Darmstadt – Bayern 2:5 (kon.) | Heidenheim – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | Mohuč – Bochum 2:0 (kon.)
Union Berlín – W. Brémy 2:1 (kon.) | Wolfsburg – Augsburg 1:3 (kon.) | Hoffenheim – Stuttgart 0:3 (kon.)
1. FC Union Berlín
2:1 (0:0)
Werder Brémy
Sobota 16.03.2024, 15:30 • An der Alten Försterei, Berlín • Německá Bundesliga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Krásnou sobotu všem fotbalovým fanouškům. Dnešní bundesligové odpoledne nabídne mimo jiné souboj berlínského Unionu s Werderem Brémy.

Union Berlín

V utkání týmů ze středu tabulky potřebují bodovat především domácí fotbalisté, kteří se po dvou porážkách v řadě propadli na 14. místo a na barážovou pozici mají aktuálně náskok sedmi bodů. Berlín ale může spoléhat na příznivou bilanci se svým sobotním soupeřem. Poslední zápas na podzim sice vyhrály Brémy, pět předchozích duelů opanoval právě Union.

Fotbalisté Werderu neprožívají zrovna nejsvětlejší období, z posledních pěti zápasů dokázali vyhrát jediný, na hřišti Kolína nad Rýnem, který bojuje o záchranu. Brémám aktuálně patří 10. příčka v bundesligové tabulce a na svého sobotního konkurenta mají náskok pěti bodů.

1. FC Union Berlín: Rönnow – Leite, Vogt, Doekhi – Gosens, B. Aaronson, Khedira, Tousart, Trimmel – Vertessen, Kaufmann.
    Náhradníci: Schwolow – Juranović, Roussillon, Knoche, Laídúní, Král, Volland, Bedia, Hollerbach.
    Trenér: Bjelica

Werder Brémy: Zetterer – Jung, Veljković, Malatini – Deman, Stage, Lynen, Weiser – Ducksch, Woltemade, Njinmah.
    Náhradníci: Pavlenka – Agu, Röcker, Groß, Bittencourt, Keïta, Hansen-Aarøen, Alvero, Kownacki.
    Trenér: Werner

Rozhodčí: Schlager.

Oba čeští fotbalisté – záložník Unionu Alex Král a brankář Werderu Jiří Pavlenka – zůstávají podle očekávání na střídačce. V případě Krále je však pravděpodobné, že by mohl v průběhu zápasu do hry zasáhnout.

1

2
    Njinmah si nabíhal za domácí obránce, ale nedostal přesnou průnikovou přihrávku.

4
    Hostující brankář Zetterer trochu zabrnkal na nervy fanouškům Werderu při zpracování malé domů, ale nakonec balon dokázal zkrotit.

6
    Trimmel centroval balon do pokutového území Brém, ale hosté bez problémů odvrátili.

8
    Na druhé straně prodlužoval balon hlavou do vápna Njinmah, také domácí obrana byla pozorná.

9
    Aaronson si pomohl v souboji s Veljkovićem útočným faulem, hostující stoper zůstává ležet na hřišti.

10
    Vypadá to, že Veljković bude moci bez problémů pokračovat.

12
    Trimmel posílal další centr do vápna, tentokrát balon prošel až k Zettererovi, který si s ním v pohodě poradil.

13
    Domácí jsou zatím o poznání aktivnější, hrozí zejména po pravé straně.

16
    Kaufmannův centr skončil až na tribuně. Nutno ovšem podotknout, že domácímu útočníkovi příliš nepomohl ani terén, protože společně s balonem odletělo i kus drnu.

17
    Na hřišti zůstává sedět Aaronson, vypadá to, že bude potřebovat ošetření.

18
    První rohový kop zápasu budou zahrávat domácí fotbalisté.

19
    Trimmelův centr na bližší tyč hosté odvrátili.

20
    Ošetřovaný Aaronson se již vrátil na hřiště.

22
    Doekhiho dlouhý balon do vápna končí u Zetterera.

23
    Stále se hraje především na polovině Werderu, přesto si domácí vážnější šanci ještě nevypracovali.

24
    Hosté zahrozili z brejku! Woltemande našel nabíhajícího Weisera, jeho střela z hranice vápna byla sražena těsně vedle domácí branky.

25
    Centr Ducksche od rohového praporku směřující na bližší tyč končí v náruči Rönnowa.

26
    Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Kevin Vogt).

26
    Vogt příliš okatě držel svého soupeře a jeho počínání neuniklo rozhodčímu Schlagerovi, který vytáhl první žlutou kartu zápasu.

27
    Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Robin Gosens).

27
    Druhá žlutá karta pro domácí během několika vteřin. Gosens byl v souboji pozdě a nepříjemně trefil Weisera.

29
    Gosens hledal nabíhajícího Kaufmanna, Jung ho ale odstavil od balonu.

30
    Aaronson prošel přes Lynena a Stageho až do vápna, tam ho ale hosté odstavili od balonu.

30
    Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Lucas Tousart).

30
    Domácí dostali během necelých pěti minut tři žluté karty, tu poslední Tousart opět za faul ve středu hřiště.

31
    Rodící se brejk Werderu zastavil Gosens.

32
    Na druhé straně chyběla Aaonsonovi lepší přihrávka na nabíhajícího Kaufmanna.

34
    Nejvyšší rychlost v první půlhodině hry vyvinul hostující útočník Njinmah (33,45 km/h).

35
    Domácí drží častěji balon na svých kopačkách, aktuálně je držení míče v poměru 61 ku 39%.

36
    Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Senne Lynen).

36
    Lynen fauloval ve středu hřiště Khediru a je prvním žlutým hříšníkem na straně Werderu.

38
    Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Mitchell Weiser).

38
    Dalším, kdo obdržel žlutou kartu je Weiser, který bude, stejně jako předtím faulující Lynen, chybět Werderu v příštím zápase.

39
    Ducksch dobře zakombinoval s Woltemandem, ale střela prvního jmenovaného z hranice vápna končí vysoko nad brankou Rönnowa.

41
    Njinmah si nabíhal za obranu Unionu, ale Rönnow situaci dobře přečetl a vyběhl si pro balon.

42
    Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Marvin Ducksch).

42
    Po třech žlutých kartách pro domácí obdrželi tři žluté v řadě i hosté.

43
    Kaufmann se dostal z levé strany do vápna, ale jeho přihrávku na nabíhajícího Gosense zablokoval Jung.

45
    První poločas bude nastavený o dvě minuty.

45+1
    Druhý rohový kop pro domácí.

45+2
    Trimmelův centr se odrazil na hranici vápna k Aaronsonovi, jeho dělovku vyškrábl Zetterer nad břevno.

45+2
    Po dalším rohu hlavičkoval Tousart nad branku.

45+2

V prvním poločase byli jednoznačně aktivnější domácí, první velkou šanci ale měli ve 24. minutě hosté, když Weiserova sražená střela skončila těsně vedle branky. Union měl největší příležitost na konci poločasu, kdy se proti Aaronsonovi vyznamenal gólman Zetterer.

46

46
    Njinmah se hned v úvodu druhého poločasu probíjel do šance, ale trefil pouze blokujícího Vogta.

47
    Fanoušci Brém odpálili na tribunách pyrotechniku a rozhodčí kvůli kouři přerušuje hru.

48
    Dlouho přerušení netrvalo, už se pokračuje.

49
    První rohový kop druhého poločasu budou zahrávat hosté.

50
    Rohový kop žádné ohrožení branky Unionu nepřinesl.

50
    Union Berlin právě vstřelil branku!
    Domácí fotbalisté se ujímají vedení. YORBE VERTESSEN se dostal k odraženému balonu ve vápně a trefil se přesně do šibenice!

52
    Union Berlin právě vstřelil branku! Parádní akce BRENDENA AARONSONA a už je to 2:0. Americký fotbalista se prosmýkl mezi dvěma obránci, narazil si balon s Vertessenem a nekompromisně zakončil.

54
    Fotbalisté Werderu zvyšují aktivitu, nic jiného jim ani nezbývá po dvougólové smršti během necelých dvou minut.

55
    Duckschovu hlavičku chtěl tečovat před Rönnovem Woltemade, ale na balon špičkou kopačky nedosáhl, a tak míč končí v moci domácího gólmana.

57
    Domácí znovu nebezpečně kombinovali, nakonec se ale Vertessen dopustil útočného faulu.

59
    Khedira zůstal ležet na hřišti po střetu s jedním z hostujících fotbalistů, ale vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.

62
    Demanův zblokovaný centr končí v zámezí, Werder bude zahrávat roh.

63
    Werder právě vstřelil branku! Od rohového praporku centroval Ducksch, na balon si před Rönnowa dobře seběhl MITCHELL WEISER a hlavou uklidil míč do sítě.

64
    Střídání v týmu Werder Brémy:
    ze hřiště odchází Senne Lynen, přichází Leonardo Bittencourt.

64
    ze hřiště odchází Olivier Deman, přichází Felix Agu.

65
    Vertessen se ve vápně neprobil mezi dvojicí Malatini – Weiser.

66
    Kaufmannova přízemní střela nebyla dostatečně důrazná, Zetterer bez problémů chytá.

67
    Tousart se dostal do brejku, ocitl se sám před gólmanem Zettererem, ale ten špičkou kopačky vyrazil balon na roh.

68
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Yorbe Vertessen, přichází Kevin Volland.

68
    ze hřiště odchází Mikkel Kaufmann, přichází Benedict Hollerbach.

68
    Po rohu se dostal odražený balon k Tousartovi, jeho pokus z voleje končí v náruči Zetterera.

69
    Předchozí pokus Tousarta se otřel o ruku jednoho z bránících hráčů, rozhodčí po komunikaci s VARem ale nechává pokračovat ve hře.

72
    Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Jens Stage).

72
    Stage dostal žlutou kartu za protesty.

74
    Weiser se probil do vápna a nahrával pod sebe na nabíhajícího Woltemadeho, ten se ale přes zhuštěnou obranu nedostal a o míč přišel.

75
    Rozhodčí podruhé v zápase přerušuje hru kvůli pyrotechnice v sektoru Werderu.

76
    ze hřiště odchází Justin Njinmah, přichází Dawid Kownacki.

76
    ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Skelly Alvero.

77
    Pauzu využili hosté ke střídání, nyní už dává rozhodčí pokyn pokračovat.

78
    Agu pálil z dálky, ale branku Rönnowa minul.

78
    ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Ajsa Laídúní.

80
    Kownacki se pokoušel zakončovat akrobaticky nůžkami, ale balon neprošel k brankáři Unionu.

81
    Hollerbach kličkoval na hranici vápna, jeho následný pokus byl zblokovaný.

83
    Domácí se stáhli hluboko na vlastní polovinu, fotbalisté Werderu se přes ně těžko prosazují.

85
    ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Jérôme Roussillon.

85
    ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Alex Král.

85
    Alex Král se dostává na závěrečné minuty na hřiště, jeho úkoly budou za aktuálního stavu převážně defenzivní.

86
    ze hřiště odchází Julián Malatini, přichází Naby Keïta.

88
    Brémy drží balon na svých kopačkách, ale stále se nemohou dostat do nějaké slibné pozice.

89
    Na druhé straně se dostával do protiútoku Hollerbach, ale chyběla mu podpora.

90
    Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Naby Keïta).

90
    Keïta, který před chvílí přišel na hřiště, viděl za svůj šlapák ve středu pole žlutou kartu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90+3
    Kownackimu je pískán útočný faul a hostující fotbalista se hodně rozčiluje.

90+4
    Veljkovićův centr do vápna odvrátil Vogt.

90+5
    Keïtovi se ve vápně odrazil balon od ruky, byla ale nastřelená a penalta se nepíská.

90+6
    Hosté spěchají do útoku, na srovnání mají něco málo přes dvě minuty.

90+7
    Odražený balon se dostal ve vápně k Duckschovi, jeho střela byla ale zablokovaná.

90+8
    Bittencourt zůstává ležet na trávníku po střetu s Vogtem, nastavení se asi ještě trochu protáhne.

90+9
    Volland v brejku střílel z úhlu, trefil ale pouze boční síť.

90+10

Zatímco první poločas příliš ofenzivní aktivity nenabídl, druhý začal ve velkém tempu a domácí si vypracovali náskok dvěma góly během necelých dvou minut. Hostům se povedlo odpovědět pouze jednou, a tak zapisují třetí prohru v řadě. Union se vítězstvím výrazně přiblížil záchraně. Děkuji za sledování online přenosu a přeji vám příjemný zbytek víkendu. (17:30:54)