Poruba 2011 – Jihlava 6:3 (kon.) | Vsetín – Přerov 2:1 (po pr.) | Prostějov – Zlín 2:3 (po pr.)
Litoměřice – Třebíč 1:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:0
HC ZUBR Přerov
Neděle 10.03.2024, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Odstartovalo čtvrtfinále play-off Chance ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat druhé utkání série mezi týmy VHK ROBE Vsetín a HC ZUBR Přerov.

1. zápas série – 1:0 na zápasy

Úvodní zápas této série začal svižně a oba týmy měly šance. dokonce měli po sobě dvě přesilové hry, využít je ale nedokázali. Ve dvanácté minutě se měnilo skóre, když se mezi betony Postavy prosadil Štěpán Matějček. A o sedmatřicet vteřin později se trefil také Tomáš Ondračka, už jenž dal Vsetínu dvoubrankový náskok.

Druhá třetina byla v jasné režii Valachů a ti přidali další čtyři góly. Hosté dokonce vystřídali brankáře, i ten ale dvakrát inkasoval. Za stavu 6:0 tak mohli Vsetínští jít podruhé do kabin s luxusním náskokem.

Třetí třetina hned na začátku přinesla další vsetínskou branku a Valaši vedli 7:0. Nakonec Vsetínští skórovali ještě jednou a po výhře 8:0 tak získali první sériový bod.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Š. Jenáček, Smetana (A), Teper, Staněk, Hryciow, Ondračka, Larsen – Rob (A), Matějček, Jonák – Hrňa (C), Bērziņš, Holec – Š. Bláha, Kern, Hořanský – Vaňo, Dědek, Machala.
    Trenér: Jiří Weintritt

HC ZUBR Přerov: Postava (Piták) – Krisl (C), R. Černý, Zeleňák, Chroboček, F. Němec, Kudělka (A), Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Pospíšil, Nemec, Chludil – Dobša, Zembol, Ministr – Mácha, Pšurný, T. Doležal (A).
    Trenér: Michal Mikeska

Rozhodčí: Mejzlík, Zeliska – Kráľ, Štěpánek.

00:01

00:26
    Rob mířil úplně sám na Postavu, který jej však skvěle dokázal vychytat. Jonák z druhé vlny se už ke kotouči nedostal.

01:04
    Na druhé straně se do šance dostal Zembol, který ale minul bránu.

01:37
    Mácha rychlým průjezdem do pásma a následnou střelou prověřil Zhukova, ten si však s pokusem poradil.

01:46
    5/5
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Hned ve druhé minutě střílí domácí Valaši gól, když se po úniku Machaly trefil do prázdné brány ROMAN VAŇO. Po včerejším debaklu 8:0 tak ani dnešní zápas nezačíná Přerov vůbec dobře. Asistence: Ondřej Machala, Tomáš Ondračka.
    Vaňo R., Machala O., Ondračka T., Hryciow M., Dědek M.
    Zeleňák V., Chroboček D., Indrák D., Pechanec A., Březina D.
    01:46 Roman VAŇO - 1:0

02:22
    Jonák se dostal do pásma, kde dokázal vypálit. Jeho střela ale zamířila poměrně dost vedle.

02:48
    Zembol nahodil kotouč na Zhukova, který s ním měl značné problémy. Nakonec to však domácí gólman dokázal vyřešit a přerušil hru.

03:18
    Chybná rozehrávka Přerova znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude po pravici Postavy.

03:55
    Indrák se dostal ke střele, kterou prověřil Zhukova. Brankář Valachů si však opět s pokusem poradil.

04:43
    Další icing Přerova vyžene hosty před vlastního brankáře.

05:35
    Zeleňák poslal k zemi Matějčeka, což se nelíbilo domácím příznivcům. Rozhodčí však v souboji faul neviděl.

06:17
    Smetana poslal kotouč před bránu, kde si sjížděl Kern. Vsetínskému útočníkovi se sice odkryla branka, avšak on se nedokázal dostat ke kotouči.

07:45
    Hryciow se dostal ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale dokázal zblokovat Dobša.

08:17
    Jenáčkovi se nepodařilo udržet kotouč a Mácha jej tak dostal do středního pásma.

08:45
    Přerov má šanci vstřelit první gól v sérii, když budou mít přesilovou hru. Za katr již usedl Staněk, který si počínal nedovoleným bráněním.

08:53
    Machala vyvinul obrovskou rychlost a s kotoučem ujel všem obráncům. Postava jej však dokázal zastavit.

10:10
    Smetana dokázal opět vyhodit a pátá přesilovka Přerova v sérii je tak stále zatím nevyužita.

10:45

11:12
    Dobša se sice dostal do pásma, tam ho však dokázal zpacifikovat a o kotouč obrat Staněk.

12:38
    Přerov se nemůže prakticky k ničemu dostat. Když už se hosté dostanou přes modrou čáru, oberou je Valaši o kotouč.

13:33
    Matějček sice projel celé střední pásmo sám, avšak jen co se dostal do třetiny útočné, přišel o kotouč.

14:13
    Rob vypálil z netypického místa od mantinelu. Kotouč se dostal až k Postavovi, který jej betonem přikryl, chvíli ale nevěděl, kde se kotouč nachází.

15:30
    Bláha se rychle rozjel a dostal se do souboje s Postavou. Brankář hostů ale situaci opět zvládl a nepustil ani teď kotouč za svá záda.

15:57
    Vaňo za bránou Postavy podrazil svého soupeře a nabízí tak Přerovu šestou přesilovku v rámci této čtvrtfinálové série.

16:33
    Pechancovo nahození se nepodařilo tečovat Indrákovi a kotouč tak skončil na druhé straně hřiště.

17:15
    Mácha vypálil prudce po přihrávce Černého. Jeho pokus ale zamířil hodně vedle brány.

17:51
    Pechanec krásně prošel až před Zhukova, kterého backhandovou střelou prověřil. I tentokrát však byl domácí brankář úspěšný.

17:57

18:52
    Rob vybojoval kotouč v rohu a následně jej posílal na Jonáka. Němec byl však u puku jako první a se svými spoluhráči dokázal vyvést z pásma.

19:30
    Hrňa přihrával kotouč do slotu, avšak tam se od bruslí Bērziņše odrazil mimo bránu.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět jasnou dominanci domácích Valachů, kteří Přerov prakticky k ničemu nepustili a to i přesto, že hosté hráli dvě přesilovky. Největší šanci Zubrů měl Pechanec, který se prokličkoval až před Zhukova, ten však dokázal backhandový pokus pokrýt. Na druhé straně jsme kromě gólu Vaňa mohli vidět také další velké šance. Hned ve 26.vteřině se totiž sám na bránu řítil Rob, avšak branku nevstřelil. Podobně utekl obraně Přerova jěště Bláha, či Machala, kteří také neskórovali. Buďte zde opět na začátek další třetiny, který můžeme čekat přibližně v 17:54.

20:01

20:39
    Po střele Cuba měl s kotoučem Zhukov problémy. Nakonec však dokázal domácí brankář vyrazit kotouč.

20:44
    Pospíšil následně spadl velmi nešťastně a z ledu mu museli pomoct zdravotníci. Hostující hráč tak odešel do šatny a uvidíme, zda se ještě vrátí do zápasu.

20:53
    Hořanský s Kudělkou se dostali do křížku. Rozhočí ale stihli rychle zakročit a bitku jsme tak neviděli.

21:16
    Přesilovka také pro Vsetín. Vyloučen byl Krisl, který podrazil pronikajícího Hořanského.

21:29
    Rob vypálil od modré čáry. Jeho pokus dokázal Postava vyrazit pouze k Jonákovi, jehož dorážka nakonec také skončila u brankáře hostů.

22:12
    Od modré čáry pálil Jenáček, jehož pokus byl ale zablokovaný hráči Přerova.

23:16

24:19
    Další přesilovka pro Vsetín. Na trestnou lavici odešel Richard Nemec za sekání.

24:45
    Indrákovi se podařilo vyhodit kotouč až za bránu Zhukova a Vsetín musí začít odzadu.

25:28
    Robovu ránu dokázal Postava opět schovat do své lapačky.

25:53
    Staněk pálil od modré čáry, avšak ani tento pokus nebyl pro Postavu žádným problémem.

26:19

26:58
    Černý chtěl pálit od modré čáry, kotouč mu však z čepele sklouznul a přerovskému bekovi tak nebylo umožněno prověřit Zhukova.

27:16
    Icing Vsetína poslal domácí na vhazování po pravici Zhukova.

27:24
    Machala opět rapidně zrychlil na křídle a dostal se ke střele. Jeho pokus však nebyl tak razantní, aby nadělal Postavovi jakékoliv problémy.

28:41
    Jonák pálil z levé strany kluziště, avšak i tentokrát na něj Postava vyzrál.

29:01
    Staněk posílal kotouč před bránu, kde však byli pouze hráči hostů.

29:52
    Larsen nahazoval od modré čáry na Postavu, který však bez problémů vyrazil za bránu.

30:38
    Indrákův pokus zblokoval Vaňo a kotouč tak zamířil do ochranné sítě za Zhukovem.

30:56
    Vaňovi dokázal na poslední chvíli zabránit Ministr a vyvezl kotouč mimo pásmo.

32:11
    Přerov si dnes zahraje již třetí přesilovku, neboť Staněk se proti Doležalovi provinil podrážením.

32:30
    Pechanec to vzal na sebe a vypálil od modré čáry. Jeho pokus ale dokázal zblokovat Ondračka a následně kotouč vyhodit ven.

33:06
    Machala s Bláhou se dostali do útoku, kde první jmenovaný poslal kotouč na druhou stranu. Bláhův pokus skončil zákrokem Postavy.

33:11

34:50
    5/5
    Přerov právě vstřelil branku!
    První radost Zubrů ve čtvrtfinálové sérii zařídil DAVID DOBŠA, který tečoval ránu Zeleňáka od modré čáry. Přerov tak srovnává zápas a může ještě bojovat o vyrovnání série. Asistence: Vojtech Zeleňák, Ondřej Cubo.
    Dobša D., Zeleňák V., Cubo O., Ministr D., Zembol J.
    Teper J., Smetana O., Holec M., Matějček Š., Hrňa E.
    34:50 David DOBŠA - 1:1

35:54
    Černý se dostal do útočného pásma, kde ho ale domácí rychle o kotouč obrali.

36:55
    Nemec si nabruslil s kotoučem před bránu, ale jeho pokus opět dokázali domácí zlikvidovat.

37:21
    Chludil se dostal před Zhukova. Jeho pokus ale ruský brankář v barvách Vsetína schoval do lapačky a vhazuje se po jeho levici.

38:20
    Jonák mohl zvýšit skóre, když na něj mířil kotouč před prázdnou bránu. Domácímu útočníkovi však kotouč zamířil do brusle, od které se odrazil k Postavovi. Gólem tak neskončila ani tato akce.

38:49
    Pšurný se dostal do brankoviště, kde se snažil dorážet a možná i trochu posekal domácího brankáře, který si však se situací dokázal poradit.

39:48
    Černý s Chludilem kombinovali a druhý jmenovaný následně nahodil kotouč za bránu. Přerovu se podařilo vytvořit si tlak a ještě ohrozit Zhukkova, který si s kotoučem opět poradil.

40:00

Ve druhé třetině už byla hra značně vyrovnanější a šance jsme viděli na obou stranách. Přerov dokonce dokázal skórovat a srovnat zápas, Dobša tak dal Přerovu naději na případné srovnání série. Vsetín se ukázal ve velké šanci, když se před bránou objevil Jonák, na kterého také mířil kotouč. Domácí forvard se nestihl zorientovat a kotouč mu zamířil do bruslí, od kterých se odrazil k Postavovi. Do třetí třetiny tak půjdeme prakticky od začátku a můžeme se určitě těšit na tvrdý duel a spoustu šancí. Buďte zpět již v 18:51.

40:01

40:43
    Staněk pálil od modré čára, avšak jeho pokus, který letěl jen těsně nad zemí zamířil mimo bránu.

41:57
    Odpískáno bylo zakázané uvolnění Přerova. Buly se tak bude konat po pravici Postavy.

42:10
    Hořanský skvěle získal kotouč, objel bránu a následně jej poslal na Bláhu. Druhý jmenovaný se však k puku nedostal.

43:34
    Dobša se skvěle dokázal probojovat kličkami až k dobré střelecké pozici. Z levého kruhu prověřil Zhukova, který však zákrokem přerušil hru.

44:31
    Máchu skvěle ubránil Kern a nedovolil mu přihrát. Následně se pak na druhou stranu řítil Jenáček, který nahodil na Postavu. Hostující brankář přerušil hru a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

45:22
    Chludil se po krásné přihrávce svého spoluhráče dostal ke střele. Opět však kotouč neskončil v bráně, poté co zasáhl Zhukov.

45:52
    Mácha si odpyká dvouminutový trest za sekání, kterým se provinil proti Jonákovi.

46:05
    Staněk vypálil od modré čáry a jeho pokus doletěl až k Postavovi, kde o pár milimetrů minul bránu hostů. Vsetínští fanoušci i hráči už zvedali ruce, avšak zbytečně.

47:17
    Vojtech Zeleňák dokázal vyhodit kootuč a následně se pokoušel o forčeking na Jenáčka. Nakonec se ale rozmyslel a odjel na střídačku.

47:52

48:18
    Bērziņšův pokus o ohrožení brány Zubrů skončil v ochranné síti za Postavou.

49:48
    Pechanec se snažil vypracovat pozici pro Březinu, což se mu povedlo jen částčně. Kotouč skončil na zakázaném uvolnění a vhazovalo se po pravici Zhukova.

50:49
    Zembolovu ránu dokázal opět Zhukov chytit a to hlavně proto, že mu Zubři nechali dostatečný výhled.

51:51
    Kotouč po přihrávce Přerova skončil na jejich střídačce a hra tak byla přerušena. V 52.minutě tak máme stav stále 1:1 a uvidíme, kdo urve dnešní zápas pro sebe.

Dnešní utkání sleduje 3320 diváků.

53:11
    Krisl odvezl kotouč do útočného pásma, kde jej však pouze nahodil za bránu.

54:04
    Opět se dostal Přerov do útoku, kde Indrák pouze nahodil za bránu.

54:28
    Němcovi rána od modré čáry nesedla a kotouč mu sklouznul z hole.

54:51
    Zubrům se povedlo domácí dostat pod mírný tlak a píská se tak icing. Vhazovat se bude opět před gólmanem Valachů.

55:47
    Teper posílal kotouč směrem k brance tak, aby jej dokázali jeho spoluhráči tečovat. Žádna teč však nepřišla a kotouč skončil v rohu hřiště.

57:46
    Březina vybojoval kotouč ve vlastním pásmu a následně nahodil kotouč za bránu Zhukova.

58:17
    Velké zmatky u vsetínské brány, když se nedohodl Zhukov s jedním z obránců. Ministr jejich zaváhaní ale využít nedokázal.

58:26
    Černého pokus od modré čáry před Zhukovem ještě skočil, to však nezabránilo domácímu brankáři, aby kotouč chytil.

59:38
    Smetana nezachytil kotouč na modré čáře a domácí se tak sami vyhnali z pásma.

60:00

Po debaklu 8:0 to v dnešním utkání dokázali přerovští dotáhnout až do prodloužení za stavu 1:1. Že hokej bude tvrdší a útočnější se nepotvrdilo a bylo to spíše čekání na chybu a hra ve středu hřiště. Přesto by se dalo říct, že lepším celkem byl opět domácí Vsetín, který se i přes obrovskou šanci Staňka nedokázal prosadit. Prodloužení nám začne zhruba v 19:40 a bude se hrát dvacet minut v plném počtu.

60:01

60:16
    První střelu prodloužení si připsal Černý, který od modré čáry prověřil Zhukova. Brankář Valachů opět chytl puk do lapačky.

60:51
    Chludil posílal zpoza brány kotouč na Dobšu před bránu. Jeden z domácích obránců ale zblokoval přihrávku a odvrátil tak šance hostů.

61:57
    Hořanský posílal kotouč na Kerna, který však byl zablokován a nedostal se k puku.

62:34
    Doležal, který si letos zahrál i pár zápasů v Extralize se provinil podrážením a nabízí domácím přesilovku v prodloužení.

62:40
    Robova rána letěla mimo bránu.

63:10
    Přerovu se podařilo kotouč držet a zdržet tak i nějaké ty vteřinky z vyloučení Doležala.

63:36
    Hrňa taktéž pálil mimo.

63:59
    5/4
    Valaši si berou další domácí výhru a získávají tak druhý bod do série. DANIELS BERZINŠ totiž těsně před Postavou dokázala tečovat nahození Jenáčka. Do Přerova tak pojede Vsetín s mečbolem na výhru v sérii. Asistence: Šimon Jenáček.
    Bērziņš D., Jenáček Š., Larsen M., Hrňa E., Holec M.
    Pšurný R., Krisl J., Cubo O., Ministr D.
    63:59 Daniels BĒRZIŅŠ - 2:1

Konec zápasu. (19:46:56)

Matěj Kotala

Branky a nahrávky: 2. Vaňo (Machala, Ondračka), 64. Bērziņš (Š. Jenáček, Larsen) – 35. Dobša (Zeleňák, Cubo)