Brest – Lille 1:1 (kon.) | Clermont Foot – Le Havre 2:1 (kon.) | Monaco – Lorient 2:2 (kon.)
Remeš – Méty 2:1 (kon.) | Rennes – Marseille 2:0 (kon.) | Montpellier – PSG 2:6 (kon.)
AS Monaco
2:2 (1:1)
FC Lorient
Neděle 17.03.2024, 15:00 • Stade Louis-II, Monaco • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase 26. kola proti sobě nastoupí AS Monaco a FC Lorient.

Favoritem zápasu je domácí celek, Monako je aktuálně na třetí pozici v ligové tabulce, o bod za druhým Brestem. Z posledních pěti zápasů se klubů daří, nebodoval pouze jednou. Naopak Lorient se tak tak drží nad sestupovými příčkami. Naposledy nestačil na Lyon 0:2.

AS Monaco: Majecki – Singo, Maripán, Kehrer, Ouattara – Akliouche, Zakaria, Yo. Fofana, Golovin – Minamino, Ben Yedder.
    Náhradníci: Köhn – Balogun, E. Ben Seghir, M. Coulibaly, Diatta, E. Diop, Jakobs, Magassa, Vanderson.

FC Lorient: Mvogo – Adjei, Laporte, F. Mendy – Le Bris, Abergel, Bakayoko, Yongwa – Kari, M. Bamba, Ponceau.
    Náhradníci: Gomis – Bouanani, Dieng, Katseris, Kroupi, Lúzá, Makengo, Mouyokolo, Aiyegun.

1

1
    Hostujícímu celku se sice podařilo dostat po rychlé akci míč do branky, ale Mohamed Bamba byl v ofsajdu, branka platit rozhodně nemůže.

2
    Tak pozor, do akce jde ještě VAR, gólman zatím nerozehrává.

2
    Lorient právě vstřelil branku!
    Branka nakonec platí, ofsajd nebyl a hosté se dostávají do vedení. Mohamed Bamba poslal míč před branku, od tyče se odrazil do vápna, odkud si jej do vlastní branky srazil WILFRIED STEPHANE SINGO.
    2. Wilfried Stephane Singo - 0:1

4
    Hodně velká rána pro domácí hráče, kteří se dostávají do jednobrankového deficitu hned v úvodu utkání.

5
    Lorient pokračuje v dobré hře a tlačí se dál do střeleckých pozic.

6
    Julien Ponceau poslal centr před branku z rohového kopu, ale obrana si dokázala celkem snadno poradit.

6
    Následovala rána, která byla zblokovaná na další rohový kop.

6
    Julien Ponceau znovu centroval před branku, ale i tentokrát si obrana poradila.

8
    Další dva rohové kopy rozehrávali hosté. Ale ani jeden z nich nepřinesl výraznější příležitost.

8
    Domácí celek měl zajímavou příležitost, ale brankář Yvon Mvogo se nyní vyznamenal proti akci soupeře.

9
    Theo Le Bris hledal před brankou spoluhráče, pokud o zakončení byl zblokovaný.

11
    Lorient se propracoval znovu do střelecké pozice, ale obrana si tentokrát dokázala poradit a nenechala soupeře vypálit.

13
    Hosté hrají aktivně, ale počínali si nedovoleně před brankou soupeře, píská se útočný faul.

15
    Úvodní minuty hry ukázaly, že domácí to nebudou mít v tomto duelu snadné. Prohrávají o jednu branku.

15
    Velkou šanci domácí neproměnili, Takumi Minamino trefil jen tyč branky, poté, co přihrával Wilfried Stephane Singo.

18
    Monaco se dopustilo útočného faulu, hrát tak budou hosté od své branky. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

20
    Domácí vybojovali rohový kop, Kassoum Ouattara poslal centr před branku, ale obrana si nedokázala poradit s hráčem, který zakončoval vedle. Wissam Ben Yedder minul branku.

21
    Maghnes Akliouche dobře zakončoval. Jeho střelu z otočky kryje poměrně snadno brankář Lorientu.

22
    Lorient rozehrává od své branky, probojoval se na útočnou polovinu, ale k zakončení se klub nedostal.

23
    Sudí nyní nechávají hře poněkud drsnější průběh, což vadí především domácím fanouškům.

26
    Darlin Yongwa si vypracoval zajímavou příležitost, dostal se do střelecké pozice, ale jeho pokus jen o malý kousek minul branku.

26
    Nechybělo moc a hostující celek dokázal krátce před půlhodinou hry navýšit své vedení.

27
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Ukázkový vlastní gól. FORMOSE MENDY po centru soupeře chtěl míč zpracovat, ale místo toho jej hrudí odrazil přímo do své branky. Gólman na balon nedosáhl.
    27. Formose MENDY - 1:1

29
    Stav zápasu je vyrovnaný, obě branky byly vlastní, což je poněkud netradiční na fotbal na takové úrovni.

30
    Fotbalisté Monaca se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale Lorient hraje velmi dobře defenzivně.

32
    Domácí Kassoum Ouattara se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale obrana si s jeho pokusem dokázala poradit.

33
    Souboje o míč nyní probíhají na polovině hrací plochy, nyní čekáme na nějakou výraznější příležitost.

36
    Jeden z hodujících hráčů byl po souboji se soupeřem hodně otřesený a je ošetřovaný na hrací ploše.

37
    Maghnes Akliouche si počínal nedovoleně, jeho důraznou hru odnesl Julien Laporte.

38
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden z týmů se nemůže propracovat do zakončení.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, více ze hry a opticky lepší jsou sice domácí, ale nemohou se propracovat do zakončení.

41
    Yvon Mvogo rozehrává od své branky, rozhodl se pro přihrávku na obránce.

42
    Lorient rozehrával volný kop, ale k výraznější šanci se nedostal. Brankář Radosław Majecki kryje balon.

44
    Monaco se pokouší v závěru poločasu získat vedení, ale obrana soupeře mu mnoho prostorou nedává. Následně po slabém zakončení Wilfrieda Stephana Singa kryje brankář míč.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+3
    V poklidném tempu poblíž půlící čáry se hraje nastavený čas. Mnoho zajímavých momentů hráči v tomto období nepřipravili.

45+3
    Domácí vybojovali autové vhazování na útočné polovině, ale k šanci se nedostali.,

45+3

46

46
    Zápas pokračuje druhým poločasem a zdá se, že ani jeden celek nestřídal během poločasové přestávky.

46
    Střídání v týmu AS Monaco:
    ze hřiště odchází Kassoum Ouattara, přichází Ismail Jakobs.

47
    Tak nakonec jedno střídání proběhlo, a to na straně domácího klubu.

48
    Alexandr Golovin vybojoval a následně rozehrál rohový kop. Centr se snesl před branku, ale nikdo nezakončil.

49
    Yvon Mvogo se vyznamenal proti střele soupeře, domácí Wissam Ben Yedder z bezprostřední blízkosti neuspěl.

49
    Následný rohový kop přinesl nepřesné zakončení hlavou, rozehrávat tak bude znovu brankář Lorientu.

51
    Sledujeme takticky vedenou fotbalovou bitvu, více ze hry mají domácí, kteří vybojovali další rohový kop.

52
    Alexandr Golovin poslal centr před branku, jeho spoluhráč si počínal nedovoleně, píská se útočný faul.

53
    Darlin Yongwa hledal spoluhráče před brankou, nicméně jeho pokus o přihrávku nebyl příliš povedený.

54
    Žlutá karta pro tým AS Monaco (Takumi Minamino). Domácí hráč hodně důrazně dohrál soupeře, zasloužená karta.

56
    Hosté rozehrávají volný kop. S centrem před branku si velmi snadno dokázala poradit obrana. Odehrála míč do bezpečí.

57
    Poblíž střídaček se rozcvičuje hned několik hráčů, podle všeho uvidíme brzy střídání.

58
    Wilfried Stephane Singo poslal do šance spoluhráče, ale ten nedokázal z hranice vápna zakončit.

60
    Fotbalisté v červeném rozehrávali rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si poradila.

60
    Akce pokračovala dál, Golovin centroval před branku, odkud hlavou dostal míč do branky poměrně snadno v pohodě zakončující YOUSSOUF FOFANA. Asistence: Alexandr Golovin.
    60. Youssouf FOFANA - 2:1

62
    Denis Zakaria dostal žlutou kartu za tvrdý faul na soupeře.

63
    6:3, tak vypadá statistika střel na branku, domácí celek vede o jednu branku.

66
    Monaco pokračuje vel velmi dobré hře, Maghnes Akliouche měl na kopačce další domácí gól, ale trefil z bezprostřední blízkosti jen brankáře.

67
    Následný rohový kop, přinesl hlavičku domácích, která nebyla povedená.

68
    Hra se nyní přenáší ze strany na stranu, oba kluby si dokáží vypracovat zajímavé střelecké pozice, které aktuálně likvidují především obránci.

68
    Střídání v týmu FC Lorient:
    ze hřiště odchází Julien Ponceau, přichází Tosin Aiyegun,
    ze hřiště odchází Ayman Kari, přichází Badredine Bouanani.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce poločasu, domácí fotbalisté drží náskok o gól a pokračují v dobré hře.

72
    Žlutá karta pro tým FC Lorient (Formose Mendy).

75
    Hosté měli velkou šanci, ale Mohamed Bamba z dobré pozice na hranici velkého vápna trefil pouze střed branky, kde byl gólman.

76
    ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Eliesse Ben Seghir.

ze hřiště odchází Laurent Abergel, přichází Ímrán Lúzá,
    ze hřiště odchází Mohamed Bamba, přichází Eli Junior Kroupi.

79
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, více ze hry mají sice domácí, ale na další výraznější šanci čekají.

80
    Dostáváme se do posledních deseti minut druhého poločasu, hraje se převážně na polovině hrací plochy.

81
    Červená karta pro tým AS Monaco (Denis Zakaria).
    81. Červená karta

82
    ze hřiště odchází Theo Le Bris, přichází Panos Katseris.

83
    Lorient se dostal do zakončení, ale se střelou si dokázal poradit domácí brankář.

83
    ze hřiště odchází Maghnes Akliouche, přichází Soungoutou Magassa,
    ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Krépin Diatta.

84
    Ímrán Lúzá rozehrával rohový kop, následnou hlavičku vytáhl brankář na další roh.

85
    Zajímavou domácí akci překazil ofsajd, rozehrávat tak budou hosté na své polovině.

88
    ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Folarin Balogun.

90
    Tosin Aiyegun vidí červenou kartu po faulu na soupeře, Wilfried Stephane Singo byl hodně důrazně dohraný.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+2
    Dostáváme se do nastavení, domácí hráči se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale zatím marně.

90+3
    Lorient se nyní účelně brání tlaku soupeře, domácí hráči pokračují v takticky velmi dobrém výkonu.

90+4
    Tiemoué Bakayoko hledal spoluhráče před brankou, ale obránce odehrál na rohový kop, situaci domácí přečkali.

90+5
    Ímrán Lúzá poslal centr před branku, následně obrana znovu zblokovala na roh.

90+5
    Máme vyrovnáno, po centru před branku se hlavou prosazuje do horního rohu TIEMOUÉ BAKAYOKO. Asistence: Ímrán Lúzá.
    90+5. Tiemoué BAKAYOKO - 2:2

90+6

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 21:8. (16:56:37)

Jan Prošek

Branky: 27. F. Mendy (vla.), 60. Yo. Fofana (Golovin) – 2. Singo (vla.), 90+5. Bakayoko (Lúzá)

Karty:   54. Minamino (ASM), 62. Zakaria (ASM) – 72. F. Mendy (LOR)   81. Zakaria (ASM) – 90. Aiyegun (LOR)

AS Monaco: Majecki – Singo, Maripán, Kehrer, Ouattara (46. Jakobs) – Akliouche (83. Magassa), Zakaria, Yo. Fofana, Golovin (88. Balogun) – Minamino (76. E. Ben Seghir), Ben Yedder (83. Diatta).
    Náhradníci: Köhn – M. Coulibaly, E. Diop, Vanderson.

FC Lorient: Mvogo – Adjei, Laporte, F. Mendy – Le Bris (82. Katseris), Abergel (76. Lúzá), Bakayoko, Yongwa – Kari (68. Bouanani), M. Bamba (76. Kroupi), Ponceau (68. Aiyegun).
    Náhradníci: Gomis – Dieng, Makengo, Mouyokolo.