Atlético – Dortmund 2:1 (kon.) | PSG – Barcelona 2:3 (kon.)
2:3 (0:1)
FC Barcelona
Středa 10.04.2024, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Liga mistrů • Čtvrtfinále

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:8. (22:58:57)

Druhá půle přinesla parádní podívanou s obraty na obou stranách. Domácímu mužstvu se povedl ten první, když se díky dvěma slepených brankám ujalo vedení, jenže tomu příliš dlouho nevydrželo. Krátce po hodině hry bylo podruhé srovnáno a v 77. minutě rozhodl o výhře Barcelony Andreas Christensen, jenž byl v tu chvíli na hřišti sotva dvě minuty. Dalších gólů se už diváci nedočkali a tak si hosté povezou na Pyrenejský poloostrov slibný náskok, avšak nezapomínejme, že jsme pořád pouze v poločase. Odveta, která se hraje za týden a na kterou vás zvu, bude hodně napínavá.

90+4

90+3
    Který si ve velkém klidu pohlídal gólman Barcelony.

90+3
    Kylian Mbappé to nyní zkusil z dálky, zblokovaný míč minul pravou tyč a následuj roh.

90+2
    Marc-André ter Stegen bez větších problémů chytá letící balón do rukavic.

90+1
    Kylian Mbappé byl dobře obsazený, na míč tak domácí snajpr čekal marně.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje jen čtyři minuty.

90
    Bradley Barcola se snažil křižnou přihrávkou za sebe najít nabíhajícího spoluhráče, to se mu ale nepovedlo.

89
    Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Fermín López). Zatímco domácí hráč dostal žlutou kartu za faul, ten hostující zřejmě za nějaké poznámky.

89
    Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Lucas Beraldo).

88
    Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Andreas Christensen). Takže hostující patnáctka se do statistiky zapíše i takto. Kartu inkasuje za faul na Emeryho.

87
    Ousmane Dembélé poslal střílený centr před poloodkrytou bránu Barcelony, Kylian Mbappé se snažil dostat k hlavičce, ale na míč nedosáhl.

86
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
    ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Gonçalo Ramos.

86
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Fermín López.

84
    Hodně nepřesný centr domácích končí vedle soupeřovy brány. Hráči se ještě dožadují odpískání faulu, hlavní arbitr však po poradě s VAR nařizuje odkopl od brány.

82
    Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Pau Cubarsí). Hra se obrací, nedovoleně si počínali hosté a to dokonce za žlutou kartu.

81
    Katalánci mohou šetřit čas, neboť si vynutili faul na útočné polovině. Pospíchat jistě nebudou.

79
    Domácí dlouho drželi míč ve vápně hostů, ale žádný z hráčů se ke střele neměl.

Petr Frömel

Branky: 48. Dembélé, 51. Vitinha (F. Ruiz) – 37. Raphinha, 62. Raphinha (Pedri), 77. Christensen (Gündoğan)

Karty:   65. Vitinha (PSG), 89. Beraldo (PSG) – 34. Roberto (BAR), 82. Cubarsí (BAR), 88. Christensen (BAR), 89. F. López (BAR)

Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:8.
    Paris Saint-Germain: Donnarumma – Marquinhos (C), L. Hernández, Beraldo, N. Mendes – I Kang-in (61. Zaïre-Emery), Vitinha, F. Ruiz (86. G. Ramos) – Dembélé, Asensio (46. Barcola), K. Mbappé.
    Náhradníci: K. Navas, Tenas – Škriniar, Ugarte, Pereira, Soler, Mayulu, Kolo Muani, Zague.

Trenér: L. Enrique.

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo – Roberto (C) (61. Pedri), F. de Jong (75. Christensen), Gündoğan (86. F. López) – Yamal (61. Félix), Lewandowski, Raphinha (76. F. Torres).
    Náhradníci: Peña, Astralaga – I. Martínez, Alonso, Fort, Romeu, Roque.

Trenér: X. Hernández.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (všichni ENG)

Diváci: 47 470
    Úterý 16.04.2024
    Barcelona - PSG 1:4

Branky: 12. Raphinha (Yamal) – 40. Dembélé (Barcola), 54. Vitinha (Hakimí), 61. K. Mbappé (pen.), 89. K. Mbappé

Karty:   40. I. Martínez (BAR), 50. Lewandowski (BAR), 64. Gündoğan (BAR), 90+7. Raphinha (BAR), 90+7. F. López (BAR) – 40. K. Mbappé (PSG), 45+1. F. Ruiz (PSG), 62. Marquinhos (PSG), 87. Donnarumma (PSG)   29. R. Araújo (BAR)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:12.