Mladá Boleslav – K. Vary 1:3 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 6:4 (kon.) | Jihlava – Sparta 3:4 (po pr.)
Pardubice – Třinec 5:4 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
3:4 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1) Stav série: 0:3
HC Sparta Praha
Pátek 22.03.2024, 18:00 • Veřejné sportoviště pro lední sporty, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Čtvrtfinále

S konstatováním, že HC Sparta Praha ovládla i třetí zápas čtvrtfinále, tentokrát znovu výhrou 4:3 v prodloužení a celou sérii vyhrála 3:0 na zápasy, se s vámi loučí a zase za půlroku napočtenou z Jihlavy u zápasu juniorské extraligy se těší Tomáš Lysý. (10:25:32)

V prodloužení se radovala Sparta. Jihlava měla možnost rozhodnout zápas trestným střílením Hynka Peše, který ale svůj nájezd neproměnil. V čase 67:51 zavezl puk do pásma po levé straně Marek Daníček, prostřelil Sigmunda na bližší tyči a zapsal svůj třetí bod v dnešním utkání, kterým rozhodl o postupu úřadujícího mistra do semifinále – 3:4 po prodloužení.

67:51 Marek DANÍČEK - 3:4

67:51
    3/3
    Sparta právě vstřelila branku!
    Úřadující mistři jsou v semifinále. MAREK DANÍČEK ujel po levé straně, dostal se přes kruh a zamířil na bližší tyč, kterou Filip Sigmund nestačil celou pokrýt. Pro Duklu sezona bojovným výkonem v play off končí, Sparta může snít o obhajobě titulu. Bez asistence.
    Daníček M., Hrabík O., Samson O.
    Modl J., Číhal L., Katolický Š.

67:08
    Nyní je na druhé straně opět u puku Sparta. Dělovka Andreje Fábryho z pravého kruhu šla i zákrokem Sigmunda těsně nad.

66:27
    Hynku Pešovi není v prodloužení přáno, po střele z pravého kruhu poslal kotouč těsně vedle.

66:00
    Robert Váňa číhal u pravé tyče na odražený puk, který se k němu těsně nedostal.

63:52
    Samsonova střela z levého kruhu neprošla mezi betony Sigmunda.

63:06
    Ondřej Hrabík nabral na pravé straně rychlost a natlačil se až do branky. Po zakončení mu zmařil radost důležitým zákrokem Sigmund.

61:40
    Hynek Peš zkusil blafák do bekhendu, který ale Šimon Vedral skvělým zákrokem pokryl a drama třetího čtvrtfinále pokračuje dále.

61:40
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Oliver Samson – TS, podrážení.

61:40
    V situaci tři na tři není nouze o zajímavé akce a nyní Oliver Samson, který byl po gólu Sparty na 3:2 vyloučen za nesportovní chování, dopustil podrážení Hynka Peše. Uvidíme další trestné střílení.

61:17
    Peš v situaci dva na dva najel po levé straně před branku a protože byl jeho spoluhráč Modl pokrytý, zkusil střelu, kterou Vedral vyrazil před sebe. I zde sebrali kotouč spoluhráči brankáře.

60:10
    Hned po buly se dostal před branku Sigmunda útočník hostí Marek Daníček, jehož zakončení vychytal gólman Dukly a puk k jeho štěstí zůstal na brankovišti, kde ho sebrali hráči Jihlavy.

60:01

Ve třetí části se děly věci. Sparta nejprve ve 44. minutě srovnala po využitém trestném střílení z hole Ondřeje Hrabíka. Taktická bitva se na konci vyvíjela lépe pro Spartu, kterou poslal v čase 58:04 do vedení Oliver Samson. Jenže branku oslavil nevhodnou gestikulací směrem ke střídačce Jihlavy, byl vyloučen a Dukla půl minuty před koncem při hře bez brankáře poslala zápas do prodloužení – 3:3.

60:00
    59:30 Jakub MODL - 3:3

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. Já. Jungwirth (Kudrna, O. Chvátal), 40. Chlubna (Peš), 60. Modl (Vovsík, Číhal) – 23. Hauser (Daníček, Hrabík), 44. Hrabík (TS), 59. Samson (Hauser, Daníček), 68. Daníček (Hrabík, Samson)

HC Dukla Jihlava: Sigmund (Cinka) – Topol, Vandas, Vovsík (C), Vildomec, Číhal (A), Jeletz, Löffler – Coufal, Báťa (A), Katolický – Peš, Modl, Chlubna – Nosek, R. Váňa, Niederhafner – Já. Jungwirth, Kudrna, O. Chvátal.
    Trenér: Petr Svoboda

HC Sparta Praha: Vedral (Kalista) – Samson, D. Pavlák, David (A), Culek, J. Červenka, T. Bartoň, Cichoň – Hauser (A), Hrabík, Daníček – Bareš, Senčák, Fábry (C) – F. Novák, Odehnal, Stěpančuk – Hrubý, L. Novák, Poláček.
    Trenér: Tomáš Netík

Rozhodčí: Jakub Valenta, Václav Kosnar – Jakub Maňák, Jakub Teršíp