Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (1:1, 1:2, 0:0) Stav série: 1:1
BK Mladá Boleslav
Pondělí 08.04.2024, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám vás u přenosu druhého utkání finále play off extraligy dorostu mezi týmy HC Dynamo Pardubice a BK Mladá Boleslav. Oba týmy měly cestu do finále vcelku podobnou, jelikož se v nadstavbové části dostali do elitní čtyřky zaručující přímý postup do čtvrtfinále. Dynamo v něm narazilo ve východočeském derby na Mountfield HK a postoupilo 3:1 na zápasy. V semifinále zdolali Východočeši překvapivě třinecké Oceláře 3:0, když dvakrát uspěli v prodloužení. To Bruslaři ve čtvrtfinále postoupili přes Slavii 3:1 a v semifinále v napínavé sérii zvládli pětizápasový duel s Karlovými Vary.

V prvním finále se na branku hodně dlouho čekalo. V první třetině sice byla aktivita viditelná na obou stranách, ale gól nepadl. Jako první se prosadila Mladá Boleslav, když puk doputoval k Hanyšovi, který ve 26. minutě otevřel gólový účet. Domácí srovnali ve 48. minutě v přesilové hře, když úspěšně pálil Lempach. A když už se poté zdálo, že vše směřuje do prodloužení, najel si do útočného pásma Krčál, který 109 vteřin před koncem třetí třetiny střelou na bližší tyč ukončil utkání. První bod tak získaly Pardubice.

Nejproduktivnější hráči play off HC Dynamo Pardubice:
    Vít Macek (útočník) – 12 bodů (8+4) / 8 z.
    Ondřej Ruml (obránce) – 9 bodů (2+7) / 8 z.
    + další 3 hráči po sedmi bodech

Nejproduktivnější hráči play off BK Mladá Boleslav:
    Petr Hanyš (útočník) – 10 bodů (6+4) / 10 z.
    Vojtěch Beran (útočník) – 10 bodů (3+7) / 10 z.
    + další 4 hráči po sedmi bodech

Kapitáni obou týmů už se zdraví se čtveřicí rozhodčích. Za chvíli začne druhé finále.

00:01

00:07
    Rolinek úspěšný při prvním buly a hned první nahození musel Sklenička krýt.

00:24
    Churáček byl volný, ale z boku netrefil bránu.

01:07
    Lempach nezpracoval puk, ale nahání ho u zadního mantinelu.

02:13
    Sviatoslav Vasiak poslal puk příliš vysoko a nikdo ze spoluhráčů ho v útočném pásmu nezachytil.

02:41
    Hra byl na chvíli přerušena, po nárazu na mantinel se těžce zvedal jeden z pardubických hráčů. Už se ale pokračuje.

03:05
    Skákající puk obrana nezkrotila, zasahovat musel až Tuláček.

03:50
    Sólo z vlastního pásma podnikl Sekanina, obkroužil bránu. Poté ale o puk přišel kvůli nerovnosti na ledu.

04:46
    Churáčkova střela byla zblokována.

04:56
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Filip Křečan – 2 min., nedovolené bránění.

05:13
    Dynamo dvakrát za sebou vyhodilo.

05:33
    Domácí se dokonce nebáli zaútočit, ale vystavili se do ofsajdu.

05:46
    Maxin napálil Rumla do brusle.

06:12
    Aktivně hrající oslabení Dynama. Krčál se kličkou zbavil obránce a dovezl puk za hostující bránu.

06:48
    Puk na pardubické střídačce, domácí budou za pár vteřin v plném počtu.

07:05
    Churáčkova střela přizvednutá do ochranné sítě.

07:44
    Na větší šance zatím střídmá třetina, na puku teď více hosté.

08:27
    Mikeska se ocitl před bránou, ale s dorážkou neuspěl.

09:04
    Mackovu střelu Sklenička pohlídal vyrážečkou.

09:45
    5/5
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Boleslav jde stejně jako včera do vedení! Nenápadnou střelu DAVIDA CHURÁČKA si hokejkou srazil za vlastního brankáře jeden z domácích obránců – 0:1! Bez asistence
    Churáček D., Maxin I., Hrouda O., Doležel M., Kovář D.
    Křečan F., Ruml O., Macek V., Krčál D., Korec L.

11:27
    Rolinek obkroužil bránu, ale nikoho před ní nenašel.

13:15
    Dynamo se teď vůbec nemůže dostat do nějaké souvislejší akce, hosté všechny prostory včas uzavírají.

13:41
    Před Piskačem bylo několik hráčů domácích připraveno blokovat, střela tak na bránu neměl šanci projít.

14:30
    Nepovedené nahození Drábka skončilo místo u Skleničky v ochranné síti.

14:51
    Macek si dlouho chystal kotouč na střelu, což vycítil Hora, který k němu dostoupil.

15:07
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Adam Kurka – 2 min., podrážení.

15:21
    Jansova střela skončila v lapačce Skleničky, bude se znovu vhazovat.

15:43
    Lempachovi střela nesedla a Dynamo musí útok zakládat znovu.

16:04
    Štěpán Lempach – 2 min., vysoká hůl.

16:37
    Pokus Tomáše Rolinka vyrazil Sklenička ramenem.

17:16
    Mladé Boleslavi začíná zkrácená početní výhoda.

17:52
    Křečan teď zachránil zásahem hokejky přihrávku přes pásmo, Matějka jinak mohl zakončovat do poloprázdné brány.

18:12
    Oba týmy v pěti.

18:56
    Vít Macek dobře zapracoval, natlačil se přes dva hráče a zakončení na přední tyč jen těsně minul volný prostor nad ramenem Skleničky!

19:04
    Imrich Maxin – 2 min., nedovolené bránění.

19:17
    Okamžitá střela Vápeníka po buly se s úspěchem nesetkala.

19:59
    5/4
    Dynamo právě vstřelilo branku! Tak domácí nakonec stihli téměř se sirénou srovnat. Po krkolomné akci se vykutálel puk před bránu na paradoxně úplně neobsazeného TOMÁŠE ROLINKA, jenž dotlačil puk za Skleničku – 1:1! Asistence: Filip Křečan a Vít Macek
    Rolinek T., Křečan F., Macek V., Ruml O., Krčál D.
    Hájek K., Šilhavý R., Hanyš P., Beran V.

20:00

První třetina byl poměrně opatrná od obou týmů, moc tutových šancí k vidění nebylo. Jako první se dostala do vedení Boleslav, když se odrazu od domácí hole mohl radovat Churáček. Vteřinu před koncem první části domácí srovnali, když si puk před bránou našel Rolinek a stačil ho zamést za záda Skleničky.

Druhá třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:36
    Rázem po pauze mohlo být otočeno! David Krčál se natlačil před bránu, kde se mu sice do cesty postavil Doležel, ale puk klouzal dál. Ale naštěstí pro hosty mimo levou tyč.

21:12
    Tuláček si vyjel pro puk a přerušil hru.

21:30
    Mikeska nechal za sebou puk.

21:36
    Teď neposedný puk neposlechl brankáře Tuláčka a po dvou odrazech mu skočil před bránu, kde se zastavil před brankovou čarou! Následně rozhodčí ztratil puk z dohledu a možná trochu předčasně přerušil hru, nicméně nejblíž u puku byl pardubický hráč.

22:17
    Matiáš Piskač – 2 min., podrážení.

22:53
    Souboj u mantinelu vyšel lépe pro hosty, kteří vyhazují.

23:31
    5/4
    Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo využívá také druhou přesilovku! Jansa posunul na modrou puk na kruh na VÍTA MACKA, který s pukem mírně zakvedlal a vypustil nechytatelný projektil pod horní tyč – 2:1! Asistence: Michal Jansa
    Macek V., Jansa M., Ruml O., Lempach Š., Mikeska M.
    Kovář D., Hájek K., Hanyš P., Beran V.

24:07
    5/5
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Vedení ale vydrželo domácím jen půlminuty. Po zmatcích před domácí bránou byl Tuláček mimo dobré postavení a mezitím, co se obránci snažili odklidit puk, našli pouze hůl SVIATOSLAVA VASIAKA, který dal jeden z nejsnazších gólů – 2:2! Asistence: Filip Matějka a Vojtěch Hora
    Vasiak S., Matějka F., Hora V., Šilhavý R., Kristek J.
    Novosad T., Úlehla E., Macek V., Rolinek T., Krčál D.

25:22
    Vápeník namířil puk k tyči, tam byl Sklenička se svým betonem.

26:51
    Tuláček vyrazil puk před sebe, kde byl Křečan, ten vyhazuje.

27:23
    Hosté znovu musí zakládat z vlastního pásma.

27:44
    Mikeska zkoušel hledat žabičkou právě Vápeníka, který mohl jet sám na brankáře. Obránce si jeho pas ale pohlídal.

28:55
    Lempach se vřítil do pásma, ale Sklenička si s jeho prudkou střelou poradil.

29:35
    5/5
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Hosté jdou do trháku! Nahození DAVIDA KOVÁŘE od modré čáry skončilo v bráně, Tuláček přes clonu nic neviděl a nestačil reagovat – 2:3! Asistence: Filip Matějka
    Kovář D., Matějka F., Doležel M., Hanyš P., Kurka A.
    Jansa M., Vápeník T., Korec L., Lempach Š., Novák M.

30:34
    Mohlo být srovnáno! Filip Křečan ale váhal, co s pukem déle, než bylo zdrávo. Do té doby se stačil dezorientovaný Sklenička přesunout k tyči a pardubické obránce vychytat.

31:05
    Střela z mezikruží od Kurky šla mimo.

31:08
    Tomáš Rolinek – 2 min., sekání.

31:31
    Dynamo se dobře brání, Mladá Boleslav zatím ve vlastním pásmu.

32:36
    Vyhození Úlehly opět Dynamu pomůže.

33:08
    Rolinek je zpět ve hře.

33:50
    Jansa tvrdě vletěl do jednoho z hostujících hráčů, který za doprovodu odjíždí na střídačku.

34:40
    Ondřej Ruml se sám protáhl do pásma a vyzkoušel pozornost mladoboleslavského brankáře, vhazování po jeho levé ruce.

35:21
    Jansovo nahození nadělalo problémy obraně a brankáři, ten s velkými problémy vyráží. Domácí dál na puku.

36:15
    Hostující ofsajd přerušuje hru.

37:15
    Krčálova střela z křídla sražena, domácím poté pomohla chybná rozehrávka Skleničky.

38:12
    Hosté už jen teď odhazují puky, Dynamo chce ještě před druhou pauzou vyrovnat.

38:53
    Vápeník nabil Jansovi, jeho pokus gólman vyrazil a následovalo vyhození přes všechny čáry.

39:08
    Macek si prvního hráče obhodil, druhého už ne a ke střele se tak nedostal.

39:42
    Křečan si teď musí dát ještě v obranném pásmu dávat pozor na napadající hráče.

40:00

Díky druhé využité přesilové hře v utkání se Dynamo dostalo do vedení, když se krásným a přesným švihem prezentoval Macek. Jenže vedení vydrželo domácím jen necelou minutu. Zmatků před brankovištěm využil Vasiak, který už měl snadnou pozici dopravit puk za brankovou čáru. Zatím rozhodující branku vstřelil po nahození od modré Kovář, Tuláček přes clonu těl nic neviděl.

Třetí třetina začne přibližně v 18:37.

40:01

40:07
    Nahození Křečana Sklenička vyráží zpět do hry.

40:34
    Piskačovo nahození zblokováno mimo bránu.

41:05
    Matiáš Piskač – 2 min., hákování.

41:51
    Mackova střela byla sražena před bránu, kde v pádu zakončoval do betonu Rolinek.

42:30
    Sklenička vyráží Jansovu střelu betonem, následně došlo k vyhození.

43:01
    Dynamo tuhle výhodu nevyužije...

43:10
    Bude se vhazovat před Tuláčkem.

43:36
    Ruml se sám z obrany pustil do útočení a nakonec z toho vyústila slušná palebná pozice pro Křečana, který mířil mezi betony. Sklenička ale prostor utěsnil.

44:46
    Šilhavý nezachytil puk už na modré, musí se pro něj vracet.

45:15
    Ondřej Hrouda se nacházel v ofsajdu a akce tak nemůže pokračovat.

45:51
    Macek od mantinelu vybídl Krčála, který si vyjel na střed a vypustil tvrdou střelu těsně vedle horní tyče.

47:24
    Novák neobhodil obránce, ale pokračoval za ním Jansa. Ten puk do pásma už zavezl.

48:41
    Srovnání bylo blízko! Krčál vybojoval puk u mantinelu a předložil ho Tomáši Rolinkovi. Ten natáhl obránce, naznačil zakončení, ale na brankové čáře ho zastavil Sklenička.

49:51
    Joska nahodil puk ještě před červenou čarou – icing.

50:12
    Lempach si nabruslil do pásma a pomohl se spoluhráčům usadit. Jenže to mělo jen krátkého trvání.

51:20
    Tomáš Rolinek ze slotu míjí bránu.

51:43
    Maxin na puk nedosáhl a útočí znovu domácí.

52:14
    Kurkova plachtící střela přeletěla bránu.

52:27
    Vojtěch Beran si vybruslil do střelecké pozice, ale bekhend byl umístěn mimo.

52:42
    Vojtěch Hora – 2 min., držení.

53:31
    Puk letěl na zadní tyč na Křečana, ale ten poté nepřesná nahrál Rumlovi na modrou.

53:42
    Vápeník trefil prvního hráče před sebou.

53:48
    Korec clonil před gólmanem, ten si ale i tak našel další Vápeníkovu střelu.

54:22
    Hanyš dojel do útočného pásma a ušetřil pár vteřin.

54:40
    Rumlova střela vyletěla nad bránu.

55:47
    Dynamo se drží v pásmu, žádná větší šance ale nepřichází.

56:41
    Tuláček vyráží Horovo nahození.

57:13
    Hora se žene za vlastním nahození.

57:30
    Tuláček stále zůstává v bráně, Dynamo se nemůže dostat do pásma.

58:17
    Ztráta puku a do útoku se ženou hosté.

58:43
    Churáček jen lehce posunul puk na Tuláčka, který musel puk podržet. To Dynamu nehraje do karet.

59:43
    Krčál jen nahodil, rázem ale o puk přišel.

Finálová série je vyrovnána. Mladá Boleslav udržela svůj náskok z druhé třetiny, ve třetí třetiny se domácí do žádných větší šancí ani závěrečného tlaku bez brankáře nedostalo. (19:07:19)

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 20. Rolinek (Křečan, V. Macek), 24. V. Macek (Jansa) – 10. Churáček, 25. Vasiak (F. Matějka, Hora), 30. D. Kovář (F. Matějka)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Veřmiřovský) – Ruml, Jansa, Vápeník (A), Novosad, Křečan – Joska, D. Drábek, Sekanina – Krčál, Lempach, Korec (A) – V. Macek, M. Novák, P. Tvrdík – Úlehla, Mikeska, Rolinek (C).
    Trenér: Vojtěch Faltys

BK Mladá Boleslav: Sklenička (F. Kovář) – K. Hájek, Hora, R. Šilhavý, Piskač, Doležel, D. Kovář (A) – V. Beran (A), Hanyš, Kurka – F. Matějka, Vasiak, Václavík – O. Hrouda, I. Maxin, Kristek (C) – Ždanov, Churáček.
    Trenér: Martin Škaloud

Rozhodčí: Svoboda, Veselý – Brejcha, Klouček