Sassuolo – Cagliari 0:2 (kon.) | Monza – Frosinone 0:1 (kon.) | Udinese – Empoli 1:1 (kon.)
Inter – Lazio 1:1 (kon.) | AS Řím – Janov 1:0 (kon.)
Udinese Calcio
1:1 (0:0)
Empoli FC
Neděle 19.05.2024, 15:00 • Dacia Arena, Udine • Italská Serie A • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Udinese

Oba dnešní soupeři jsou dvě kola před koncem namočeni do sestupu. Ten domácí má vše ve svých rukou, v případě vítězství si může zajistit setrvání v nejvyšší italské soutěži. Na svém trávníku se mu však vůbec nedaří, z osmnácti klání vybojoval jedinou výhru a deset remíz, což mu vyneslo třináct bodů, vstřelil jen dvacet branek, osmadvacet pak inkasoval. V posledním duelu před svými fanoušky hrál nerozhodně 1:1 s Neapolí.
    Ital Lorenzo Lucca je díky osmi zásahům nejlepším střelcem mužstva.

Empoli

Hosté jsou na první příčce znamenající sestup, navíc pod nimi předposlední Sassuolo je horší pouze o bod, ale na druhou stranu na čtrnáctou Veronu mají pouze dvoubodovou ztrátu, což ukazuje na vekou vyrovnanost v této části tabulky. Mimo svůj stadion si hráči Empoli přivezli z osmnácti zápasů patnáct bodů a to díky čtyřem výhrám a třem remízám, do černého pálili ve třinácti případech a třicet branek inkasovali. Nyní drží hodně špatnou sérii pěti venkovních porážek za sebou, kdy inkasovali osm branek, zatímco neskórovali v jediném případě. Podaří se jim dnes smůlu prolomit?

Vzájemné zápasy

Z pěti posledních soubojů na trávníku Udinese se třikrát z výhry radoval domácí mančaft, jednou skončil duel nerozhodně, ten zatím úplně poslední, a v jednom případě zvítězilo Empoli.

Udinese Calcio: Okoye – Pérez, Bijol, T. Kristensen – Ehizibue, Walace (C), Payero, Kamara – Samardžić, Success – Lucca.
    Náhradníci: Mosca, Padelli – Ebosele, Ferreira, Abankwah, Tikvić, Palma, Kabasele, Giannetti, Zemura, Pereyra, Zarraga, Pejičić, Davis, Brenner.
    Trenér: F. Cannavaro.

Empoli FC: Caprile – Bereszyński, Ismajli, Luperto (C) – Gyasi, S. Bastoni, Grassi, Máleh, Pezzella – A. Cerri, Cancellieri.
    Náhradníci: Perisan, Seghetti – Gogličidze, Walukiewicz, Cacace, Kovalenko, Ră. Marin, Fazzini, Żurkowski, Shpendi, Caputo, Niang, Destro, Cambiaghi.
    Trenér: D. Nicola.

Rozhodčí: D. Orsato – C. Carbone, A. Giallatini.

1

3
    Hosté po faulu soupeře rozehráli standardku na jeho polovině, šanci si ale nevypracovali.

4
    Žlutá karta pro tým Empoli FC (Alberto Grassi).

5
    Isaac Success zůstává ležet na hrací ploše, hra je přerušena.

7
    Střídání v týmu Udinese Calcio:
    ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Brenner. Zranění se ukázalo býti vážnějšího charakteru a domácí hráč s číslem sedm odstupuje ze hry hned v úvodu utkání.

9
    Hra pokračuje u středové lajny, daleko od obou gólmanů.

11
    Domácí rozehráli rohový kop, Walace se dostal k odraženému míči, jenž si zpracoval, ale následně adresoval vysoko nad břevno.

14
    Elia Caprile byl ve střehu a letící míč vyboxoval do bezpečné vzdálenosti od své brány.

16
    Do šance se dostával Matteo Cancellieri, skluzem mu v zakončení zabránil jeden z navrátivších se hráčů Udinese.

19
    Útočná snaha domácím hráčům moc nevyšla, balón putuje za postranní lajnu a Elia Caprile s rozehrávkou pospíchat nebude.

21
    Míč putuje znovu k brankáři Empoli, který jej odkopává do bezpečné vzdálenosti.

23
    Thomas Kristensen zcela jasně strčil do protihráče před sebou, zbytečný faul přináší soupeři standardku.

23
    Přetažený balón však putuje daleko do zámezí, takto to Simone Bastoni jistě nechtěl.

25
    Walace nic nevymýšlel a svou pěknou střelu z dálky adresoval pod břevno, Elia Caprile se však natáhl a míč vyrazil.

27
    Simone Bastoni inkasoval nepříjemný zásah do hlavy, soupeř však za svůj prohřešek kartu nevidí.

29
    Znovu tu máme hráče ležícího na travnaté ploše, je to Alberto Cerri.

30
    Střídání v týmu Empoli FC:
    ze hřiště odchází Alberto Cerri, přichází M'Baye Niang.

30
    Takže i v tomto případě je nutná změna v sestavě, odehrána sotva půl hodina a už jsme viděli jedno střídání na straně obou celků.

31
    Rohový kop bude rozehrávat Empoli.

32
    Ten však žádnou příležitost nepřinesl a hosté se musí stáhnout na svoji polovinu.

34
    Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Nehuén Pérez). Kartu dostává za hodně tvrdý faul na Cancellieriho, tady nebylo co řešit.

36
    Júsuf Máleh sice parádní ranou poslal míč nechytatelně pod břevno, po zásahu VAR však gól neplatí. Jeden z jeho spoluhráčů si předtím pomohl faulem.

37
    Domácí ještě reklamují faul v pokutovém území, hlavní arbitr se radí s VAR.

38
    Hlavní arbitr se jde podívat sám na video.

40
    Gól tedy neplatí a po dalších asi čtyřech minutách přerušení se může pokračovat. První půle bude nastavena minimálně o takových pět minut.

42
    Matteo Cancellieri si sice zpracoval na levém křídle míč, následně přes obránce nepřešel, ale získal aspoň rohový kop.

43
    Giuseppe Pezzella zkoušel střelu levačkou z úhlu, avšak brankáře příliš neprověřil.

45
    Po faulu na středové čáře bude rozehrávat znovu hostující tým, který je v posledních minutách aktivnější.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

45+1
    Lorenzo Lucca šel do souboje o míč až příliš směle, jeho faul na Ismajliho nemohl zůstat bez povšimnutí.

45+4
    Hra se teď přenáší ze strany na stranu, šance k vidění nejsou.

45+6

Moc pohledný poločas k vidění nebyl, ovšem hra odpovídá postavení týmů v tabulce. Hosté sice dokázali vstřelit jeden gól, avšak ten byl po zásahu VAR odvolán, další branky už k vidění nebyly. Emoce jsou patrné na obou stranách, obě mužstva moc dobře ví, co je dnes ve hře.

46

47
    Hostující tým zastavuje ofsajd.

49
    Lorenzo Lucca je dalším z hráčů, kteří dnes končí na trávníku. Faul se v tomto případě pískat nebude.

52
    Maduka Okoye musel ven z pokutového území, hlavou se mu povedlo odehrát míč do bezpečí.

53
    Hassane Kamara se uvolnil na levém křídle, jeho snaha o centr však nebyla úspěšná, hosté budou vhazovat.

54
    Jeden z hráčů Empoli zůstal na trávníku, ale když viděl, že hlavní arbitr pískat nebude, stoupl a pokračuje ve hře.

54
    Žlutá karta pro tým Empoli FC (Simone Bastoni). Kartu dostává za faul na Payera.

55
    ze hřiště odchází Brenner, přichází Keinan Davis.

55
    ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Festy Ebosele.

57
    Obrovská možnost domácích, snad zatím největší v zápase. Lorenzo Lucca odcentroval před malé vápno, kde se do míče hlavou opřel Keinan Davis, mířil do protipohybu gólmana, však minul vzdálenější tyč.
    57. Velká šance domácích

59
    ze hřiště odchází Bartosz Bereszyński, přichází Sebastian Walukiewicz.

59
    ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Jacopo Fazzini.

61
    Těžko říct, zda chtěl Hassane Kamara centrovat nebo střílet, ale tak či tak končí míč v zámezí a slibná možnost Udinese končí.

64
    Lazar Samardžić narazil do protihráče před sebou, hlavní arbitr posoudil situaci jako faul a bude se žlutit.

64
    Žlutá karta pro tým Empoli FC (Ardian Ismajli).

67
    V posledních minutách jsou na míči více domácí hráči a hosté se musí spíše bránit, zatím úspěšně.

68
    Avšak nyní přichází možnost Empoli v podobě rohu.

70
    Domácí si dlouho přihrávají na útočné polovině, ale to je tak vše.

71
    Dlouhý centr nemohl přinést nic nebezpečného, Elia Caprile si vyběhl pro balón a schoval jej do rukavic.

73
    Znovu byli diváci svědky faulu hostujícího mančaftu, po kterém ten domácí rozehraje přímý kop z poměrně velké dálky.

74
    Jeden z hráčů to zkusil, avšak bránu Empoli přestřelil, tato rána neměla šanci na úspěch.

75
    Žlutá karta pro tým Empoli FC (Emmanuel Gyasi).

77
    Keinan Davis se dostával do šance, jenže prováhal správný okamžik pro střelu nebo přihrávku a o míč jej skluzem připravil jeden z protihráčů. Následuje roh.

79
    Stejný hráč se do příležitosti málem dostal i o chvíli později, avšak v tomto případě si nedokázal zpracovat přihrávku.

80
    ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Răzvan Marin.

81
    ze hřiště odchází Matteo Cancellieri, přichází Nicolò Cambiaghi.

82
    Elia Caprile si křikl a vyběhl si pro balón, který sebral do své náruče.

84
    Faul je pískán také domácímu mančaftu, Festy Ebosele byl tím, kdo se provinil.

84
    Dlouhý centr do vápna nepřinesl žádné nebezpečí, domácí odvrací balón od své brány.

86
    Walace, jenž měl dnes několik velice dobrých možností, odchází za postranní čáru a chystá se další střídání.

87
    ze hřiště odchází Walace, přichází Oier Zarraga.

87
    ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází João Ferreira.

88
    M'Baye Niang pálil už v pokutovém území, ovšem pouze do protihráče před sebou.

89
    V závěru přichází pokutový kop pro Empoli, Lazar Samardžić ve snaze odehrát míč fauloval Cambiaghiho.

90
    Zodpovědnost na sebe bre M'Baye Niang.

90
    Empoli právě vstřelilo branku!
    M'BAYE NIANG s velkým štěstím penaltu proměňuje, když balón odehrál ze svého pohledu do pravého dolního rohu brány, Maduka Okoye směr vystihl a na míč si sáhl, ale chyběly mu tak dva, tři centimetry k tomu, aby jej vyrazil.
    90. M'Baye NIANG - 0:1

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje, podobně jako v první půli, pět minut.

90+3
    Domácí kombinují na své polovině, čas jim nyní utíká velmi rychle.

90+5
    Tohle už pro Empoli vypadá velmi dobře, hosté odkopávají balón až na soupeřovu stranu, navíc jeden z hráčů zůstává ležet na trávníku a hlavní arbitr přerušuje hru.

90+6
    Žlutá karta pro tým Empoli FC (Răzvan Marin).

90+7
    Poslední možnost pro Udinese, které rozehraje přímý kop.

90+8
    Lazar Samardžić poslal svou střelu pouze do připravené zdi, vzápětí si jeho tým vynutil ještě roh.

90+8
    Elia Caprile teď podržel svůj tým, když míč vyškrábl z brankové čáry, domácí ještě reklamují zřejmě hru rukou nebo faul, hlavní arbitr se radí s VAR.

90+10
    Mělo se nastavovat pět minut, nyní už je to dvojnásobek.

90+11
    Tohle už je pomalu fraška, hlavní arbitr se jde nakonec sám podívat na záznam.

90+12
    A světe div se, je opravdu pískána penalta.

90+13
    Žlutá karta pro tým Empoli FC (Simone Bastoni).

90+14
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno a ihned poté duel končí. LAZAR SAMARDŽIĆ prudkou ranou do pravého horního rohu brány nedal brankáři Empoli žádnou šanci.
    90+14. Lazar SAMARDŽIĆ - 1:1

90+15

Mělo se nastavovat jen pět minut, v kolikáté minutě se domácím povedlo vyrovnat, to vidíte sami. Když hosté proměnili v 90. minutě pokutový kop, vypadalo to, že si z Udinese odvezou velice důležitou výhru, ale vše je nakonec jinak, hlavní arbitr nastavil víc, než původně bylo v plánu, díky čemuž domácí vybojovali penaltu, kterou také proměnili. Ač je konečná remíza zřejmě spravedlivá, došlo k ní velice diskutabilním způsobem. Ani jednomu celku bod moc nepomůže, ale pro Udinese má, když vezmeme v úvahu průběh utkání, cenu zlata.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:18. (17:16:32)