ATP Barcelona (Antuka)
2:0
6:4
6:4
Tomáš Macháč rozehrál antukovou část sezóny úspěšně, s přehledem postupuje po výborném výkonu do druhého kola turnaje v Barceloně. Čínského mladíka Šanga, mimochodem čtvrtého hráče v pořadí pro Turnaj mistrů do 21 let, kterému vévodí Jakub Menšík, překonal dvakrát 6:4. V prvním setu měl problémy hned v úvodní hře na podání, kdy odvracel brejkbol, ale hned nato prolomil soupeřův servis a poté už sadu dopodával.
Ve druhém setu Šang zpřesnil a přitvrdil hru, Macháč musel otáčet po jediných dvou dvojchybách gem z 0:40 a po následném brejku na 4:3 se zdálo, že utkání rychle dokončí. Přišel ale výpadek a rebrejk čistou hrou, ovšem Čech nezakolísal, znovu prorazil Číňanovo podání a to potvrdil i v závěrečné hře.

Ve druhém kole narazí vítěz na jedenáctého nasazeného Davidoviche, který měl v úvodním kole volný los.
WTA Stuttgart (Krytá antuka)
2:0
6:4
6:3
Markéta Vondroušová (8.) svou letošní premiéru na antuce zvládla. Na halové pětistovce v německém Stuttgartu porazila v rámci prvního kola za necelou hodinu a půl 6:4 a 6:3 Donnu Vekičovou (37.) z Chorvatska. Úřadující wimbledonská šampionka se rozjížděla pozvolněji. V prvním setu nabrala ztrátu 2:4, pak se ale blýskla čtyřmi vyhranými gemy v řadě. Ve druhém setu se brejkem čistou hrou dostala Vondroušová do vedení 3:1, navzdory třem gembolům ho ale nepotvrdila. To se povedlo až po dalším brejku z osmého gemu, po němž celé utkání na servisu uzavřela. V osmifinále narazí svěřenkyně Jana Hernycha na vítězku ruského souboje mezi Samsonovovou a Potapovovou.
2:0
6:3
6:1
Linda Nosková (31.) zahájila své letošní působení na antuce ve velkém stylu. Na halové pětistovce v německém Stuttgartu smetla v úvodním kole za pouhých 68 minut osmou nasazenou Lotyšku Jelenu Ostapenkovou (10.). Vítězku Roland Garros z roku 2017 porazila devatenáctiletá Češka 6:3 a 6:1. Nosková v utkání využila všech svých pět brejkbolů, zatímco osm z devíti pokusů protivnice dokázala na podání odvrátit. V osmifinále narazí vsetínská rodačka na další grandslamovou šampionku. Její soupeřka vzejde ze souboje mezi Němkou Angelique Kerberovou (332.) a Britkou Emmou Raducanuovou (303.).
WTA Oeiras (125 (Antuka)
2:0
7:67
6:1
Gabriela Knutsonová (185.) utrpěla čtvrtou porážku v řadě, když v portugalském Oeiras nestačila na o 40 příček hůře umístěnou Rakušanku Sinju Krausovou.
Byl to zápas dvou naprosto rozdílných setů, ten první nabídl dramatickou přetahovanou a protáhl se na hodinu a čtvrt. Knutsonová sice hned v prvním gemu ztratila podání, ale ze stavu 0:2 dokázala skóre otočit, dlouho byla mírně lepší hráčkou a vypracovala si dokonce setbol za stavu 5:4. Nakonec rozhodl až tie-break, v němž obě hráčky neproměnily po jednom setbolu a Rakušanka ho vydřela poměrem 9:7.
Ve druhém setu si americká rodačka v českých barvách neudržela servis ani jednou a hotovo bylo za 22 minut, Sinja Krausová až na jeden výpadek na servisu jasně dominovala.