FC Košice – Trenčín 0:0 (kon.) | Skalica – B. Bystrica 1:2 (kon.) | Zlaté Moravce – Michalovce 0:2 (kon.)
MFK Skalica
1:2 (0:1)
MFK Dukla Banská Bystrica
sk Sobota 09.03.2024, 15:00 • MFK Skalica • Niké liga - skupina o udržanie sa • 1. kolo

Banská Bystrica vyhrala 2:1 v prvom kole skupiny o udržanie na pôde Skalice vo veľmi zaujímavom zápase s množstvom šancí, ktorý musel baviť každého fanúšika slovenského futbalu. Hostia v prvom polčase spravili krok víťazstvu, keď sa presadil Veselovský a naňho nadviazal v úvode druhého polčasu parádnym gólom z diaľky Rymarenko, keď sa mu podarilo nachytať Lukscha. Dlho to vyzeralo na pohodlné víťazstvo pre hostí, ale domácich predsa len vrátil do hry tiež veľmi pekný gól Krčíka, lenže vyrovnať sa Skalici už nepodarilo, pretože veľkú šancu spálil Sobczyk. Víťazstvo Banskej Bystrice mohol ešte v poslednej minúte nadstaveného času potvrdiť Považanec, ale našťastie ho nemusí mrzieť spálená dvojšanca. Banská Bystrica tak má na kotne 37 bodov, pričom využila zaváhanie Trenčína, ktorý uhral len bezgólovú remízu v Košiciach, a preto má pred ním dvojbodvý náskok. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri futbalových prenosoch znova nabudúce! (16:59:39)

90+3

90+3
    Tak mohlo byť rozhodnuté, keď sa hosťom podarilo hlavičkou dostať loptu do pokutového územia, kde bol pripravený Považanec, ale vo vyloženej pozícii nechal hneď dvakrát vyniknúť Lukscha, ktorý predviedol skvelé zákroky.

90+1
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
    z ihriska odchádza Martin Rymarenko, prichádza Branislav Ľupták.

90
    Hostia mohli trochu ťahať čas, pretože si vybojovali štandartnú situáciu v ľavom rohu na útočnej polovici, ale nakoniec bola lopta veľmi rýchlo prisúdená domácim.

89
    Žltá karta pre tím MFK Skalica (Adam Krčík).

89
    Žltá karta pre tím MFK Skalica (Martin Nagy).

87
    Ešte žltá karta aj pre niekoho z realizačného tímu domácich, každopádne nebola určená pre trénera Majerníka.

85
    Tak to bola obrovská šanca pre striedajúceho Sobczyka, ktorý mohol byť dokonalým žolíkom pre domácich, keď k nemu v pokutovom území prepadol predĺžený center z ľavej strany, ale jeho zakončenie volejom smerovalo presne do stredu brány, kde bol postavený Hruška.

84
    Domáci získavajú útočnú prevahu a Morongov center síce bol zblokovaný, ale znamená aspoň rohový kop.

83
    Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Jakub Považanec).

82
    Hostia si tak trochu zbytočne skomplikovali situáciu a v závere budú musieť brániť najtesnejšie jednogólové vedenie.

81
    z ihriska odchádza Róbert Polievka, prichádza David Depetris.

81
    z ihriska odchádza Dávid Richtárech, prichádza Jakub Považanec.

79
    Striedanie v tíme MFK Skalica:
    z ihriska odchádza Roman Haša, prichádza Alex Sobczyk.

76
    Skalica dala gól! Tak predsa len sa nám zápas dramatizuje, keď ADAM KRČÍK získal loptu pred šestnástku hostí a pripravil si loptu na pravačku, z ktorej vyslal nádhernú strelu padajúcu k ľavej žrdi a Hruška sa naťahoval márne! Bez asistencie