Varnsdorf – Příbram 0:0 (17:00) | Jihlava – Žižkov 0:0 (17:00) | Prostějov – Opava 0:0 (17:00)
Vyškov – Líšeň 0:0 (17:00) | Brno – Kroměříž 0:0 (17:00) | Chrudim – Olomouc B 0:0 (17:00)
Táborsko – Dukla Praha 0:0 (17:00) | Sparta B – Vlašim 0:0 (17:00)
před zápasem
FC Vysočina Jihlava
0:0 (-:-)
FK Viktoria Žižkov
Neděle 19.05.2024, 17:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 29. kolo
Vsaďte si
Videopřenos

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá jedenáctá Vysočina desátý Žižkov. Hosté doposud vyhráli deset zápasů, v šesti případech jejich duel skončil dělbou bodů. Na svém kontě tak mají 36 bodů. Pražané vstřelili 42 branek a 48 jich inkasovali.
    Domácí zvítězili v devíti případech, osm utkání skončilo remízou. Na svém kontě tak mají 35 bodů. Jihlavané mají vyrovnanou bilanci vstřelených a inkasovaných branek a to 40.

A jak si oba celky v uplynulém kole?
    Žižkov doma v neděli 12. května přivítal Varnsdorf. Domácí se dostali do vedení ve 27. minutě, když se trefil Richter. Za hosty srovnal v 49. minutě Gembický. Duel tak skončil po remíze 1:1 dělbou bodů.

FK Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf 1:1 (1:0)
    Branky: 27. M. Richter – 49. Gembický.
    ŽK: 37. Broukal – 20. Vojta, 55. Kříž, 90+1. Kubista.
    Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Pospíšil.
    FK Viktoria Žižkov: Bajza – M. Richter, Broukal, Tregler, Klusák – Petrák, Jirásek (C) – Muleme (66. Řezáč), Sixta (73. Rosa), Batioja (90+3. Kozojed) – Sodoma (66. Toula).
    Náhradníci: Kotek – Hönig, Ret.
    Trenér: Marek Nikl.
    FK Varnsdorf: Pešl – Vlk, Polyák, Kubista (C), Juzvak – Kosař, Kříž (83. Dufek), Stránský – Samko (87. Rudnytskyy), Vojta (90+1. Adeleke), Gembický (87. Podzimek).
    Náhradníci: Vaňák – Kubr.
    Trenér: Miroslav Holeňák.

Vysočina cestovala v sobotu 11. května do Příbrami. Hosté se dostali do vedení ve 48. minutě, když se prosadil Franěk. Domácí celek v 71. minutě se dočkal vyrovnání, když pokutový kop proměnil kapitán Hušbauer. Oba celky si tam po remíze 1:1 připsaly do tabulky jeden bod.

FK Příbram – FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)
    Branky: 71. Hušbauer (pen.) – 48. T. Franěk.
    ŽK: 74. Piško.
    Rozhodčí: Pechanec – Šimáček, Černoevič.
    FK Příbram: Melichar – Brabec (65. Nkwinga), Jahić, Fišl, Antwi – Coňk, Švestka – F. Matoušek, Hušbauer, Nečas – Fall (81. Čejka).
    Náhradníci: Bleha – Dudl, Elshaal, Hošek, Hudec.
    Trenér: Jiří Kohout.
    FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Piško, Vedral, Farka (89. Tureček) – Pešek, Lacko (76. Shudeiwa) – Křehlík (60. Svoboda), Šancl (60. Selnar), Franěk (60. Ogiomade) – Araujo-Wilson.
    Náhradníci: Mastný – Sagna.
    Trenér: David Oulehla.

Oba týmy se spolu v Jihlavě naposledy utkaly v neděli 1. května roku 2022. Hosté se dostali do vedení ve 2. minutě, když se trefil Vandas. Domácí srovnali krok v minutě 30., prosadil se Selnar. Pražané znovu vedli ve 43., trefil se Gabriel. Jihlavané srovnali v minutě 45. gólem Talla. Poprvé šla Vysočina do vedení v 50. minutě, když se prosadil Peřina. V 65. minutě srovnal Sixta. O výhře 4:3 rozhodl domácí Belaid v 88. minutě.

FC Vysočina Jihlava – FK Viktoria Žižkov 4:3 (2:2)
    Branky: 30. Selnar, 45. Tall, 50. Peřina, 88. Belaid – 2. Vandas, 43. Š. Gabriel, 65. Sixta.
    ŽK:74. T. Vlček – 49. Súkenník.
    Rozhodčí: Kotala – Dohnálek, Žurovec.
    FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, T. Vlček, Krčík, Peřina – Lacko (C) (85. Vedral), Tureček (73. Belaid) – Selnar (85. Musil), Zoubele, Fila (57. Křivánek) – Tall (73. Shudeiwa).
    Náhradníci: Vejmola – T. Svoboda.
    Trenér: Jan Kameník.
    FK Viktoria Žižkov: Halouska – Bazal, Žežulka, Š. Gabriel, Aggoun – Súkenník (C), Sixta (83. D. Richter) – Osmančík (53. Voltr), Batioja (53. Reteno Elekana), Novák (83. Jančura) – Vandas.
    Náhradníci: Soukup – Soungole, Kopičár.
    Trenér: Daniel veselý.

„Letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je enormně vyrovnaný a bohatý na překvapení. Opravdu každý může porazit každého. Těší nás, že jsme se vyhrabali z výsledkového trápení úvodních jarních kol a že jsme v uplynulých pěti zápasech vybojovali velmi cenných 8 bodů. Teď je na nás, abychom učinili poslední krok k udržení druhé nejvyšší soutěže pro Vysočinu,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent Pavel Mazánek.

„Fanoušci jsou naší oporou a 12. hráčem po celou sezonu. Jsou s námi v dobrém i zlém a já pevně věřím, že v neděli potřebné body společně vybojujeme. A získáme tak kýžený záchranářský klid před závěrečným kolem v Opavě. Všichni ještě máme v živé paměti poslední zápas minulé sezony, kdy jsme i díky velké podpoře diváků přehráli Vlašim a II. ligu jsme udrželi,“ zdůraznil pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Pavel Mazánek.

Jako hlavní rozhodčí bude utkání pískat Daniel Vokoun. Na čarách mu budou asistovat Petr Kotalík a Václav Ježek. Delegátem fotbalové asociace bude Petr Kolbaba a technickým delegátem Radim Adamec. (13:39:26)