Tábor – Havířov 2:1 (kon.) | Vyškov – Chomutov 2:3 (po pr.)
2:1 (0:0, 0:0, 2:1) Stav série: 2:2
AZ Havířov
Pondělí 08.04.2024, 18:00 • Zimní stadion Tábor • 2. liga • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer všem fanynkám a fanouškům 2. hokejové ligy! Dnes nás čeká čtvrtý zápas v rámci semifinálové série mezi domácím Táborem a hosty z Havířova. Úvodní buly je na jihu Čech naplánováno na 18:00. Přeji příjemnou počtenou.

Dosavadní průběh série

Série začala dvěma zápasy v Havířově. Na třetí a čtvrté klání se přesunula na jih Čech, kde má Tábor výhodu domácího prostředí, jenže tým ze Slezska má na svém kontě slibné dvě výhry.

Tu první vybojoval ve středu, v poměrně těsném zápasu ale zvládl první a třetí třetinu a došel si pro výhru 4:2.

1. zápas série:

Branky a nahrávky: 3. Valenta (Antoníček, Ćmiel), 5. Kratochvil (Vosátko), 33. Franek (Kratochvil, Bednář), 47. Kratochvil (Pawliczek, Spratek) – 17. Krliš (Hajič), 21. Hubata (Šulek, Zeman).

Rozhodčí: Maťašovský, Maršálek – Bezděk, Augusta. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Góly v oslabení: 0:0 Střely: 19:38. Diváci: 1 647.

Druhý zápas potom nabídl poměrně jednoznačnou podívanou. Domácí Havířov se v útoku činil a po dvou třetinách vedl již 5:1. Tak také skončil samotný zápas, ve třetí periodě už ani jeden z celků branku nepřidal. Havíři tak mohli oslavit zisk druhého zápasu.

2. zápas série:

Branky a nahrávky: 13. Bednář (Spratek, Klimša), 17. Klimša (Franek, Kunc), 21. Mrva (Klimša, Kunc), 29. Franek (Kunc, Bednář), 36. Franek (Haas), 26. Matušík (A. Zeman, Hajič).

Rozhodčí: Šudoma, Gebauer – Veselý, Frais. Vyloučení: 6:6 Využití: 3:0. Góly v oslabení: 0:0. Diváci: 1 859.

3. zápas série:

Ve třetím zápase se také Slezané ujali vedení, když se ve 2. minutě prosadil Tomáš Franek. Jenže poté Kohouti dokázali nejenže srovnat, ale i utkání zlomit na svou stranu, a to s výsledkem 4:1 pro Jihočechy. Dle očekávání přišla táborské podpořit spousta fanoušků, pořadatelé jich napočítali 3 221! Nyní mají domácí šanci srovnat sérii na 2:2 a AZetu mohou tak velmi znepříjemnit cestu do dalšího kola playoff.

Branky a nahrávky: 14. Severa (Hubata), 37. Zadražil (Hajič), 43. Hajič (K. Černý), 55. J. Duda (Hajič) – 2. Franek (Kunc, Klimša)

Rozhodčí: Hlinka, Čáp – Hradil, Sýkora. Vyloučení: 8:5, navíc 25 minut Cmiel (HAV) za vražení na hrazení. Využití: 1:1. Góly v oslabení: 2:0. Diváci: 3 221.

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Gajdolín, K. Černý (A), Hajič, Říha – A. Zeman, Matušík (C), Šulek – Severa, Milfait, Huna – Krliš, Zadražil, J. Duda – Nevšímal, Zíb, Prášek.
    Trenér: Grof.

AZ Havířov: Sachr (Šimonů) – Kunc, Michálek, Valenta, Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Mrva (A), Karafiát, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Franek – Kratochvil, Spratek, Apolenář – Antoníček, Ćmiel, Pawliczek – Pavlík.
    Trenér: Raszka.

Rozhodčí: Jílek, Šperl – Rubáš, Tvrdík.

Ještě jednou přeji hezký večer u playoff 2. ligy! Havířov dnes poprvé v sérii nasazuje do branky Davida Sachra. Na straně Tábora dle očekávání zůstává v kleci Matěj Žajdlík.

00:01

00:20
    Táborští jsou od začátku aktivnější, ihned nahodili kotouč do obranného pásma hostů.

00:42
    Sachr si připsal první zákrok po pichlavé střele z jeho levé strany. Stadion na jihu Čech je i dnes velmi příjemně zaplněn a panuje tam skvělá atmosféra.

01:17
    Milfait nahodil do hrací předmět do předbrankového prostoru, kde číhalo několik domácích útočníků! Sachr ale tento nápor ustál.

02:15
    Havířov se zatím nechytá, Tábor začal zápas velkým nátlakem.

02:46
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Matouš Ćmiel – 2 min., vražení na hrazení.

02:46
    Jihočeši si navíc zahrají přesilovou hru, dvě minuty na trestné lavici si odpyká Matouš Ćmiel, a to za vražení na hrazení.

03:51
    Úvodní minuta přesilovky nebyla pro Tábor příliš úspěšná, do útoku se domácí moc nedostávali.

04:20
    Havířovští hokejisté navíc zvládli vyhodit kotouč daleko mimo nebezpečí.

04:47

05:12
    Ofsajd zastavil další táborskou snahu o výpad.

05:48
    Obrovská hrubice v rozehrávce Tábora! Špatně rozehraný kotouč se odrazil k Jakubu Mrvovi, jehož ránu do poloodkryté branky Žajdlík se štěstím vyrazil mimo nebezpečí.

07:01
    Po sedmi odehraných minutých měl největší šanci Havířov, nicméně stále platí, že Tábor je zatím častěji na puku.

07:33
    Vyloučení v týmu HC Tábor:
    Jiří Říha – 2 min., nedovolené bránění.

07:45
    Zadražil zkušeně vyčkal a pak poslal kotouč na druhou stranu kluziště, Tábor zatím první oslabení v zápase zvládá.

08:45
    Nevšímal také slušně zapracoval a AZ musí začít až od své klece.

09:15
    Kunc měl spoustu času ke střele, kterou vyrazil Žajdlík jen před sebe k brance, kde se strhla zajímavá skrumáž, jejímž výsledkem ale gól nebyl.

09:34

10:22
    David Vosátko – 2 min., držení.

11:45
    Táborští zavřeli Havířov v obranném pásmu, nakonec tlak Jihočechů přerušil Sachr svou připravenou lapačkou.

12:03
    Táborský forvard byl velmi blízko Sachrovy klece, jenže mu kotouč v kritické chvíli sjel z čepele.

12:23

13:09
    Sachrovi teď málem spadlo nahození skoro do branky! Gólman hostů nepředvedl příliš jistý zákrok, a hrací předmět mu sjel po rukávu těsně vedle jeho svatyně!

13:23
    Jakub Mrva – 2 min., sekání.

14:03
    AZ zvládl vyhodit kotouč, a tak si může odpočinout před dalším nájezdem Tábora.

14:56
    Jiří Severa se dostal do úniku po levé straně, poté zkoušel prostřelit Davida Sachra mezi betony, ten je ale stihl zaklapnout včas!

15:24
    Hosté v plném počtu, i třetí oslabení pro ně skončilo bez úhony.

15:33
    Samostatný nájezd pro Havířov, Prášek podrazil před brankou Haase!

15:33
    Trestné střílení neproměněno! Žajdlík přečetl úmysl havířovského útočníka Spratka a skvěle nájezd vychytal!
    15:33 Spratek neproměnil trestné střílení

16:45
    Plášilovo nahození na klec Slezanů skončilo vedle levé Sachrovy tyče.

17:24
    David Klimša – 2 min., hrubost.

18:01
    Milfait se ocitl osamocený před havířovskou klecí, nedostal však vytouženou přesnou přihrávku.

19:01
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu první třetiny!

19:25

19:53
    Severa se protáhl ke střele, která byla zblokována mimo hrací plochu.

20:00

První dějství je minulostí a zatím čekáme v rámci 4. semifinále na první branku, a že těch šancí ke skórování bylo požehnaně! Táborští měli k dispozici hned čtyři početní výhody, ale ani jednu nedokázali přetavit v gól. Havířov měl zase k dispozici trestné střílení, ve kterém uspěl Matěj Žajdlík v brance Tábora.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:45
    Zeman navezl z levé strany touš k Sachrovi, ten ji raději přikryl do své rukavice.

21:05
    AZ se oproti první třetině snaží o častější útočení, Tábor nemá již takový nápor jako předtím.

22:05
    Velmi dlouho sváděla obě mužstva souboj o kotouč, který nakonec od mantinelu vyšťourali hosté.

23:36
    Prášek se dostal do obrovské šance v blízkosti havířovské klece. Pohrál si kotoučem a vypálil ale jen do míst, kde byl připraven Sachr!

23:55
    Ondřej Ševčík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

24:55
    První minutu oslabení AZ zvládá velmi dobře, Tábor se nedostal k souvislému tlaku.

25:56
    Hosté v plném počtu. Ani pět početních výhod nestačilo Jihočechům k tomu, aby rozvlnili síť!

26:13
    David Sachr opět podržel svůj tým, když vyzrál na další nebezpečnou ránu z pravé strany, poté se Kohouti k dorážce již nedostali.

27:01
    Zkušený Kamil Černý nahodil hrací předmět na Sachra, ten jej vyrazil před sebe, kde číhal Šulek, jenže toho kotouč trefil do nohy.

27:53
    Krliš rozvlnil boční síťku u Sachrovy klece, stále čekáme na úvodní branku.

28:52
    Žajdlík si bez problémů pohlídal střelu, která mířila doprostřed jeho svatyně.

29:01
    Zakázané uvolnění domácích, hosté mohou zahrozit.

29:46
    Zíb vybídl k zakončení jeho spoluhráče, který jen o kousek minul havířovskou klec! Sachr se jen ohlédl za letícím pukem.

30:31
    Tvrdou ránu od modré vyslal Valenta, jen ale prosvištěla kolem táborského brankoviště.

31:35
    Více než polovina základní hrací doby je za námi, stále platí stav 0:0, a to i přes velké šance na obou stranách.

32:33
    Poměrně dlouhý čas trvalo než si Sachr upravil svou výstroj, nicméně se může pokračovat ve hře.

33:25
    Domácí pokračují v náporu, následuje další vhazování po levici Sachra.

34:05
    Matěj Gajdolín – 2 min., podrážení.

35:05
    Frankovi utekl kotouč z útočného pásma, Tábor si může oddechnout.

35:45
    Zadražil se šikovně zmocnil hracího předmětu a dostal jej daleko od své branky.

36:06

37:05
    Další dlouhý souboj o puk u mantinelu zvládli lépe domácí, kteří se tak usazují v útočném pásmu.

37:40
    Plášil trefil před brankou clonícího spoluhráče, od kterého se ale puk odrazil mimo havířovskou klec.

38:18
    Z levé strany poté vyzkoušel Sachra Milfait, maskovaný muž hostů je ale stále bezchybný.

39:01
    Právě byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:07
    Tomáš Franek – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

39:50
    Sachr zůstal ležet na ledě po dalším z náročných zákroků, nicméně se rychle oklepal a bude nadále v pohotovosti, jelikož táborští jsou velmi nebezpeční.

40:00

Také druhá perioda dnešního mače patří do stránek historie, ani během této dvacetiminutovky nebyla k vidění branka. Oproti první třetině, bylo k vidění méně šancí. Zatím to tak vypadá, že se možná rozhodne až v prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 19:34.

40:01

40:52
    Milfait se snažil proháčkovat proti přesile hostů, neúspěšně.

41:40
    Havířov se osvobodil ze sevření Tábora jen za cenu icingu. Domácí dnes mají obrovskou chuť po vítězství.

42:43
    Tábor právě vstřelil branku!
    Autorem gólu na 1:0 je TOMÁŠ HAJIČ, který dorazil Práškovu střelu z bezprostřední blízkosti za záda Davida Sachra. Asistence: Lukáš Prášek.
    42:43 Tomáš HAJIČ - 1:0

43:45
    Kohouti motají AZ, které muselo čelit výpadu Jiřího Severy, jehož pokus odrazil Sachr svou rukou!

44:30
    Havířov více otevřel hru, což znamenalo prostor na levé straně pro táborské, kteří ihned vypálili na branku Slezanů.

45:22
    Dnešní utkání sleduje 3 433 diváků!

46:02
    Hosté se snaží útočit, zatím si ale nevypracovali větší příležitost.

46:05
    Jakub Matušík – 2 min., nedovolené bránění.

47:15
    Přesilová hra se AZetu vůbec nevede, domácí se zatím brání velmi dobře.

47:49
    Havířov právě vstřelil branku!
    Autorem vyrovnávací branky je ŠIMON KRATOCHVIL, jenž se nejlépe zorientoval v brankovišti a zavěsil kotouč do sítě Tábora. Asistence: Jiří Karafiát a Dominik Pawliczek.
    47:49 Šimon KRATOCHVIL - 1:1

48:01
    Obrovská šance Havířova, hosté napálili levou Žajdlíkovu tyčku!

48:33
    Matěj Žajdlík – 2 min., podrážení, odpyká Rudolf Huna.

49:30
    Velmi dlouho si hosté pohrávali s kotoučem, než se odhodlali ke střele, která branku domácích neohrozila.

50:34
    Domácí v plném počtu, Tábor přežil i tuto horkou chvilku v podobě oslabení. Havířov vyrovnávací branka nakopla a nyní je velmi aktivní směrem dopředu.

51:01
    Zadražil se dostal do samostatného úniku, nedokázal však zvednout kotouč přes Sachrův beton!

51:30
    Maskovaný muž v brance hostů opět v akci, tentokrát si povyskočil a do rukavice chytil vysoko letící puk.

52:10
    Kohouti se dostali opět do tlaku, navíc je žene velká podpora domácích fanoušků.

53:30
    AZ musí vynaložit velké úsilí, aby se v závěru základní hrací doby ubránil. Domácí se snaží rozhodnout.

54:30
    Pokus táborských z pravé strany vychytal připravený Sachr.

55:05
    Opět se velmi dlouho válčilo o kotouč u mantinelu, nakonec byli úspěšnější hosté.

55:35
    Hajič vybídl k teči před havířovskou klecí spoluhráče, od jehož hole hrací předmět přeletěl Sachrovu svatyni.

56:46
    Tábor právě vstřelil branku! Tlak domácích hokejistů byl v posledních minutách enormní a jeho vyústěním je dost možná vítězný gól, který si připisuje z dorážky LUKÁŠ PRÁŠEK. Asistence: Tomáš Hubata, Adam Zeman.
    56:46 Lukáš PRÁŠEK - 2:1

57:45
    Havířovu se nyní velmi špatně bruslí, zdá se, že jsou Slezané velmi vyčerpaní.

58:01
    Právě byly oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:10
    Havířov to zkouší v šesti, Sachr je na střídačce!

58:25
    Po dlouhé poradě všech arbitrů byl odvolán gól Tábora! Lukáš Prášek trefil přes celé kluziště odkrytou klec AZetu. Ačkoliv se puk evidentně odrazil do vnitřního oblouku branky a oba arbitři signalizovali gól, o chvíli později bylo po dohadech a „schůzce“ rozhodčích všechno jinak. Domácí fanoušci za to zasypali led různými předměty. Stav tak zůstává 2:1 pro Tábor.
    Neuznaný gól do prázdné havířovské branky

59:22
    Právě mohlo být srovnáno! Havířovský útočník totiž byl zcela sám před Žajdlíkem, ten vyrazil jeho střelu mimo nebezpečí!

59:30
    Oddechový čas pro tým AZ Havířov, který pokračuje ve hře bez brankáře.

59:50
    Suchánek inkasoval od jednoho z havířovských tvrdou ránu, vylučovat se ale nebude a AZ má nyní obrovský tlak.

60:00
    Tomáš Franek – 2 min., hrubost,
    Daniel Spratek – 2 min., hrubost.

60:00
    Karel Plášil – 2 min., hrubost,
    Jakub Suchánek – 2 min., hrubost.

Je konec! Tábor zvládl i druhý zápas na domácím ledě a srovnal stav série na 2:2. Nutno podotknout, že Tábor byl po většinu utkání lepším mužstvem a zaslouženě zvítězil. Velmi napínavá byla závěrečná perioda, ve které nejprve otevřel skóre Tomáš Hajič (TAB) přesnou dorážkou. Na tento gól odpověděli hosté zásluhou Šimona Kratochvila, ale poté Tábor rozjel obrovskou melu, na kterou AZ již nestačil. Vítězný gól zaznamenal nakonec Lukáš Prášek, jenž byl důrazný před klecí hostů. Následně ještě trefil odkrytou klec při havířovské powerplay, ale gól byl po poradě rozhodčích odvolán. Nicméně i tak Kohouti dnešní utkání zvládli a Havířově mohou otočit sérii na svou stranu.

Děkuji za sledování a u hokejové 2. ligy na počtenou! (20:21:39)

Tadeáš Podolka

Branky a nahrávky: 43. Hajič (Prášek), 57. Prášek (Hubata, A. Zeman) – 48. Kratochvil (Karafiát, Pawliczek)