Florida – Calgary 5:1 (kon.) | San Jose – Ottawa 2:1 (kon.) | Montreal – Toronto 2:3 (kon.)
Washington – Chicago 4:1 (kon.) | Tampa – Philadelphia 7:0 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 4:0 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 5:0 (kon.) | Vegas – Detroit 5:3 (kon.) | Los Angeles – Dallas 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Edmonton 0:4 (kon.) | Minnesota – Nashville 4:3 (po pr.) | Carolina – Calgary 7:2 (kon.)
Chicago – Arizona 7:4 (kon.)
New York Rangers
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
St. Louis Blues
Neděle 10.03.2024, 01:30 • Madison Square Garden, New York • NHL

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou, hezký zbytek víkendu a mějte se fajn. Loučí se s vámi Matěj Sousedík. (04:15:10)

Statistika
    Střely na bránu: 39 – 26 | Přesilová hra: 3/6 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 12

Igor Šesťorkin (NYR) – 26 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 59:41
    Jordan Binnington (STL) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 59:41

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Igor Šesťorkin (NYR) 26 zásahů
    2. Artěmij Panarin (NYR) 0+2
    3. Jimmy Vesey (NYR) 1+0

Ve třetí části padly dva góly z hokejek domácích hráčů. Nejprve se prosadil ve 47.minutě Kreider v přesilovce. Rána Panarina se od zadního mantinelu odrazila a mířila zpátky před bránu, ale Kreider do ní včas vložil svou hůl a nad betonem Binningtona poslal kotouč pod horní tyč. Rangers byli v přesilovkách dnes velmi efektivní, což potvrdili v 52. minutě, kdy už potřetí v zápase využili přesilovku. Od mantinelu se puk z hole Wennberga dostal na modrou čáru ke Gustafssonovi, který vypálil a Binnington jeho ránu vyrazil pouze před sebe, kde byl nachystanýKakko, který už jen doklepl puk do odkryté brány. St. Louis nebylo schopné se prosadit a překonat Šesťorkina, který si připsal své druhé čisté konto v sezoně. V 58. minutě navíc mohlo St. Louis opět inkasovat v přesilovce, ale za Binningtonem zazvonila branková konstrukce. Rangers dohrálo utkání v poklidu a došlo si pro domácí vítězství 4:0.

59:13

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:38
    Hostům se povedlo vyhodit puk.

57:58
    Za Binnigtonem opět zazvonila tyčka! Velké štěstí pro hosty.

57:52
    Po zákroku Binningtona se vhazuje před jeho brankou.

Dnešní utkání sleduje 18 006 diváků.

57:13
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Colton Parayko – 2 min., držení.
    Parayko si v souboji přidržel Kakka, který se mu snažil vyhnout. Rangers tak budou opět hrát přesilovou hru, ve kterých jsou dnes velmi efektivní.

56:49
    Toropčenko si pěkně obehrál protihráče, ale zakončení už nebylo přesné.

56:19
    Rempe seknul hokejkou svého soupeře, ale rozhodčí to neviděli a nevylučuje se.

55:40
    Na příchod spoluhráčů ze střídačky čeká s pukem za bránou Goodrow a i on už nyní míří střídat.

55:10
    Rangers mají puk za brankou a čekají na dostřídání svých spoluhráčů.

53:20
    Zakázané uvolnění Blues. Buly před Binningtonem.

53:13
    Binnington má puk v lapačce a hra je přerušena. Buly před jeho brankou.
    51:23 Kaapo KAKKO - 4:0

51:23
    5/4
    Rangers právě vstřelili branku!
    Rangers nám dnes ukazují, jak vypadá efektivita využívání přesilovek. Po boji o puk na zadním mantinelu se puk od Wennberga dostal na modrou čáru na hůl Gustafssona. Jeho ránu vyrazil Binnington jen před sebe, kdečíhal nikým nehlídaný KAAPO KAKKO a dorazil kotouč do odkryté brány. Asistence: Erik Gustafsson a Alexander Wennberg.
    Kakko K., Gustafsson E., Wennberg A., Lafrenière A., Roslovic J.
    Toropčenko A., Thomas R., Krug T., Faulk J.

Mateo

Branky a nahrávky: 6. Trocheck (Panarin, Fox), 20. Vesey (Goodrow), 47. Kreider (Panarin, Fox), 52. Kakko (E. Gustafsson, Wennberg)

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, E. Gustafsson, Z. Jones – Kreider, Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.
    Trenér: Peter Laviolette

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Scandella, Perunovich – Saad, Thomas, Kyrou – Neighbours, B. Schenn, Bučněvič – Z. Bolduc, Hayes, Kapanen – Sundqvist, Toropčenko, Blais.
    Trenér: Drew Bannister

Rozhodčí: Sandlak, Nicholson – Fournier, Suchánek

Diváci: 18 006