Plzeň – Přerov 7:0 (kon.) | Vítkovice – Č. Budějovice 7:2 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 3:2 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 3:2 (kon.)
HC Slavia Praha
3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Stav série: 2:0
HC Kometa Brno
Pátek 15.03.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • Předkolo
    59:12 David ŠTULO - 3:2

59:12
    6/5
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté přeci jen zadělávají na drama. Risk bez brankáře zatím vychází. DAVID ŠTULO se jako první dostal k volnému kotouči a snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Vojtěch Kubín, Marek Vyhlídal
    Štulo D., Kubín V., Vyhlídal M., Šulla J., Brabenec J., Šebela F.
    Pšenička M., Tichý T., Matějovský A., Kucharčík M., Lorenz T.

54:27
    Pražané teď soupeři nabízí další početní výhodu za úplně zbytečný přestupek.

50:54
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Marek Vyhlídal – 2 min., držení.

49:51
    Tittl se objevil nikým neatakovaný tváří v tvář Váňovi. Hostující gólman vyráží betonem

45:05
    Hosté střelou od modré nebyli daleko od snížení.

44:11
    Rozhodčí znovu zasahují do zápasu – na trestnou lavici usedá Marek. Kometa si zahraje přesilovku.
    39:27 Matouš Jan Kucharčík - 3:1

39:27
    5/4
    Slavia právě vstřelila branku!
    MATOUŠ JAN KUCHARČÍK využívá přesilovou hru a krátce před přestávkou zvyšuje na rozdíl dvou branek, když z pravého kruhu vystřelil přesně do poloodkryté klece hostí. Asistence: Max Pšenička, Tomáš Lorenz
    Kucharčík M., Pšenička M., Lorenz T., Matějovský A., Tittl F.
    Šebela F., Brabenec J., Polák J., Vyhlídal M.

38:33
    Slavia si necelou minut a půl před přestávkou zahraje přesilovku. Kucharčík si šikovně zkoušel prohodit Panasenka, ten ho zastavil nedovoleně.

33:53
    Domácí se znovu provinili proti pravidlům a Kometu čeká další přesilovka.

33:10
    Štulo vypustil tvrdý projektil z pravého kruhu, puk těsně minul branku.

31:47
    Kometa se může odrazit do dalších minut díky přesilové hře.

30:42
    Švancar mohl z blízkosti navýšit vedení Pražanů. Váňa ale předvedl další skvělý zákrok.

26:46
    Huk si krásně nabruslil mezi obránce a mířil sám na Höhliga. Střelou nad lapačku ale trefil břevno!

24:02
    Slávisté teď důrazně doráželi na brankovišti Komety. Hostující Polák ale tvrdě povalil Šámala na led a odsedí si dvě minuty na trestné lavici. Slavia si tak zahraje krátkou přesilovku 5 na 3.

22:52
    Slávisté předvedli krásnou kombinaci se zakončením do prázdné branky. Váňa ale na poslední chvíli předvedl skvělý zákrok lapačkou.

22:25
    Svou první přesilovku si nyní zahrají domácí.
    18:55 Jan KERBLER - 2:1

18:55
    5/5
    Hostům se sice vůbec nepovedla přesilová hra, krátce po jejím vypršení ale přeci jen snižují. A trefa to byla nádherná. JAN KERBLER obdržel po vydařené kličce spoluhráče puk do prostoru mezi kruhy, odkud dokázal rozvlnit síť za Höhligem.
    Asistence: Jan Brabenec, Filip Šebela
    Kerbler J., Brabenec J., Šebela F., Beroun T., Veselý J.
    Pšenička M., Šámal V., Tittl F., Kucharčík M., Lorenz T.

16:42
    Na trestnou lavici usedá Tittl.

13:28
    Hosté si zahrají první přesilovku zápasu, dvouminutový trest dostává Kucharčík.
    12:04 Vojtěch ŠVANCAR - 2:0

12:04
    5/5
    Hosté chybují v rozehrávce a Slavia trestá. VOJTĚCH ŠVANCAR dostal přihrávku do předbrankového prostoru, kde zády ke svatyni hostí dokázal procedit kotouč skrz betony gólmana. Slavia tak vede 2:0. Asistence: Viktor Šámal
    Švancar V., Šámal V., Huk D., Oh K., Skyba D.
    Krämer T., Veselý J., Šulla J., Brabenec J., Šebela F.
    09:47 Max PŠENIČKA - 1:0

09:47
    6/5
    Při signalizovaném vyloučení Komety se prosazuje MAX PŠENIČKA, který ranou od modré otevírá skóre utkání. Asistence: Matouš Jan Kucharčík, Artur Matějovský
    Pšenička M., Kucharčík M., Matějovský A., Šámal V., Švancar V., Lorenz T.
    Krämer T., Veselý J., Daněk Š., Stibůrek M., Prchal J.

08:25
    Jeden z hostujících hráčů se objevil ve výborné střelecké pozici mezi kruhy, Höhlig si připisuje důležitý zákrok.

02:39
    Nepřehlednou situaci před brankou domácích přerušil hvizd rozhodčího.

Jiří Petr

Branky a nahrávky: 10. Pšenička (Kucharčík, Matějovský), 13. Švancar (Šámal), 40. Kucharčík (Pšenička, Lorenz) – 19. Kerbler (Brabenec, Šebela), 60. Štulo (Kubín, Vyhlídal)

HC Slavia Praha: Höhlig (F. Poletín) – Lorenz (A), Pšenička (A), Oh, Skyba, D. Marek, Hess – J. Holejšovský, Kucharčík, Matějovský (C) – Švancar, Huk, Šámal – Tichý, Tittl, Hörnig – Egart.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal (C), Polák, Panasenko, M. Mátl (A), J. Veselý, Krämer, Beroun – Štulo (A), Kubín, Kerbler – Šulla, Brabenec, Šebela – Š. Daněk, Stibůrek, Prchal – Kukleta.
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Kostourek, Turhobr – Malý, Matys