8:4 (1:1, 2:1, 5:2)
Německo
Sobota 16.03.2024, 17:00 • ČEZ stadion, Kladno • Přátelský zápas veteránů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Na kladenském stadionu se představí veteránské reprezentační týmy Česka a Německa. Zápas v minulém roce v Landshutu skončil vítězně pro český výběr a Češi vyhráli 7:5.

Čeští reprezentanti, kteří přislíbili účast:
    Brankáři: Michal Neuvirth, Miroslav Kopřiva

Obránci: Bedřich Ščerban, Filip Novák, Tomáš Mojžíš, Kamil Ťoupal, Jiří Heš,

Útočníci: Tomáš Plekanec, Jaroslav Bednář, Tomáš Vlasák, Zdeněk Blatný, Radek Duda, Václav Král, Zdeněk Sedlák, Jaroslav Svoboda, Ivan Rachůnek

Německá reprezentace zatím vypadá takto:

Brankáři: Jochen Vollmer, Dirk Voss

Obránci: Benjamin Stehle-Böcherer, Martin Ančička, Michael Bresagk, Brad Burym, David Danner, Jakub Ficenec

Útočníci: Felix Schütz, Tobias Bräuner, Simon Danner, Tobias Kunz, Christoph Gawlik, Stefan Mann, Markus Pflügl, Oliver Vöst, Florian Zeller, Markus Ziesche, Steffen Ziesche, Mathias Hart

Česko: Kopřiva (Neuvirth) – Mojžíš, Ščerban (C), Novák, Heš, Škoula, Ťoupal – Duda, Sedlák, Vlasák – Bednář, Blatný, Svoboda – Rachůnek, Plekanec, Král.
    Trenér: Jan Havel

Německo: Vollmer (Voss) – Danner David, Danner Simon, Ančička, Ficenec, Bresagk, Burym – Mann, Ziesche Steffen, Ziesche Markus (C) – Gawlik, Schütz, Zeller – Bräuner, Kunz, Stehle-Böcherer – Vöst, Hart, Pflügl.
    Trenér: Dieter Frenzel

Rozhodčí: Dundr, Ondráček – Havel, Vlasjuk.

00:01

01:18
    První střelu zápasu si připsal Vlasák, který prověřil Vollmera střelou z bekhendu.

02:06
    Vyloučení v týmu Německo:
    Ančička – TS, podrážení.

02:06
    Podražený Rachůnek si zkusil trestné střílení, ale jeho střelu mezi betony Vollmer přečetl.

03:36
    Hart projel mezi všemi hráči a zakončil bekhendem, Neuvirth ale zasáhl.

04:21
    Česko právě vstřelilo branku! Bednář hezky přenechal kotouč pro JIŘÍHO HEŠE, který se z mezikruží trefil přesně mezi betony. Asistence: Jaroslav Bednář, Tomáš Vlasák.

05:48
    Sedlák zpoza branky přihrál Hešovi, ale ten další šanci nevyužil.

07:00
    Schütz přenechal kotouč pro Gawlika, ale ten ho nedojel a Češi byli u puku první.

07:26
    Němečtí si nepřihráli přesně ve vlastním pásmu a ke kotouči dojel Duda, domácí ale nenavýšili.

08:38
    Bednář s Blatným ujížděli do přečíslení, ale Blatnému se do střely z pravé strany postavil německý hráč.

09:00
    A další přečíslení Čechů, ale Plekancova přihrávka ke gólu také nevedla.

10:34
    Svoboda nevychytal přihrávku a přihrál na hůl přesně Galwikovi, který osvobodil svůj tým.

11:15
    Vlasák ujížděl sám na Vollmera, ale o puk byl obrán.

11:55
    Německo právě vstřelilo branku! Němci srovnávají. JAKUB FICENEC stál příhodně před brankou a doklepl kotouč až za Neuvirtha. Bez asistence.

13:12
    Duda ujížděl sám na Vollmera, ale ten nedovolil domácí gól.

14:14
    Ťoupal mohl dorážet do prázdné, ale puk letěl vysoko vedle branky.

14:55
    Blatný ještě na konci třetiny překvapil Vollmera střeloiu od modré, ale ten se stihl proti střele zvednout.

15:00

První třetina patřila hlavně domácím, kteří vyslali na Vollmera více střel a taky šli jako první do vedení. I když po faulu jeli trestné střílení, ještě úspěšní nebyli, ale po dalších dvou minutách se prosadil Jiří Heš. Do konci třetiny Němci srovnali zásluhou Jakuba Ficence.

Další třetina začne přibližně v 17:35.

15:01

16:02
    Vlasákova střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

16:41
    Němcům je odpískán ofsajd.

16:42
    Vhazování vyhráli domácí, kteří se drží na puku.

17:52
    Česko právě vstřelilo branku! Nejdříve prověřil Vollmera Duda, který vyvedl německého gólmana z branky a JAROSLAV SVOBODA už měl lehkou práci z doražením puku do sítě. Asistence: Radek Duda, Zdeněk Sedlák.

18:00
    Hart ujížděl na Neurvirtha úplně sám, ale český gólman kotouč vyrazil betonem.

20:12
    Plekancova střela z pravé strany z bekhendu skončila jen na Vollmerovi.

22:46
    Blatného střela od modré čáry letěla mimo branku.

23:34
    Král hledal přihrávkou Plekance, ale ten přihrávku nečekal a u puku byli první hosté.

24:34
    Duda tvrdou střelou z levé strany trefil Vollmera do masky a k odraženému kotouči se následně dostal Sedlák. Jeho střelu Vollmer vychytal.

25:15
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Neuvirth, přichází Kopřiva.

26:25
    Německo právě vstřelilo branku! Bräuner si s TOBIASEM KUNZEM několikrát vyměnili kotouč, Kopřiva zasahoval proti střele Bräunera a branka následně zůstala prázdná pro střelu Tobiase Kunze. Asistence: Tobias Bräuner.

28:06
    Dannerova teč před Kopřivou letěla mimo klec.

28:44
    Mojžíš otálel s přihrávkou ve svém pásmu, až byl o kotouč obrán. Německý hráč ale nic nevymyslel.

29:28
    Česko právě vstřelilo branku! Češi jdou opět do vedení. TOMÁŠ PLEKANEC sebral kotouč za brankou a krásnou trefou překvapil Vollmera. Asistence: Václav Král.

30:00

Ve druhé třetině šli do vedení opět domácí, kteří se prosadili díky Jaroslavu Svobodovi. Češi ve 26. minutě vystřídali gólmany a Miroslav Kopřiva ale dlouho neudržel čisté konto a Tobias Kunz opět srovnal. Tomáš Plekanec však znovu poslal svůj tým do vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:12.

30:01

30:48
    Steffen Ziesche – TS, hákování.

30:48
    Radek Duda si s pukem pohrál a na Vollmera vymyslel fintu, která mu ale nevyšla. Nechal kotouč projet za svými zády, ale kotouč neměl dostatečnou rychlost a Vollmer hned zasáhl.

31:26
    Bednářův únik také Vollmer zastavil.

31:58
    Bresagkovu střelu od modré Kopřiva vyrazil betonem.

32:40
    A další německá šance, ale i Hartův pokus Kopřiva zachytil.

33:50
    Mann nechal při šanci kotouč za sebou.

34:12
    Vlasák nedosáhl na Bednářovu přihrávku, takže jejich únik nevyšel.

35:03
    Německo právě vstřelilo branku! Němci opět srovnávají a nenechají domácí odskočit o dvě branky. FELIX SCHÜTZ měl už jednu šanci pár vteřin před gólem, ale další jeho střela zaplula za Kopřivu. Bez asistence.

35:03
    Střídání v týmu Německo:
    ze hřiště odchází Vollmer, přichází Voss.

35:28
    Německo právě vstřelilo branku! STEFFEN ZIESCHE se prosazuje a hosté jdou poprvé v zápase do vedení. Asistence: Felix Schütz, Christoph Gawlik.

38:10
    Hartovu střelu Kopřiva vyrazil do ochranné sítě.

38:24
    Bednářova střela bekhendem se odrazila od tyčky pod ležícího Vosse.

38:52
    Česko právě vstřelilo branku! Domácí srovnávají. Jaroslav Bednář hezky přihrál na TOMÁŠE VLASÁKA, který se z levého kruhu trefil přesně. Asistence: Jaroslav Bednář, Kamil Ťoupal.

40:18
    Ze závaru před Kopřivou mohl dorážet Danner, ale kotouč nenašel.

40:49
    Voss měl opět štěstí a na poslední chvíli udržel kotouč v kleče pod svou výstrojí.

41:19
    Nejprve Voss vyrazil střelu Sedláka a následně se dostal k dorážce Duda, který trefil tyčku.

41:44
    Česko právě vstřelilo branku! JAROSLAV BEDNÁŘ ujel sám na Vosse a trefil se přesně pod horní tyčku. Asistence: Tomáš Vlasák.

42:51
    Plekanec zkoušel od pravého mantinelu najít prostor mezi brankou a Vossem, ale kotouč německý gólman vyrazil.

43:29
    Česko právě vstřelilo branku! RADEK DUDA je další střelec, který rozvlnil síťku. Asistence: Zdeněk Sedlák, Jaroslav Svoboda.

44:05
    Česko právě vstřelilo branku! A další gól. TOMÁŠ VLASÁK se prosazuje a vypadá to, že je hotovo. Asistence: Jaroslav Bednář, Zdeněk Blatný.

44:15
    Česko právě vstřelilo branku! A o deset vteřin později tady máme další gól. IVAN RACHŮNEK ujel na Vosse, který si lehl a Rachůnek se trefil mezi betony. Asistence: Jiří Heš.

Dnešní utkání sledovalo 950 diváků.

Utkání rozhodly hlavně poslední dvě minuty, ve kterých se Češi prosadili hned třikrát. Poslední patnáctiminutovka začala trestným střílením Radka Dudy, kterému finta nevyšla. A Němci dokázali srovnat zásluhou Felixe Schütze. Následně hosté vystřídali gólmany a Němci šli poprvé do vedení díky trefě Steffena Ziescheho. A poté již patřila gólová vlna domácím. Nejdříve se prosadil Tomáš Vlasák, poté Jaroslav Bednář, Radek Duda, opět Tomáš Vlasák a Ivan Rachůnek. Domácí jasně zvítězili 8:4.

Přeji hezký zbytek večera. (18:43:55)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 5. Heš (Bednář, Vlasák), 18. Svoboda (Duda, Sedlák), 30. Plekanec (Král), 39. Vlasák (Bednář, Ťoupal), 42. Bednář (Vlasák), 44. Duda (Sedlák, Svoboda), 45. Vlasák (Bednář, Blatný), 45. Rachůnek (Heš) – 12. Ficenec, 27. Kunz (Bräuner), 36. Schütz, 36. Ziesche Steffen (Schütz, Gawlik)

Česko: Neuvirth (26. Kopřiva) – Mojžíš, Ščerban (C), Novák, Heš, Škoula, Ťoupal – Duda, Sedlák, Vlasák – Bednář, Blatný, Svoboda – Rachůnek, Plekanec, Král.

Německo: Vollmer (36. Voss) – Danner David, Danner Simon, Ančička, Ficenec, Bresagk, Burym – Mann, Ziesche Steffen, Ziesche Markus (C) – Gawlik, Schütz, Zeller – Bräuner, Kunz, Stehle-Böcherer – Vöst, Hart, Pflügl.

Rozhodčí: Dundr, Ondráček – Havel, Řešátko