Engineers Prague – Akademici Plzeň 1:4 (kon.)
ČVUT Engineers Prague
1:4 (0:1, 1:0, 0:3) Stav série: 0:1
Akademici Plzeň
Čtvrtek 21.03.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden • Univerzitní liga ledního hokeje • Semifinále

Já děkuji za pozornost, loučím se s vámi a přeji krásný čtvrteční večer, někdy zase na počtenou! (20:15:20)

Dnešní utkání sledovalo 249 diváků.

První bod v sérii má Plzeň a jede proměnit mečbol domů do Plzně na soutok čtyř řek. Plzeň rozhodla zápas ve třetí třetině, jestliže první třetina patřila Plzni, druhá Engineerům, tak ta třetí byla v režii Západočechů. Ti dali na 2:1 a Engineeři už nedokázali odpovědět i když se snažili, tlak přišel pozdě a hostující defenzíva za stavu 2:1 a 3:1 byla vynikající. Nepouštěli do nebezpečných prostor soupeře. A když, tak tam byl Kubát a jeho tyčky.

V pondělí začíná druhé semifinále mezi Black Dogs Budweis a UK KIngs Prague.

Odveta se hraje 26. března v Plzni.

59:53
    Raiterman ještě pálí, vymetl mantinel.

59:36
    Rota po buly pálí ihned!!! Trefuje tyč, velká škoda!

59:32
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň:
    Králíček – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

59:26
    Bude se hrát 6 na 3.
    59:26 ROUBAL - 1:4

59:26
    Akademici Plzeň právě vstřelili branku! Autorem branky je DAVID ROUBAL. Roubal ujel soupeři při jeho špatné nahrávce, vystihl jí a dal puk do prázdné branky. Hosté vedou v Praze 4:1. Gól navíc padl v oslabení 4 na 6. Asistence: Marek Princl.

59:14
    Raiterman, ROuta, Raiterman přichází o kotouč, a to je špatné....

58:48
    Routa poslal přihrávku jen do hokejky soupeře. Ten se dostává ze sevření.

58:31
    STřela ihned po buly, Kubát vyrazil, nápor pokračuje.

Šest na čtyři!

58:27
    Domácí v šesti hráčích a bez brankáře!!!

Domácí nejspíš půjdou do šesti bez gólmana.

58:27
    Oddechový čas pro tým ČVUT Engineers Prague.

58:27
    Vavřička – 2 min., držení hole.

57:47
    Šonský v šanci!!! Chtěl propasírovat kotouč u první tyče, Kubát si první tyč pohlídal.

57:10
    Pražané za brankou, chtějí rozjet útok, nakonec se tam dostali jinudy než chtěli. Nicméně šance z toho není .

57:06
    Kalus pálí ze slout z nápřahu Mann chytá do výstroje.

56:41
    Akademici výtečně brání, čekají na soupeře v zataženém bloku.

56:23
    To budou mít Engineeři těžké, moc těžké.

56:02
    Šonský zase vede otouč na holi, je za brankou a tam o něj přichází.

55:30
    Engineers obrali soupeře o kotouč a Svach jde smě brána Plzně.

55:09
    Matoušek, Vavřička a Plzeň při chuti.

54:51
    Pokus o rychlou odpověď domácích. Nevyšla.
    54:28 PRINCL - 1:3

54:28
    Akademici Plzeň právě vstřelili branku! Autorem branky je MAREK PRINCL. Krásné předložení před branku Princlovi z levého křídla a ten trefil prázdnou branku. 3:1 vede PLzeň a území Pražanů. Asistence: Jakub Šucha, Jan Kalus.

54:07
    Rychlý brejk Plzně, střela, do ní skočil obránce Egineerů.

53:54
    Matějka s Najmanem, hosté se ubránili a stáli při nich všichni svatí.

53:10
    Na druhé straně Roubal s Říhou nebezpeční, Říha pálí na branku, ale moc z úhlu ,nemělo šanci na úspěch.

52:56
    Pražané se chtějí dostat do pásma, jde do ale ztuha.

52:18
    Dohnal chtěl oslovit kolegu před brankou, nepovedlo se.

51:45
    Svach hází puk po mantinelu ven z pásma, to se daří, puk má Vaňous. Ten ho ale pak ztrácí.

51:34
    Šibra pálí od modré, vedle.

51:31
    Vše je opraveno.

51:31
    Trenéři využívají přestávku na kreslení na tabuli, tedy taktické pokyny pro jejich svěřence.

51:31
    A nyní máme vynucenou přestávku. Uvolněný plast u plexiskla, ten co ho drží. Možná nás čeká delší pauza.

51:16
    Routa točí soupeře, ale je proti přesile a kotouč ztrácí.

51:05

50:40
    Engineers ještě tlačí soupeře, Kubát zasáhl proti střele od modré.

49:40
    Plzeň málem udeřila v oslabení!!! Velká šance! Krásná zadovka na lépe postaveného spoluhráče a střela ze slotu na lapačku, brankář Mann vychytal a zachránil tím kolegy.

49:05
    Šance vyrovnat zápas.

49:05
    Kalus – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

49:05
    Routova velká šance!!! Neproěněna! Nějký způsobem Kubát chytil kotouč.
    48:40 PRINCL - 1:2

48:40
    Akademici Plzeň právě vstřelili branku! Autorem branky je MAREK PRINCL. Hosté jdou do vedení, velmi důležitý gól. Přihrávka na střed, pak pod sebe a střela forhendem zápěstím k protější tyči. Asistence: David Roubal, Aleš Matoušek.

48:24
    Šonský postupoval v oslabení na bránu, ale byl zastaven vrátivším se bekem.

48:05
    Folda zavezl a dělá neplechu v pásmu soupeře.

47:03
    Hosté málem chybovali v rozehře, ale rychle to napravili a nyní jsou v úoku.

46:21
    Kučera měl takovou šanci, až diváci chtěli zařvat gól, nakonec se to však nepodařilo nějakým způsobem.

46:05
    Plzeňští obrovsky tlačí soupeře, to je kolotoč.

45:31
    Ještě Folda nadvakrát, pak objížděl branku, třetí jeho šance, ale ani jednu neproměnil.

45:14
    Šibra, Říha, hosté točí domácí obranu.

44:17
    Pravé křídlo Západočechů, konkrétně to byl Šiška uháněl dopředu a měl náskok na domácí defenzívu. Puk ale dostal špatně do jízdy a tím páde nebyl schopen zakončit.

43:56
    Plzeňští a jejich závar, Mann vyčapal soupeře.

43:25
    Oba týmy si nejspíš budou dávat pozor na obranu, je možnost, že uvidíme i šachy.

42:59
    Kalus chtěl po buly tvořit nebo střílet, puk mu ale domácí vypíchli.

42:47
    Říha hází vše na bránu, ale nyní vymetl zadní mantinel.

42:20
    Šonský, dnes velmi aktivní hráč, ale nyní šanci nepřetavil v branku.

41:33
    Šibra vezl kotouč po pravém křídle, jednou rukou si držel protihráče a odmítal ho, druhou střílel bekhendem, rána nevyšla.

41:08
    Plzeňští se probojovali až před Manna, pak je zastavil poslední bek.

40:36
    Výborná akce Západočechů, výtečná spolupráce, ale hosté branku nedali, poslední pas byl nepřesný.

40:10
    Engineers začínají s pukem od své brány.

40:01
    Úvodní byly pro Plzeň.

40:01

Za malou chvíli začne třetí třetina.

Druhá třetina skončila, Engineers se v ní zlepšili a začali udávat tón hry, v první to bylo naopak. Taky snahu přetavili v gól, to když si Kučera výtečně najel na přihrávku Holanika a Kučera pálil přesně nad rameno brankáře. V dalším vývoji to bylo každý chvilku tahá pilku a proto zatím nemáme vtěze. O tom se nejspíš rozhodne ve třetí periodě. Případně v prodloužení či nájezdech. Buďme ale trpěliví, je možné, že na ně ani nedojde.

Další třetina začne přibližně v 19:31.

40:00

39:45
    Staněk, Najman, Svach. Engineers ještě v náporu, pomalu se usazují v útoku, ale třetina bude končit.

39:25
    Plzeňští nahodili a to byl velmi dobrý úmysl, Šibra pak dorážel a chtěl překonat Manna ale ten vleže chytil kotouč do výstroje.

38:48
    Routa opil soupeře rohlíkem a pak se vydal až k bráně, odsud šel do koncovky, ale minul.

38:34
    Vobořil předvedl vynikající defenzivní práci.

38:05
    Plzeňští kují pikle v útoku, ale Engineeři je obrali a sami se vdali na zteč.

37:38
    Princl po buly pálí, rána zblokována do ochranné sítě za brankou.

37:18
    Najman, Matějka a domácí tlačí soupeře.

36:57
    Vaňous dobře pracuje u mantinelu, nepůjčuje kotouč bekům protivníka.

36:20
    Januška ujel po křídle a předkládal spoluhráči, nepovedlo se a dopředu jdou hosté, ti se také neprosadili.

35:58
    Holanik, Spurný a rána zápěstím, těsně vedle tyče.

35:30
    Západočechům se nyní špatně dostává přes výbornou defenzívu soupeře.

35:17
    Icing Plzně.

35:10
    Staněk, Svach, rána na brankáře, ten si své tři tyče pohlídal.

34:22
    Princl chtěl zadovkou najít spoluhráče před brankou, nepovedlo se.

34:04
    Štochl pálí a Manna, ten vyráží vyrážečkou.

33:43
    Routa protečoval do útočné třetiny, puk berou hosté.

33:32
    Mann má další zákrok. Zase rutinní, to ho nemohlo překvapit.

33:13
    Dohnal ujížděl do brejku po levé straně ale byl obrán o černou gumu.

33:03
    Mann přikrývá puk před dojíždějícím soupeřem.

32:39
    Staněk chtěl oslovit útočníka, ten si s ním nerozuměl.

32:14
    Routa pálí z pravého křídla, byl moc v úhlu, toto nemohlo dopadnout jinak než zákrokem Kubáta.

31:36
    Najman a Šonský, tato dvojice nyní velmi bruslivá a aktivní, ale na gól to nebylo.

31:20
    Kalus přivezl kotouč do útočné třetiny, PLzeň o něj však přišla.

30:41
    Najman, Matějka a jejich spolupráce v útoku pokračuje. Ovšem nebyla úspěšná.

30:08
    Roubal vyhrá buly, Plzeňští stříleli okamžitě, ale na braku to nestačilo.

30:04
    Střela z levého křídla Plzně, Mann chytá v rozkleku.

29:19
    Trestné střílení ŠTĚPÁN ŘÍHA neproměnil. Zamíchal pukem před Mannem a chtěl ho oklamat, avšak puk mu ujel a bylo po nájezdu. Stav zůstává stejný.

29:19
    Spurný – TS, podrážení.

29:15
    Princl faulován při postupu na brankáře ze strany. Sudí píská trestné střílení.

28:34
    Říha dělal kličku ve vlastním pásmu a to se málem nevyplatilo, velké štěstí pro Západočechy.

27:47
    Plzeň vyjela z obrany a podívala se na malou chvíli do útoku, tam ale nic nevymyslela.

27:27
    Velký závar hráčů z hlavního města.

27:01
    Engineeři nabrali sebevědomí a teď jsou kvalitnějším a aktivnějším výběrem na ledě.

26:21
    Routa inkasoval tvrdý hit v útočné třetině.
    25:41 KUČERA - 1:1

25:41
    Engineers právě vstřelili branku! Autorem branky je MICHAL KUČERA. Přihrávka z pravého rohu Holanika na Kučeru na středu, na osu a Kučerovo skvělé zakončení nad lapačku. Parádní střela. Ta už gólové parametry měla. Asistence: Filip Holanik, Lukáš Spurný.

25:23
    Plzeňští stupňují tlak, chtějí soupeře dorazit hned, jak to bude možné.

25:08
    Mann vyrazil betonem střelu soupeře.

24:42
    Říha je velmi agilní, ztratil kotouč, moc zachrtil a o puk přišel.

24:27

23:51
    Šonský se Srbem ujel v oslabení, ušetřili pár vteřinek a ještě meli šanci na vstřelení branky. Co víc si přát.

23:34
    Mann si připisuje další úspěšný zásah.

23:18
    Princl pálí z high slotu, ale Mann vyráží betony.

22:50
    Předvede Plzeň lepší přesilovku než Pražané v první třetině?

22:27
    Gonda – 2 min., nedovolené bránění.

22:26
    Na druhé straně Plzeň, velmi dobrý nápor a závar.

21:52
    Pražané se na nějakou dobu usadili v útočném pásmu, ale úspěšní nebyli.

21:28
    Spurný pálí, KUbát vyráží, ještě tlak domácích.

21:18
    Kubát pomohl s rozehrou a pak Západočeši zahráli Icing.

20:40
    Staněk rozjížděl útok, ten nebyl dokončen, Plzeňští šli dopředu, ale o moc lepší nebyli.

20:11
    Routa se probojovával do útoku, nebyl v puštěn. Ale Engineeři ještě zabrali a puk na Kubáta dostali, ten byl však bezchybný.

20:01
    Úvodní buly pro Plzeň.

20:01

Za malou chvíli začne druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 18:46
    .

Dobrá třetina plná dobrého hokeje. Velké bitvy započaly a Plzeň se na ledě Engineers prosadila jako první. Tolik nejdůležitější událost periody.

Utkání je zatím vyrovnané, nikdo nemá navrch, spíš se střídají pasáže, kdy je lepší jeden tým, pak ten druhý. Více štěstí měli Západočeši, když Maouškova střela zaplula až za záda Manna. Ten tak byl jednou překonán, kdežto jeho protějšek Kubát zatím drží čisté konto, i když chvílemi měl také namále.

Co přinese druhá třetina? Engineers musí zabrat, aby nejeli do Plzně bránit mečbol Plzně. TO by bylo velmi nepříjemné.

20:00
    19:55 Aleš MATOUŠEK - 0:1

19:55
    Akademici Plzeň právě vstřelili branku! Autorem branky je ALEŠ MATOUŠEK. Matoušek se obtočil před bekem a forhendem z otočky to práskl zápěstím pod vyrážečku. Posílá tak Západočechy do vedení. Pro Engineers velká rána. Gól do šatny. Bez asistence.

19:20
    Matoušek, Routa se zkouší prosadit individuálně, ale neprochází mu to.

18:58
    Západočeši vyhráli buly, útok avšak nezaložili.

18:57
    Icing Západočechů, tak hra se nám rozkouskovala a je velmi nepřesná.

18:47
    Kubát pomohl s rozehrou.

18:22
    Icing Engineers. Pražané jsou nyní v krizi, nenapomohla tomu ani nevyužitá přesilovka. Jsou ve špatném rozpoložení a teď by mohla Plzeň udeřit.

18:08

17:51
    Plzeň se zase zachraňuje vyhozením.

17:28
    Plzeňští vyhodili a zamezili nebezpečí soupeře.

17:18
    Matějka, STaněk, znovu Matějka, ten dává na střed, střela, vše končí na Kubátovi. Krásný zákrok.

16:56
    Západočeši vyhazují, osvobozují se a střídají.

16:41
    Raiterman, těsně vedle.

16:24
    Pražané rozestavili své šiky a usadili se v útoku.

16:08
    Princl – 2 min., krosček.

16:06
    Březina na Janušku, ten střílí, ale těsně minul protější tyč.

15:36
    Akce střídá akci, utkání nabralo tempo.

14:36
    Engineers zvládli přechod do útoku a pálili tvrdě, ovšem vedle.

14:01
    Kučera hledal Janušku, nenašel.

13:33
    Hosté rozjíždí novou akci, ale zadrbali jí a dopředu jde soupeř, ten se také neprosadil.

12:58
    Rejzek se snaží zpoza brány přihrávat, obrana ho zpacifikovala.

12:18
    Princl v souboji s Raitermanem, Engineers prohodili útok Plzně a dostali se do střední třetiny.

11:52
    Plzeň má více ze hry. Engineers by si měli počínat lépe, aby nemuseli do Plzně za stavu série 0:1.

11:31
    Plzeň, tři na dva, jednoduše sehráno na přihrávku a střelu, vymetl zadní manntinel.

10:49
    Engineers po ldelší době v útoku, ale dlouho tam nepobyli a lepí je nyní soupeř, který zažívá lepší pasáž.

10:24
    Matoušek hezky zamíchal s kotoučem a vystřelil přes obránce. Mann dobře zakročil v rozkleku.

09:40
    Západočeši dobře přihrávali pod sebe a přes osu ale nakonec nezakončili, poslední pas byl nepřesný.

08:42
    Engineers unikají sami na bránu, ale nevsítil branku, skvělý Kubát.

08:28
    Hraje se hodně ve středním pásmu. Engineers si dávají na Plzeň velkého bacha. Vědí, jaké nebezpečí číhá na druhé straně.

08:04
    STaněk hledal Holanika, nenašel, je po ataku.

07:26
    KLeveta se chtěl protlačit do útoku jako lasička, ale byl obrán o kotouč.

07:13
    Houdek je zraněný, ale odjíždí sám na střídačku, snad bude v piořádku.

07:11
    Vavřička pálí razantně, ale lehce nepřesně.

06:27
    Plzeň nadále v tlaku, Kalus, Princl, tato lajna je velmi nebezpečná každému soupeři, teď ale puk ztratila a Engineers chtějí chybu využít, nic z toho.

06:07
    Rána od modré Plzeňských a ještě dorážka, velká šance, ale hosté nedali branku na 1:0.

06:02
    Mann si připisuje rutinní zákrok.

05:43
    Svach nahodil, v útoku pokračují domácí, ztratili kotouč a hosté se vydávají do útoku.

04:50
    Raiterman rozehrává další akci. Chyba a do útoku jde Říha, ten se dostal až před Manna, ten ale předvedl úžasný zákrok. Poté měla Plzeň sled šancí, které bohužel také neproměnila.

04:17
    Souboj v rohu pásma domácích, Engineers vydolovali a střídají.

03:55
    Přečíslení Západočechů, střela ze střední vzdálenosti zápěstím, zákrok lapačkou, puk vypadl a z dalších následných šancí se Plzeňští rovněž netrefili. Málem to bylo ovšem 1:0 pro Plzeň.

03:19
    Routa nahodil, ale domácí puk nevybojovali.

03:00
    Šiška dělá chybu na modré a Egineerss málem šli do protiútoku, Pražané nezpracovali dobře a bylo po akci.

02:21
    Vobořilova skvělá rána od modré zápětím, domácí ještě doráželi ale Kubáta nepřekonali. Velká škoda. Obrovská šance!!!

01:25
    Na kotouči Západočeši, rozehráli útok od své brány až do brány soupeře, Mann měl práci.

00:52
    Staněk pálil, Kubát výborný.

00:28
    Souboj u mantinelu útočného pásma vyhráli domácí a pak vyslali na Manna střelu z tohoto prostoru, ovšem gólové parametry rána neměla.

00:07
    Plzeňští jako první v útoku.

00:01

00:01

Utkání brzy začne.

ČVUT Engineers Prague: Mann (Pulda) – Svach, Staněk, Vobořil (C), Gonda, Skorčík, Raiterman (A), Spurný – Březina, Srb, Januška, Kleveta, Matějka, Dohnal, Vaňous, Kučera, Hynek Holanik, Routa (A), Najman, Šonský
    Trenér: Daniel Fuks

Akademici Plzeň: Kubát – Houdek Šibra (C), Štochl, Soukup, Kala, Sýkora, Jánský, Pánek – Šiška, Princl (A), Rejzek, Roubal (A), Fořt, Králíček, Říha, Vavřička, Šucha, Folda, Matoušek, Kalus
    Trenér: Tomáš Ceperko

Rozhodčí: Čáp – Jurak, Motl.

Loňský mistr zakončil základní část na třetím místě. Že jste čekal více? Ano, ale Budějovice měly letos neobyčejnou formu a Engineers jsou rovněž zárukou vysoké kvality, každoročně. Plzeňští měli úplně stejnou bilanci jako Engineers, jen si prohodili výhru v nastavení na prohru v nastavení, a tak ztratili jediný bodík na Pražany. Velká škoda. V dlouhodobé části ztratit jeden bod. Ovšem, Západočeši tedy vybírali soupeře do play off jako třetí a vybrali si Cavaliers Brno, kterému dali v základní části 12:1 a 5:0, proto došlo na Cavaliery a ne na MUNI, která nakonec zbyla na Pražany z Karlovky. Plzeň tedy měla 40 bodů, 13 výher, 1 prohru v nastavení a 4 prohry. Prohry zaznamenali jednou překvapivě s Ústím, jednou prohráli i s MUNI, proto na ní možná nedošlo při výběru soueřů při play off. Jednou také prohráli s UK KIngs Prague a jednou s Engineery. MUNI pak neporazili ani v odvetě, když s ní prohráli právě v nastavení.

první zápas: 10:1
    Branky: Vavřička, Roubal, Pánek, Říha, Kala, Princl, Pánek Šibra, Reitspies, Říha

druhý zápas: 6:2
    Branky: Folda, Rejžek, Morawetz, Rejžek, Králíček, Roubal

1. Štěpán Říha – 2+4 – 4. místo v celkové tabulce
    2. Tomáš Pánek – 2+3 – 6. místo v celkové tabulce
    3. Marek Princl – 1+4 – 8. místo v celkové tabulce

Základní část zakončili Pražané z technické univerzity na druhém místě. Za celou sezonu ztratili jen 4 duely. Prohráli jednou s Plzní, jednou s UK King Prague a dvakrát letos se suverénními Českými Budějovicemi. Všechny outsidery dokázali přehrát. Dobrá práce. Měli třetí nejlepší útok a druhou nejlepší obranu. Z posledních 5 duelů základní části vydolovali hned 4 výhry, 1 prohra s Plzní 5:1.

Základní část – 2. místo, 13 výher, 1 výhra v nastavení, 4 prohry.

druhý zápas: 10:3
    Branky: Vobořil, Routa, Vaňous, Hynek, Kučera, Šonský, Matějka, M. Najman, Šonský, Januška

Vyhráli sérii 2:0

1. Routa – 4+2, 1. místo v celkové tabulce play off
    2. Januška – 2+4, 4. místo v celkové tabulce play off
    3. Šonský – 2+2, 11. místo v celkové tabulce play off

Hezký den s univerzitním hokejem, vítám vás u komentování duelu ČVUT Engineers Prague – Akademici Plzeň. Jedná se o první zápas semifinálové série. Domácí půdu si vybojovali Pražané v základní části. Případný rozhodující třetí duel se bude hrát taky v Praze. Utkání začíná v 18:00 na ledě ZS Eden Praha. Buďte u toho.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 26. Kučera (Holanik, Spurný) – 20. Matoušek, 49. Princl (Roubal, Matoušek), 55. Princl (Šucha, Kalus), 60. Roubal (Princl)

Rozhodčí: Čáp – Jurak, Motl