Arizona – New Jersey 4:1 (kon.) | Florida – Tampa 3:5 (kon.) | Calgary – Montreal 5:2 (kon.)
Boston – Philadelphia 6:5 (kon.) | Columbus – San Jose 4:2 (kon.) | Toronto – Carolina 4:5 (0:1 po s.n.)
Dallas – Los Angeles 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:2 (2:1 po s.n.) | Seattle – Nashville 1:4 (kon.)
Vancouver – Washington 1:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NY Islanders 5:2 (kon.)
Vegas – New Jersey 3:1 (kon.) | Chicago – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Winnipeg 1:6 (kon.)
Ottawa – Carolina 2:7 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 6:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
St. Louis Blues
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Minnesota Wild
Neděle 17.03.2024, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště. (04:02:57)

Statistika
    Střely na bránu: 37 – 24 | Přesilová hra: 1/5 – 0/3 | Trestné minuty: 13 – 9

Jordan Binnington (STL) – 22 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,67 %, odchytal 65:00
    Marc-Andre Fleury (MNS) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,59 %, odchytal 64:58

Česká a slovenská stopa
    Tento zápas neměl žádné české ani slovenské zastoupení.

1. Jordan Kyrou (STL) 1+1
    2. Brayden Schenn (STL) 1+0
    3. Colton Parayko (STL) 0+0

Máme za sebou velice zajímavý zápas. První třetina působila hrozně zpomaleně a vypadalo to, že v dnešním zápase moc akcí neuvidíme. Druhá třetina nám přinesla dominanci na straně St. Louis, ve třetí třetině se ale podařilo hostům srovnat na 2:2. Prodloužení tento zápas nerozhodlo a následovaly tak samostatné nájezdy, které dopadly lépe pro domácí a ti tak vyhrávají poměrem 3:2 po nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.

64:50
    Minnesota se snažila o poslední střely, proměnit ale nedokázala, a tak rozhodnou nájezdy.

64:00
    Byla ohlášena poslední minuta prodloužení.

63:20
    Další skvělý zákrok Marc-Andre Fleuryho, který vychytal prudkou střelu z pravého kruhu po rychlé kombinaci Blues v útočném pásmu.

62:41
    Puk mají v držení Blues, kteří ale též byli vynuceni opustit útočné pásmo.

61:58
    St. Louis donutil vyjet Minnesotu z útočného pásma, a ta musí znovu rozjet novou akci.

61:17
    Matthew Boldy velmi potrápil domácího brankáře, když ho donutil vyjet z brankoviště. Jordan Binnington ale nejenže zabránil jakékoliv dorážce, ale i následně prudké střele, když se teprve vracel zpět na své místo v brankovišti.

60:29
    Blues se jako první dostali k šanci v prodloužení. Brankář Minnesoty chytá.

60:01

Základní doba je za námi a v tomto zápase rozhodne o vítězi prodloužení popřípadě nájezdy.

60:00

59:26
    Minnesota nebyla daleko od druhého gólu ve třetí třetině.

58:23
    Minnesota se snaží ještě o závěrečný obrat.
    56:01 Kirill KAPRIZOV - 2:2

56:01
    5/5
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Minnesota srovnává stav utkání! KIRILL KAPRIZOV byl na konci celé kombinace Minnesoty, která následovala ihned po vhazování. Asistence: Zuccarello, Bogosian.
    Kaprizov K., Zuccarello M., Bogosian Z., Rossi M., Brodin J.
    Leddy N., Schenn B., Thomas R., Kyrou J., Parayko C.

53:02
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Brandon Saad – 2 min., nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Zach Bogosian – 2 min., hrubost.

49:07
    Zatím největší šance Minnesoty na to srovnat stav utkání. Matthew Boldy se dostal do brejkové situace, jeho zakončení ale přečetl domácí brankář, který tímto zachránil svůj tým, a ten stále vede 2:1.

48:24
    Matthew Boldy zavezl puk do útočného pásma, kde ho ale přebrali domácí, kteří znovu otáčí hru.

47:06
    Další icing hostí.

46:17
    Marc-Andre Fleury vyrazil další ránu od modré betonem.

45:58
    Icing Minnesoty.

44:37
    Domácí i hosté v plném počtu.

44:32
    Minnesota ztratila puk v útočném pásmu a hra se zase na nějkou chvíli odehrávala u červené čáry.

43:37
    Minnesota se snaží o zvrat zápasu a kombinují v útočném pásmu.

42:37
    Nathan Walker – 5 min., bitka.

Mason Shaw – 5 min., bitka.

42:37
    Šarvátka mezi Mason Shawem a Nathanem Walkerem, kterou nakonec vyhrál druhý zmíněný, přináší trest na obou stranách.
    41:10 Marco ROSSI - 2:1

41:10
    5/5
    Minnesota snižuje na rozdíl jediné branky! Po chybě Zachary Bolduca, který upadnul ve vlastním obranném pásmu, puk získal Kirill Kaprizov, který nahrál MARCO ROSSIMU, který dokázal prostřelit domácího brankáře mezi betony. Asistence: Kaprizov
    Rossi M., Bogosian Z., Brodin J., Zuccarello M., Kaprizov K.
    Krug T., Kessel M., Neighbours J., Bolduc Z., Bučněvič P.
    40:27 Brayden SCHENN - 2:0

40:27
    5/5
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Netrvalo to ani půl minuta a St. Louis odskakuje na rozdíl dvou branek. BRAYDEN SCHENN vyjel sám proti hostujícímu brankáři a vymetl přesně pravý horní roh brány. Asistence: Kyrou, Leddy
    Middleton J., Faber B., Boldy M., Hartman R., Kaprizov K.

40:10
    První akci poslední třetiny začínají domácí.

40:01

Druhá třetina je za námi a byla naprosto odlišná od té první. V první polovině druhé třetiny jasně dominovali domácí, kteří Minnesotu do desáté minut nepustili ani k jedné střele. To se ale nakonec změnilo a Minnesota zabrala a snažila se vyrovnat stav utkání. Domácí brankář zatím bez jediného gólu a stav je tak po druhé třetině 1:0 pro domácí.
    Třetí třetina začne přibližně v 2:53.

40:00

39:45
    Marc-Andre Fleury chytá další střelu Braydena Schenna od modré, kterou velmi dobře viděl.

39:10
    St. Louis se pokusí o poslední akci v této tetině, kterou zakončuje dorážkou Matthewa Kessela z velkého úhlu.

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:04
    Ofsajd Minnesoty.

37:08

36:59
    Minnesota se dokonce dostává do útočného pásma, tam ale nakonec nic nevymyslí.

36:34
    Minnesotě se podařilo znovu toto oslabení odehrát, díky vyhazování kotouče, mimo obranné pásmo.

35:08
    Zach Bogosian – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

31:14
    Znovu se dostáváme ke hře, kdy nevidíme žádné vyložené šance a čekáme spíše až druhý tým udělá chybu.

29:47
    Jonas Brodin se jako první hráč Minnesoty dostal ve druhé třetině ke střele na bránu a zrovna to nebyl vůbec špatný pokus. Brodin prokličkoval mezi všemi hráči a zakončoval z mezikruží.

28:09
    St. Louis je znovu v útočné pásmu, tentokrát ale dobře bránil hráč Minnesoty u modré čáry, který donutil Blues vyjet až do středního pásma.

27:23
    Marc-Andre Fleury nejistě pustil střelu Scotta Perunoviche od modré, po které v brankovišti vznikla nepřehledná situace, u které se snažil Brayden Schenn najít jako první puk a dostat ho do brány.

26:40
    Domácí jsou znovu v útočném pásmu a pálí odkud jen mohou.
    25:49 Jordan KYROU - 1:0

25:49
    5/4
    Domácí otevírají skóre utkání. Rychlá kombinace v útočném pásmu přinesla první gól utkání. Vše začalo na modré čáře, kde Torey Krug přihrál Robertovi Thomasovi, ten poslal přihrávku od modré až na Jake Neighbourse, který stál v předbrankovém prostoru a ten posunul benkhendem puk na JORDANA KYROUA, který zakončil do otevřené brány. Asistence: Neighbours, Thomas
    Thomas R., Kyrou J., Krug T., Neighbours J., Bučněvič P.
    Middleton J., Bogosian Z., Lucchini J., Johansson M.

25:25
    Hostům se daří znovu vyhodit a krojit tak cenné vteřiny z oslabení.

24:56
    Minnesota se ihned po vhazování osvobozuje vyhozením z obranného pásma.

24:49
    Ryan Hartman – 2 min., podrážení.

24:20
    Jordan Kyrou se dostal do přečíslení po chybě Minnesoty ve středním pásmu, nahrál Robertovi Thomasovi, který al místo střely zvolil zpětnou přihrávku, která ale byla zblokována.

23:45
    Menší potyčka za bránou Masona Shawa a Oskara Sundqvista přerušuje hru poté, co se postrkovali před bránou.

22:37
    St. Louis si tvoří tlak v útočném pásmu a kombinují.

21:40
    Minnesota nahazovala do útočného pásma, tam se ale puku ihned zmocnili domácí ,kteří znovu otáčí hru před bránu Fleuryho.

20:59
    Brayden Schennovi se podařilo dostat puk před bránu hostí, kde byl připravený Jordan Kyrou, který se ale nedostal ke střele.

20:01

První třetina je za námi a nesla se velmi poklidným hokejem. Na střely zatím vede St. Louis 10:6. Nakonec jsme viděli velké šance, které mohli skončit gólem. Oba brankáři zatím ale bezchybní, a proto za stavu 0:0 půjdeme i do druhé třetiny.
    Druhá třetina začne přibližně v 1:58.

20:00

19:00
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:10
    Minnesota nahazuje do útočného pásma, kde se ale puku zmocňují Blues, kteří ihned vyráží do útoku.

16:42
    Marc-Andre Fleury se po dlouhé době opět zapotil a skvělým zákrokem proti střele Kevina Hayese udržel zatím bezgólové manko.

15:59
    St. Louis nedokázalo využít chyby Minnesoty a hra tak plyne dál se stejným průběžným výsledkem.

15:01
    Minnesota je na puku v obranném pásmu a rozjíždí akci. která ale končí na modré čáře.

14:05

13:39
    Za celou první minutu se ani jeden tým nedostal pořádně do útočného pásma.

12:51
    St. Louis se snažilo přejít rychlou akcí do útočného pásma, na modré čáře ale narazili na obranu Minnesoty, která je nepustila dál.

12:05
    Kasperi Kapanen – 2 min., hrubost.

Ryan Hartman – 2 min., hrubost.

11:01
    Brandon Saad dojel o modré čáry až k brankáři a snažil se obkroužit bránu a následně přihrát do předbrankového prostoru, jeho přihrávka byla ale zblokována.

10:20
    St. Louis se dostalo k další střele, ale zatím se tento zápas jeví jako velmi pomalý. Na střely je to po 11 minutách 4:3 a žádnou gólovou situaci jsme pořádně ještě neviděli.

09:26
    Minnesota se dostala do útočného pásma, tam ale puk hned ztrácí a tak ani z této šance není žádné zakončení.

09:00
    St. Louis dělá chybu ve středním pásmu a Minnesota se tak dostává před domácího brankáře.

08:40
    Celou tuto dlouhou situaci přerušil až Kevin Hayes, kterého střela byla zblokována do ochranné sítě.

07:30
    Ani jeden z týmů se nedokáže delší dobu udržet na puku a hra se tak přesouvá ze strany na stranu.

06:26
    St. Louis se dostali ze zajetí Minnesoty v obranném pásmu a snaží se prosadit před bránou hostí.

04:14
    Minnesota se dokázala udržet v útočném pásmu a kombinuje. St. Louis se dostal po velký tlak hostujících hráčů a nedaří se jim prostřídat.

03:09
    Blues se snažili o kombinaci v útočném pásmu, tu ale přerušila nepovedená přihrávka u modré čáry, která vyhnala domácí hráče do středního pásma.

02:10
    Puk končí po odrazu od hokejky v hledišti mezi fanoušky.

01:36
    Marc-Andre Fleury předvedl skvělý zákrok proti útočícímu hráči St. Louis.

00:20
    První akci zápasu rozjíždí St. Louis a rovnou pálí na bránu hostí.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Leddy, Kessel, Krug, Faulk, Perunovich – Kyrou, Thomas (A), B. Schenn (C) – Neighbours, Bučněvič, Z. Bolduc – Kapanen, Hayes, Saad – N. Walker, Sundqvist, Toropčenko.
    Trenér: Drew Bannister

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Middleton, Bogosian, Brodin (A), Merrill, Chisholm – Boldy, Hartman, Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – F. Gaudreau, Chusnutdinov, M. Foligno (A) – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Gord Dwyer, Brandon Schrader – Shandor Alphonso, Dan Kelly.

Preview zápasu

St. Louis Blues: Tým umístěný na desátém místě tabulky Západní konference s celkovými sedmdesáti jedna body. Blues vykazují výsledky vysoce proměnlivé. Posledními týmy, které St. Louis porazilo, byly Los Angeles Kings (3:1), Boston Bruins (1:5) a Philadelphia Flyers (1:2 po prodloužení). Naopak, týmy, kterým Blues podlehly, zahrnovaly New York Rangers (4:0), New Jersey Devils (4:1) a New York Islanders (4:2). Na soupisce nalezneme pouze jednoho Čecha, a to Jakuba Vránu s bilancí 2+6. Nejproduktivnějším hráčem je Robert Thomas s bilancí 21+49.

Minnesota Wild: Minnesota se nachází pouze o dva body před svým soupeřem, tedy na devátém místě téže Západní konference. Minnesotě se v současnosti daří, když vyhrála čtyři ze svých posledních pěti zápasů. Mezi týmy, které Minnesota porazila, patří Anaheim Ducks (2:0), Arizona Coyotes (4:1) a Nashville Predators (4:3 po prodloužení). Týmy, které však Minnesotu překonaly, zahrnují Colorado Avalanche (2:1 po prodloužení), St. Louis Blues (3:1) a Nashville Predators (6:1). V týmu Minnesoty nalezneme pouze jedno české zastoupení, a to v podobě Adama Raška, který zatím odehrál pouze 5 zápasů. Nejproduktivnějším hráčem je Kirill Kaprizov s bilancí 34+40.

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly již dvakrát a oba zápasy skončily stejným výsledkem 3:1, avšak vždy s vítězstvím jiného týmu. První zápas ovládla na svém domácím ledě Minnesota, zatímco ve druhém triumfoval tým St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Nicol Burešová

Branky a nahrávky: 26. Kyrou (Neighbours, Thomas), 41. B. Schenn (Kyrou, Leddy), rozh. náj. Kyrou – 42. Rossi (Kaprizov), 57. Kaprizov (Zuccarello, Bogosian)