Arizona – New Jersey 4:1 (kon.) | Florida – Tampa 3:5 (kon.) | Calgary – Montreal 5:2 (kon.)
Boston – Philadelphia 6:5 (kon.) | Columbus – San Jose 4:2 (kon.) | Toronto – Carolina 4:5 (0:1 po s.n.)
Dallas – Los Angeles 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:2 (2:1 po s.n.) | Seattle – Nashville 1:4 (kon.)
Vancouver – Washington 1:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NY Islanders 5:2 (kon.)
Vegas – New Jersey 3:1 (kon.) | Chicago – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Winnipeg 1:6 (kon.)
Ottawa – Carolina 2:7 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 6:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Toronto Maple Leafs
4:5 (0:0, 3:2, 1:2 - 0:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 17.03.2024, 00:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky u zápasu NHL mezi Torontem Maple Leafs a Carolinou Hurricanes. Očekává se vyrovnaný duel, jelikož se jedná o zápas sousedů v tabulce Východní konference. Jediný vzájemný zápas této sezony vyhráli v Torontu Hurikáni 3:2.

Toronto v pátek přejelo Philadelphii Flyers 6:2. Pomohly mu k tomu tři góly v první a závěrečné části. Po třech venkovních utkáních se znovu představí doma, kde bude chtít navázat na poslední domácí vítězství 2:1 v prodloužení nad Buffalem Sabres. Ve Východní konferenci se nachází na 5. místě se ziskem 84 bodů za 65 zápasů. Spoléhat se bude především na Williama Nylandera (35+51) a Austona Matthewse (55+27), kteří se drží v TOP 10 kanadského bodování NHL.

Carolina v pátek doma porazila lídra ligy z Floridy 4:0 i s prvním gólovým přispěním nové posily Jevgenije Kuzněcova, který sem byl vytrejdován Washingtonem. Hurikáni po třech domácích kláních přicestovali do Kanady, aby zde potvrdili svou současnou formu. V posledních pěti zápasech totiž prohráli pouze jednou. Pomohl jim k tomu také finský útočník Teuvo Teravainen, jenž si v nich připsal celkem 7 bodů (2+5). Ve Východní konferenci se Carolina nachází na 4. místě se ziskem 86 z 66 odehraných zápasů.

Carolina 4:1 Montreal

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Rielly (A), Ljubuškin, Brodie, McCabe, Edmundson, Liljegren – Bertuzzi, Matthews (A), Holmberg – McMann, Domi, W. Nylander – N. Robertson, Tavares (C), Knies – Gregor, Kämpf, Dewar.
    Trenér: Sheldon Keefe

Carolina Hurricanes: Kočetkov (S. Martin) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, Orlov, Chatfield – Svečnikov, S. Aho II (A), Fast – Guentzel, Je. Kuzněcov, Nečas – Martinook, J. Staal (C), Jarvis – Lemieux, Kotkaniemi, Noesen.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: O'Rourke, Kozari – Barton, Baker.

00:01

01:16
    První zmatek před bránou soupeře vytvořili domácí, ale bez výsledku.

02:18
    Hurricanes se usídlili v útočném pásmu. Rána od modré nenašla cíl.

03:11
    Pjotr Kočetkov (CAR) si připsal první zákrok lapačkou proti střele bez přípravy.

05:00
    Nečas vyvezl puk do útočné třetiny a po jeho předávce pálil Guentzel, ale Samsonov jeho pokus vyrazil.

06:51
    Burnsovu střelu od modré tečoval Jordan Staal mimo branku.

07:37
    Samsonov po rychlé akci hostů přikryl kotouč a přerušil hru.

07:44
    Po vyhraném buly vyzkoušel pozornost Samsonova střelou z úhlu Jalen Chatfield, ale gólmana domácích nepřekonal.

08:16
    Velkou šanci měli Hurikáni! Při přečíslení 2 na 1 našel Kotkaniemi volného Orlova, který se bekhendovou kličkou snažil otevřít skóre, ovšem na Samsonova si nepřišel.

10:58
    Nahození Burnse bylo lehce tečováno a Samsonov jen díky připraveným betonům na ledě neinkasoval.

12:56
    Přesilovka domácích skončila. Nyní budeme sledovat hru 4 na 4.

14:10
    Connor Dewar (TOR) se v oslabení dostal do zajímavé příležitosti, ale své sólo po pravé straně zásluhou Kočetkova gólem nezakončil.

15:41
    Jordan Staal – 2 min., držení.

17:00
    William Nylander se objevil sám před bránou, ale puk nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

17:41
    Toronto sice strávilo skoro celou přesilovku v útočném pásmu, ale nijak zvlášť soupeře neohrozilo.

18:02
    Connor Dewar – 2 min., držení.

18:02
    Další vyloučení za držení znamená, že tentokrát si přesilovku zahrají hosté.

20:00

Je za námi úvodních 20 minut zápasu. Ani na jedné straně nebyla k vidění žádná vyložená šance, až na přečíslení Hurricanes, které výtečně vychytal Ilja Samsonov. Doufejme, že se v dalším průběhu utkání dočkáme větších příležitostí a gólů. První třetina skončila bez branek. Na střely vedou hosté 9:9. Druhá část začne přibližně v 1:09.

20:01

20:01
    Toronto vyhrálo buly.

21:02
    Pjotr Kočetkov si připsal jistý zákrok proti střele z levé strany.

21:54
    Po ráně zprava se puk odrazil k Ahovi, který pálil z druhé strany, ale Samsonov se stihl přesunout.

22:26
    Jaccob Slavin vystřelil z dálky a Samsonov chvíli nevěděl, kde je puk, ale nakonec ho schoval pod sebe.

22:41
    Další dělovka od modré letěla k domácímu brankáři, který dokonce musel vyskočit, aby zasáhl.

23:22
    Pjotr Kočetkov velmi špatně rozehrál od vlastní branky a potrestat to mohl Max Domi, ovšem gólman Caroliny vzápětí svou chybu napravil skvělým zákrokem.

24:47
    5/5
    Toronto právě vstřelilo branku!
    JOHN TAVARES otevírá skóre zápasu poté, co ho TJ Brodie krásnou přihrávkou dostal do úniku. Domácí kapitán si s nabízenou příležitostí poradil a s odrazem o tyčku poslal puk do sítě. Asistence: TJ Brodie.
    Tavares J., Knies M., Robertson N., McCabe J., Rielly M.
    Kotkaniemi J., Noesen S., Svečnikov A., Burns B., Slavin J.
    24:47 John TAVARES - 1:0

26:27
    5/5
    Po dalším úniku domácí upravují skóre! WILLIAM NYLANDER si parádně vymíchal Kočetkova a bekhendem zavěsil, 2:0. Asistence: Morgan Rielly.
    Domi M., McMann B., Nylander W., Liljegren T., Rielly M.
    Staal J., Jarvis S., Martinook J., Chatfield J., Orlov D.
    26:27 William NYLANDER - 2:0

29:20
    Matthew Knies – 2 min., držení.

30:30
    Toronto v oslabení ujelo do brejku, který zakončil William Nylander, ovšem Kočetkovova tentokrát nepřekonal.

30:48
    Bobby McMann ujel v početní nevýhodě, ale své sólo v gól nepřetavil.

31:22
    Auston Matthews si udělal prostor a svou střelou prověřil Kočetkova, který měl co dělat, aby udržel jeho ránu před brankovou čárou.

32:03
    5/5
    Hosté čím dál častěji propadají v obraně a Maple Leafs toho znovu využili. NICHOLAS ROBERTSON poslal po přenechání kotouče od Tavarese puk přímo do šibenice. Asistence: John Tavares a Timothy Liljegren.
    Tavares J., Knies M., Robertson N., Liljegren T., Rielly M.
    Staal J., Fast J., Martinook J., Pesce B., Slavin J.
    32:03 Nicholas ROBERTSON - 3:0

32:55
    Max Domi vypálil z první, když ho zpoza brány našel William Nylander, ale Kočetkov byl tentokrát připraven.

33:27
    5/5
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté odpovídají a snižují! JORDAN MARTINOOK prostřelil přesnou ranou Ilju Samsonova. Asistence: Brent Burns a Jesper Fast.
    Staal J., Fast J., Martinook J., Burns B., Slavin J.
    Matthews A., Holmberg P., Bertuzzi T., McCabe J., Brodie T.
    33:27 Jordan MARTINOOK - 3:1

36:34
    Carolina snížením ožila a zkouší znovu Samsonova propálit.

38:51
    Jake McCabe – 2 min., podrážení.

38:56
    Hned v úvodu oslabení domácí znovu ujeli, ale tentokrát z toho nic nebylo.

39:57
    5/4
    První využitou přesilovku v utkání mají na svědomí Hurikání! SETH JARVIS dorazil střelu Guentzela nechytatelně za Samsonova a o drama je postaráno. Asistence: Jake Guentzel a Sebastian Aho.
    Aho S. II, Jarvis S., Svečnikov A., Guentzel J., Burns B.
    Dewar C., Kämpf D., Edmundson J., Brodie T.
    39:57 Seth JARVIS - 3:2

40:00

Druhá část je u konce. Prostřední perioda byla mnohem zajímavější a na góly a šance bohatší než ta předchozí. Proto je stav po 40 minutách 3:2. Toronto odskočilo soupeři na rozdíl tří branek díky proměněným samostatným únikům a brejkům. Jenže Carolina dokázala dvakrát dotlačit kotouč za Samsonova a i díky využité přesilovce, což je dnes unikát, ztrácí už pouze jeden gól. Třetí část tedy bude dramatická. Střely ve druhé třetině: 14:16. Třetí část začne přibližně v 2:08.

40:01

40:12
    Hosté málem velmi rychle vyrovnali! Kotouč se zničehonic ocitl na brankové čáře. Situaci zachránil Timothy Liljegren.

42:07
    Jalen Chatfield dostal hodně prostoru u modré čáry, nakonec vypálil a trefil tyč.

42:55
    5/5
    Mezi střelce se zapisuje český útočník! DAVID KÄMPF využil další brejk a střelou mezi nohy Kočetkova navyšuje vedení. Asistence: Morgan Rielly.
    Gregor N., Dewar C., Kämpf D., Rielly M., Ljubuškin I.
    Kotkaniemi J., Noesen S., Lemieux B., Burns B., Slavin J.
    42:55 David KÄMPF - 4:2

45:16
    Jordan Martinook – 2 min., vysoká hůl.

46:11
    Maple Leafs po kombinaci zakončili svou akci, ale Kočetkov byl proti Matthewsově ráně připraven.

46:39
    Jesper Fast ujel v oslabení, ale při svém úniku trefil pouze lapačku Samsonova.

48:44
    Toronto drží soupeře pod zámkem a využít toho mohl Pontus Holmberg, který ale z dorážky minul poloodkrytou klec.

52:15
    Hurricanes zatlačili na soupeře a vytvořili zmatek před Samsonovem, ovšem ke gólu to nevedlo.

54:10
    Nikomu se momentálně nedaří ohrozit branku soupeře.

54:59
    Nečas se Svečnikovem zkoušeli propálit obranu Toronta, leč neúspěšně.

55:28
    Další protiakci domácích zakončoval Tyler Bertuzzi bekhendem, ale Pjotr Kočetkov si poradil.

56:26
    Hosté v šesti!

57:06
    David Kämpf – 2 min., hákování.

57:06
    Oddechový čas pro tým Carolina Hurricanes.

58:28
    6/4
    Hurricanes dramatizují zápas! SEBASTIAN AHO usměrnil tečovanou Orlovovu nabídku do sítě. Asistence: Jake Guentzel a Dmitrij Orlov.
    Aho S. II, Jarvis S., Svečnikov A., Guentzel J., Orlov D., Burns B.
    Dewar C., Matthews A., Edmundson J., Ljubuškin I.
    58:28 Sebastian AHO - 4:3

59:54
    6/5
    Je vyrovnáno! SEBASTIAN AHO se stává hrdinou, protože tečoval Brunsovu střelu mimo dosah Samsonova a vyrovnal skoro ztracený duel. Asistence: Brent Burns a Jevgenij Kuzněcov.
    Aho S. II, Nečas M., Kuzněcov Je., Svečnikov A., Burns B., Skjei B.
    McMann B., Tavares J., Nylander W., McCabe J., Brodie T.
    59:54 Sebastian AHO - 4:4

60:00

Jde se do prodloužení. Vypadalo to, že Toronto utkání vyhraje, ale nezvládlo závěr třetí části a díky dvěma brankám Sebastiana Aha při risku bez brankáře hosté srovnali skóre.

60:01

61:32
    Nečas vypálil mimo.

61:58
    Domi mohl rozhodnout, ale nedokázal překonat ležícího Kočetkova.

62:47
    Jake Guentzel – 2 min., sekání.

62:56
    Auston Matthews vystřelil z první, ale Kočetkov se přesunul včas.

63:00
    Carolina se po vyhraném buly osvobozuje.

63:20
    Domiho ránu udržel Kočetkov v lapačce.

63:24
    Znovu vyhrané buly pro hosty a opět rychlý výhoz ven z obranné třetiny.

64:14
    Toronto sice v přesilovce tlačilo, ale rozhodující gól nevstřelilo.

64:50
    Morgan Rielly se pokoušel nadvakrát překonat Kočetkova, ale ani on nebyl úspěšný.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení, ve kterém byli aktivnější Maple Leafs, nerozhodlo, a tak následují nájezdy.