Boston – NY Rangers 2:5 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Islanders 6:3 (kon.)
New Jersey – Winnipeg 4:1 (kon.) | Ottawa – St. Louis 2:5 (kon.) | Florida – Nashville 0:3 (kon.)
Edmonton – Buffalo 8:3 (kon.) | Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | Vancouver – Montreal 4:1 (kon.)
Vegas – Seattle 3:1 (kon.) | San Jose – Tampa 1:4 (kon.)
San Jose Sharks
1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Tampa Bay Lightning
Pátek 22.03.2024, 03:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Zápas je u konce a výbornou třetí třetinou jej na svou stranu překlopil hostující celek. Tampa Bay se dostala do vedení už v první minutě poslední dvacetiminutovky, když se v přesilovce trefil pod horní tyčku Brayden Point. Proti svému bývalému týmu se pak ve 47. minutě prosadil i Anthony Duclair a v 55. minutě dal na výhru hostů pojistku svým dnes druhým gólem Brayden Point. První útok Tampy Bay tak dnes předvedl výtečný výkon a ve spojení s představením Andreje Vasilevského na brankovišti z toho byla výhra 4:1. San Jose je na posledním místě Pacifické divize s 39 body, Tampa Bay je po dnešní výhře v Antalntické divizi na čtvrtém místě s 82 body.

San Jose se v dalším utkání představí v neděli od 3:30 doma proti Chicagu, Tampa Bay ve stejný den i čas vyjede na led Los Angeles.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:24:11)

59:35
    Granlund si sjel od pravého mantinelu až k brance, ale ani jemu nebylo přáno, i tohle si Vasilevskij pohlídal.

59:13
    Další vyhození hostů, puk doklouzal až k Blackwoodovi.

58:42
    Nahození z úhlu nemohlo Vasilevského ohrozit, hosté pak hned vzápětí vyhodili přes všechny čáry.

58:20
    Ještě jedno vyloučení na straně hostů, na trestnou lavici zamířil Steven Stamkos s dvěma minutami za podrážení.

57:24
    Nahození domácích od mantinelu, Vasilevskij si u své pravé tyčky dal velký pozor a puk srazil do rohu.

56:45
    Zápas se už jen dohrává, hosté si v poklidu hlídají svůj náskok.

55:24
    I nadále se hraje v pásmu San Jose, domácí na závěr zápasu tak trochu rezignovali.
    54:02 Brayden POINT - 1:4

54:02
    5/5
    Tampa právě vstřelila branku!
    A je asi definitivně rozhodnuto. Kučerov byl sice v rohu na kolenou a v obležení dvou soupeřů, přesto vyslal bekhendovou zadovku naslepo, v pravém kruhu našel BRAYDENA POINTA a ten ranou z první prostřelil Blackwooda – 1:4. Asistence: Nikita Kučerov, Anthony Duclair.
    Point B., Kučerov N., Duclair A., Raddysh D., de Haan C.
    Sturm N., Carpenter R., Ferraro M., Rutta J., Bailey J.

53:11
    Je po přesilovce, Lilleberg se vrátil na ledovou plochu.

53:01
    Sturm skončil s pukem v rohu kluziště, kde o puk i přišel.

52:27
    Hosté se osvobozují a sami jdou v oslabení do protiútoku.

52:11
    Domácí zatím jen kombinují v útočném pásmu a marně hledají prostor pro případnou střelu.

51:11
    Přesilovka pro San Jose, za nedovolené bránění si jde odpočinout Emil Lilleberg.

50:29
    Blackwood má další dva úspěšné zákroky, nyní čelil po chybě svých spoluhráčů Kučerovovi a Duclairovi.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Eklund (MacDonald) – 5. Paul (Hedman, Kučerov), 41. Point (Kučerov, Stamkos), 47. Duclair (Kučerov, Point), 55. Point (Kučerov, Duclair)

San Jose Sharks: Blackwood (D. Cooley) – Burroughs, Ferraro (A), Addison, M. Vlasic, Rutta, Thrun – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Barabanov, Kunin (A), Zadina – Bailey, Sturm, Bordeleau – MacDonald, Carpenter, Eklund.
    Trenér: David Quinn

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, de Haan, Dumba, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Stamkos (C), Cirelli, Hagel – Sheary, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Hebert, Schlenker – Knorr, Hughes

Diváci: 10 315