Florida – Boston 1:5 (kon.)
Florida Panthers
1:5 (0:0, 1:3, 0:2) Stav série: 0:1
Boston Bruins
Úterý 07.05.2024, 02:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL • Semifinále V. konference

Díky povedené druhé třetině dokázal vyhrát Boston tento úvodní zápas druhého kola Východní konference na ledě Floridy 5:1. Jeremy Swayman podal velmi dobrý výkon. (05:20:31)

Statistika
    Střely na bránu: 40 – 29 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 24 – 18

Sergej Bobrovskij (FLA) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 58:18
    Jeremy Swayman (BOS) – 39 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,5 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Pavel Zacha (BOS) – 0+2, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:38
    David Pastrňák (BOS) – 0+1, +2 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:03

1. Jeremy Swayman (BOS) 39 zákroků
    2. Mason Lohrei (BOS) 0+2
    3. Pavel Zacha (BOS) 0+2

59:27
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Parker Wotherspoon – 2 min., vysoká hůl.

59:11
    Sergej Bobrovskij si poradil se střelou od modré čáry, nebyl to špatný pokus.

59:00
    Poslední minuta hry v tomto zápase.

58:38
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Evan Rodrigues – 2 min., sekání.

58:24
    James van Riemsdyk vedl útočnou akci Bostonu, ale zakončit nedokázal.

58:06
    Florida se usadila v útočném pásmu, Jeremy Swayman si snadno poradil se střelou od modré čáry.

57:00
    V poklidném tempu se utkání dohrává, sledujeme klidnější pasáž hry.
    56:38 Jake DEBRUSK - 1:5

56:38
    5/6
    Boston právě vstřelil branku!
    Poměrně snadno dostal kotouč do prázdné branky soupeře JAKE DEBRUSK. Asistence: Brad Marchand.
    Coyle C., Forbort D., Marchand B., McAvoy C., DeBrusk J.
    Tarasenko V., Reinhart S., Barkov A., Tkachuk M., Verhaeghe C., Montour B.

55:51
    Jeremy Swayman kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Hosté drží výrazný náskok.

55:32
    Hampus Lindholm minul branku soupeře, je z toho pouze zakázané uvolnění.

55:20
    Florida znovu bez brankáře.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:30
    Domácí hrají bez brankáře.

54:29
    Špatná rozehrávka Bostonu vrací hru před jeho branku. Jeremy Swayman musí být pozorný.

53:18
    Zacha vypracoval šanci pro Pastrňáka, který ještě hledal spoluhráče. Kombinace hostům nevyšla podle přestav.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 32. M. Tkachuk (Barkov) – 33. Geekie (Zacha, Pastrňák), 37. Lohrei (P. Wotherspoon, Zacha), 40. Carlo (Coyle, Frederic), 48. Brazeau (J. van Riemsdyk, Lohrei), 57. DeBrusk (Marchand)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad, Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Verhaeghe, Barkov, M. Tkachuk – Luostarinen, Lundell, Reinhart – Rodrigues, Stenlund, Tarasenko – Cousins, Lorentz, Okposo.
    Trenér: Paul Maurice

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – H. Lindholm, McAvoy, Lohrei, Carlo, Forbort, P. Wotherspoon – Marchand, Coyle, DeBrusk – Zacha, Geekie, Pastrňák – J. van Riemsdyk, Frederic, Brazeau – Beecher, P. Brown, Maroon.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – MacPherson, Tobias

Diváci: 19 275