Arizona – Detroit 4:0 (kon.) | Colorado – Minnesota 2:1 (po pr.) | Anaheim – Dallas 2:6 (kon.)
Seattle – Winnipeg 0:3 (kon.) | Buffalo – Edmonton 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – Nashville 1:2 (kon.)
New Jersey – Carolina 2:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Florida – Calgary 5:1 (kon.)
Boston Bruins
5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 09.03.2024, 21:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Krásný sobotní večer všem příznivcům nejslavnější hokejové ligy světa! V TD Garden se představí domácí Boston proti Pittsburghu. Přeji příjemnou zábavu.

Boston Bruins:

Medvědi stíhají na čele tabulky Východní konference Floridu. Aktuálně na Pantery ztrácejí pouhý bod, avšak ti mají aktuálně zápas k dobru.

Aktuální forma Bostonu by se dala označit jako dokonalá sinusoida. Za posledních pět zápasů střídala parta kolem kapitána Brada Marchanda výhry s porážkami. Naposledy v domácím prostředí zvládla souboj s Torontem po výsledku 4:1.

Na této výhře se podílel i český klenot David Pastrňák, jenž ranou v přesilovce otevřel skóre. Právě na rodáku z Havířova stojí produktivita celku z Massachusetts. 91 kanadských bodů za 39 branek a 52 asistencí hovoří za vše. Už jen proto, že Marchand, jenž se nachází na druhém místě, má na svém kontě o 35 bodů méně (26+30). TOP 3 produktivity Medvědů pak doplňuje Charlie Coyle s 51 body (21+30).

Pittsburgh Penguins:

Celek z Pensylvánie se aktuálně nachází na sedmém místě Metropolitní divize s desetibodovou ztrátou na svého největšího rivala, tedy Phiadelphii, která drží třetí pozici zajišťující postup do play-off. K tomu, aby mohli Tučňáci pomýšlet na proklouznutí do vyřazovací části skrz divokou kartu, musejí dohnat Tampu Bay, na níž ztrácí v rámci Východní konference bodů osm.

Aktuální forma ovšem Pittsburgh od tohoto cíle vzdaluje. Za posledních pět zápasů zaznamenali svěřenci kouče Mika Sullivana jediné vítězství, a to proti Columbusu, s nímž si poradili po výsledku 5:3. V ostatních zápasech přišly porážky, přičemž hned dvakrát museli Pens zkousnout šestigólový direkt. Nejprve proti Edmontonu a naposledy na domácím ledě i proti Capitals. Uvidíme, zdali se jim povede proti Bostonu navrátit na vítěznou vlnu.

Produktivitě Tučňáků vládne Sidney Crosby, jenž má na kontě 63 kanadských bodů za 32 branek a 31 asistencí. V závěsu za ním pak jsou Jevgenij Malkin (48 bodů – 18+30) a Erik Carlsson (43 bodů – 8+35)

Vzájemné zápasy v této sezóně:

5.1.2024 – Boston Bruins – Pittsburgh Penguins 5:6

Branky a nahrávky: 1. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 7. Pastrňák (H. Lindholm, Geekie), 30. Geekie (Pastrňák, McAvoy), 40. DeBrusk (Carlo, Geekie), 44. Marchand (Coyle) – 6. D. O'Connor (Letang, Eller), 7. Graves (Crosby, Rakell), 8. Guentzel (Crosby, Letang), 16. Eller (D. O'Connor, E. Karlsson), 27. Carter (Letang, Rust), 52. Crosby (E. Karlsson)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Lohrei, Shattenkirk – Zacha, Geekie, Pastrňák (A) – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – J. van Riemsdyk, Frederic, Heinen – Beecher, Merkulov, Steen.

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – M. Pettersson, Letang (A), P. Joseph, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rakell – R. Smith, Malkin (A), Rust – D. O'Connor, Eller, Puustinen – Harkins, Acciari, Carter.

Československá stopa v utkání:

David Pastrňák (BOS) – 65 zápasů, 91 bodů (39+52)
    Pavel Zacha (BOS) – 61 zápasů, 40 bodů (15+25)
    Jakub Lauko (BOS) – 46 zápasů, 8 bodů (2+6)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Peeke, Lohrei – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – E. Karlsson, M. Pettersson, Letang (A), P. Joseph, Ludvig, Graves – Rakell, Crosby (C), Bunting – Puustinen, Malkin (A), R. Smith – Bemström, Eller, Puljujärvi – Carter, Acciari, Koppanen.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Jon McIsaac, Pierre Lambert – Ryan Daisy, Matt MacPherson.

Úvodní buly padne zhruba ve 21:20 středoevropského času.

00:01

00:11
    Boston vyhrál úvodní buly a drží kotouč v obranném pásmu.

00:35
    První zákrok Ullmarka proti střele Buntinga zprava.

00:50
    Puk končí v ochranné síti, vhazovat se bude před Ullmarkem.

01:14
    Poprvé se puku dotkl i Nedeljkovič, jenž vypomohl s rozehrávkou.

01:55
    Zajímavý střelecký pokus v podání Karlssona, jenž obdržel pas od Malkona. Ullmark vytasil proti této ráně své betony.

02:59
    Carlo udělal chybu v rozehrávce, nicméně žádnému z Tučňáků se tohoto zaváhání nepodařilo využít.

03:19
    Velkou šanci si vypracoval Lindholm, jenž si sjel až před Nedeljkoviče. Brankář Pittsburghu jen tak tak udržel puk před brankovou čárou.

03:35
    Na druhé straně se v samostatném úniku ocitl Bunting, avšak Ullmark proti němu předvedl fantastický zákrok lapačkou!

03:56
    Crosby prokličkoval až do útočné třetiny, avšak za modrou čárou o puk přišel.

04:39
    Pastrňák zavezl puk do útočného pásma, kde hokejisté Bostonu kombinují. Ke střele se však zatím nemohou dostat.

04:58
    Střely na branku – 5:2.

05:10
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, vhazovat se bude na středovém kruhu.

05:46
    Puljujarvi pálil z levého kruhu na přední tyč, kterou si Ullmark pohlídal. Stejný hráč se následně dostal k dalšímu střeleckému pokusu, jenž brankář Medvědů schoval do své výstroje.

06:38
    Neuvěřitelný zákrok Nedeljkoviče proti další střele Lindholma. Obránce Bostonu se uvolnil na levém kruhu a pálil z první, nicméně gólman Pittsburgu se zvládl bravurně přesunout.

07:27
    Pastrňák podklouzl v útočném pásmu, načež se Pens vydali do protiakce. Z té ale větší šanci nevytěžili.

07:27

07:55
    Heinen pálil zprava, avšakjeho rána byla sražena do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

08:29
    Frederic čekal se svou střelou tak dlouho, až trefil pouze před ním stojícího Karlssona. Ten srazil puk do ochranné sítě, čímž přerušil hru.

08:57
    Pastrňák zkoušel nadvakrát dostat puk k Nedeljkovičovi, avšak pokaždé byla jeho rána zablokována.

09:32
    Registrujeme vůbec první icing tohoto zápasu, provinili se domácí.

09:57
    Coyle byl zasažen do obličeje, pískat se ale nebude.

10:28
    Letang bekhendem vybízel spoluhráče k teči, avšak jeho nabídku nikdo nevyslyšel.

11:10
    Puljujarvi se vydal na samostatný výlet do útočného pásma, jenž nakonec skončil střelou z pravého kruhu. Ullmark na kootouč dobře viděl a dokázal jej ztlumit ve své výstroji. Následuje komerční přestávka.

11:18
    Rakellova střela končí pouze na zadním mantinelu.

11:30
    Tučňákům se nepovedla rozehrávka podle představ, pískáno je zakázané uvolnění.

11:40
    Střely na branku – 5:8

12:27
    Lindholm pálil pouze do Nedeljkoviče. Hra je znovu přerušena.

12:51
    Tentokráte musel Nedeljkovič využít své vyrážečky, a to proti ráne Shattenkirka. Puk končí v ochranné síti.

13:37
    Eller s Puljujarvim se po chybě Davida Pastrňáka dostali do přečíslení dvou proti jednomu, avšak Ullmark se zvládl přesunout a střelu druhého jmenovaného vyrazit.

14:28
    Na druhé straně robinsonáda v podání Nedeljkoviče! Marchand trefil v predbrankovém prostoru Coyla, od nějž se puk odrazil do brankoviště, kde byl chvíli volný. Nakonec díky tygřímu skoku zvládl gólman Pittsburghu schovat puk do lapačky. Následuje komerční přestávka.

14:41
    Další mela v brankovišti Tučňáků po střele McAvoye. Nedeljkovič se ale dokázal ve skrumáži zorientovat a nakonec schoval puk do lapačky.

15:02
    Icing Pittsburghu.

15:04
    Střely na branku – 8:10

15:22
    McAvoyova další rána končí na zadním mantinelu.

15:38
    Pastrňák ve spolupráci se Zachou nedokázal propašovat kotouč za Nedeljkoviče.

16:54
    Velká šance Coyla, jenž se objevil na hraně brankoviště. Nedeljkovič ve spolupráci s Rakellem zvládl situaci vyřešit.

17:45
    Ostrý souboj u mantinelu nakonec vyústil v zisk kotouče pro Pittsburgh.

18:25
    Zakázané uvolnění Medvědů.

18:28
    Letangovu strelu pokryl s přehledem Ullmark. Vhazovat se bude po pravici brankáře Bostonu.

18:28
    Vyhraná vhazování – 10:10.

18:40
    S Josephovou střelou od modré si Ullmark, byť s menšími problémy, nakonec poradil. Následně puk pokryl před dotírajícími protihráči a přerušil hru.

18:46
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Brad Marchand – 2 min., podrážení.

19:00
    Pittsburgh se sám vyhnal do středního pásma. Běží poslední minuta první třetiny.

19:20
    Tučňáci se s problémy dostali do útočné třetiny, avšak přihrávka Crosbyho na Buntinga byla sražena do ochranné sítě.

19:56
    Rakell posílal puk na hranu brankoviště, kde číhal Bunting, jenž se ale ke střele nakonec nedostal. Následně pálil od modré Karlsson, trefil však pouze Ullmarkovy betony.

20:00

V první dvacetiminutovce jsme se branky nedočkali. Oba celky si vypracovaly své šance, zejména příležitosti Buntinga ze samostaného úniku či Lindholma po střele z první stály za to. Oba brankáři ale zatím drží čistá konta, uvidíme, jak tomu bude v dalších částech zápasu.

Druhý třetina začne přibližně ve 22:20 a Pittsburgh ji začne v početní výhodě. Na trestné lavici stále sedí Brad Marchand.

20:10
    Boston vyhrál buly a okamžitě vyhodil přes všechny čáry. Připomínám, že Pittsburgh ještě pokračuje v přesilové hře.

20:55
    Bunting to zkusil z levého kruhu a následné Karlsson od modré. Ani jedna rána se neujala a Boston je v pěti.

21:01
    Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Ullmarkem.

21:18
    Malkinova přihrávka na levé křídlo nenašla svého adresáta.

21:44
    Pettersson to zkusil z levé strany z poměrně ostrého úhlu, avšak Ullmark měl svoji bližší tyč pohlídanou.

22:26
    5/5
    Boston právě vstřelil branku!
    Boston otevírá skóre a můžete hádat, kdo se o to postaral. Ano, DAVID PASTRŇÁK. Český útočník napřáhl na hraně slotu a dělovkou z první propálil Nedeljkoviče. Asistence: Jake DeBrusk a Pavel Zacha.
    Pastrňák D., Zacha P., DeBrusk J., Lohrei M., Shattenkirk K.
    Eller L., Bemström E., Puljujärvi J., Ludvig J., Graves R.
    22:26 David PASTRŇÁK - 1:0

24:25
    Marchand se tlačil před branku a byl faulován. Pittsburgh půjde poprvé do oslabení.

25:18
    Stále pokračuje výhoda Bostonu šesti proti pěti.

25:46
    Poměrně dlouho hráči Bruins operovali v šesti, teď už je ale hra přerušena.

25:46
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    John Ludvig – 2 min., držení.

26:28
    Van Riemsdyk zkoušel vymyslet přihrávku do předbrankového prostoru, ta však byla zablokována.

27:00
    Pastrňák kombinoval s McAvoyem, avšak ten o puk přišel. Pens vyhazují.

27:35
    Geekie pálil zprava, Nedeljkovič zvládl puk vyrazit. Pittsburgh vyhazuje.

27:46
    DeBruskova střela skončila na břevně, Pittsburgh je v pěti.

28:35
    Po přerušení hry následuje komerční přestávka. Fanoušci v TD Garden mohou být spokojenější, a to díky Davidu Pastrňákovi, jenž obstaral vedení Medvědů.

30:00
    Geekie se natlačil na zadní mantinel a snažil se vybojovat kotouč pro sebe. To se mu ovšem nepodařilo.

30:35
    Coyle posunul puk do předbrankového prostoru na Frederica, jenž ale ve vyložené pozici trefil pouze Nedeljkoviče.

31:05
    Na druhé straně pálil Rakell, avšak proti němu zaúřadovala Ullmarkova lapačka. Následuje další komerční přeestávka.

31:11
    Okamžitě po buly skočil puk na střídačce Bostonu. Vhazovat se bude před Ullmarkem.

31:21
    Střely na branku – 12:22.

31:31
    Rickard Rakell – 2 min., vysoká hůl.

31:31
    Coyle po Pastrňákově nahrávce trefil tyč!

32:03
    Eller vyrazil během oslabení na útočný výlet, jenž zakončil střelou do Ullmarkova ramene.

32:40
    Pens se podařilo vyhodit, avšak nyní už jsou Medvědi zpět v útočném pásmu.

32:48
    5/4
    Český gólový večer pokračuje! Po Davidu Pastrňákovi se prosazuje i PAVEL ZACHA, jenž využil parádní přihrávky Geekieho a zakončil nad Nedeljkovičovo rameno. Asistence: Morgan Geekie a Mason Lohrei.
    Zacha P., Geekie M., Lohrei M., Shattenkirk K., DeBrusk J.
    Eller L., Acciari N., Graves R., Joseph P.
    32:48 Pavel ZACHA - 2:0

34:05
    Poté, co puk skončil v ochranné síti, je hra přerušena. Následuje další komerční přestávka.

34:25
    Už 104 minut čeká Pittsburgh na vstřelenou branku. Jedná se o nejdelší čekání Pens v této sezóně.

35:00
    Přerušit to mohl Gruden, nicméně na Ullmarka nevyzrál.

35:38
    Letangova přihrávka nenašla svého adresáta. Dobrá práce obranné formace Bruins.

36:00
    Na druhé straně si Nedeljkovič poradil se střelou van Riemsdyka.

36:12
    Stejný hráč to nyní zkoušel zpoza branky, avšak Nedeljkovič se stačil přesunout včas.

36:28

37:22
    Malkin předložil Puustinenovi před prázdnou branku, nicméně ani toto neskončí gólem! Mizérie Pittsburgu v zakončení se opravdu projevuje.

38:25
    5/5
    Gól číslo 399 pro BRADA MARCHANDA! Kapitán Medvědů si sjel na levý kruh, kam dostal přesnou přihrávku od Coyla, načež předvedl proti Nedeljkovičovi parádní bekhendový blafák. Asistence: Charlie Coyle a Hampus Lindholm.
    Marchand B., Coyle C., Lindholm H., DeBrusk J., Carlo B.
    Crosby S., Rakell R., Bunting M., Pettersson M., Karlsson E.
    38:25 Brad MARCHAND - 3:0

39:49
    Boston má kotouč na svých hokejkách a druhou třetinu už pouze dohraje.

40:00

Ve druhé třetině si Medvědi vypracovali komfortní tříbrankový náskok, na němž meli podíl i dva čeští hráči. Skóre otevřel David Pastrňák, na nějž v přesilové hře navázal Pavel Zacha. O třetí přesnou trefu se pak postaral kapitán Bruins Brad Marchand, jenž si připsal kariérní trefu s pořadovým číslem 399. Podaří se mu dovršit ještě v tomto zápase čtyřstovku? To se dozvíme zhruba za 15 minut.

40:34
    Joseph pálil po dobré přihrávce Buntinga. Jeho kotouč byl zablokován.

41:12
    Zakázané uvolnění Bruins.

41:15
    Pens pálili okamžitě po buly, avšak o vše se postarala Ullmarkova lapačka.

41:39
    Nahození ze středního pásma schoval Nedeljkovič do své výstroje, načež přerušil hru.

42:15
    Shattenkirk kouzlil za vlastní brankou, načež vyrazil směrem kupředu. Vetší šance pro Bruins ovšem nevznikla.

42:42
    Na druhé straně zastavil útočné snažení Pens odpískaný ofsajd.

42:48
    Letang při střele zlomil hůl, přesto se však puk dostal až k Ullmarkovi, jenž jej ukryl ve své rukavici.

42:51
    5/5
    Pittsburgh právě vstřelil branku!

Tučňáci se konečně dočkali! Crosby vyhrál buly na modrou, kde stál KRIS LETANG, jenž si kotouč připravil a nekompromisní dělovkou snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: Sidney Crosby.
    Letang K., Crosby S., Rakell R., Bunting M., Joseph P.
    Coyle C., Geekie M., DeBrusk J., Carlo B., Lindholm H.
    42:51 Kris LETANG - 3:1

45:00
    Střely na branku – 19:30

45:31
    Coyle se chystal ke střele na levém kruhu, v klíčovém momentu ale podklouzl.

46:35
    Pittsburgh se snažil usadit v útočném pásmu, nicméně přišla ztráta, a tak Boston přišel s protiakcí na jejímž konci stál David Pastrňák. Střela českého útočníka skončila na břevně.

47:32
    Další zlomená hokejka zastavila útočnou akci hostí. Následně ovšem Medvědi zahráli pouze na zakázané uvolnění.

47:35
    Grzelcyk pálil z levého kruhu pouze na zadní mantinel.

48:07
    Na druhé straně zasáhl Ullmark proti ráně Buntinga. Následuje komerční přestávka.

48:16
    Petterson dostal ideální přihrávku na hranu slotu, nicméně jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Vahzování proběhne po Ullmarkově levici.

49:01
    Petterson zakončoval kombinaci Pittsburgu, Ullmark byl pozorný.

49:36
    5/5
    Nedáš-dostaneš. Pittsburgh měl zajímavou sekvenci v útočném pásmu, nicméně prosadit se nedokázal, a tak hned z první protiakce Tučňáci inkasují. Brad Marchand našel přesnou přihrávkou JAKEA DEBRUSKA, jenž zakončil do poloodkryté branky. Nedeljkovič se nestihl zavčasu přesunout. Asistence: Brad Marchand a Hampus Lindholm.
    DeBrusk J., Marchand B., Lindholm H., Coyle C., Carlo B.
    49:36 Jake DEBRUSK - 4:1

50:23
    Po další komerční přestávce se bude vhazovat před Ullmarkem.

50:48
    Karlsson vypálil zápěstím z hrany mezikruží, nicméně Ullmark tuto střelu viděl a vytasil proti ní svou lapačku.

51:13
    Stejný zákrok předvedl gólman Bostonu i proti Krisi Letangovi.

51:40
    A do třetice Ullmarkova rukavice, která si tentokráte poradila s pokusem z pravé strany.

52:00
    Pettersonova střela se otřela o ochrannou síť, hra je tak přerušena.

52:15
    Střely na branku – 20:39.

53:10
    Oba celky ztrácejí ve středním pásmu, kde se hra převážně odehrává.

53:45
    Josephova rána byla sražena mimo.

54:01
    Po zakázaném uvolnění se Medvědi osvobodili "legální cestou" a mohli vystřídat.

54:41
    Karlsson rozezvučel svou ranou pouze zadní mantinel.

55:00
    Dnešní utkání sleduje 17 850 diváků.

55:12
    Další icing v podání Bostonu.

55:33
    5/5

To byla spolupráce, panečku! A znovu s českým puncem. David Pastrňák našel na hraně brankoviště PAVLA ZACHU, jenž uplnatnil svůj důraz a dostal puk přes Nedeljkoviče. Druhý gól Pavla Zachy v dnešním utkání. Asistence: David Pastrňák a Danton Heinen.
    Zacha P., Pastrňák D., Heinen D., Lohrei M., Shattenkirk K.
    Eller L., Bemström E., Puljujärvi J., Letang K., Joseph P.
    55:33 Pavel ZACHA - 5:1

57:36
    Hra přerušena kvůli zásahu kotouče vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu blízko útočné modré čáry Tučňáků.

58:06
    Dobrý blok obrany domácích proti střele od modré čáry.

58:35
    Nyní už Ullmark musel zasahovat, nebyla to pro něj ale těžká práce. Brankář Bostonu schoval puk do své výstroje a přerušil hru.

58:45
    Ofsajd přerušil útočnou akci Pittsburghu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a vlastně i celého zápasu. Pittsburgh se ještě snaží útočit.

59:45
    Bruins ovšem zachytili puk ve vlastním obranném pásmu a poslední vteřiny už kontrolují.

Ve třetí třetině se sice povedlo Pittsburghu snížit zásluhou Krise Letanga, nicméně pak už se prosazovali pouze domácí. Nejprve vrátil Bruins tříbrankový náskok Jake DeBrusk, načež na konečných 5:1 zvýšil svým druhým gólem v zápase Pavel Zacha. Boston si tak připsal druhé vítězství v řadě, na druhé straně krize Penguins stále trvá.

Hvězdy utkání:

První hvězda: Linus Ullmark (TOI 59:05, 40 střel, 39 zásahů)
    Druhá hvězda: Pavel Zacha (2+1)
    Třetí hvězda: Jake DeBrusk (1+1)

David Pastrňák (BOS): 1+1, 2 plusové body, 2 střely na branku, 1 hit, TOI: 17:49,

Pavel Zacha (BOS): 2+1, 2 plusové body, 2 střely na branku, 1 hit, TOI: 18:18,

Jakub Lauko (BOS): 4 hity, TOI: 12:13.

To je ode mě vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších zápasů kanadsko-americké NHL se budu těšit na počtenou! (00:10:31)

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 23. Pastrňák (DeBrusk, Zacha), 33. Zacha (Geekie, Lohrei), 39. Marchand (Coyle, H. Lindholm), 50. DeBrusk (Marchand, H. Lindholm), 56. Zacha (Pastrňák, Heinen) – 43. Letang (Crosby)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Peeke, Lohrei, Shattenkirk – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Lauko.

Rozhodčí: McIsaac, Lambert – Daisy, MacPherson

Diváci: 17 850