Buffalo – Philadelphia 4:2 (kon.) | Carolina – Washington 4:2 (kon.) | Detroit – NY Rangers 3:4 (kon.)
Edmonton – Colorado 6:2 (kon.) | Anaheim – Seattle 1:3 (kon.) | Arizona – Vegas 7:4 (kon.)
Pittsburgh – Tampa 5:4 (kon.) | Boston – Florida 3:2 (po pr.) | Chicago – Dallas 3:2 (kon.)

3. Nick Bjugstad (ARI) 1+0 (07:02:10)

Vegas vedlo po dvou třetinách 4:1 a vše vypadalo pro hosty růžově. Pak ale přišla třetí třetina a totální selhání favorizovaného celku. Arizona napřed vyrovnala na 4:4 třemi góly v rozmezí 67 sekund mezi 49. a 50. minutou. Vegas pak sice poslal zpět do vedení Martinez, ale gól byl kvůli ofsajdu odvolán a skóre zůstalo vyrovnané. Pak následovala další silná pasáž Arizony, která v rozmězí 61 sekund v 55. a 56. minutě dvěma góly strhla vedení na svou stranu a pomyslnou tečku přidal v 58. minutě do prázdné brány Logan Cooley. Vegas tak nečekaně padlo 4:7 a nepovedlo se mu vzdálit v Pacifické divizi od nepříjemně dorážejícího Los Angeles.

59:38
    Vegas vyhazuje přes všechny čáry.

59:26
    Ještě se bude vylučovat poté, co Durzi vypálil na Thompsona z pravého kruhu a hra byla přerušena. O'Brien trefil Kolesara bez puku, nicméně Kolesar se po něm ohnal hokejkou a jde pykat za sekání.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny, která se pro Vegas proměnila v noční můru.

58:34
    Amadio se nedokázal prosadit přes bránícího Valimakiho. Vejmelka posléze skočil po odraženém puku a přerušil dění na hřišti.

57:52
    Hned po buly vypálil Hanifin a Vejmelka zákrokem přerušuje hru. Komerční pauza.

57:47
    Icing Arizony.
    57:25 Logan COOLEY - 7:4

57:25
    5/6
    Arizona právě vstřelila branku!
    LOGAN COOLEY vypálil z vlastní modré čáry, trefil prázdnou bránu a přidává sedmý gól na konto Coyotes. Asistence: Lawson Crouse, Dylan Guenther.
    Brown J., Guenther D., Dermott T., Crouse L., Cooley L.
    Eichel J., Stephenson C., Martinez A., Theodore S., Barbašev I., Marchessault J.

57:15
    Vegas odvolává brankáře!
    55:48 Josh BROWN - 6:4

55:48
    5/5
    Tak tohle se po druhé třetině vůbec nečekalo. Pátý gól Arizony ve třetí třetině! JOSH BROWN vypálil od modré čáry a Thompsonovi propadl puk za záda. Domácí vedou 6:4. Asistence: Clayton Keller, Nick Schmaltz.
    Brown J., Schmaltz N., Keller C., Bjugstad N., Dermott T.
    McNabb B., Dorofejev P., Theodore S., Mantha A., Karlsson W.

55:17
    54:47 Michael CARCONE - 5:4

54:47
    5/5
    Tomu se říká dokonalý obrat ve skóre! Čtvrtý gól Arizony ve třetí třetině. MICHAEL CARCONE měl nyní i obrovské štěstí, když jeho střelu tečoval bránící Whitecloud, od něhož se puk odrazil pod horní tyč. Thompson se snažil reflexivně zareagovat, ale nedokázal to. Asistence: Alex Kerfoot, Travis Dermott.
    Välimäki J., Guenther D., Kerfoot A., Carcone M., Moser J.
    Whitecloud Z., Eichel J., Martinez A., Barbašev I., Marchessault J.

54:10
    Čas ubíhal a nakonec se Arizoně povedlo vyhodit puk do středního pásma.

53:50
    Vegas drží puk v útočném pásmu už více než minutu, nedaří se ale dostat puk od mantinelu do střelecké pozice.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 27. Kerfoot (Kesselring), 49. Doan (McBain, Maccelli), 50. Bjugstad (Keller, Schmaltz), 50. Carcone (O'Brien), 55. Carcone (Kerfoot, Dermott), 56. J. Brown (Keller, Schmaltz), 58. L. Cooley (Crouse, Guenther) – 28. Eichel (McNabb, Theodore), 32. W. Karlsson (Brisson, Theodore), 35. Mantha (W. Karlsson, Dorofejev), 39. Stephenson (Cotter, Whitecloud)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Dermott, J. Brown – Keller (A), Bjugstad, Schmaltz (A) – Crouse (A), L. Cooley, Guenther – O'Brien, Kerfoot, Carcone – Maccelli, McBain, Doan.
    Trenér: André Tourigny

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – Hanifin, Hague, McNabb, Theodore, Martinez (A), Whitecloud – Barbašev, Eichel (A), Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson (A), Mantha – Brisson, Howden, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Dunning, Furlatt – Suchánek, Mahon