Česko – USA cz 0:6 (kon.) | Japonsko – Německo 1:4 (kon.)
Japonsko
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Německo
Sobota 06.04.2024, 21:00 • Adirondack Bank Center, Utica - NY • Mistrovství světa žen • Skupina B

Je dobojováno! Němky dokázaly udržet vedení 0:2 po dvou třetinách a zaslouženě došly k vítězství 1:4. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (23:24:18)

59:06 Nicola EISENSCHMIDOVÁ - 1:4

59:06
    Německo právě vstřelilo branku!
    Teď už je doopravdy potvrzené vítězství Německa! NICOLA EISENSCHMIDOVÁ získala kotouč v obranné třetině, vyjela s ním až do středního pásma a pohotově trefila prázdnou branku – 1:4! Bez asistence.

58:37
    Oddechový čas pro tým Japonsko.
    58:37 Akane ŠIGAOVÁ - 1:3

58:37
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Japonky ještě nic nevzdávají a snižují na 1:3! Hitosatová vystřelila od modré čáry a brankářka Německa odrazila puk pouze před AKANE SHIGAOVOU, která trefila poloodkrytou branku – 1:3! Asistence: Ayaka Hitosatová a Kohane Satoová.
    58:14 Luisa WELCKEOVÁ - 0:3

58:14
    Nejspíš je dobojováno! LUISA WELCKE potvrzuje německé vítězství střelou do prázdné branky – 0:3! Asistence: Svenja Voightová a Lilli Welckeová.

58:00
    Japonky to zkoušejí bez brankářky!

57:17
    Další nahození od modré čáry přilétlo nad německou brankou.

56:56
    Němky v plném počtu.

56:22
    Kotouč po nahození do brankoviště sražen do ochranné sítě.

56:14
    Další střelecké pokusy Japonek pokryla německá brankářka.

55:13
    Ukitaová se dostala až před Abstreiterovou, její rána ale skončila mimo klec Německa.

55:01
    Německo po buly vyhazuje.

54:56
    Vyloučení v týmu Německo:
    Katarina Jobst-Smithová – 2 min., podrážení.

54:19
    Sražený pokus od modré čáry skončil na zadním mantinelu. Teď už jede do útoku i Japonsko.

53:28
    Další ránu od modré čáry pokryla Abstreiterová.

Matyáš Hampl

Branky a nahrávky: 59. Ak. Šigaová (Hitosatová, Satoová) – 36. Schieferová (Feldmeierová, Strobelová), 39. Karpfová (Strobelová, Li. Welckeová), 59. Lu. Welckeová (Voigtová, Li. Welckeová), 60. Eisenschmidová

Japonsko: Kawagučiová (Masuharaová) – Hitosatová (A), Satoová, Koikeová (C), Ao. Šigaová, Hosojamadaová (A), Š. Jamašitaová, Šinodaová, Sekiová – Ukitaová, Tokoová, Kojamaová – Ak. Šigaová, Itoová, Miuraová – H. Jamašitaová, Takaová, Wadžimaová – Nagaokaová, Norová, Enomotoová.
    Trenér: Yuji Iizuka

Německo: Abstreiterová (Hemmerleová) – Harková (A), Gleissnerová (C), Strobelová, Jobst-Smithová, Schaffrathová, Botthofová, T. Schmitzová, L. Schmitzová – Eisenschmidová, Klugeová (A), Nixová – Voigtová, Li. Welckeová, Lu. Welckeová – Schieferová, Feldmeierová, Haiderová – Wagnerová, Karpfová, Christofová.
    Trenér: Jeff MacLeod

Rozhodčí: Berezowskiová, Lieffersová (obě CAN) – Gotsdinerová (USA), Smetková (CZE)