Poprad – Nitra 1:5 (kon.) | Michalovce – Zvolen 5:1 (kon.)
HK Poprad
1:5 (0:1, 1:1, 0:3) Stav série: 1:1
HK Nitra
sk Čtvrtek 21.03.2024, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad, Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

60:00
    V samom závere sa vzhľadom na emócie na oboch stranách strhla obrovská bitka, rozhodcovia rozdali tresty hneď 11 hokejistom. Menoslov vylúčených obsahoval šiestich Nitranov, konkrétne Mateja Baču, Františka Gajdoša, Branislava Mezeia, Marka Stachu, Dávida Okoličányho a Samuela Bučeka. Na strane domáceho Popradu to boli Oliver Turan, Ján Brejčák, Boris Česánek, Ryan Dmowski a Tyler Coulter.

41:10
    Marko Stacha poslal puk medzi divákov a dostal tak dvojminútový trest za zdržiavanie hry.

36:12
    Rozhodcovia avizovali vylúčenie, dvojminútový trest za zdržiavanie hry obdržal Dominik Jendek.

23:04
    Popradčania urobili chybu pri striedaní, rozhodcovia tak udelili hráčskej lavici dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Na trestnú lavicu odišiel Patrik Svitana.

19:00
    Filip Bajtek škaredo fauloval Jána Brejčáka, domáci obranca opustil ľad s problémami a zamieril priamo do šatne. Hosťujúci útočník bol po zhliadnutí videozáznamu vylúčený na päť minút za pád pod nohy, taktiež vyfasoval osobný trest do konca zápasu. Na trestnú lavicu odišiel Tomáš Pobežal.

14:32
    Puk skončil na ochrannej sieti, situácii predchádzal stret niekoľkých hokejistov. Po prezretí videozáznamu rozhodcovia oznámili svoj verdikt. Hosťujúci František Gajdoš bol na dve minúty vylúčený za krosček, dvojminútový trest vyfasoval za nešportové správanie sa aj Peter Bjalončík. Počet hráčov na ľadovej ploche sa nezmenil.

12:24
    Matej Bača bránil Tomáša Záborského nedovoleným spôsobom, rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty za pästný súboj a hrubosť.

08:55
    Boris Česánek bol vylúčený na dve minúty za napadnutie, Nitra získala prvú presilovú hru zápasu.

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 32. Dmowski (Coulter) – 16. Gill, 38. Bubela (Kousa, Čederle), 54. Gajdoš (Jackson, Bubela), 57. Okoličány (Gajdoš, Gill), 58. Lacka

HK Poprad: Vay (57. Belányi) – Betker, J. Brejčák, Brincko, Česánek, D. Brejčák (C), Svedberg, Turan – Dmowski (A), Coulter, Svitana – Bjalončík, Bates, Calof – Záborský (A), Jendek, Kukuča – Paločko, Suchý, Mlynarovič – Šotek
    Trenér: Todd Bjorkstrand

HK Nitra: Kašík (Aittokallio) – Stacha, Bača, Mezei (C), Cotton, Gajdoš, Kousa, Fatul – Buček (A), Čederle, Lacka – Okoličány, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Pobežal, Hrnka (A), Bačo
    Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Baluška, Výleta – Gegáň, Tichý – Gajan