Mladá Boleslav – Zlín 8:0 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 11:1 (kon.) | Slavia – Chomutov 8:0 (kon.)
HC Slavia Praha
8:0 (3:0, 2:0, 3:0) Stav série: 2:0
Piráti Chomutov
Sobota 16.03.2024, 19:15Extraliga 9. tříd • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Vítejte u sledování druhého osmifinále play-off Extraligy 9. tříd. Proti sobě stojí v této sérii HC Slavia Praha a Piráti Chomutov.

Chomutov se do vyřazovacích bojů dostal už s předstihem, když v napínavém závěru základní skupiny uhájil čtvrtou příčku o pouhý bod před Salcburkem. Díky tomu se dostal do nadstavby, kde už měly všechny týmy jistotu účasti v play-off. Nadstavbová skupina už ale Pirátům vůbec nevyšla, když nakonec z deseti zápasů nedokázali vybojovat ani jeden bod. V některých zápasech ale soupeřům nedali body vůbec zadarmo, což pak ukázali i v prvním osmifinále. Přestože do souboje s pražskou Slavii vstupovali jako hůře postavený celek, tak celek z hlavního města pořádně potrápili a nakonec prohráli jen o gól.

Slávisté za sebou mají povedenou dlouhodobou část soutěže, když v základní skupině sice nezačali příliš dobře, pak ale své výkony zlepšili a nakonec dokázali vyšplhat až na druhé místo. Pražané pak v nadstavbě dostali za soupeře týmy z východu republiky a až do posledních sekund bojovali o celkové prvenství. K němu jim chyběly pouhé čtyři sekundy a ve vyrovnané skupině tak nakonec skončili na třetím místě. V osmifinálovém souboji s Chomutovem tak plní roli favorita. Do série navíc vstoupili dobře, když se poměrně rychle dostali do vedení o dva góly, jenže další trefy už nepřidali a v závěru tak museli brát hubené vedení 2:1.

HC Slavia Praha: Štěpánek (Barchánek) – Filip, Reich, Novák, Švec, J. Malacha – Hlaváček, Mikš, Vostarek, Benýšek, Slížek, Skrebela, P. Malacha, Janoušek, Mach
    Trenér: Tomáš Kucharčík

Piráti Chomutov: Pešout (Chalupský) – Rabas, Hagara, Konvalinka, Šabaka, Falis – Vaňha, Sojčík, Jansa, Krejčík, Pátek, Jíra, Vavřík, Witoš
    Trenér: Vladimír Petrovka

Rozhodčí: Kratochvíl – Obr, Topolský.

00:01

00:19
    Slávisté se ihned po buly vrhli do útoku, Pešout ale zatím nemusel zasahovat.

00:42
    Mikš už si připravoval puk na střelu přes obránce, puk mu ale na poslední chvíli utekl.

01:16
    Z otočky pálil Pavel Malacha, Pešout si se střelou po ledě poradil.

01:45
    Mach se natlačil s pukem před brankou, kde se ještrě snažil dorážet Skrebela, ale nebyl dostatečně pohotový.

02:46
    Slávisté se dostali do rtlaku, ze kterého pálil z dobré pozice Filip, branku ale přestřelil.

03:19
    Poprvé se do útoku vydali hosté, Vaňha ale o kotouč přišel.

03:49
    Parádní kombinace slávistů, po které se sám před brankářem objevil Janoušek, puk ale zvedl příliš vysoko!

05:04
    Mikš uvolnil Slížka, který se dostal mezi kruhy, odkud mířil pod horní tyčku. Pešout byl ale pozorný a puk schoval mezi ruku a tělo.

05:34
    Od modré čáry to zkoušel Novák, Pešout puk lapačkou alespoň srazil mimo tři tyčky.

06:30
    Skrebela zpoza branky našel Slížka, který ranou z první minul branku.

06:46
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté jsou od začátku utkání lepším týmem a po zásluze se dostávají do vedení! Vostarek z rohu hřiště našel před brankou volného MATOUŠE SLÍŽKA, který procedil puk mezi Pešoutovými betony! Asistence: Aleš Vostarek a Tadeáš Mikš.
    06:46 SLÍŽEK - 1:0

07:41
    Slavia právě vstřelila branku! Pražané jdou ani ne o minutu později do dvoubrankového vedení! V přečíslení tři na dva našel Janoušek zcela volného ADAMA HLAVÁČKA, který uklidil puk za bezmocného Pešouta! Asistence: Ondřej Mach a Šimon Janoušek.
    07:41 HLAVÁČEK - 2:0

08:12
    Slávisrté pokračují v aktivitě a jsou zase před chomutovskou brankou.

08:27
    Práci teď měl i Štěpánek, s nahozením od mantinelu ale neměl žádný problém.

09:07
    Slávisté se zase delší dobu drželi před hostující brankou, Chomutov následně puk vyhodil na zakázané uvolnění.

10:04
    Nadějnou šanci měl Krejčík, střela mu ale vůbec nesedla, a tak Štěpánek ani nemusel zasahovat.

10:38
    Mach z levé strany branku o velký kus minul, na chvilku tak mají puk zase hosté.

11:18
    Zpoza obránce to zkoušel Jíra, slávistický gólman byl pozorný.

12:57
    Piráti se na chvilku dostali před Štěpánka, jenže jeho branku zatím neohrozili.

13:11
    Zajímavý hostující přihrávka před branku byla nakonec sražena do ochranné sítě.

13:23
    První věžnější situaci před vlastní brankou musel řešit Štěpánek, bez problémů si ale poradil.

14:10
    Janoušek dostal přihrávku na levou stranu, branku ale z velkého úhlu o kousek minul.

15:23
    Chomutov v posledních minutách trochu přitvrdil, slávisté tak už tolik šancí nemají.

15:28
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Rabas – 2 min., sekání.

15:49
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté už vedou o tři góly! Hosté nedokázali u modré čáry dostat puk z obranného pásma, čehož využil Filip, který mířil k brance a v pravý čas puk vrátil mezi kruhy k MATOUŠI SLÍŽKOVI, který parádní ranou pod horní tyč nedal Pešoutovi šanci! Asistence: Tadeáš Mikš a Daniel Filip.
    15:49 SLÍŽEK - 3:0

16:19
    Vaňha se dokázal po levé straně natlačit před obránce, ani nadvakrát ale Štěpánka nepřekonal.

16:29
    Z levé strany to zkoušel Skrebela, hostující obrana ale dokázala kotouč srazit do ochranné sítě.

16:56
    Jansovu přízemní střelu dokázal slávistický gólman schovat v lapačce.

17:48
    Vaňha – 2 min., nedovolené bránění.

17:56
    Ihned po buly vybruslil Hlaváček, který naservíroval puk Pavlu Malachovi, jehož pokus ale dokázal přesouvající se Pešout zastavit do své výstroje.

19:15
    Slávistům se zatím druhá přesilovka příliš nedaří, tentokrát se při přechodu modré čáry dostali do ofsajdu.

19:48

19:51
    V závěru třetiny to ještě zkoušel Filip, jeho pokus skončil v ochranné síti nad brankou.

20:00

Prvních dvacet minut bylo zcela v režii domácí Slavie. Ta si vytvářela od první minuty střelecké příležitosti a nakonec se i velmi rychle dostala do vedení zásluhou kapitána Matouše Slížka. Ani ne o minutu později Janoušek skvělým pasem našel volného Adama Hlaváčka, který měl před odkrytou klecí lehkou úlohu. Slávisté nakonec přidali ještě jeden gól, který v přesilové hře obstaral přesnou ranou z mezikruží znovu Matouš Slížek. Druhá část začne přibližně v 20:03.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Piráti Chomutov:
    ze hřiště odchází Pešout, přichází Chalupský.

20:50
    Chalupskému vypadla střela Nováka, hostující obrana si ale s volným pukem poradila.

21:28
    Z levé strany pálil nepřesně Janoušek a z druhé to zkoušel okamžitě Skrebela, Chalupský puk ramenem vytěsnil.

22:05
    Sojčíkův pokus z levé strany Štěpánek srazil za branku.

23:08
    Slávisté se dostali do přečíslení tři proti dvěma, které zakončili tečovanou střelou, následně ještě dorážel Filip, ale Chalupský si poradil.

23:55
    První přesilovku budou mít hosté, vyloučen je Pavel Malacha (SLA) za hákování.

24:35
    Slávisté dokázali puk vyhodit přes celé hřiště.

24:57
    Po střele z úhlu dorážel zblízka Krejčík, kotouč ale příliš přizvedl.

25:46
    Vaňha se dokázal protlačit až před branku a dokonce z úhlu překonal Štěpánka. Kotouč ale poskakoval na brankovišti a nakonec skončil těsně vedle branky!

26:20
    Na druhé straně dostal Pavel Malacha přihrávku od Hlaváčka a byl zcela sám před brankářem, z první ale mířil vedle!

27:15
    Slávisté jsou v krátké době podruhé vyloučeni. Tentokrát bude pykat Adam Hlaváček (SLA) za hákování.

27:49
    Od mantinelu pálil z voleje Vaňha, mířil ale jen do míst, kde byl připravený Štěpánek.

28:11
    Witoš puk z voleje vůbec netrefil a Reich tak následně vyhazuje přes všechny čáry.

29:06
    Slavia právě vstřelila branku! TADEÁŠ MIKŠ v oslabení vybojoval kotouč, dostal se až před branku a poslal puk přesně k pravé tyči! Asistence: Daniel Filip.
    29:06 MIKŠ - 4:0

29:15

30:09
    Krejčík se dokázal uvolnit a od mantinelu se dostal mezi kruhy, jeho pokus byl ale sražený.

31:09
    ze hřiště odchází Chalupský, přichází Pešout.

32:44
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté přidávají další trefu a mají už tak velký náskok! Pavel Malacha našel volného ŠIMONA JANOUŠKA, který mířil přesně do levého horního rohu Pešoutovy klece! Asistence: Adam Hlaváček a Pavel Malacha.
    32:44 JANOUŠEK - 5:0

34:14
    Domácí jsou nadále aktivní a tlačí se za dalšími góly.

34:38
    Vostarek nechal puk najetému Mikšovi, jehož dobrý pokus dokázal vyjetý Pešout zastavit.

35:58
    Do dobré pozice si z modré čáry sjel Filip, mířil ale vedle.

36:26
    Pešout musel být znovu pozorný, jelikož se na něj nečekaně odrazil puk, chomutovský brankář si ale poradil.

37:35
    Rabas už neměl komu nahrát, a tak puk jen nahodil na branku, s čímž si Štěpánek poradil lapačkou.

38:08
    Nepřesná kombinace vyhání slávisty z útočného pásma.

38:32
    Piráti se následně dokázali usadit před Štěpánkem, příliš dlouho tam ale nevydrželi.

39:12
    Janoušek se protáhl kolem protihráče a mířil sám na Pešouta, kterého ale bekhendovou kličkou nepřekonal!

39:36
    Práci měl v závěru třetiny ještě Štěpánek, střelu po ledě pokryl svým betonem.

40:00

Do druhé části Chomutov vstoupil aktivněji a vynutil si dvě přesilovky, jenže ani jednu z nich nevyužil. Naopak v závěru té druhé se k puku dostal Tadeáš Mikš a povedenou ranou navýšil slávistické vedení. O tři minuty později navíc skóroval i Šimon Janoušek a Pražané tak mají po čtyřiceti minutách už velký náskok. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 20:44.

40:01

41:22
    Chomutov ještě nesložil zbraně a snaží se napadat slávistickou rozehrávku.

41:48
    Nakonec se slávisté na několikátý pokus dostali z obranného pásma a Pavel Malacha i prověřil pozornost Pešouta.

42:34
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté nepřestávají navyšovat své vedení! Mach v přečíslení dvou proti jednomu předložil puk MATVII SKREBELOVI, který se musel na kotouč natahovat, přesto ho dokázal usměrnit do chomutovské klece! Asistence: Ondřej Mach a Šimon Janoušek.
    42:34 SKREBELA - 6:0

43:34
    Z voleje pálil Hlaváček, jeho pokus byl ale nepřesný.

44:36
    Hagara – 2 min., podrážení.

44:54
    Slavia právě vstřelila branku! Domácí využívají další přesilovou hru! Slížek na sebe natáhl protihráče, a přestože už mohl střílet, našel u pravé tyčky volného ALEŠE VOSTARKA, který jen usměrnil kotouč do odkryté klece! Asistence: Matouš Slížek.
    44:54 VOSTAREK - 7:0

45:41
    Dvakrát za sebou pálil Hlaváček, ani jeden jeho pokus ale úspěch nepřinesl.

46:32
    Krejčík to zkoušel z pravé strany, ale neuspěl.

47:57
    Hlaváček uvolnil Janouška, který mířil do Pešoutova pravého betonu.

49:04
    Zápas užn nemá takové tempo jako v prvních dvou třetinách, utkání se spíše jen dohrává.

50:19
    Štěstí zkoušel chomutovský Pátek, jenže se mu puk zamotal mezi bruslemi a nakonec ani nezakončil.

50:30
    Na druhé straně pálil Hlaváček, sražený puk schoval Pešout do lapačky.

52:01
    Ve hře už je hodně nepřesností, a tak toho už moc k vidění není.

52:20
    Krejčík se dostal ke střele beckkendem, Štěpánka ale nezaskočil.

53:57
    Pokus Pavla Malachy přes soupeřova obránce na branku neprošel.

55:31
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté přidávají ještě jednu trefu! Celou akci založil Slížek, následně se puk dostal až k ALEŠI VOSTARKOVI a ten mířil z blízka přesně za bezmocného brankáře! Asistence: Matouš Slížek a Ondřej Mach.
    55:31 VOSTAREK - 8:0

56:29
    Chomutov měl teď asi největší šanci zápas, kdy nikým nehlídaný Pátek mířil pod horní tyčku! Štěpánek ale dokázal ramenem kotouč vytáhnout nad branku!

57:18
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Mach – 2 min., držení.

59:18

Slávisté potvrdili ve druhém osmifinále roli favorita a jasným rozdílem přejeli Chomutov. Ve třetí části ještě navýšil sešívané vedení Matvii Skrebela a dvěma góly přispěl k vysoké výhře Aleš Vostarek. Pražané tak postupují do dalšího kola play-off, pro Chomutov dnešním zápasem sezona skončila. (21:25:30)

David Mencl

Branky a nahrávky: 7. Slížek (Vostarek, Mikš), 8. Hlaváček (Mach, Janoušek), 16. Slížek (Mikš, Filip), 30. Mikš (Filip), 33. Janoušek (P. Malacha, Hlaváček), 43. Skrebela (Mach, Janoušek), 45. Vostarek (Slížek), 56. Vostarek (Slížek, Mach)

Piráti Chomutov: Pešout (21.- 32. Chalupský) – Rabas, Hagara, Konvalinka, Šabaka, Falis – Vaňha, Sojčík, Jansa, Krejčík, Pátek, Jíra, Vavřík, Witoš

Rozhodčí: Kratochvíl – Obr, Topolský