Česko – Island 4:1 (kon.)
Česko
4:1 (2:0)
Island
Úterý 26.03.2024, 17:30 • Malšovická aréna, Hradec Králové • Kvalifikace ME U21 • Skupina I

Dnešní utkání sledovalo 9 126 diváků. (19:28:26)

Z mé strany je to pro dnešní večer již vše. Fotbalový den reprezentací pokračuje zápasem áčka proti Arménii na pražské Letné, z východních Čech se ale s vámi loučím a přeji pohodový konec pracovního týdne, stejně tak jako krásné Velikonoce. Carpe diem!

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 0:3. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:10.

V Hradci je dobojováno a Češi stále živí naději na postup! Lvíčata v Hradci zůstávají neporažena, když tabulkového souseda porazila 4:1. Ve druhé půli se obraz hry až tolik neměnil, navíc v 52. minutě přidal třetí trefu Christophe Kabongo. Island měl nejlepší pasáž těsně po hodině hry, kdy dvakrát za sebou zahrozil přes pravou stranu, gól dal však až za stavu 0:4 v 79. minutě, a to z penalty, kdy se prosadil Kristall Ingason. Výsledek 4:1 víceméně i dění odpovídá, Islanďané působili po drtivou většinu zápasu bezzubě a připisují si druhou porážku v kvalifikačním cyklu.

90+4

90+3
    Kabongo dostal dlouhý míč do otevřené obrany, jenže neměl až takovou rychlost a všechno skončilo těsně za půlku. Nic zásadního se už ale v tomhle utkání nestane.

90+2
    Dokonce mohl mít šanci i střídající Slončík, Kričfaluši ale centr z pravé strany na něj přetáhl a doputoval až za postranní čáru.

90+2
    První nastavenou minutu se nehrálo jenom skrze střídání. Hosté to ještě zkouší, ale Češi dohrávají duel ve velké pohodě.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Sejk, přichází Slončík,
    ze hřiště odchází Koželuh, přichází Prebsl.

90
    Tak vznikl rohový kop zahrávaný na přední tyč, což ale Lvíčata pokryla. Navíc poté přišel útočný faul islandských barev a na řadě je střídání.

89
    Ingason si navedl míč na střelu pomyslnou robbenovkou, sražený pokus ale nabral výšku. To už šel do akce Kinský, který vyboxoval mimo vápno.

88
    Kričfaluši sice fauloval na půlce, hosté ale zaváhali v rozehrávce a právě faulující pak táhl míč dopředu. Posouval jej na Sejka, který ale do balonu nešel.

87
    Střídání v týmu Island:
    ze hřiště odchází Mikaelsson, přichází Wöhler,
    ze hřiště odchází Róbertsson, přichází Pálsson.

86
    Islanďané chystali střídání, průtahy ale byly dlouhé, a tak k němu přijde až v dalším přerušení.

85
    Hosté zachybovali v rozehrávce a Labík šel proti nezformované obraně. Prakticky jenom náznakem kličky zmátl Róbertssona a zakončoval do horní části branky, Petersson jeho pokus vyrazil!

83
    Přesouváme se tak již do 83. minuty a momentu, kdy postupně Island přenesl hru až na levou stranu. Tam se o centr pokoušel Gudmundsson, hrubě mu ale nesedl a pro Kinského nepředstavoval žádné nebezpečí.