Arsenal – Everton 2:1 (kon.) | Brentford – Newcastle 2:4 (kon.) | Brighton – Manchester Utd. 0:2 (kon.)
Burnley – Nottingham 1:2 (kon.) | Crystal Palace – Aston Villa 5:0 (kon.) | Chelsea – Bournemouth 2:1 (kon.)
Liverpool – Wolverhampton 2:0 (kon.) | Luton – Fulham 2:4 (kon.) | Manchester City – West Ham 3:1 (kon.)
Sheffield Utd. – Tottenham 0:3 (kon.)
Manchester City
3:1 (2:1)
West Ham United
Neděle 19.05.2024, 17:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 38. kolo

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 16:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 4:12. (19:06:31)

V dnešním zápase měl Manchester City trvalou převahu od začátku do konce. Už v osmnácté minutě vedl 2:0 díky dvěma trefám Phila Fodena, v závěru poločase ale fantastickou brankou prosadil Mohammed Kudus a bitvu o titul mírně zdramatizoval.

West Ham se ale po přestávce nebyl schopen dostat na útočnou polovinu a v 59. minutě ještě inkasoval i z kopačky Rodriho. V závěru zápasu se pak prosadil i Tomáš Souček, ten se ale po rohovém kopu trefil jasně rukou, branka českého záložníka tak nemohla být uznána.

Okamžitě po závěrečném hvizdu domácí fanoušci vtrhli na hřiště, Manchester City slaví čtvrtý mistrovský titul v řadě, celkově desátý v klubové historii!

Tým Pepa Guardioly ovládl Premier League s náskokem dvou bodů na Everton, navíc může obhájit i anglický double, neboť příští týden se ve finále FA Cupu utká s městským rivalem Manchesterem City a bude ohromným favoritem.

90+5

90+5
    Fanoušci už jsou nashromážděni v těsné blízkosti hřiště.

90+4
    Ještě zbývá něco málo přes minutu, domácí si stále přihrávají na vlastní polovině, všichni, kteří přejí Manchesteru City, už se těší na oslavy.

90+3
    Nastavený čas se zatím odehrává jen ve středu hřiště.

90+1
    Rozhodčí Brooks oddaluje mistrovské oslavy na Etihad Stadium o pět nastavených minut.

90+1
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Mateo Kovačić.

90
    Na trávníku se svíjí v bolestech Phil Foden, místo něj se do hry chystá Mateo Kovačić.

88
    West Ham právě vstřelil branku! Hosté se dostali k rohovému kopu, po němž skóroval TOMÁŠ SOUČEK, ovšem jednoznačně rukou, branka je tak po kontrole u videa odvolána.

86
    Střídání v týmu West Ham United:
    ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Danny Ings.

85
    Jeremy Doku se pokusil o elegantní průnik do pokutového území, k zakončení se ale nedostal.

84
    Na centr De Bruyneho si naskočil Haaland u přední tyče a těsně minul tu vzdálenější!

83
    Kevin De Bruyne byl na levém křídle faulován Paquetou, následovat bude tzv. „zkrácený roh“.

83
    Po rohovém kopu Dokua se míč vrátil k Belgičanovi, tomu pak nevyšel průnik do pokutového území, když neudržel stabilitu.