Boston – NY Rangers 2:5 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Islanders 6:3 (kon.)
New Jersey – Winnipeg 4:1 (kon.) | Ottawa – St. Louis 2:5 (kon.) | Florida – Nashville 0:3 (kon.)
Edmonton – Buffalo 8:3 (kon.) | Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | Vancouver – Montreal 4:1 (kon.)
Vegas – Seattle 3:1 (kon.) | San Jose – Tampa 1:4 (kon.)
San Jose Sharks
1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Tampa Bay Lightning
Pátek 22.03.2024, 03:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy San Jose Sharks a Tampa Bay Lightning.

Domácí tým je na dně celé NHL, když zatím nasbírali pouze 39 bodů. San Jose má za sebou pětizápasový road trip, ve kterém ale pětkrát prohrálo a poslední zápas byl výsledkově hodné nepříjemný. Nashville se totiž na svém ledě doslova utrhlo z řetězu a kalifornský celek rozstřílelo 8:2. Za hosty se trefili jen Granlund a Ferraro.

Lídři kanadského bodování

Mikael Granlund 45 (10+35)
    Fabian Zetterlund 32 (18+14)
    William Eklund 30 (10+20)

Hosté jsou v Atlantické divizi na čtvrtém místě s 80 body, což znamená čtyřbodový náskok na pátý Detroit, ale také sedmibodovou ztrátu na třetí Toronto. Tampa Bay je oproti soupeři ve formě, vyhrála poslední čtyři duely a dala v nich plných 23 branek! Naposledy si mužstvo odvezlo body z Vegas, kde se postupně trefili Cirelli, Duclair, dvakrát Point a v závěru i Kučerov a Tampa Bay vyhrála 5:3.

Erik Černák (TBL) 11 (1+10)

Zápas v SAP Center začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

San Jose Sharks: Blackwood (D. Cooley) – Burroughs, Ferraro (A), Addison, M. Vlasic, Rutta, Thrun – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Barabanov, Kunin (A), Zadina – Bailey, Sturm, Bordeleau – MacDonald, Carpenter, Eklund.
    Trenér: David Quinn

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, de Haan, Dumba, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Stamkos (C), Cirelli, Hagel – Sheary, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Hebert, Schlenker – Knorr, Hughes.

00:01

00:30
    Hned v úvodu se bude vylučovat na straně San Jose, hosté mají ponechanou výhodu.

00:42
    Už se pískalo a dvé minuty za sekání si odsedí Henry Thrun.

01:32
    Ve vlastním oslabení se na útočný výlet vydal Kunin, alespoň vyvezl puk do útočného pásma, kde skončil v rohu.

02:08
    Přesilovka se Tampě vůbec nedaří, hosté mají problém se vůbec udržet v útočném pásmu.

02:42
    Už je po početní výhodě, San Jose je v plném počtu.

03:48
    Zatím sledujeme poněkud roztahaný úvod zápasu, hodné se přerušuje a chybí tomu tempo.

04:45
    Před branku dostal pas Paul, jeho bekhend ale šel vedle.

04:53
    5/5
    Tampa právě vstřelila branku!
    Akce ale pokračovala a domácí měli dost smůly. Přihrávka, která měla jít po mantinelu za branku se totiž odrazila před brankoviště přesně na hůl NICKA PAULA a na toho zívala odkrytá branka, neboť Blackwood čekal, že se hra ocitne na opačné straně – 0:1. Asistence: Victor Hedman, Nikita Kučerov.
    Paul N., Hedman V., Kučerov N., Eyssimont M., Černák E.
    Burroughs K., Sturm N., Zadina F., Ferraro M., Barabanov A.
    04:53 Nick PAUL - 0:1

05:40
    Hosté opět u puku, je vidět, že je rychlý gól uklidnil.

06:51
    Dlouhý pas na Kunina, tomu puk ujel okolo mantinelu a sám navíc schytal docela tvrdý hit.

07:21
    5/5
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Domácí si kousek od červené čáry vybojovali puk, vznikl z toho kontr dva na jednoho, MacDonald přihrál doprava na WILLIAMA EKLUNDA a jeho střela z první skončila za přemisťujícím se Vasilevským – 1:1. Asistence: Jacob MacDonald.
    Eklund W., MacDonald J., Thrun H., Carpenter R., Rutta J.
    Point B., de Haan C., Motte T., Černák E., Jeannot T.
    07:21 William EKLUND - 1:1

08:09
    Další střela domácích, opět to byl Eklund, tentokrát trefil Vasilevského postoj.

08:50
    Hagel nahazoval od modré čáry, spoluhráče nenašel, puk skončil na zadním mantinelu za Blackwoodem.

09:59
    San Jose nyní předvádí sympatickou hru a Vasilevskij si musí dávat pozor, tak jako nyní na střelu od pravého mantinelu.

10:48
    Na střely je domácí tým zatím dokonce tím lepším celkem, stále častěji se hraje v pásmu Tampy Bay.

11:33
    Akce domácích tři na tři, vše v tuto chvíli skončilo Zetterlundovým nahozením za branku.

12:21
    Přes obránce zakončoval MacDonald, jeho rána zápěstím byla obráncem sražena mimo branku.

13:09
    Eyssimont vybojoval v rohu puk pro svůj tým a po delší době jsme tu měli krátký závar před Blackwoodem. Obrana San Jose ale zvládla vše vyřešit, gólman domácích zasahovat nemusel.

14:04
    Po pěkné kombinaci střílel od modré čáry Bordeleau, Vasilevskij neměl ideální výhled, přesto zvládl puk zastavit.

14:40
    Vyloučení na straně Tampy Bay, dvě minuty za podrážení si vykoledoval Victor Hedman.

15:54
    Ani na straně San Jose se nejedná o zrovna povedenou přesilovku, Blackwood si musí dokonce dávat pozor na výpady hostů v oslabení.

16:28
    Glendening na modré čáře pláchl soupeři a byl tu další náznak akce hostů v oslabení.

16:37
    Vyloučení na straně domácího celku, dvě minuty za vysokou hůl si vyslechl Luke Kunin.

16:40
    Hedmanovo vyloučení je u konce, Tampa Bay tak zahajuje přesilovou hru.

17:08
    Kučerov se snažil Blackwooda překvapit rychlým vyjetím zpoza branky a zakončením z úhlu, gólman San Jose byl u své levé tyčky včas.

17:54
    Sražená přihrávka, puk vyjel ven z pásma. A hráči Tampy Bay musí za ním.

18:22
    Tlak hostů na brankovišti, o zakončení se snažili Stamkos a Point, nakonec vše vyřešil Rutta, když vymetl puk z pásma.

18:37
    San Jose je v plném počtu, přečkalo i dnes druhé oslabení.

19:38
    Za vlastní brankou čeká hostující Dumba na to, až mu dostřídají spoluhráči, Tampa Bay půjde ještě do jednoho útoku.

20:00

Je za námi první třetina, která v úvodu sice nepřinesla hokej v rychlém tempu, hned ale v páté minutě padl úvodní gól. S trochou štěstí se o něj postaral hostující Nick Paul, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu a on mohl zblízka překonat Blackwooda, který očekával akci z opačné strany. San Jose pak zareagovalo v osmé minutě, to využil přečíslení dva na jednoho William Eklund. Od té doby se spíše bojovalo, velkých šancí jsme se nedočkali a ani dalšího gólu. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.

20:39
    První výpad druhé třetiny patřil hostujícímu celku, bylo to ale bez nějakého zakončení.

21:12
    Dvě střely hostů z dálky, Blackwood si s oběma pokusy dokázal poradit.

21:50
    U modré čáry vystihl rozehru hostů Kostin, okamžitě si najel blíže k brance a přes obránce vyzkoušel Vasilevského pozornost. Ten vyrazil pravým betonem.
    21:50 Kostin to zkoušel přes obránce

22:28
    Kostin je při chuti, nyní se opřel do puku z levého kruhu, branku hostů těsně minul.

23:59
    Eyssimontova střela z první skončila na Blackwoodovi, vypadá to, že se nám oba celky rozehrály k lepším útočným chvílím.

24:30
    Hraje se nahoru a dolů, oba gólmani si musí dávat velký pozor.

25:02
    Cirelli byl zablokován Ruttou, domácí okamžitě posouvali hru do středního pásma.

26:05
    Zetterlund vystihl rozehru hostů a už to vypadalo, že se mezi obránci dostane i do zakončení. Nakonec byl ale hraničním způsobem poslán k ledu a o puk přišel.

27:02
    Už se zase hraje v pásmu San Jose, sledujeme urputný souboj o puk u levého mantinelu.

27:22
    Dopředu šli už domácí, jejich výpad byl zastaven hvizdem čárového, v ofsajdu se ocitl Bordeleau.

28:36
    Vlasicovi nesedla střela od modré čáry, nicméně k dalšímu pokusu se dostal zadina a pak hlavně Kunin, který stál sám před Vasilevským. Gólman Tampy Bay ale dokázal zakončení zblízka vykopnout levým betonem!
    28:36 Velká Kuninova šance

29:15
    Za hosty hrozil Duclair, v obranném pásmu jej ale dostihl Ferraro a vytlačil jej z ideální pozice na střelu.

29:50
    Z nulového úhlu to zkoušel hostující Hagel, Blackwood se nachytat nenechal.

30:41
    Další šance San Jose, které dnes předvádí opravdu sympatický hokej, Vasilevskij ovšem vytahuje výborné zákroky na brankovišti.

31:32
    Kunin se neprosmýkl kolem pravého mantinelu, tělem jej zastavil Raddysh.

31:37
    U mantinelu schytal nepříjemný hit hostující de Haan a s bolestivou grimasou zamířil do šaten.

32:46
    Od modré čáry to zkoušel hostující Dumba, jeho nahození se zastavilo o chumel hráčů před Blackwoodem.

33:15
    Point z mezikruží minul, puk poté po teči opustil ledovou plochu. Vhazuje se před Blackwoodem.

33:46
    Ferrarovi utekl puk přes modrou čáru do středního pásma a by rád, že se mu povedlo zastavit rodící se brejk hostů.

34:37
    Vasilevskij vykopl rychlou Bordeleauovu střelu z mezikruží, zatím má za sebou těžší zákroky, než jeho kolega na opačné straně.

35:25
    U mantinelu se do sebe pustili domácí Vlasic a hostující Sheary. V krátké šarvátce měl navrch domácí obránce, soupeř se záhy ocitl na zádech.

35:25
    Jak Marc-Édouard Vlasic, tak i Conor Sheary obdrželi dvouminutové tresty za hrubost. Hrát se bude čtyři na čtyři.

36:13
    Blackwood zastavil pěknou Kučerovovu teč po Hedmanově nahození.

36:52
    Puk se dostal na modrou čáru, odkud vyslal tvrdý golfák Matt Dumba, Blackwoodovu branku ale netrefil.

37:25
    Oba celky jsou již v plném počtu, oba hříšníci se vrátili na led.

37:31
    Barabanov se sice za brankou hezky zbavil svého obránce, pak už ale nedokázal akci rozvinout přesným pasem na své spoluhráče.

37:59
    Hra se přesunula na opačnou stranu, zprava zakončoval Raddysh, Blackwood přikryl puk lapačkou a přerušil hru.

38:28
    Zetterlund vystihl Hedmanův bekhend a hned nasazoval k protiútoku, hostující obránce ale chybu napravil zákrokem u mantinelu a puk si zase převzal.

38:43
    Vlasicovo nahození bylo sraženo, puk se vysokým obloučkem snesl do rohu kluziště.

39:41
    Rutta posunul na Zadinu, ten pak však pouze nahazoval do útočného pásma.

40:00
    Po závěrečné siréně se ještě odehrál jeden faul na straně San Jose a Jan Rutta si odsedí dvouminutový trest za sekání.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a stále panuje vyrovnaný stav. Druhá třetina nepřinesla jedinou branku, byť zejména domácí měli minimálně dvě velké příležitosti. Jenže jak Kostinova střela přes obránce, tak Kuninovo zakončení z bezprostřední blízkosti skončilo na výborně chytajícím Vasilevském. I Blackwood na opačné straně zvládl všechny výpady soupeře eliminovat a tak nám stále panuje stav 1:1.

5/4
    Hosté zahájili třetí třetinu přesilovkou a tu také využili. Po přechodu do útočného pásma, nahazoval Stamkos, Kučerovovu střelu Blackwood vyrazil jen před sebe a volný BRAYDEN POINT pověsil puk pod horní tyčku domácí branky – 1:2. Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.
    Point B., Kučerov N., Stamkos S., Paul N., Hedman V.
    Thrun H., Carpenter R., Ferraro M., Granlund M.
    40:34 Brayden POINT - 1:2

41:45
    Tlak hostů pokračuje, Blackwood je rázem v ohni střel.

41:59
    V další šanci byl bývalý hráč San Jose, Anthony Duclair, Blackwood raději puk přikryl a přerušil hru.

42:09
    Rychlý kontr domácích, zleva se do útočného pásma dostal MacDonald, jeho zakončení v plné jízdě ale skončilo vedle.

43:10
    Hra se zase začíná přelévat ze strany na stranu, domácí nechtějí nechat nepříznivý stav jen tak.

44:33
    Bordeleau jen nahodil do útočného pásma, hosté se pro tuto chvíli snadno dostali k puku a vyrazili do protiakce.

45:12
    Přes obránce vystřelil domácí Burroughs, jeho rána byla pro Vasilevského lahůdkou.

45:55
    Blackwood vytáhl další povedený zákrok, nyní proti střele z křídla, na kterou moc dobře neviděl.

46:50
    5/5
    Už je to o dvě branky. Domácí tým se teď nechal vybláznit v obranném pásmu, hned tři hráči se stáhli na jednu stranu a Tampa Bay tak po rychlé kombinaci vysunula ANTHONYHO DUCLAIRA, který si sjel před branku, nasadil bekhendovou kličku a pověsil puk nad Blackwoodovu lapačku – 1:3. Asistence: Nikita Kučerov, Brayden Point.
    Duclair A., Kučerov N., Point B., Raddysh D., Černák E.
    Thrun H., Kostin K., Zetterlund F., Addison C., Granlund M.
    46:50 Anthony DUCLAIR - 1:3

47:35
    Hosté jsou teď v naprosté pohodě, vybudovali si náskok a i nadále se tlačí do útočného pásma.

48:45
    Na modrou čáru dostal nabito Burroughs, jeho dělovka donutila jít Vasilevského do zákroku. Puk byl sražen do rohu.

49:39
    Hosté nyní překombinovali brejk dva na jednoho, Cirelli dostal finální pas vzduchem a nedokázal puk sklepnout.

49:58
    Kousek za kruhy měl prostor na střelu Stamkos, jeho tvrdý pokus doslova sestřelil Blackwoodovi masku z hlavy.

50:29
    Blackwood má další dva úspěšné zákroky, nyní čelil po chybě svých spoluhráčů Kučerovovi a Duclairovi.

51:11
    Přesilovka pro San Jose, za nedovolené bránění si jde odpočinout Emil Lilleberg.

52:11
    Domácí zatím jen kombinují v útočném pásmu a marně hledají prostor pro případnou střelu.

52:27
    Hosté se osvobozují a sami jdou v oslabení do protiútoku.

53:01
    Sturm skončil s pukem v rohu kluziště, kde o puk i přišel.

53:11
    Je po přesilovce, Lilleberg se vrátil na ledovou plochu.

54:02
    5/5
    A je asi definitivně rozhodnuto. Kučerov byl sice v rohu na kolenou a v obležení dvou soupeřů, přesto vyslal bekhendovou zadovku naslepo, v pravém kruhu našel BRAYDENA POINTA a ten ranou z první prostřelil Blackwooda – 1:4. Asistence: Nikita Kučerov, Anthony Duclair.
    Point B., Kučerov N., Duclair A., Raddysh D., de Haan C.
    Sturm N., Carpenter R., Ferraro M., Rutta J., Bailey J.
    54:02 Brayden POINT - 1:4

55:24
    I nadále se hraje v pásmu San Jose, domácí na závěr zápasu tak trochu rezignovali.

56:45
    Zápas se už jen dohrává, hosté si v poklidu hlídají svůj náskok.

57:24
    Nahození domácích od mantinelu, Vasilevskij si u své pravé tyčky dal velký pozor a puk srazil do rohu.

58:20
    Ještě jedno vyloučení na straně hostů, na trestnou lavici zamířil Steven Stamkos s dvěma minutami za podrážení.

58:42
    Nahození z úhlu nemohlo Vasilevského ohrozit, hosté pak hned vzápětí vyhodili přes všechny čáry.

59:13
    Další vyhození hostů, puk doklouzal až k Blackwoodovi.

59:35
    Granlund si sjel od pravého mantinelu až k brance, ale ani jemu nebylo přáno, i tohle si Vasilevskij pohlídal.

Utkání sledovalo 10 315 diváků.

Zápas je u konce a výbornou třetí třetinou jej na svou stranu překlopil hostující celek. Tampa Bay se dostala do vedení už v první minutě poslední dvacetiminutovky, když se v přesilovce trefil pod horní tyčku Brayden Point. Proti svému bývalému týmu se pak ve 47. minutě prosadil i Anthony Duclair a v 55. minutě dal na výhru hostů pojistku svým dnes druhým gólem Brayden Point. První útok Tampy Bay tak dnes předvedl výtečný výkon a ve spojení s představením Andreje Vasilevského na brankovišti z toho byla výhra 4:1. San Jose je na posledním místě Pacifické divize s 39 body, Tampa Bay je po dnešní výhře v Antalntické divizi na čtvrtém místě s 82 body.

San Jose se v dalším utkání představí v neděli od 3:30 doma proti Chicagu, Tampa Bay ve stejný den i čas vyjede na led Los Angeles.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:24:11)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Eklund (MacDonald) – 5. Paul (Hedman, Kučerov), 41. Point (Kučerov, Stamkos), 47. Duclair (Kučerov, Point), 55. Point (Kučerov, Duclair)

Rozhodčí: Hebert, Schlenker – Knorr, Hughes

Diváci: 10 315