    Colorado ztrácí puk za hostující bránou, Minnesotě se ale nevyvedl přesun přes střední pásmo, a tak je na puku znovu Colorado.

17:48
    Icing Colorada.

18:29
    Colorado uklidňuje hru za vlastní bránou, odkud následně rozehrává.

18:51
    Puk je v držení Minnesoty u hostující brány.

19:00
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:16
    Ofsajd Minnesoty.

19:32
    Minnesota tvoří tlak nad Coloradem v útočném pásmu a pálí na bránu, tu ale puk míjí.

20:00

První třetina je za námi. Mohli jsme vidět velmi rychlý gól Colorada v první minutě zápasu, který byl zároveň i posledním gólem v této třetině. Colorado působilo, že hraje jistější hru o proti Minnesotě, od poloviny třetiny, ale měli problém usadit se v útočném pásmu a střílet z taktických míst. I přesto Colorado vede po první třetině na střely 12:10 a hlavně průběžným skórem zápasu 1:0.
    Druhá třetina začne kolem 4:02.

20:01

20:23
    Minnesota se dostala do útočného pásma a i přes menší problémy dokázala vystřelit. Domácí brankář zatím bezchybný.

21:19
    Minnesota se znovu usazuje v útočném pásmu, hru přerušuje puk v ochranné síti.

22:06
    Colorado kombinuje před hostující bránou a střílí. Filip Gustavsson chytá.

23:31
    Nathan MacKinnon byl posledním, který vypálil na bránu Minnesoty, ani jeho střela neskončila mezi třemi tyčemi.

24:09
    Jonathan Drouin vypálil z levého kruhu, jeho střela končí v lapačce hostujícího brankáře.

26:15
    Minnesota se dostává do útočného pásma, kde začíná Adam Beckman kombinovat. Hra je přerušena po střele od modré čáry, kterou domácí brankář vychytal lapačkou.

26:51
    Minnesota ztrácí puk po zblokované střele a hra se ihned přesouvá před hostující bránu.

28:00
    Jonathan Drouin a Casey Mittelstadt se dostali do situace dva na jednoho, prvnímu zmíněnému ale nevyšla přihrávka, a tak z této situace branku neuvidíme.

29:07
    Colorado se snažilo prosadit v útočném pásmu, ztrácí ale puk a toho se ujímá Minnesota.

30:13
    Minnesota kombinovala v útočném pásmu, ale chyběla ji střelba. Byla donucena vyjet do středního pásma, takže znovu bude muset zakládat novou akci.

30:44
    5/5
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno! Přeci jen se Minnesota po dlouhém tlaku v útočném pásmu dokázala prosadit. Kirill Kaprizov skvěle našel úplně samotného BROCKA FABERA, který našel prostor pod lapačkou a zasadil puk do brankové sítě. Asistence: Kaprizov, Eriksson Ek
    Faber B., Boldy M., Eriksson Ek J., Chisholm D., Kaprizov K.
    Trenin J., Colton R., Walker Se., Wood M., Girard S.
    30:44 Brock FABER - 1:1

32:01
    Artturi Lehkonen – 2 min., držení.

32:23
    Colorado se osvobozuje z obranného pásma vyhozením až za hostujícího brankáře.

33:03
    Minnesota už drží tlak nad Coloradem, ale ztrácí puk po skvělém bloku hráče Colorada.

33:22
    Kirill Kaprizov vyslal prudkou střelu z levého kruhu, která udělala domácímu brankáři problémy a vznikla tak nepřehledná situace v brankovišti, která i přes všechno nekončí gólem.

34:01

34:30
    Nathan MacKinnon se dostal z obranného pásma až před hostujícího brankáře a snažil se zakončit do brány. Zakončení mu ale zmařil beton brankáře Filipa Gustavssona.

35:35
    Matthew Boldy prokličkoval mezi všemi hráči a vyslal puk směr do brány, tam puk ještě tečoval hráč Colorada, který tak nadělal svému brankáři ještě větší problémy a Minnesota nebyla daleko od druhého gólu.

36:21
    Obrovská šance na straně Colorada, po rychlém přesunutí přes modrou čáru vypálil Devon Toews a trefil tyčku, jeho spoluhráč mohl dorážet odražený puk do prázdné brány, puk ale minul.

37:07
    Mikko Rantanen – 2 min., držení.

38:08
    Miles Wood vyjel sám na hostující bránu a vypálil z mezikruží, bránu ale minul.

39:00
    Byla oznámena poslední minuta druhé třetiny.

39:07

Artturi Lehkonen zavezl puk do útočného pásma, tam ale puk ztrácí a Minnesta dohrává tuto třetinu v obranném pásmu.

40:00

Druhá třetina je za námi. Mohli jsme vidět podobný scénář jako v té první, kdy v první polovině této třetiny mělo jasně navrch Colorado, které v desáté minutě vedlo na střely 7:2, druhá polovina ale znovu vše změnila a tentokrát i průběžný výsledek, když se Brockovi Faberovi podařilo vyrovnat na stav 1:1.
    Třetí třetina začne přibližně v 4:58.

40:01

40:33
    Minnesota se dostala do situace dva na jednoho na jejímž konci byl Matthew Boldy, který vypálil z mezikruží. Skvělým zákrokem Alexandara Georgijeva drží Colorado vyrovnaný stav.

41:03
    Colorado se usadilo v útočném pásmu a pálí od modré, ani tato střela neprošla za brankovou čáru.

41:53
    Střela Masona Shawa od modré skončila v lapačce domácího brankáře.

43:00
    Vhazování po pravici hostujícího brankáře vyhrála Minnesota a pouští se do útoku.

43:19
    Puk ale v útočném pásmu u zadního mantinelu ztrácí, a tak se Colorado dostává před bránu Filipa Gustavssona.

44:06
    Samuel Girard byl poslední u puku v šanci v předbrankovém prostoru, ale ani jemu se nepodařil dostat puk do brány.

44:25
    Střela od modré, kterou se snažil tečovat Mikko Rantanen proletěla těsně vedle brány.

45:08
    Icing Minnesoty.

46:32
    Jake Lucchini – 2 min., nedovolené bránění.

46:58
    Minnesota se dostala do velké šance ve vlastním oslabení, tu ale nevyužila a Colorado už znovu kombinuje v útočném pásmu.

47:11
    Nathan MacKinnon vypálil z pravého kruhu, tuto střelu hostující brankář velmi dobře viděl.

48:03
    Minnesota se znovu osvobozuje z obranného pásma.

48:32

49:19
    Colorado bylo znovu blízko navýšení skóre po střele Miles Wood.

50:24
    Menší potyčka u mantinelu mezi hráči přerušuje hru.

51:09
    Colorado znovu uzavírá Minnesotu u vlastní brány a pálí od modré, střela byla ale zblokována a skončila v ochranné síti.

51:43
    Matthew Boldy se snažil přihrát Kirillu Kaprizovi, který byl připravený na střelu přímo před bránou. Přihrávku skvěle přečetl obránce Colorada, který tak tuto šanci přerušil.

53:10
    Minnesota drží tlak nad Coloradem v útočném pásmu a Ryan Hartman pálí od modré čáry. Puk domácí brankář vyráží a hra je následně přerušena důsledkem nedovolené hry.

54:05
    Přichází trestné střílení pro Minnesotu, na které byl poslán Mats Zuccarello, ten se snažil rozhýbat domácího brankáře a poté poslat bekhendem puk vedle pravé tyče. Alexandar Georgijev ale předvedl skvělý zákrok betonem.

54:25
    Colorado je na puku v obranném pásmu a rozjíždí novou akci, po vjetí do útočného pásma ale puk ztrácí a na druhou stranu se dostává Minnesota s rychlou akcí a následnou šancí, která ale nekončí gólem.

55:57
    Jack Johnson pálí od modré po chaotické situaci v útočném pásmu, bránu ale míjí.

56:43
    Žádný z týmů se teď nedokáže udržet delší dobu s pukem na holi, a proto můžeme pozorovat velmi bruslivý hokej, který se stále přesouvá ze strany na stranu.

57:13
    Zach Bogosian se dostal k puku v útočném pásmu a z pravého kruhu vypálil na bránu, domácí brankář připraven.

Rychlý přesun přes modrou čáru vyústil ve střelu Samuela Girarda od modré a následnou dokonalou teč od Devona Toewse, který nasměroval puk přesně do brány. Tato situace byla znovu zkoumána na videu, kde se potvrdilo, že této šanci předcházel ofsajd Colorada, takže gól nebyl uznán a pokračujeme s průběžným vyrovnaným výsledkem 1:1.

59:20
    Minnesota se snaží o poslední akci tohoto zápasu, která ale nekončí žádnou střelou.

60:00

Máme za sebou základní hrací dobu, která nerozhodla o vítězi. Ve třetí třetině jsem mohli vidět spoustu gólových šancí na obou stranách, několik samostatných výjezdů, trestné střílení, zaznít tyčku, dokonce i neuznaný gól. Na střely momentálně vede Colorado 37:30, přichází ale prodloužení, kde může rozhodnout jakákoliv malá chyba.

60:01

60:25
    První střelu v prodloužení vypálil Cale Makar do pravého horního rohu, tam byla ale připravena lapačka hostujícího brankáře.

60:42
    Kirill Kaprizov – 2 min., hákování.

60:42
    Oddechový čas pro tým Minnesota Wild.

60:46
    Minnesota začíná oslabení vyhozením z obranného pásma.

61:12
    Mikko Rantanen nahrál Artturimu Lehkonenovi, který vystřelil z otočky přímo před bránou soupeře. Puk Filip Gustavsson vyrazil.

62:32
    4/3
    Colorado vyhrává v prodloužení! Skvělá kombinace od celé čtyřky na ledě na jejímž konci byla poslední přihrávka Rantanena, kterou se dokonce podařilo mírně zblokovat Dakotu Mermisovi, ale i přesto prošla na připraveného VALERIJE NIČUŠKINA, který až napodruhé dorazil puk do brankové sítě. Asistence: Rantanen, MacKinnon
    Ničuškin V., Rantanen M., MacKinnon N., Makar C.

Česká a slovenská stopa
    Tento zápas neměl žádné české ani slovenské zastoupení.

1. Valerij Ničuškin (COL) 1+0
    2. Alexandar Georgijev (COL) 96,67 %
    3. Artturi Lehkonen (COL) 1+0

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště. (05:58:59)

Nicol Burešová

Branky a nahrávky: 1. Lehkonen (MacKinnon), 63. Ničuškin (Rantanen, MacKinnon) – 31. Faber (Kaprizov, Eriksson Ek)

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Eric Furlatt – Ryan Galloway, David Brisebois