Arsenal – Everton 2:1 (kon.) | Brentford – Newcastle 2:4 (kon.) | Brighton – Manchester Utd. 0:2 (kon.)
Burnley – Nottingham 1:2 (kon.) | Crystal Palace – Aston Villa 5:0 (kon.) | Chelsea – Bournemouth 2:1 (kon.)
Liverpool – Wolverhampton 2:0 (kon.) | Luton – Fulham 2:4 (kon.) | Manchester City – West Ham 3:1 (kon.)
Sheffield Utd. – Tottenham 0:3 (kon.)
Brentford FC
2:4 (0:3)
Newcastle United
Neděle 19.05.2024, 17:00 • Gtech Community Stadium, Brentford • Anglická Premier League • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Premier League. V tomto zápase 38. kola proti sobě nastoupí Brentford FC a Mewcastle United.

Newcastle United má 57 bodů po 37 zápasech, což stačí na aktuální sedmé místo v tabulce. Z posledních pěti zápasů tým bodoval ve třech, které jsou orámované porážkami. Naposledy United nestačili na Manchester United 2:3.

Brentford je v tabulce na šestnácté pozici, aktuálně má 39 bodů ze 37 utkání. Z posledních pěti zápasů bodoval tým ve čtyřech, zaznamenal jedinou porážku. Naposledy porazil Bournemouth 2:1. V poslední době se tomuto klubu navzdory špatnému postavení v tabulce daří.

Favoritem je hostující celek.

Brentford FC: Flekken – Roerslev, Jørgensen, Pinnock, Reguilón – Jensen, Nørgaard, Janelt – Mbeumo, Toney, Wissa.
    Náhradníci: Valdimarsson – Damsgaard, Ghoddos, Konak, Lewis-Potter, Maupay, Schade, Trevitt, Jarmoljuk.

Newcastle United: Pope – Krafth, Schär, Burn, L. Hall – Longstaff, Guimarães, Joelinton – J. Murphy, Isak, Barnes.
    Náhradníci: Dúbravka – Almirón, Anderson, Dummett, A. Murphy, Ritchie, Trippier, J. White, C. Wilson.

1

1
    Utkání začalo, domácí hrají v červenobílých dresech, hosté mají zelené.

2
    Brentford právě vstřelil branku!
    Po rychlé akci se domácí celek dostává do vedení, jenže Mbeumo přihrával spoluhráči do ofsajdu, zakončení, jehož autorem byl IVAN TONEY sice bylo přesné, ale gól neplatí. Asistence: Bryan Mbeumo.

5
    Domácí celek se usadil na polovině soupeře, kde kombinuje.

6
    Domácí hráč se dostal do zakončení, ale rána končí výrazně vedle branky. Gólman ani zasahovat nemusel, jen kontroloval hru.

7
    Nick Pope rychle rozehrál od své branky a poslal balon až na polovinu soupeře.

8
    Emil Krafth dokázal na poslední chvíli zastavit nebezpečně vypadající akci soupeře. Dobře si počínala obrana domácích.

9
    Ivan Toney měl na kopačce úvodní braku utkání, ale tváří v tvář nedokázal prostřelit brankáře.

10
    Joelinton si vypracoval velkou šanci na druhé straně, ale po šikovné přihrávce spoluhráče napříč vápnem vypálil hodně nepřesně.

11
    Po nepřesném zakončení United bude rozehrávat domácí brankář, rozhodl se pro přihrávku na obránce. Ti se pokouší něco vymyslet.

12
    Brentford má problémy s rozehrávkou poblíž své brance, ale nakonec situaci dokázal uklidnit brankář. Mark Flekken.

15
    Úvodní čtvrthodina hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, který nabízí více zajímavých šancí na straně domácích.

17
    Souboje o balon se odehrávají především na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce nyní chybovat, sledujeme klidnější pasáž hry.

17
    Mathias Jensen to zkoušel individuálně, ale jeho rána míří vedle branky. Nick Pope bude rozehrávat od své branky.

18
    Bruno Guimarães fauloval při souboji o balon soupeře, a tak budou hrát domácí fotbalisté.

20
    Začala dvacátá minuta, sledujeme zatím v rámci soutěže podprůměrný fotbal, který mnoho zajímavých momentů nenabídl.

21
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Krásná akce hostů, kteří se dostávají do vedení. Bruno Guimarães poslal centr před branku a výborně hlavou usměrnil balon do branky obranou neobsazený HARVEY BARNES. Asistence: Bruno Guimarães.
    21. Harvey BARNES - 0:1

23
    Hostující celek pokračuje dál v aktivní hře a tlačí se do střeleckých pozic. Rána byla zblokovaná na rohový kop.

24
    Nakrátko byl rozehraný rohový kop, Jacob Murphy pálil a Mark Flekken kryje snadno balon.

25
    Sean Longstaff sice dostal míč do branky, ale předcházel tomu ofsajd, branka platit nemůže.

28
    Joelinton po faulu na soupeře dostává žlutou kartu, jeho důraznou hru odnesl po faulu na polovině hrací plochy domácí Mathias Jensen.

29
    Domácí fotbalisté se jen těžko dostávají do střeleckých pozic. více ze hry mají hosé.

31
    Balon končí u domácího brankáře, Mark Flekken rychle rozehrál na spoluhráče, kteří však kombinaci poněkud zastavili.

33
    Emil Krafth vedl akci hostujícího celku, ale v rozhodující moment si dobře počínala obrana Brentfordu.

34
    Další akce hostů, dlouhý míč za obranu, ale k zakončení se tým United nedostal.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce poločasu, spokojenější mohou být hosté.

37
    Nyní už by mělo být všechno v pořádku a hostující celek přidává další branku, po skvělém pasu Isaka se střelou do odkryté části branky trefuje osamocený JACOB MURPHY. Asistence: Alexander Isak.
    37. Jacob MURPHY - 0:2

38
    Destrukce domácí obrany pokračuje dál, hosté přidávají další branku. Domácí na své polovině ztratili balon, z čehož těžili hráči Newcastlu. Po dobrém pasu dokázal prostřelit brankáře ALEXANDER ISAK. Asistence: Bruno Guimarães.
    38. Alexander ISAK - 0:3

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, který vyšel jednoznačně hostům.

42
    Newcastle rozehrával volný kop, přímá střela nebyla povedená, balon zblokovala zeď.

44
    Newcastle United kombinuje na své polovině, kde se pokouší něco vymyslet. Pokud o přenesení hry nevyšel.

45
    Začala poslední minuta hry v poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví vzhledem k zásahům VAR.

45
    Žlutá karta pro tým Brentford FC (Ivan Toney).

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

45+1
    Celkem pět minut se nastavuje k poločasu vzhledem k tomu, že několikrát byl v akci VAR.

45+2
    Alexander Isak mohl navýšit vedení hostujícího celku, ale pokus o střelu končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

45+3
    Domácí Brentford se pokouší něco vymyslet, ale hlavička končí nad.

45+4
    Od své branky bude po nepřesné akci rozehrávat hostující brankář. Nutno dodat, že s rozehrávkou nikam nepospíchá.

45+5
    Žlutá karta pro tým Brentford FC (Mathias Jensen).

45+5

Hostující celek vede na půdě soupeře 3:0 a má tento duel velmi dobře rozehraný.

46

46
    Zdá se, že ani jeden celek během poločasové přestávky neprovedl žádné střádání.

47
    Rohový kop rozehrávat rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala snadno poradit.

48
    Uvidíme, zda se domácím podaří zápas ještě nějak zdramatizovat. Zatím mají hosté duel pevně ve svých rukou.

48
    Z ničeho nic udeřil domácí celek a je to jen o dvě branky. Yoane Wissa přenechal balon spoluhráči ve vápně, odkud brankáře soupeře snadno prostřelil VITALY JANELT. Asistence: Yoane Wissa.

50
    Domácí cítí šanci se zápasem něco udělat, chtějí rychle navázat na tento moment.

51
    Žlutá karta pro tým Brentford FC (Yoane Wissa).

53
    Žlutá karta pro tým Newcastle United (Daniel Burn).

54
    Tvrdých zákroků za hranicí pravidle nyní přibývá, sudí řeší situace kartami.

55
    Deset minut hry uplynulo z druhého poločasu, domácím se podařilo snížit a Brentford chce s výsledkem něco udělat.

56
    Hostující celek rozehrává na své polovině, ale nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice.

58
    Na obou stranách se intenzivně rozcvičují hráči, uvidíme, kdo a kdy bude střídat.

60
    Christian Nørgaard se dopusitl faulu kousek před velkým vápnem, což neuniklo pozornosti rozhodčího. Volný kop pro hosty.

61
    Fabian Schär zakončoval. Jeho rána byla zblokovaná, následný pokus už nebyl přesný. Mark Flekken bude rozehrávat.

62
    Ivan Toney měl obrovskou šanci, mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale jeho pokus zastavil brankář.

63
    Střídání v týmu Brentford FC:
    ze hřiště odchází Mads Roerslev, přichází Sámán Ghoddos,
    ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Mikkel Damsgaard.

65
    Střídání a to hned dvojité provedl domácí celek, ale zatím se to na hře příliš neprojevilo.

67
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme hru převážně na polovině.

68
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Elliott Anderson,
    ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Miguel Almirón.

70
    A je to jen o jeden gól. Nádhernou ránou ze střední vzdálenosti poslal balon přesně k tyči YOANE WISSA. Gólman neměl nárok. Asistence: Ivan Toney.

71
    Vypadá to, že domácí trenér pošle do hry další útočně laděné hráče, aby se pokusili vyrovnat stav utkání.

73
    ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Kevin Schade,
    ze hřiště odchází Sergio Reguilón, přichází Neal Maupay.

75
    Vypadá to, že hostující celek bude rozehrávat pokutový kop po kontaktu hráče se soupeřem.

76
    Na první pohled to však vypadalo, že ke kontaktu nedošlo. Uvidíme, co na to VAR.

76
    Ke kontaktu nakonec došlo, ale před pokutovým územím, penalto to nebude. Jen volný kop.

77
    Na první střelu domácí brankář sice dosáhl, ale na dorážku už byl krátký. Poměrně snadnou branku nyní vstřelil BRUNO GUIMARÃES.
    77. Bruno GUIMARÃES - 2:4

79
    Hostující celek udělal důležitý krok k tomu, aby tento duel vyhrál. Nyní vedou United o dvě branky.

80
    ze hřiště odchází Joelinton, přichází Kieran Trippier,
    ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Callum Wilson.

81
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, jen těžko se nyní domácí celek dostává přes polovinu soupeře. Hosté hrají takticky velmi dobře.

82
    Jegor Jarmoljuk se rozcvičuje a podle všeho za malý moment půjde do hry.

83
    ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Jegor Jarmoljuk.

84
    Diváci v tomto zápase viděli už šest branek. Hostující celek potvrzuje roli papírového favorita.

85
    Lewis Hall hledal před brankou spoluhráče, ale obrana domácích si počínala velmi dobře.

86
    Jegor Jarmoljuk si ukazoval prostor, kam by chtěl dostat míč, ale jeho kolega poslal pas nepřesně.

86
    Domácí sice rozehrávali rohový kop, ale k výraznější příležitosti se nepropracovali.

88
    V poklidném tempu se dohrává tento zápas 38. kola Premier League.

90
    Začala poslední minuta hry v tomto zápase, uvidíme, kolik sudí nastaví.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90+1
    Sudí nastavuje k druhému poločasu celkem sedm minut, což je dost vzhledem k průběhu.

90+2
    Bryan Mbeumo leží na hrací ploše, inkasoval tvrdý souboj se soupeřem.

90+2
    ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Paul Dummett.

90+3
    Akce domácího celku nyní zastavil ofsajd. Hra je přerušená.

90+5
    Žlutá karta pro tým Brentford FC (Neal Maupay). Domácí hráč dostává kartu po faulu na brankáře.

90+5
    Emil Krafth byl v souboji hodně důrazný, ale nakonec kartu nedostal.

90+6
    Žlutá karta pro tým Newcastle United (Nick Pope).

90+8

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:11.

Hostující celek vyhrává tento zápas 4:2 především díky skvělému prvnímu poločasu, který vyhrál 3:0. Domácí zápas zdramatizovali, ale nedokázali otočit ani srovnat. (20:00:05)

Jan Prošek

Branky: 48. Janelt (Wissa), 70. Wissa (Toney) – 21. Barnes (Guimarães), 37. J. Murphy (Isak), 38. Isak (Guimarães), 77. Guimarães

Karty:   45. Toney (BRF), 45+5. Jensen (BRF), 51. Wissa (BRF), 90+5. Maupay (BRF) – 28. Joelinton (NEW), 53. Burn (NEW), 90+6. Pope (NEW)

Brentford FC: Flekken – Roerslev (63. Ghoddos), Jørgensen, Pinnock, Reguilón (73. Maupay) – Jensen (63. Damsgaard), Nørgaard, Janelt (73. Schade) – Mbeumo, Toney, Wissa (83. Jarmoljuk).
    Náhradníci: Valdimarsson – Konak, Lewis-Potter, Trevitt.

Newcastle United: Pope – Krafth, Schär (90+2. Dummett), Burn, L. Hall – Longstaff, Guimarães, Joelinton (80. Trippier) – J. Murphy (68. Almirón), Isak (80. C. Wilson), Barnes (68. Anderson).
    Náhradníci: Dúbravka – A. Murphy, Ritchie, J. White.