Buffalo – Washington 6:2 (kon.) | Montreal – Florida 5:3 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:6 (kon.)
NY Islanders – Chicago 2:1 (kon.) | Minnesota – Ottawa 3:2 (kon.) | Nashville – Boston 0:3 (kon.)
Calgary – Anaheim 3:5 (kon.) | Vegas – Vancouver 6:3 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Ottawa Senators
Středa 03.04.2024, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno. Na počtenou zase někdy příště u dalších přenosů. Hezký den a mějte se fajn. (04:53:16)

Utkání sledovalo 18 056 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 20 – 32 | Přesilová hra: 0/4 – 2/3 | Trestné minuty: 8 – 10

Marc-Andre Fleury (MNS) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,7 %, odchytal 59:47
    Joonas Korpisalo (OTT) – 17 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85 %, odchytal 58:05

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:34

1. Zach Bogosian (MNS) 0+2
    2. Marc-Andre Fleury (MNS) 30 zákroků
    3. Jakob Chychrun (OTT) 1+1

I ve třetí části padly dvě branky. Nejprve se prosadil ve 43. minutě v přesilovce po další pěkné kombinaci hostující Chychrun, který prostřelil Fleuryho z pravého kruhu. Zápas byl srovnán až do 54. minuty, kdy o výhře Minnesoty rozhodl pěknou individuální akcí Lettieri. Ottawa to v závěru ještě zkusila bez brankáře, ale srovnat už se jí nepovedlo. Ottawa i přes větší počet střel musí zkousnout prohru, naopak domácí můžou slavit.

59:48
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Frédérick Gaudreau – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Brady Tkachuk – 2+2, hrubost.

59:26
    Fleury má další zásah, když vyrazil Stützleho ránu.

59:01
    Bathersonovu střelu vyrazil Fleury.

58:46
    Korpisalo míří na střídačku a Ottawa to zkusí v šesti!

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:53
    Kubalíkovu ránu příklepem z pravého kruhu vyrazil se štěstím Fleury mimo.

55:45
    A další přerušení hry. Tentokrát kvůli přihrávce rukou od hráčů Ottawy. Buly ve středním pásmu.

55:09
    Hra je nyní poměrně rozkouskovaná. Aktuálně se píská ofsajd Minnesoty. Vhazování ve středním pásmu.

54:29
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Vhazuje se před Fleurym.

54:10
    Ofsajd Ottawy. Buly ve středním pásmu.

53:19
    Girouxovu střelu zápěstím z pravého kruhu vyrazil Fleury.
    53:03 Vinni LETTIERI - 3:2

53:03
    5/5
    Minnesota právě vstřelila branku! Domácí znovu vedou. VINNI LETTIERI předvedl krásnou individuální akci, kterou zakončil přesnou střelou z předbrankového prostoru a prostřelil Korpisala. Bez asistence.
    Lettieri V., Middleton J., Shaw M., Bogosian Z., Lucchini J.
    Chychrun J., Tkachuk B., Batherson D., Brännström E., Pinto S.

52:44
    Bogosianovu střelu z pravého kruhu zblokoval Chychrun.

Mateo

Branky a nahrávky: 13. M. Shaw (Bogosian, Lucchini), 21. Boldy (Kaprizov, Bogosian), 54. Lettieri – 28. Batherson (B. Tkachuk, Chychrun), 43. Chychrun (Batherson, Stützle)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Middleton, Bogosian, Brodin (A), Chisholm, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – F. Gaudreau, Chusnutdinov, Beckman – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.
    Trenér: John Hynes

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chychrun, Bernard-Docker, Kleven, Brännström – B. Tkachuk (C), Pinto, Batherson – M. Joseph, Stützle (A), Giroux (A) – Crookshank, Greig, Kubalík – Katchouk, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Jacques Martin

Rozhodčí: O´Rourke, South – Mills, McNamara

Diváci: 18 056