Vítkovice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Plzeň – Litvínov 1:2 (po pr.) | K. Vary – Motor ČB 1:3 (kon.)
Olomouc – Liberec 3:4 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (0:1, 3:1, 0:2) Stav série: 2:1
Bílí Tygři Liberec
Sobota 09.03.2024, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • Předkolo

Ode mě to bylo pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji přijemný zbytek soboty. (19:41:35)

Nejlepší hráči utkání:

OLO: Dalibor Řezníček

LIB: Michal Bulíř

Ve třetí třetině zvládli hosté zásluhou Dernera se Zacharem otočit skóre a radují se tedy z prvního vítězství v sérii. Nutno dodat, že dnes Tygři vyhráli zaslouženě.

Zítra se tedy odehraje čtvrtý zápas série, ve kterém budou mít Hanáci možnost proměnit druhý mečbol.

59:59
    Knotek prohrál buly, hosté dnes zvítězí.

59:56
    Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.

59:56
    Hra je přerušená. Hrenák kryl ránu Navrátila, poté se před jeho brankou konala menší potyčka. Vylučovat se nebude.

59:30
    Navrátil teď přepálil branku Hrenáka. Vhazovat se i tak bude v útočném pásmu Mory.

58:30
    Navrátil zahrál v signalizovaném ofsajdu. Sedláček jde zpět do brankoviště.

58:12
    Domácí to budou zkoušet bez brankáře!

58:12
    Oddechový čas pro tým HC Olomouc.

57:53
    Káňa vjel s pukem do pásma v signalizovaném ofsajdu. Následovat bude vhazování ve střední třetině.

57:25
    Rutar opět přihrával nepřesně, hosté ovšem záhy o puk přišli.

56:52
    Dobrou ránu Kunce kryl jistým zákrokem Hrenák.

56:06
    Ondrušek získal puk, Hanáci se pokusí rozjet nějakou kloudnou akci.

55:35
    Rutar přihrál nepřesně. K puku se teď dostávají hosté.

54:40
    Nádherný zákrok i s přispěním Alexe Rašnera nekončí vstřelenou brankou! Domácí brankář drží Moru nad vodou!

54:00
    Střelu Anděla a následnou dorážku Klimka zvládl vykrýt Dominik Hrenák.

53:36
    Kunc puk zřejmě netečoval. Hra se po icingu přesouvá před brankáře Sedláčka.

53:17
    Střelu Jakuba Orsavy z mezikruží Hrenák chytil do lapačky. Následuje poslední komerční přestávky základní hrací doby.

53:05

52:40
    4/5
    Liberec právě vstřelil branku! Tygři se dostávají do vedení! MAREK ZACHAR ujel ve vlastním oslabení a s přehledem zakončil nad beton Jakuba Sedláčka – 3:4! Asistence: Michal Ivan.
    Zachar M., Derner L., Šír J., Derner L.
    Rutar A., Navrátil J., Kunc M., Macuh R., Plášek K.

52:17
    Sirota přihrál nepřesně. Hosté se osvobozují z náporu domácích

51:30
    Orsavovu ránu bez přípravy kryl Hrenák betonem.

51:05
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Jayce Hawryluk – 2 min., podrážení.

51:02
    Sedláček opět exceluje! Tentokrát vykryl opakovaké zakončení Hawryluka s Filippim!

51:00
    Je to zákazané uvolnění. Sirotova přihrávka nenašla adresáta.

50:36
    Dobrou ránu Flynna zneškodnil Jakub Sedláček. Následuje komerční přestávka.

50:25
    Musil byl čistě sražen Ronaldem Knotem.

49:58
    Pokus Kuska zastavil vyrážečkou připravený Hrenák.

49:16
    5/5
    Liberec právě vstřelil branku! Je opět srovnáno! LUKÁŠ DERNER si najel s pro přihrávku, kterou dostal a přesně zakončil za záda Sedláčka – 3:3! Asistence: Tomáš Filippi
    Derner L., Filippi T., Budík V., Faško-Rudáš M., Vlach J.
    Kusko S., Sirota J., Rutar A., Kunc M., Anděl L.

48:20
    Navrátil nedokázal zpracovat prudkou přihrávku Roka Macuha.

47:55
    Arbitr Hynek dal Knotovi jasně dajevo, že zakázané uvolnění pískat nebude.

47:12

46:20
    Fantastický zákrok vytáhl Sedláček, který zneškodnil Rychlovského střelu do poloodkryté branky!

45:59
    Filippiho ránu zvládl zblokovat Jakub Sirota.

45:15
    Řezníček okamžitě vyhazuje puk přes všechn čáry.

45:12
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Lukáš Anděl – 2 min., podrážení.

44:40
    Knotovu střelu s přehledem vyrazil brankář Sedláček.

43:55
    Další poměrně ostrý zákrok na Jana Káňu, o který se postaral Melancon.

43:20
    Hosté se snaží dostat do pásma, ovšem stojí proti nim pevná obrana domácích.

42:33
    Kusko byl u mantinelu nekompromisní. Najmana tvrdě odstavil.

41:55
    Hanáci s rozehrávkou nikam nespěchají.

41:25
    Sirotův drzý průnik zastavil čistě Melancon.

40:40
    Vlach zkoušel Sedláčka nachytat, úspěšný však nebyl.

40:10
    Hrenák měl problémy s odraženým pukem. Nebezpečí však nakonec zažehnal.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Druhá třetina je za námi a nutno dodat, že se jednalo o skvělou podívanou. Hanáci dokázali skóre a otočit a po čtyriceti minutách jsou třetímu bodu v sérii blíže. Podaří se Tygrům skóre zvrátit v poslední periodě?

38:50
    Káňa hledal bekhendem Navrátila, jeho pas však zastavil Lukáš Derner.

37:55
    5/5
    Olomouc právě vstřelila branku! Opět jsou to domácí, kteří odskakují ve skóre! SILVESTER KUSKO se již po několikáte pořádně opřel do puku a tentokrát mu to vyšlo – 3:2! Asistence: David Škůrek a Lukáš Klimek.
    Škůrek D., Klimek L., Rašner A., Kusko S., Knotek J.
    Knot R., Faško-Rudáš M., Melancon T., Vlach J., Filippi T.

37:29
    Opět to byl Sedláček, který zastavil střelu Oscara Flynna.

37:14
    Na druhé straně pálil Najman, avšak pouze do Sedláčkovy výstroje.

36:54
    Skrytou ránu Navrátila zvládl zblokovat Melancon do ochranné sítě.

36:38
    Sirota přihrával nepřesně. Hosté se teď dostanou do útočného pásma.

35:59
    Obě mužstva bojují o puk ve středním pásmu, zatím bez výsledku.

35:25
    McCoshen hledal pasem někoho ze svých spoluhráčů, avšak byl nepřesný. Následuje icing a přesun před branku Hrenáka.

34:50
    Domácí jsou v obraně pozorní. Hostům se nedaří dostat ke střele.

34:10
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, aktuálně převážně bez zakončení.

33:40
    Výborný návrat Pláška znemožnil hostům založení útoku.

32:55
    Ondrušek nahodil puk do útočné třetiny, domácí se budou snažit jej zde udržet.

32:05
    Puk zmizel někde v první řadě olomoucké tribuny. Následuje komerční přestávka.

31:58
    5/4
    Liberec právě vstřelil branku! Je srovnáno! Odražený puk skončil na holi MICHALA BULÍŘE, který se svým zakončením nemýlil – 2:2. Asistence: Michal Birner a Jayce Hawryluk.
    Bulíř M., Birner M., Hawryluk J., Knot R., Flynn O.
    Knotek J., Rašner A., Škůrek D., Kunc M.

31:29
    Z první vyslal pokus Flynn, Sedláček s přehledem zasahuje.

31:02
    Další pohotový zárok Jakuba Sedláčka tentokrát proti ráně Michala Bulíře.

30:45
    Ránu Melancona vyrazil Sedláček mimo nebezpečí pro domácí.

30:08
    Lukáš Anděl – 2 min., hákování.

30:05
    Flynn v dobré šanci promáchl, byl však faulován.

29:44
    Hrenák kryl pokus Pláška. Následuje komerční přestávka.

29:22
    5/4
    Olomouc právě vstřelila branku! Domácí rychle využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! DALIBOR ŘEZNÍČEK se napřáhl a opět propálil bezmocného Hrenáka – 2:1! Asistence: Pavel Musil.
    Řezníček D., Musil P., Káňa J., Orsava J., Knotek J.
    Filippi T., Derner L., Vlach J., Ivan M.

29:03
    2 min. – nesportovní chování, odpyká Oscar Flynn.

28:45
    Navrátil zakončil, Hrenák pohotově vyrážečkou vyrazil.

28:19
    5/5
    Olomouc právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! DALIBOR ŘEZNÍČEK nahodil puk a ten se odrazil od zadního mantinelu až za záda Hrenáka – 1:1! Asistence: Pavel Musil a Jan Káňa
    Řezníček D., Mareš L., Musil P., Orsava J., Káňa J.
    Melancon T., Knot R., Klíma Kel., Zachar M., Bulíř M.

27:56
    Mareš mířil ze slotu jen těsně mimo branku Hrenáka.

27:11
    Ronald Knot svou střelou orazítkoval koleno Navrátila.

26:44
    Jaroslav Vlach se dostával do šance, čistě ho však odzbrojil Jakub Sirota.

26:10
    Domácí si dávají s rozehrávkou na čas, hosté pouze vyčkávají.

25:35
    Kusko bojoval o puk ve středním pásmu. Úspěšnější však byl Kelly Klíma.

24:51
    Hosté se nacházeli v ofsajdovém postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:25
    Bomba Davida Škůrka a zvonila tyč hostující branky! Dominik Hrenák poté zalehl plavající puk!

23:50
    Orsavovu ránu zblokoval David Aubrecht.

23:12
    Jeden z hostujících obranců omylem vyhodil vlastní branku ze své osy. Hra zřejmě zůstane v útočném pásmu domácích.

22:43
    Jistý Hrenák v lapačce uhlidal nahození Jakuba Siroty.

22:10
    Jakub Sedláček teď vytáhl fantastický zákrok! Rychlým přesunem zneškodnil pokus Rychlovského!

21:40
    Káňa střílel prudce ale nepřesně. Na puku jsou hosté.

21:13
    Hawryluk vjel do pásma moc brzy. Pískán je ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:58

20:57
    Karel Plášek vystřelil do hole Melancona. Puk skončil až v ochranné síti.

20:23
    Plášek bojovností puk získal, záhy o nějak však přišel.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:55.

První perioda nám nabídla šance na obou stranách, avšak krapet lepší jsou přeci jen hosté a ve vedení jsou tedy zaslouženě. O jedinou branku se postaral Jaroslav Vlach. Domácí hráli většinu času v oslabení, ovšem na začátku třetiny budou mít ještě k dispozici početní výhodu. Podaří se jim skórovat?

20:00

19:57
    Střela Jakuba Siroty skončila až na zadním plexiskle.

19:24
    Po krásné kličce Orsavy se domácí usazují v pásmu.

18:54
    Jayce Hawryluk – 2 min., nedovolené bránění.

18:54
    U branky hostí teď vznikla poměrně velká mela. Na trestnou určitě zamíří Hawryluk za předešlé nedovolené bránění.

18:31

18:12
    Sirotova prudká rána skončila na plexiskle za brankou Hrenáka.

17:45
    Navrátil přihrál nepřesně. Hosté mohou vystřídat.

17:20
    Dobrý pokus Orsavy zblokoval Lukáš Derner.

16:31
    Ronald Knot – 2 min., krosček.

16:11

15:30
    Hosté nezvládají kombinace v útočném pásmu. Další nepřesnou přihrávku využijí domácí ke střídaní.

14:50
    Adam Najman zakončil jen do bloku hráčů, ve kterém byl nejaktivnější Jiří Ondrušek.

14:30
    Ondrušek po spolupráci s Kuskem zvládl puk vyhodit.

14:11
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Pavel Musil.

13:40
    Knotek ujel v oslabení, avšak bekhendem na Hrenáka nevyzrál!

13:13
    Lukáš Klimek odzbrojil Hawryluka. Olomouká hala burácí.

12:40
    Řezníček zvládl vyhodit puk až za branku hostí.

12:29
    Jakub Orsava – 2 min., sekání.

12:05
    Rychlovský se dostal do bekhendového zakončení, Sedláček ho však se přehledem vychytal.

11:50
    Tvrdá rána Filippiho skončila na zadním mantinelu.

11:14
    Bambula si s pukem počinal velice zkušeně. Olomouc se nachvíli osvobodila.

10:56
    Lukáš Klimek – 2 min., podrážení.

10:54
    Jan Bambula se snažil vniknout do útočném pásma, avšak puk se zabrzdil o hostující střídačku. Následuje vhazování ve středovém kruhu.

10:29
    Melancon svým pasem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Puk tak skončil až na zakázaném uvolnění.

09:47
    Jakub Sedláček kryl střelu Najmana a ještě rozehrál na obránce Rutara.

09:20
    Nepřesně přihrával Zachar, hra se přesunuje do středního pásma.

08:33
    Velice dobrou práci do obrany předvedl Michal Kunc, který znemožnil zakončení FIlippimu.

07:55
    Střelu Rašnera i Navrátila pokryl připravený brankář Hrenák.

07:10
    Hawryluk se nacházel v ofsajdovém postavení. Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:45
    Trochu se přitvrdilo. Rozhodčí zatím zůstavají klidní a nijak netrestají.

06:18
    Prudká střela Pavla Musila skončila v betonech Hrenáka. Následuje komerční přestávka.

05:32
    5/5
    Liberec právě vstřelil branku! Máme tu první branku utkání! Skrumáž v olomouckém brankovišti vyřešil pohotovou střelou JAROSLAV VLACH. Brankář Sedláček s tímto nemohl nic dělat – 0:1! Bez asistence.
    Derner L., Vlach J., Faško-Rudáš M., Filippi T., Knot R.
    Škůrek D., Anděl L., Kunc M., Bambula J., Řezníček D.

05:00
    Rozjetého Knota zastavil svou holí brankář Sedláček.

04:35
    Sražená přihrávka Karla Pláška skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

03:56
    Jakub Navrátil jel vstříc brankáři Hrenákovi, avšak trefil pouze jeho pravý beton!

03:14
    Adam Rutar zvládl odzbrojit Zachara holí a ještě pohotově rozehrát.

02:22
    David Škůrek si v souboji počínal s jistotou. Flynnovi nedal nejmenší šanci.

01:55
    Dobrou střelu Šíra následnou dorážku Zachara kryl Sedláček s klidem.

01:18
    Nepřesná nahrávka Dalibora Řezníčka končí jako icing. Hra se přesune před brankáře Sedláčka.

00:55
    V souboji Macuha s Najmanem byl úspěšnější hostující forvard.

00:15
    S napadáním hostí si domácí klidnou komninací poradili.

00:01

Na ledovou plochu již nastoupili oba mančafty. Po zaznění hymny jdeme na to!

HC Olomouc: Sedláček (Frgál) – Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek (C), Rašner, Škůrek, Mareš – Orsava, P. Musil, Káňa – Navrátil, Macuh, Plášek – Bambula, Anděl, Kunc – Klimek, Knotek (A), Kusko.
    Trenér: Jan Tomajko

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner, Aubrecht – Faško-Rudáš, Filippi (A), Vlach – Flynn, A. Najman, Rychlovský – Hawryluk, Bulíř (A), Birner (C) – Kel. Klíma, Šír, Zachar.
    Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Šír, Obadal – Hynek, Hnat.

Potvrdí Hanáci formu z venku a dovedou sérii do vítězného konce nebo to budou liberečtí, kteří ještě vykřesají naději na postup? Třetí klání započne od 17 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Koho sledovat?

I ve třetím utkání série bude po kanadských bodech opět hladový Jakub Orsava, který svými dvěma vítěznými brankami rozhodl oba předešlé zápasy.

Odvrátit olomoucký mečbol bude chtít přesné zakončení. Kdo jiný by měl zavelet než Tomáš Filipi. Ve čtvrtek dvakrát asistoval, neměl by se však i prosadit?

2. OF – Bílí Tygři Liberec vs HC Olomouc – 2:3pp

Druhé klání bylo přeci jen gólově bohatší. Domácí se po trefách Rychlovského a Faška-Rudáše dostali do dvougolového trháku, avšak za hosty nejprve v přesilovce korigoval Navrátil a ve hře bez brankáře srovnal minutu před koncem Bambula. V prodloužení poté rozhodl Jakub Orsava, tak jako o den dříve.

1. OF – Bílí Tygři Liberec vs HC Olomouc – 0:1pp

První zápas celé série čekal na vstřelenou branku až do prodloužení, kde nakonec rozhodl v početní výhodě olomoucký Jakub Orsava. Jinak utkání ve svém průběhu nabídlo mnoho šancí, avšak v brankovišti excelovali Branislav Konrád s Danielem Králem.

Kontroverzní moment

Hokejovou veřejnost rozdělil kuriózní moment z 48. minuty, kdy původně unikajícího Marka Zachara fauloval Dalibor Řezníček. První jmenovaný poté s pukem dojel až za brankovou čáru a začala debata. Rozhodčí ve hře faul nesignalizovali, až po poradě ve svém půlkruhu nakonec nařídili trestné střílení, načež po přezkoumání u videa branku uznali.

Verdikt byl pak sdělen hostujícímu trenérovi Janu Tomajkovi, jemuž byl mimo jiné sudím nabídnuta trenérská výzva. Výzva od olomouckého lodivoda se nakonec ukázala jako úspěšná, jelikož rozhodčí branku a neuznali a odvolali i trestné střílení, což ovšem pravidlům rozporuje.

Zdravím všechny příznivce play-off české Tipsport extraligy u textového přenosu ze třetího utkání série mezi Olomoucí a Libercem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Sedlák

Branky a nahrávky: 29. Řezníček (P. Musil, Káňa), 30. Řezníček (P. Musil), 38. Kusko (Škůrek, Klimek) – 6. Vlach, 32. Bulíř (Birner, Hawryluk), 50. Derner (Filippi), 53. Zachar (Ivan, Hrenák)

Rozhodčí: Šír, Obadal – Hynek, Hnat