Buffalo – Philadelphia 4:2 (kon.) | Carolina – Washington 4:2 (kon.) | Detroit – NY Rangers 3:4 (kon.)
Edmonton – Colorado 6:2 (kon.) | Anaheim – Seattle 1:3 (kon.) | Arizona – Vegas 7:4 (kon.)
Pittsburgh – Tampa 5:4 (kon.) | Boston – Florida 3:2 (po pr.) | Chicago – Dallas 3:2 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 2:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Dallas Stars
Sobota 06.04.2024, 21:30 • United Center, Chicago • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (00:12:03)

3. Connor Bedard (CHI) 1+0

Chicagu se v závěrečné třetině už podařilo uhájit své vítězství, ikdyž se pár minut před koncem utkání dostali Stars na dostřel, ale vyrovnat už hosté nedokázali. Domácí hráči za svou výhru musejí děkovat především českému brankáři Petrovi Mrázkovi, jenž pro Hawks ukradl výhru.

Chicago Blackhawks tedy zdolalo Dallas Stars 3:2. Tým z Texasu přichází o svou vítěznou šňůru.

59:34
    Bedard obloukem poslal touš do středního pásma.

59:02
    Robertson byl hodně blízko vyrovnání, když si vytáhl Mrázka z brány, ale následně se mu nepodařilo zasunout touš do domácí klece.

58:33
    Robertsonova střela z modré čáry byla tečována, ale puk zasáhl Mrázka a Chicago poté dostalo touš do středního pásma.

58:11
    Chicago je kompletní.

57:33
    Stars odvolali svého brankáře.

57:28
    Colin Blackwell (CHI) dostává dvě minuty za hákování, ale dvě minuty za nafilmovaný pád obdržel Mason Marchment (DAL).

57:08
    Stars se zatím nemohou dostat zpět do svého útočného pásma.

56:33
    Heiskanenovu střelu z modré čáry zastavil Jones, který poté vyhodil puk přes všechny čáry.

56:10
    Stars navíc budou hrát přesilovou hru, protože na dvě minuty za podrážení je vyloučen Jason Dickinson (CHI).
    55:37 Jamie BENN - 3:2

55:37
    5/5
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars se přibližují na rozdíl jediné branky! Heiskanensi z modré čáry nabruslil až na hranici pravého kruhu, odkud bekhendem poslal puk směrem na domácí klec, kde se ho podařilo tečovat JAMIE BENNOVI a touš skončil přesně pod břevnem. Asistence: Miro Heiskanen, Chris Tanev.
    Heiskanen M., Tanev C., Benn J., Stankoven L., Johnston W.
    Tinordi J., Reichel L., Blackwell C., Kaiser W., Athanasiou A.

54:52
    Po střele Taneva se k dorážce tlačil Duchene, jenže ten svůj pokus nevměstnal mezi tři tyče.

54:22
    Jones vyvezl puk do útočného pásma, kde poté se svou střelou netrefil bránu Dallasu.

53:52
    Ani další střela hostů se až k Mrázkovi nedostala, když opět velmi dobře zapracovala obrana Chicaga.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 25. Bedard (Kurashev, N. Foligno), 26. Athanasiou (Reichel, Kaiser), 29. S. Jones (Donato, Entwistle) – 36. Hintz (Heiskanen, Pavelski), 56. Benn (Heiskanen, C. Tanev)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones, Korchinski, Megna, Tinordi, Kaiser – Bedard, Dickinson, Kurashev – N. Foligno, T. Johnson, Joe. Anderson – Reichel, Athanasiou, Blackwell – Slaggert, Entwistle, Donato.
    Trenér: Luke Richardson

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Heiskanen, Harley, Lindell, C. Tanev, R. Suter, Lundkvist – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Marchment, W. Johnston, Duchene – Benn, Bourque, Stankoven – Faksa, Steel, Dellandrea.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Rank, McPhee – Deschamps, Brisebois

Diváci: 19 294