Plzeň – Přerov 7:0 (kon.) | Vítkovice – Č. Budějovice 7:2 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 3:2 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 3:2 (kon.)
HC Slavia Praha
3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Stav série: 2:0
HC Kometa Brno
Pátek 15.03.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • Předkolo

54:27
    Pražané teď soupeři nabízí další početní výhodu za úplně zbytečný přestupek.

50:54
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Marek Vyhlídal – 2 min., držení.

44:11
    Rozhodčí znovu zasahují do zápasu – na trestnou lavici usedá Marek. Kometa si zahraje přesilovku.

38:33
    Slavia si necelou minut a půl před přestávkou zahraje přesilovku. Kucharčík si šikovně zkoušel prohodit Panasenka, ten ho zastavil nedovoleně.

33:53
    Domácí se znovu provinili proti pravidlům a Kometu čeká další přesilovka.

31:47
    Kometa se může odrazit do dalších minut díky přesilové hře.

24:02
    Slávisté teď důrazně doráželi na brankovišti Komety. Hostující Polák ale tvrdě povalil Šámala na led a odsedí si dvě minuty na trestné lavici. Slavia si tak zahraje krátkou přesilovku 5 na 3.

22:25
    Svou první přesilovku si nyní zahrají domácí.

16:42
    Na trestnou lavici usedá Tittl.

13:28
    Hosté si zahrají první přesilovku zápasu, dvouminutový trest dostává Kucharčík.

Jiří Petr

Branky a nahrávky: 10. Pšenička (Kucharčík, Matějovský), 13. Švancar (Šámal), 40. Kucharčík (Pšenička, Lorenz) – 19. Kerbler (Brabenec, Šebela), 60. Štulo (Kubín, Vyhlídal)

HC Slavia Praha: Höhlig (F. Poletín) – Lorenz (A), Pšenička (A), Oh, Skyba, D. Marek, Hess – J. Holejšovský, Kucharčík, Matějovský (C) – Švancar, Huk, Šámal – Tichý, Tittl, Hörnig – Egart.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal (C), Polák, Panasenko, M. Mátl (A), J. Veselý, Krämer, Beroun – Štulo (A), Kubín, Kerbler – Šulla, Brabenec, Šebela – Š. Daněk, Stibůrek, Prchal – Kukleta.
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Kostourek, Turhobr – Malý, Matys