Boston – NY Rangers 2:5 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Islanders 6:3 (kon.)
New Jersey – Winnipeg 4:1 (kon.) | Ottawa – St. Louis 2:5 (kon.) | Florida – Nashville 0:3 (kon.)
Edmonton – Buffalo 8:3 (kon.) | Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | Vancouver – Montreal 4:1 (kon.)
Vegas – Seattle 3:1 (kon.) | San Jose – Tampa 1:4 (kon.)
Florida Panthers
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Nashville Predators
Pátek 22.03.2024, 00:30 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji krásný víkend a všem Leonám a Leám dnes vše nejlepší k svátku! (03:19:43)

Statistika
    Střely na bránu: 33 – 37 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 16 – 14

Sergej Bobrovskij (FLA) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9 %, odchytal 59:34
    Kevin Lankinen (NSH) – 33 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Kevin Lankinen (NSH) 33 zákroků, čisté konto
    2. Filip Forsberg (NSH) 2+1
    3. Gustav Nyquist (NSH) 1+1

Dnešní utkání rozhodlo nasazení Nashvillu v první třetině a také gólmani. Rozhodně nelze říci, že by Sergej Bobrovskij podal špatný výkon, naopak především právě ve zmiňované první části svůj tým podržel skvělými zákroky, jenže zkrátka v každé třetině jednu střelu propustil. Na druhé straně Kevin Lankinen byl naprosto perfektní, a to i v pasážích, v nichž byla Florida lepším týmem. Nashville tedy pokračuje v úchvatné formě a je to již jeho 16. utkání v řadě, z nějž získal alespoň bod, což je nový rekord organizace.

Utkání v Amerant Bank Arena sledovalo 19 780 diváků.

59:42
    Poslední minuta už se odehrává jen ve středním pásmu, týmy si předávají puk bez větší snahy o útočení.

58:35
    A finský gólman je k tomu velmi blízko, neboť jeho spoluhráči už ani nepouštějí domácí do svého pásma.

57:40
    Cats ještě hrají v útočném pásmu, ale Bobrovskij ani nejede na střídačku, teď jde jen o to, zda Kevin Lankinen udrží čisté konto.

56:45
    Kevin Stenlund přebruslil velkou část kluziště, projel i za brankou a vytočil se s pukem kolem tyčky. Jeho spoluhráči mu ale nijak nepomohli, teď už je těžké představit si, že by ještě Florida s utkáním něco udělala.

Dnešní utkání v Amerant Bank Arena sleduje 19 780 diváků.

55:24
    Anton Lundell nechtěl vymýšlet nic složitého, a tak po přejetí modré čáry zkrátka napřáhnul a poslal kotouč do lapačky Kevina Lankinena.
    54:19 Filip FORSBERG - 0:3

54:19
    5/5
    Nashville právě vstřelil branku!
    Z pravého rohu hodil Gustav Nyquist puk do brankoviště, kde doslova zametal FILIP FORSBERG. Těžko říct, zda se kotouče vůbec dotknul, každopádně je z toho celkem záhadný gól, který si asi trochu zavinil sám gólman Bobrovskij. Asistence: Gustav Nyquist a Ryan O'Reilly.
    Nyquist G., Del Gaizo M., Forsberg F., Carrier A., O'Reilly R.
    Bennett S., Tkachuk M., Verhaeghe C., Forsling G., Montour B.

53:41
    Nashville zase dokázal otupit tlak domácího týmu, který se v posledních minutách nedostal k žádné pořádné střele.

52:28
    Cole Smith krotil neposedný puk na ose hřiště, nakonec se mu podařilo vystřelit. Jeden z obránců puk trochu nepředvídatelně tečoval, ale zároveň i zbrzdil, takže si Bobrovskij snadno poradil.

51:47
    Při snaze zpracovat skákající kotouč Josh Mahura ztratil rovnováhu a velmi nepříjemně spadl s na hrazení. Rozhodčí raději ihned přerušují hru, protože domácí obránce zůstal ležet, ale poměrně rychle se zase zvedl, zřejmě bude v pořádku.

50:31
    Alexandre Carrier dalekou střelou překvapivě trochu vystrašil Sergeje Bobrovského, kterému letěl puk na celkem krkolomné místo. Domácí gólman proto musel přerušit hru, přestože kolem něj nebylo žádné výrazné nebezpečí.

49:27
    Sam Bennett byl dobře postavený na levém kruhu, kam dostal nakrátko přistrčený puk od zadního mantinelu. Bennettovo zakončení však branku netrefilo.

48:24
    Florida hraje v plném počtu.

47:50
    Hosté dlouho drželi puk v útočném pásmu, ale Roman Josi při střeleckém pokusu zlomil hokejku a jinak se hrálo spíš kolem mantinelů. Cats nakonec vyhazují a zatím se celkem v pohodě brání.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 18. Nyquist (F. Forsberg, O'Reilly), 28. F. Forsberg (Barrie, Josi), 55. F. Forsberg (Nyquist, O'Reilly)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Forsling, Montour, Mikkola, Mahura, Balinskis – Reinhart, Gadjovich, Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Bennett, Rodrigues – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Lomberg, Stenlund, Cousins.
    Trenér: Paul Maurice.

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – Josi (C), McDonagh (A), Barrie, L. Schenn, A. Carrier, Del Gaizo – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Sissons, Zucker – Beauvillier, Novak, Jankowski – Co. Smith, McCarron, Sherwood.
    Trenér: Andrew Brunette.

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Deschamps, Daisy.

Diváci: 19 780.