Vyškov – Kopřivnice 3:2 (po pr.) | Příbram – Vrchlabí 8:4 (kon.) | Havířov – Žďár n/S 5:0 (kont.)
SHKM Hodonín – Nový Jičín 2:3 (po pr.) | Opava – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.) | Chomutov – Kobra 4:0 (kon.)
Vel. Meziříčí – Řisuty 2:6 (kon.) | Tábor – Benátky n/J 7:1 (kon.) | Letňany – Děčín 3:4 (kon.)
HC Letci Letňany
3:4 (0:1, 3:1, 0:2) Stav série: 2:1
HC Děčín
Sobota 16.03.2024, 18:30 • ICE ARENA Letňany (Praha) • 2. liga • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím u druholigového hokeje. O postup dnes bude doma od 18:30 bojovat Letňany proti Děčínu.

Preview zápasu

Letňany svého soka v osmifinále již dvakrát přehrály, a tak jsou jednu výhru od postupu do čtvrtfinále. První zápas na domácím ledě Letci vyhráli 6:2 a v Děčíně uspěli poměrem 1:4. V prvním zápasu byl nejvíce vidět Dominik Arnošt, ktetrý zkompletoval hattrick. Tento borec přidal i branku ve druhém zápasu.

HC Letci Letňany: Nečas (J. Němeček) – L. Chalupa (A), Z. Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Korčák, Sklenář (A), Poppel – Arnošt (C), Turek, Mrňa – Pšenička, Labuzík, Kysela – Vacín, Mácha, Poul – Theimer.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Bartoň, Brož (A), Zedek, D. Kučera, D. Petrásek, Tomšík – Faigl (C), Jursa, D. Tůma (A) – Parshakov, T. Nezbeda, Smola – Postl, J. Tůma, D. Černý – A. Macek, P. Hruška, Nowák – Chovanec.
    Trenér: David Švagrovský

Rozhodčí: Veinfurter, Hacaperka – Hradil, Brož.

00:01

00:30
    Hokejisté z Děčína zřejmě vsadí dnes na tvrdou hru. Už rozdali tři hity, přičemž už vystřelili na Nečase.

00:39
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Dominik Němeček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

Němeček po vhazování nabral puk na vidle, který skončil mezi diváky. Je tu první přesilovka pro hosty.

01:15
    Děčínská pětka dobře kombinovala na volného Brože na ose, ale Nečas si puk v klidu našel.

01:25
    Korčák málem ujel ve vlastním oslabení, ale domácí beci jej nakonec zastavili.

02:00
    Děčín teď promarnil dobrou střeleckou pozici.

02:39
    Němeček naskočil zpátky na led. Letňany oslabení utstály.

02:45
    Nečasova branka se dostala ze své pozice, když hosté vyvinuli na jeho klec tlak.

03:00
    Faigl se po citovce ocitl sám mezi kruhy, ale nemířil přesně.

03:10
    Děčín právě vstřelil branku!
    Nenápadná souhra Bartoně na DAVIDA TŮMU skončila gólem. Střelec v pádu prostřelil Nečase zřejmě mezi nohy. Asistence: Adam Bartoň a Tomáš Faigl.
    03:10 David TŮMA - 0:1

04:00
    Teprve teď se dostávají domácí do zápasu. Přebírají aktivitu.

04:10
    Poppel vlétl do útočné třetiny, přičemž byl sám před Lavingerem. Stáhl si puk a zkusil to do protipohybu. Orazítkoval horní tyč.

04:30
    Icing Letců.

04:40
    Znovu zakázané uvolnění, kterého se dopustili domácí.

05:20
    Letňany svou hru uklidnili a teď se tlačí dopředu.

05:30
    Lavinger schytal projektil do masky. Hra pokračuje.

05:50
    Domácí hokejisté hráli v útočné třetině. Arnošt měl možnost mezi kruhy, po něm ještě Turek, ale ani jeden neuspěl.

06:30
    Dečínští hráči jsou teď týmem, který vede, ale šance mají Letci.

07:00
    Letňany si vytvořily dobrý zámek. Děčín se těžce brání.

07:20
    Po delší době hosté vyjeli do útoku, ale zastavil je ofsajd.

07:40
    A další postavení mimo hru Děčína.

08:20
    Lavinger zlikvidoval dvě střely od modré čáry. Domácí opět rotují v útočném pásmu.

08:45
    Vacín teď vytvořil situaci 2 na 1, rozhodl se ale vystřelit. Puk rozduněl plexi.

09:10
    Pšenička si počkal u Lavingera, kam se mu odrazil puk. Gólman Děčína opět zasáhl.

10:00
    Už dlouhou dobu se hraje na půlce děčínského celku. Letňany zvyšují obrátky.

10:10
    Píská se zakázané uvolnění Děčína. Šlo o nepřesnou nahrávku.

10:30
    Výborný signál po buly, kdy kotouč mířil na střílejícího Pšeničku, ten ale přihrávku nezpracoval.

10:40
    Další icing hostů.

11:20
    Letci se usadili před Lavingerem, ten ale stále odolává.

12:00
    Sledujeme pasáž, v níž Letci disponují lepším pohybem a pro Děčín je těžké s tím něco dělat.

12:35
    Obrázek hry stále vypadá stejně.

13:00
    Z ničeho nic se po pravé straně před Nečase prokousal Postl, ale měl to z hodně z úhlu.

13:40
    Aktivita a kotouč je stále více na holích domácích, kteří nemohou najít recept na Lavingera.

14:10
    Parshakov měl velkou šanci. Faigl nahodil puk od mantinelu na Nečase a ten jej vyrazil jenom před sebe. Kdyby byl hostující forward rychlejší, byla by to branka.

14:30
    Menší šarvátka před Lavingerem, domácí ho zkouší rozhodit.

15:00
    Postl nabral velkou rychlost a podél pravého mantinelu projel až před branku domácích. Stahovačka mu ale nevyšla.

15:30
    Děčínští Medvědi se po delší době udrželi na puku před Nečasem.

16:30
    Hra se teď pohybuje ve středním pásmu, Letňany hledají cestu do útoku.

Adam Mácha – 2 min., hákování.

Mácha při obranném zákroku hákoval soka v rohu.

19:50
    Letci teď několikrát vyhodili puk k Lavingerovi.

20:00

Děčínu se povedl vstup do zápasu. Přišla rychlá početní výhoda, kterou domácí ubránili. Poté se ale prosadil Tůma. Děčín tak brání těsný náskok. Letci ale hrají mnohem aktivněji.

Další třetina začne přibližně v 19:20.

20:01

20:10
    Parádní přenesení hry od Faigla přes celou třetinu na DAVIDA TŮMU,ktrý zakončoval do prázdné klece. Využitá přesilovka. Asistence: Tomáš Faigl a Tomáš Nezbeda.
    20:10 David TŮMA - 0:2

20:30
    Špatná rozehrávka hostů je posílá před Lavingera.

21:00
    Rychlý gól po pauze domácí nerozhodil. Letci stál pokračují v nátlaku na Lavingera.

21:20
    Kysela a Labuzík měli dobrý důraz do branky, ale hostující brankář to ustál.

22:00
    Děčín se teď snaží probít před Nečase.

22:30
    Domácí brankář teď likvidoval střelu od mantinelu.

23:00
    Domác jsou teď pod menším tlakem.

24:01
    Letňany právě vstřelily branku!
    Nenápadná akce Letců z rychlého kontru. Poppel a Sklenář posunuli puk na MATĚJE KORČÁKA, který jej dostal do branky. Asistence: Petr Poppel a Jakub Sklenář.
    24:01 Matěj KORČÁK - 1:2

24:30
    Vyloučení v týmu HC Děčín:
    Tomáš Nezbeda – 2 min., sekání.

Je tady i první přesilovka pro domácí. Může za to Nezbeda, který jednoho ze svých soků nepříjemně sekl.

25:10
    Hosté se zatím v oslabení dobře brání.

25:20
    Teď se chvíli nehrálo, protože na stadióně jsou zřejmě menší problémy s časomírou.

26:17
    Letci nakonec přesilovku využívají. Sklenář si zkušeně podržel puk u mantinelu a poté jej poslal na DOMINIKA NĚMEČKA na modrou, který švihem nasměroval puk přesně k tyči. Asistence: Jakub Sklenář a Dominik Arnošt.
    26:17 Dominik NĚMEČEK - 2:2

27:00
    Letci pokračují v náporu. Děčín je opařen.

27:40
    Sklenář teď obětavě padnul do rány Brože.

27:45
    Nečas teď zmařil samostatný únik, to je pro domácí velmi důležité.

27:47
    Tomáš Pšenička – 2 min., hrubost.

Jan Smola – 2 min., krosček.

Smola nesmyslně dohrál soupeře bez kotouče, to se nelíbilo Pšeničkovi, který oplacel.Hraje se stále v pěti.

28:30
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou.

28:35
    Parshakov dorážel, ale Nečas měl betony pevně na ledě.

29:00
    Letci teď prověřují Lavingera ze všech pozic, puk se několikrát povaloval v brankovišti.

29:20
    Lavinger teď ukázal svůj um z holí, když vypíchl zajímavou přihrávku.

29:47
    Po přerušení se Smola a Pšenička vrátí do hry.

30:00
    Zakázané uvolnění děčínských hokejistů.

30:30
    Fiala projel ze své třetiny až k pravé tyči Lavingera a ještě hledal někoho do druhé vlny.

31:10
    Děčínští hráči mají puk na svých holích, ale domácí borci je nepouští do své třetiny.

32:00
    Letňany mají výborně pokryté střední pásmo.

33:00
    Děčínský celek teď dlouho nevystřelil, na puku hrají domácí.

34:00
    Sledujeme dobývání branky Lavingera. Letňany skvěle bruslí, čímž mají navrch.

34:32
    Martin Jursa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

Jursa vystřelil puk z vlastní třetiny mimo hrací plochu.

35:07
    Dobře sehraná přesilovka končí gólem. Němeček roztáhl hru na Sklenáře do pravého kruhu, ten naznačil střelu, přičemž nahrával na teč PAVLU MRŇovi, který jenom nastavil hůl. Asistence: Jakub Sklenář a Dominik Němeček.
    35:07 Pavel MRŇA - 3:2

35:50
    Hostující bek nechtěl udělat chybu, a tak raději zahrál puk ve středním pásmu rukou. Pískala se tedy následně přihrávka rukou.

36:00
    Nikita Gurjevskij – 2 min., vysoká hůl.

Jeden z hráčů Děčína si dobře prohodil Gurjevskijeho, ten mu ale nešťastně dal vysokou holí do obličeje.

36:40
    Děčínští Medvědi sice dobře kombinují, ale domácí čtyřka a Nečas zatím obstávají.

37:00
    Letci se osvobozují alespoň na chvilku.

38:00
    Domácí v plném počtu. Gurjevskij dokonce málem ujel, ale Lavinger puk rychle odehrál pryč.

38:50
    Pavel Tomšík – 2 min., podrážení.

Tomšík postrčil útočníka Letců proti mantinelu, který neudržel koordinaci.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Špatná rozehrávka Němečka a D. Tůma zkusil ujet, ale nevyšlo mu to.

39:40
    Domácí jsou zpět v útočném pásmu.

40:00

Letňany sice rychle prohrávaly o dvě branky, ale postupem času dokázaly vývoj zápasu absolutně otočit. Pomohly jim k tomu dvě přesilovky. Dělí je jedna třetina od postupu do čtvrtfinále.

Další třetina začne přibližně v 20:15.

40:01

40:50

41:50
    Letci jsou uvěznění se svém vlastním pásmu po řadě icingů.

42:30
    Domácí tým drží kotouč na svých holích, přičemž se pro něj signalizuje další přesilová hra.

43:17
    Martin Jursa – 2 min., podrážení.

Z dlouhé kombinace domácích hokejistů nic nebylo. Jursa usedá na trestnou lavici za podražení. Tento moment může rozhodnout zápas.

44:20
    Domácí se v útočné třetině zatím neusadili.

45:17
    Děčín oslabení ubránil, a tak drží šance na vyrovnání.

45:17
    Pavel Mrňa – 2 min., napadení.

Dokonce přichází útočný faul Letců a hosté mohou vyrovnat.

45:50
    Domácí začínají své oslabení vyhozením.

46:00
    Stále se hraje před Lavingerem.

47:00
    Letňany odehrály celé své oslabení před Lavingerem. Hrály velmi aktivně.

47:17
    Mrňa se vrací na led. Vypadá to, že domácí navyšují tempo.

48:00
    Velký zámek Letců. Lavinger je ale bezpráce. Letňany tahají čas.

48:30
    Labuzík čekal na přihrávku mezi kruhy, ale bylo to moc čitelné. Jeho rychlý pokus byl zablokován.

49:30
    Pro hosty je teď těžké jít do útoku. Letci mají skvělý pohyb, dobře napadají, a tak drží hru v děčínské třetině.

50:00
    Lavinger se teď zlobil na čárové rozhodčí za správně odpískaný icing.

51:00
    Hostující Černý dostal nabito do druhé vlny, ale přestřelil.

51:30
    Domácí hokejisté opět hrají s pukem podél mantinelů v útočné třetině.

52:00
    Celá pětka Letců, která je na ledě, situace a přečíslení rychle dobrusluje. Medvědi z Děčína to mají momentálně složité. Čas jim každopádně utíká.

53:00
    Domácí se dopustili ofsajdu.

53:53
    Je vyrovnáno. TOMÁŠ NEZBEDA si počíhal mezi kruhy a čtyřka domácích hráčů nechala puk po nahození propadnout a poté hostující borec se štěstím prostřelil Nečase. Asistence: Vladimír Brož.
    53:53 Tomáš NEZBEDA - 3:3

54:45
    Letňany se nastěhovaly do pásma Děčína.

55:00
    Kučera za vlastní brankou upadl, naštěstí jej nikdo nenapadal.

56:00
    Ani jeden z celků teď nechce udělat chybu. Jsou to takové hokejové šachy.

57:00
    Děčín teď výborně kombinuje před Nečasem.

57:50
    Je z toho velká skrumáž. Tři forwardi jdou do brankoviště.

57:59
    DAVID TŮMA se nejlépe zorientoval v situaci před Nečasovou brankou, navíc kompletuje hattrick a posílá svůj tým do vedení, což by mohlo prodloužit sérii. Asistence: Tomáš Faigl a Adam Bartoň.
    57:59 David TŮMA - 3:4

58:30
    Domácí hokejisté jdou do závěrečného náporu. Lavinger drží.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:05
    Domácí jsou v šesti.

59:10
    Po rozehrávce z toho je icing domácích. Nečas se vrátí do branky, ale poté opět zamíří na střídačku.

59:40
    Letci se snaží dostat do útočné třetiny.

59:47
    Oddechový čas pro tým HC Letci Letňany. Poslední vhazování před Lavingerem.

60:00

Děčín jednobrankové vedení nakonec ubránil. David Tůma dvě minuty před koncem základní hrací doby rozhodl hattrickem o prodloužení série. I když byli domácí aktivnější, tak dnes slaví Severočeši. Zápas sledovalo 245 diváků.

Sledujte play off 2. Ligy i příště, dobrou noc. (20:53:44)

Karel Geba

Branky a nahrávky: 25. Korčák (Poppel, Sklenář), 27. D. Němeček (Sklenář, Arnošt), 36. Mrňa (Sklenář, D. Němeček) – 4. D. Tůma (Bartoň, Faigl), 21. D. Tůma (Faigl, T. Nezbeda), 54. T. Nezbeda (Vl. Brož), 58. D. Tůma (Faigl, Bartoň)

Rozhodčí: Veinfurter, Hacaperka – Hradil, Brož