Jihoafrická rep. – Mexiko 6:3 (kon.) | Turkmenistán – Lucembursko 3:4 (kon.) | Kyrgyzstán – Thajsko 4:9 (kon.)
Turkmenistán
3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
Lucembursko
Neděle 10.03.2024, 11:00 • Gorodskoj Katok, Biškek • Mistrovství světa - III. A Divize • 1. kolo

Hokejisté Lucemburska hrdě poslouchají svou státní hymnu. Na úvod MS Divize III. A totiž dokázali překvapivě porazit Turkmenistán výsledkem 4:3.

Lucembursko do utkání výborně vstoupilo, když dokonale využilo dvojnásobnou přesilovku a v 6. minutě vedlo trefami Davida Churche a Claudeho Mossonga 2:0. V prostřední části přišel tlak Turkmenistánu a také vyrovnání. Alexandr Vahovskij nejprve snížil a ve 36. minutě dorovnal stav Gurbanmyrat Tannyjev. Hrdinou třetí dvacetiminutovky se ale stal lucemburský útočník Colm Cannon. 37letý rodilý Brit vrátil ve 45. minutě svému týmu vedení. Na to odpověděl v čase 56:20 v přesilovce Bajmyrat Bajmyradov, jenže poslední slovo si vzal rovněž v početní výhodě opět Cannon. Ten 56 sekund před koncem parádně vymetl horní růžek. (13:14:23)

Střely na branku – 31:21 (7:8, 15:8, 9:5)

Nejlepším hráčem Lucemburska byl vyhlášen Claude Mossong. Na straně Turkmenistánu si převzal cenu Bajmyrat Bajmyradov.

59:20
    Myradov zamířil na střídačku, Turkmeni v šesti!

59:04
    Turkmenistán reaguje oddechovým časem.
    59:04 Colm CANNON - 3:4

59:04
    Lucembursko právě vstřelilo branku!
    Lucembursko využívá přesilovku 56 sekund před koncem! Nádherně to trefil COLM CANNON. Ten si na pravé straně útočného pásma položil bránícího hráče a střelou švihem vymetl bližší horní růžek nad lapačkou brankáře Myradova. To nešlo trefit lépe – 3:4. Asistence: Sacha Backes a Philippe Vincenc.

58:28
    Turkmeni vyhnali soupeře do středního pásma.

57:38
    Ovezguly Jesenov vyloučen za podrážení. Šance pro Lucembursko.

56:53
    Přečíslení 2 na 1. To řešil turkmenský hráč střelou, která si nenašla cestu za záda Lepageho.
    56:20 Bajmyrat BAJMYRADOV - 3:3

56:20
    Turkmenistán právě vstřelil branku!
    Turkmenistán srovnává rychle využitou přesilovkou! Po výjezdu zpoza branky našel BAJMYRAT BAJMYRADOV mezírku pod betony brankáře Lepageho – 3:3. Asistence: Arslan Nurijev.

56:10
    Teď ale hráči Lucemburska pomohli soupeři špatným střídáním. Je tu vyloučení za příliš mnoho hráčů.

55:37
    Čas utíká pro Turkmenistán stále rychleji. Zelení si navíc ani nevytvářejí šance.

54:06
    Lucembursko pozorně brání a nyní vyrazilo do protiútoku. Ten skončil nepřesnou střelou Demira Mededovice.

52:57
    Nicolas Mossong se dostal ke kotouči po zakopnutí hráče soupeře za brankou. Po jejím objetí nedokázal najít některého ze spoluhráčů.

52:22
    Ovezguly Jesenov nedokázal zakončit po objetí branky. Následně neprocpal přes obranu soupeře přihrávku do slotu.

51:36
    Domácí nyní museli vyklidit útočné pásmo při signalizaci ofsajdu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 25. Vahovskij (Aganijazov, Baijajev), 36. Tannyjev (Kakabajev), 57. Bajmyradov (Nurijev) – 5. Church (Cannon, Beran), 6. C. Mossong (Beran), 45. Cannon (Backes), 60. Cannon (Sacha Backes, Vincenc)

Turkmenistán: Myradov (Čarijev) – Annasaparov, Aganijazov (A), Kakabajev, Hydyrov, Tannyjev, Kakajanov, Kakajev – Gurbanov (C), Vahovskij, Barkovskij – Geldimyradov, Jesenov, Dovletmyradov (A) – Baijajev, Nurijev, Bajmyradov – Bajhanov.
    Trenér: Bajram Allajarov

Lucembursko: Lepage (Cruchten) – Church, Beran, P. Vincens, Mykkänen, Dino Mededovic, Kramer – Backes, Cannon, C. Mossong – Zrika, A. Vincens, M. Mossong – Lasis, Nunes, Demir Mededovic – Mota.
    Trenér: Christer Eriksson

Rozhodčí: Gal (USA) – Aslanbey (TUR), Kučava (GEO)